Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 07:49


Grzanie swiec zarowych w Mk7

Moderator: flo

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Grzanie swiec zarowych w Mk7

Post06 wrz 2018, 18:11

Czy da sie VCDS-em zmienic ustawienia grzania swiec?
Mam na mysli czas,albo temperature w jakiej swiece sie wláczajá.
Moja maszyna,jak jest zimno,stoi calá noc albo i tydzien,to pali z pól obrotu,a wiec swiece grzejá tak jak trzeba.
Ale jak postoi powiedzmy caly dzien na dworze gdy jest cieplo,jak teraz latem,to trzeba krecic ze 3-4 sekundy zanim zalapie.
Wkurza mnie to strasznie.Palic pali,ale tak jakby "bez swiec".I to nie sá sporadyczne przypadki,tak jest caly czas jak temperatura otoczenia jest tak powiedzmy od 14 stopni w góre.
Dzisiaj bylo 12 i zapalil od strzala.
Smiesznie to brzmi,ze przy 12 pali a powyzej nie,no ale tak jest :lol:
Ten typ tak ma,czy co?
Moze znowu jakas ekologia zeby swiec nie wláczac jak jest cieplo?
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 53m 9s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Grzanie swiec zarowych w Mk7

Post06 wrz 2018, 18:34

Powiem ci że identyczna sytuację miałem w starym passacie z 2002 roku. Identyczna...więc podejrzewam że ten typ tak ma. Może nie aż 4 sekundy ale wyraźnie gorzej palił tak na "przełomie" sezonu gdy nie grzał ale już prawie powinien.

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość