Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 23:13


[2.0 TDI 140KM] Dziwny dym z rury wydechowej

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Sharif

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 22 gru 2017, 11:26
  • Online: 11h 26m 51s
  • Auto: GOLF VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Lubelskie

Dziwny dym z rury wydechowej

Post29 sie 2018, 16:00

Hej, niedawno nabyłem swoje drugie tdi :). 2.0 140km. Auto lekko uszkodzone, generalnie ktos tak pechowo wjechał w słupek, że pasek klinowy przeciął dolny wąż od chłodnicy.

Założyłem nowego węża, zalałem płynem i odpaliłem żeby się odpowietrzył.
1 sprawa pomimo uruchomienia samochód w upały na dłuższy czas nie włączył się wentylator, wskazówka sztywno na 90st, nie bylem w stanie wymusić uruchomienia się wentylatora

2. jak już auto złapie trochę temperatury pojawia się biały dym przypominający parę w zimne dni. ( są też podwyższone obroty około 1k) żadnych płynów nie ubywa, a zapach tego dymu jest dokładnie taki sam jak spalin. Po dodaniu gazu z rury wylewa się woda ( auto długo stało) Czy jest możliwość, że uruchamia się procedura wypalenia fapa która powoduje podwyższenie temp i parowanie wody w tłumiku co powoduje owe dymienie?
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Dziwny dym z rury wydechowej

Post29 sie 2018, 16:29

Ten silnik nie posiada fapa tylko DPFa który trochę inaczej działa. Możliwe jest ze wystąpiła procedura jego regeneracji.

Silniki TDI CR nie łapią nie wiadomo jakich temperatur cieszyć się ze na postoju osiągnął 90* wentylator włączy się jeżeli włączysz klimatyzacje lub nie będzie w stanie chłodnica rozproszyć ciepła. Jeżeli stoi sztywno na 90* i nie włącza się wentylator to dobra oznaka ze silnik działa poprawnie.

Ps. Czy aby przypadkiem ten silnik nie odpowietrzania się elektronicznie? Jak dokonałeś odpowietrzania układu?
Offline

Sharif

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 22 gru 2017, 11:26
  • Online: 11h 26m 51s
  • Auto: GOLF VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Lubelskie

Re: Dziwny dym z rury wydechowej

Post30 sie 2018, 14:36

Mój błąd - DPF, fap miałem wcześniej w peugeocie. Trochę spanikowałem z tym "dymieniem" silnik pochodził trochę dłużej i dymienie ustało. na 99% była to wilgoć, baardzo dużo wilgoci w układzie wydechowym. Po dodaniu lekko gazu przez pierwsze 10 min z rury wylatywała woda ( nie mam pojęcia skąd ona się tam wzięła )

Co to samego odpowietrzania, zalałem układ płynem, pozwoliłem mu złapać temp 90 następnie dolałem kilkaset ml do zgrzewu. W poprzednim 2.0 TDi robiłem dokładnie taką samą procedurę i jest wszystko okej.
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Dziwny dym z rury wydechowej

Post30 sie 2018, 16:39

Poprzednie TDI również na CR? Może to o dovrxe zrobiłeś chociaż gdzieś skyszalem o jakiejś procedurze odpowietrzenis
Offline

Sharif

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 22 gru 2017, 11:26
  • Online: 11h 26m 51s
  • Auto: GOLF VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Lubelskie

Re: Dziwny dym z rury wydechowej

Post31 sie 2018, 21:52

Poprzednie tdi też na CR, też w golfie VI, też 2.0 tylko wersja 110KM.

Więc jak by się ktoś zastanawiał czy jest potrzebna do tego elektronika to odpowiadam - nie :P

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 5 gości