Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:33


podwyższone obroty po włączenie klimatyzacji

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Układ klimatyzacji, układ wentylacji, ogrzewania wnętrza oraz Webasto

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

janek9423

Aktywny

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 22 sie 2013, 22:39
  • Online: 7d 20h 15m 35s
  • Auto: vw passat b8
  • Silnik: 1.8TSI DSG7
  • Lokalizacja: Lubaczow

podwyższone obroty po włączenie klimatyzacji

Post03 maja 2018, 20:00

Witajcie,

słuchajcie? dziś po raz pierwszy zauważyłem jedną dziwną rzecz. na zewnątrz 30st, wsiadam do auta, odpalam silnik, klima startuje i zonk - obroty silnika wchodzą na 1000 na wolnym biegu. Myślałem że auto chce dopalać dpf, bo wygląda to dokladnie tak samo jak w procesie wypalania, ale zauważyłem że jak wyłącze klimatyzację to obroty na wolnym biegu spadają do 850. Nadmieniam, że po chwili jazdy, jak kabina się trochę wychłodzi na wolnym biegu silnik ma już normalne obroty. Czy też tak macie? Czy to normalne że silnik podwyższa obroty aż do 1000 w początkowym procesie chłodzenia kabiny? Czy jednak coś jest nie tak?.. kiedyś czytałem ze auto w przypadku obciążenia alternatora podwyzsza obroty w celu zniwelowania obciązenia, w sumie mam słaby akumulator (ma 6 lat) ale auto pali od strzała. Wcześniej mialem auto z silnikiem 1.6 tdi (teraz 2.0tdi 170km, 2012) akumulator nie był pierwszej świeżości i tam coś takiego nie występowało...
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: podwyższone obroty po włączenie klimatyzacji

Post03 maja 2018, 21:16

Klima stawia duże obciążenie dlatego silnik sobie podwyższa obroty, napewno tez było mocno gorąco wewnątrz i chłodzenie ustawione na bardzo niska temperaturę to aby schłodzić czynnik to wentylator się włączył i sprężarka pracowała ciut szybciej
Offline

seba55

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 22 mar 2018, 16:21
  • Online: 11d 1h 42m 15s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDi
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: podwyższone obroty po włączenie klimatyzacji

Post04 maja 2018, 09:31

Ja kolego mam tak samo obroty ida na prawie 1000obr po właczeniu klimatyzacji.. mam 2.0tdi 140km ;) też mnie to ciekawiło ale uznałem ze tak ma być .
Offline

wlado78

Aktywny

  • Posty: 192
  • Rejestracja: 03 maja 2014, 14:56
  • Online: 6d 1h 47m 28s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 5
  • Silnik: BSE
  • Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: podwyższone obroty po włączenie klimatyzacji

Post05 maja 2018, 08:36

ja nie wiem co cie tak dziwi

przeciez to oczywiste ze z klimatyzacja auto wiecej pali bo ma własnie wyzsze obroty-sprezarka potrzebuje troche zeby pracowac
Offline

seba55

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 22 mar 2018, 16:21
  • Online: 11d 1h 42m 15s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDi
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: podwyższone obroty po włączenie klimatyzacji

Post05 maja 2018, 11:02

wlado78 pisze:ja nie wiem co cie tak dziwi

przeciez to oczywiste ze z klimatyzacja auto wiecej pali bo ma własnie wyzsze obroty-sprezarka potrzebuje troche zeby pracowac


=; No oczywiste to jedynie jest to że wiecej pali ale to ze obroty ida na 1000obr to akurat nie jest standardowe... troche aut mialem i jak o 50obr auto podciagało to max..

Wiec nie jedną osobe może to zaciekawić..
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: podwyższone obroty po włączenie klimatyzacji

Post05 maja 2018, 12:28

Ciekawe od czego to zależy z tymi obrotami, bo u mnie o dziwo nigdy przy klimie nie wskakiwały i nie wskakują powyżej standardowych, ale owszem sprężarka stawia ogromne obciążenie pracują na max do tego wentylatory chłodnicy i podwyższa obroty celem wyrównania napięcia...
Offline
Awatar użytkownika

shark__

Stały Bywalec

  • Posty: 393
  • Rejestracja: 22 paź 2012, 09:54
  • Online: 7d 5h 57m 25s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Piekary Slaskie

Re: podwyższone obroty po włączenie klimatyzacji

Post05 maja 2018, 22:27

Marmi bo twoje auto widzi wolne obroty tylko wtedy gdy zamykasz garaż :lol:
Offline

janek9423

Aktywny

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 22 sie 2013, 22:39
  • Online: 7d 20h 15m 35s
  • Auto: vw passat b8
  • Silnik: 1.8TSI DSG7
  • Lokalizacja: Lubaczow

Re: podwyższone obroty po włączenie klimatyzacji

Post06 maja 2018, 08:20

dzięki za info :) ale faktycznie było tak jak pisaliście - na zewnątrz 30st, w aucie pewnie ze 40, a zadana temperatura to 21 więc klimatyzacja miała co robić.
Tak sobie pomyślałem że faktycznie może to być związane z kondycją akumulatora? im gorsza jest jego sprawność to większe obciążenie na alternatorze i może to tak funkcjonuje. sprawdzone w VCDS- błędów brak, a jeżeli chodzi o baterię, to u mnie jest jeszcze oryginał od początku auta - system start/stop się już sam deaktywował i nie działa w ogóle (to akurat mnie cieszy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) co potwierdza że życie akumulatora zbliża się ku końcowi :)
Offline

Knoblauch

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 29 maja 2019, 06:58
  • Online: 4h 14m 8s
  • Auto: Golf6
  • Silnik: Cfhc
  • Lokalizacja: Gliwice

Re: podwyższone obroty po włączenie klimatyzacji

Post15 wrz 2020, 14:37

odkurzę temat, czy przypadkiem nie jest tak, ze jesli jest mniej gazu to sprezarka nadrabia zwiekszonymi obrotami. Zastanawiam sie, bo przez ostatnie 2 lata obroty podnosily sie tylko przy dopalaniu dpf, a w tym sezonie letnim przy wyzszej temeperaturze i wlaczonej klimatyzacji.
Offline
Awatar użytkownika

Diesel

Aktywny

  • Posty: 143
  • Rejestracja: 05 sty 2019, 17:24
  • Online: 8d 8h 59m 28s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI CFFB+ 129kW
  • Lokalizacja: Legnica

Re: podwyższone obroty po włączenie klimatyzacji

Post15 wrz 2020, 18:13

Jest to prawdopodobne. W zeszłym roku zaobserwowałem podobne zjawisko u siebie. Po włączeniu AC, obroty silnika rosły do 1000 rpm i spadały dopiero po jej wyłączeniu. Niedługo później musiałem uzupełnić czynnik.

Wróć do Układ klimatyzacji i ogrzewania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości