Dzisiaj jest 28 mar 2024, 09:54


[All] Parujące reflektory

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Parujące reflektory

Post15 kwie 2012, 22:44

Czy ktoś z Was w waszych autkach zetknął się z parującymi reflektorami? U mnie na początku zdarzyło się że oba reflektor czasami był zaparowane ale obecnie nic podobnego nie zaobserwowałem. Czytałem na innych formach (vwgolf.pl) że kilku ludzi pisało o tym problemie. Nawet jeden z kolegów stwierdził pewną prawidłowość - parowanie tylko lewego reflektora (W R i GTI). U mnie jestem prawie przekonany że oba parowały ale głowy nie dam bo było to ze 4 miesiące temu, obecnie jak już wspominałem parowanie u mnie nie występuje.
My TSI
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Parujące reflektory

Post16 kwie 2012, 05:17

golf6.pl pisze:Czy ktoś z Was w waszych autkach zetknął się z parującymi reflektorami? U mnie na początku zdarzyło się że oba reflektor czasami był zaparowane ale obecnie nic podobnego nie zaobserwowałem. Czytałem na innych formach (vwgolf.pl) że kilku ludzi pisało o tym problemie. Nawet jeden z kolegów stwierdził pewną prawidłowość - parowanie tylko lewego reflektora (W R i GTI). U mnie jestem prawie przekonany że oba parowały ale głowy nie dam bo było to ze 4 miesiące temu, obecnie jak już wspominałem parowanie u mnie nie występuje.



tak ma być, nawet w ERWINie o tym piszą
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Parujące reflektory

Post17 kwie 2012, 22:36

paruje paruje, jade w piatek na wizyte w ASO z tym. Lewa przednia lampa.
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Parujące reflektory

Post18 kwie 2012, 14:00

Kozo pisze:
golf6.pl pisze:Czy ktoś z Was w waszych autkach zetknął się z parującymi reflektorami? U mnie na początku zdarzyło się że oba reflektor czasami był zaparowane ale obecnie nic podobnego nie zaobserwowałem. Czytałem na innych formach (vwgolf.pl) że kilku ludzi pisało o tym problemie. Nawet jeden z kolegów stwierdził pewną prawidłowość - parowanie tylko lewego reflektora (W R i GTI). U mnie jestem prawie przekonany że oba parowały ale głowy nie dam bo było to ze 4 miesiące temu, obecnie jak już wspominałem parowanie u mnie nie występuje.



tak ma być, nawet w ERWINie o tym piszą


Czy ja dobrze rozumiem - to że paruje na początku to "poprawne" zachowanie ale powinno przestać parować po jakimś czasie (np. 4 miesiące) czy może chodzi o to że parowanie jest znanym problemem bez rozwiązania na dzień dzisiejszy?
My TSI
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Parujące reflektory

Post18 kwie 2012, 14:43

golf6.pl pisze:
Kozo pisze:
golf6.pl pisze:Czy ktoś z Was w waszych autkach zetknął się z parującymi reflektorami? U mnie na początku zdarzyło się że oba reflektor czasami był zaparowane ale obecnie nic podobnego nie zaobserwowałem. Czytałem na innych formach (vwgolf.pl) że kilku ludzi pisało o tym problemie. Nawet jeden z kolegów stwierdził pewną prawidłowość - parowanie tylko lewego reflektora (W R i GTI). U mnie jestem prawie przekonany że oba parowały ale głowy nie dam bo było to ze 4 miesiące temu, obecnie jak już wspominałem parowanie u mnie nie występuje.



tak ma być, nawet w ERWINie o tym piszą


Czy ja dobrze rozumiem - to że paruje na początku to "poprawne" zachowanie ale powinno przestać parować po jakimś czasie (np. 4 miesiące) czy może chodzi o to że parowanie jest znanym problemem bez rozwiązania na dzień dzisiejszy?


W systemie jest napisane że ten problem nie jest problemem i jest to normalne zachowanie lampy i tak to ma ASO tłumaczyć klientowi więc kolega nie ma co jechać do ASO bo szkoda czasu. Ja mam ksenony i czasami mi paruje dolny róg w obu, w poprzednim samochodzie (nie VW) też parowały, ale tylne i też tak miało być.

p.s. Polecam wszystkim poświęcić 5 euro i poczytać ERWIN'a a będziecie wszystko wiedzieć łącznie z tym co Wam ASO odpowie ;)
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Parujące reflektory

Post19 kwie 2012, 08:53

Kozo pisze:p.s. Polecam wszystkim poświęcić 5 euro i poczytać ERWIN'a a będziecie wszystko wiedzieć łącznie z tym co Wam ASO odpowie ;)


Jak wszyscy to zrobią - to to forum nie będzie miało sensu ;), ale dzięki za radę
My TSI
Offline

showtime

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 09 sty 2013, 11:38
  • Lokalizacja: Kraków
  • Online: 14h 32m 39s
  • Auto: VW Caddy
  • Silnik: 1.6 TDI

Re: Parujące reflektory

Post26 sty 2013, 17:15

U mnie też paruje lampa lewa - dolny róg :)
Nie da sie z tym nic zrobic. Najlepsze bylo to ze zaparowala mi wieczorem w ten sam dzien co wyjechalem z salonu. Na nastepny dzien dzwonie do ASO wsciekly ze mi reflektor paruje w nowym aucie a gosciu do mnie: tak ma byc, jest to nawet opisane ponoć gdzies w instrukcji <lol>
Offline
Awatar użytkownika

lynx07

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 23:00
  • Online: 3d 12h 33m 45s
  • Auto: Golf VI GTI
  • Silnik: 2.0 TSI 210KM

Re: Parujące reflektory

Post31 sty 2013, 20:13

showtime pisze:U mnie też paruje lampa lewa - dolny róg :)
Nie da sie z tym nic zrobic. Najlepsze bylo to ze zaparowala mi wieczorem w ten sam dzien co wyjechalem z salonu. Na nastepny dzien dzwonie do ASO wsciekly ze mi reflektor paruje w nowym aucie a gosciu do mnie: tak ma byc, jest to nawet opisane ponoć gdzies w instrukcji <lol>


Miałem dokładnie tak samo, w dzień odbioru auta zauważyłem że reflektory parują, też mnie to wkurzyło, reakcja ASO taka sama...Na szczęście po pewnym czasie przestały parować.
Offline

Maniek8820

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 04 cze 2012, 14:28
  • Online: 17d 18h 23m 1s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2TSI 105KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Parujące reflektory

Post01 lut 2013, 16:01

Lampy przednie nie są szczelne. Mają otwory wentylacyjne i dlatego w wilgotnych warunkach po zgaszeniu świateł mogą zaparować. Mi też zaparowały dziś obydwie w rogach. To jest naprawdę normalny objaw. Szkoda się przejmować i jeździć do aso.
Offline

Lewart_waw

Gadatliwy

  • Posty: 237
  • Rejestracja: 06 gru 2012, 18:02
  • Online: 2d 11h 27m 49s
  • Pochwały: 3
  • Auto: Golf R
  • Silnik: 2.0 TFSI 300 ++
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Parujące reflektory

Post04 lut 2013, 15:26

kakaruto pisze:. Nawet jeden z kolegów stwierdził pewną prawidłowość - parowanie tylko lewego reflektora (W R i GTI).

w eRce zaparował mi ze dwa razy, jak wracałem z salonu kiedy kupiłem auto to był pierwszy raz, a drugi to po umyci auta na myjce bezdotykowej
Offline
Awatar użytkownika

benchmark

Aktywny

  • Posty: 161
  • Rejestracja: 14 lis 2012, 16:46
  • Online: 5h 23m 50s
  • Auto: Gofr Mark 6
  • Silnik: 14TSI122

Re: Parujące reflektory

Post16 lut 2013, 16:03

MI też parowały na początku. Oba, od strony grilla. Potem to przeszło. Było to zimą 2012 r, czyli rok temu. Spokój, aż do ostatniego tygodnia, gdzie była duża wilgotność powietrza i ujemne temperatury. Widzę, że ma to związek z zimnem i wilgotnością powietrza. Z belzebubami z aso nie dogadacie się, bo oni twierdzą, że tak ma być, to normalne zjawisko. Zgroza. Mnie to irytuje.
Offline
Awatar użytkownika

lynx07

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 23:00
  • Online: 3d 12h 33m 45s
  • Auto: Golf VI GTI
  • Silnik: 2.0 TSI 210KM

Re: Parujące reflektory

Post16 lut 2013, 16:44

benchmark pisze:MI też parowały na początku. Oba, od strony grilla. Potem to przeszło. Było to zimą 2012 r, czyli rok temu. Spokój, aż do ostatniego tygodnia, gdzie była duża wilgotność powietrza i ujemne temperatury. Widzę, że ma to związek z zimnem i wilgotnością powietrza. Z belzebubami z aso nie dogadacie się, bo oni twierdzą, że tak ma być, to normalne zjawisko. Zgroza. Mnie to irytuje.


Nie tylko Ciebie to irytuje, no ale co poradzić :|
Offline

Mario79

Nieśmiały

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 28 lut 2013, 07:18
  • Online: 4h 37m 28s
  • Auto: Vw golf 6 trend
  • Silnik: CGGA 1.4 80km
  • Lokalizacja: Lubliniec

Re: Parujące reflektory

Post17 mar 2013, 08:52

Ja tez mialem ten sam problem na samym poczatku uzytkowania golfa i dzwonilem do aso to powiedzieli ze to jest normalne przy plastykowych reflektorach ale dlamnie to niejest normalne!wiec po jakims czasie pojechalem do aso z tymi reflektorami parujacymi to jeden pan pokazal mi pismo w ktorym bylo napisane ze to normalne zjawisko dla takich refektoro ps.takie pismo to kazdy moze napisac na kompie bez zadnej pieczatki vw i podpisu! i ze z doswiadczenia wie ze to zanika po jakims czasie,a z mojego doswiadczenai moge powiedziec ze to sa jakies jaja co mowi i pisze aso ale na dzien dzisiejszy ustalo te zaparowywanie reflektorow przednich w moim golfie oby na stale.
Offline
Awatar użytkownika

tomlor

Aktywny

  • Posty: 181
  • Rejestracja: 18 maja 2013, 20:51
  • Online: 65d 9h 55m
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI CR CAYC
  • Lokalizacja: Krakow+Polanczyk

Re: Parujące reflektory

Post19 mar 2015, 22:44

Odkopie temat. Czy ktoś sobie poradził z zaparowanymi kloszami. Coś wymianiał? Coś uszczelniał? U mnie od paru dni po nocy mam zaparowany jeden klosz :(
Offline
Awatar użytkownika

Baster

VIP

  • Posty: 1228
  • Rejestracja: 07 kwie 2013, 14:15
  • Lokalizacja: RIMBO SZWECJA
  • Online: 90d 14h 52s
  • Pochwały: 19
  • Auto: VW Golf 6 +TOUAREG
  • Silnik: 2.0 CBB GTD + 4.2 V8
  • Lokalizacja: SZWECJA

Re: Parujące reflektory

Post19 mar 2015, 23:02

Tak szczerze to u mnie pomogła tylko wymiana reflektora.
I to i tak na niezbyt długi czas.
Chyba VW tak ma .
W Touaregu tez mi parują !!!
Wiec nie wiem czy jest sens walczyć z Tą przypadłością.
Baster
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Parujące reflektory

Post19 mar 2015, 23:09

Sprawdź czy z tyłu dobrze wszystko założone i tyle. Ten typ tak ma i po czasie przestaje parowac
Offline
Awatar użytkownika

tomlor

Aktywny

  • Posty: 181
  • Rejestracja: 18 maja 2013, 20:51
  • Online: 65d 9h 55m
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI CR CAYC
  • Lokalizacja: Krakow+Polanczyk

Re: Parujące reflektory

Post19 mar 2015, 23:15

Dzieki to może faktcznie poczekam :) Z tyłu wszystko sprawdzone i jest ok. 2 lata było ok nawet w zimie a tu nagle po nocy zaparowany cały klosz...no nic wszędzie jest napisane, ze "ten typ tak ma" więc poczekam może tak jak samo przyszło to samo przejdzie :)
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Parujące reflektory

Post19 mar 2015, 23:19

Gdzies czytalem ze ludzie wkladali takie paczuszki jakiegos proszku co wilgoc wyciagają (tak jak w butach nowo kupionych) i ze to wyciaga wilgoc z lampy :P Zawsze to jakas opcja
Offline
Awatar użytkownika

Pit

Stały Bywalec

  • Posty: 349
  • Rejestracja: 20 gru 2014, 22:26
  • Lokalizacja: Wlkp
  • Online: 11d 20h 45m 19s
  • Pochwały: 2
  • Auto: GOLF VI
  • Silnik: 2.0 TDI+
  • Lokalizacja: Wlkp

Re: Parujące reflektory

Post20 mar 2015, 21:58

W moim golfie parowały xenony i wymienili je w ASO, teraz nie zauwazyłem aby parowały.
Offline
Awatar użytkownika

qbadm83

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 11 mar 2016, 12:54
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Online: 19h 1m 57s
  • Auto: Golf Mk6
  • Silnik: CBAB
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Parujące reflektory

Post07 paź 2016, 14:27

U mnie zaparowała prawa lampa, ale to tego stopnia, że aż się duże krople wody zebrały i zaczęły ściekać na do lampy :/ Pęknięcia nie widzę nigdzie, może coś się rozszczelniło? :/
##Pozdrawiam

##qbadm83
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Re: Parujące reflektory

Post07 paź 2016, 17:20

Reflektory parujá,bo jest za szczelnie.
Jakby bylo rozszczelnione i bylaby wymiana powietrza to nic by nie parowalo.
No,chyba ze gdzies jest tak duze pekniecie,ze woda dostaje sie z zewnatrz,spod kól.
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Parujące reflektory

Post08 paź 2016, 07:10

W reflektorach KAŻDYCH są odpowietrzniki jakby. To takie Gumki czarne. Sprawdź czy nie zatkało się tam coś. Umieszczone to jest z tyłu lampy tak po środku
Offline

greg

Stały Bywalec

  • Posty: 340
  • Rejestracja: 09 kwie 2014, 15:54
  • Online: 13d 17h 22m 3s
  • Pochwały: 3
  • Auto: Golf VI OCTAVIA
  • Silnik: CAYC 1.5 DADA
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Parujące reflektory

Post10 paź 2016, 14:09

tberent pisze:W reflektorach KAŻDYCH są odpowietrzniki jakby. To takie Gumki czarne. Sprawdź czy nie zatkało się tam coś. Umieszczone to jest z tyłu lampy tak po środku

dokładnie tak trzeba dokładnie wyczyścić tą gumkę i powinno być ok
Offline

Dzodzo35

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 19 cze 2017, 10:11
  • Online: 16h 9m 9s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Hamburg

Re: Parujące reflektory

Post19 cze 2017, 10:52

Przy zakupie auta od razu widziałem, że zaparowany jest lewy reflektor (dość mocno). Poprzedni właściciel wytłumaczył, że nigdy tak nie było, ale ostatnio ktoś usiadł na masce, coś strzeliło i reflektor zaczął parować.
Tak jak wyżej napisane jest to problem z odprowadzeniem wilgoci. Ja odetkałem te gumowe osłony żarówek, zostawiłem w słoneczny dzień na ok 10h. Po powrocie ani śladu pary wodnej. Zobaczę, czy problem parowania będzie występował w przyszłości, ale aktualnie został on rozwiązany.

Pozdrawiam
Offline

Dzodzo35

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 19 cze 2017, 10:11
  • Online: 16h 9m 9s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Hamburg

Re: Parujące reflektory

Post26 kwie 2018, 19:24

Hej!
Zimę przehulało bez parowania, przyszły trochę cieplejsze dni i znowu się zaczęło. Tak jak napisałem post wcześniej, po zdjęciu tych gumowych osłon do zmiany żarówek i po upływie paru godzin para wodna znika. Ponownie zatykam, żeby się nie kurzyło i po 2 - 3 dniach znowu zaparowane. Ktoś wyżej napisał o odpowietrznikach. Ktoś jest w stanie określić gdzie to dokładnie jest? Przemacałem całą lampę i nie mam pojęcia w którym miejscu mogło by to być.
Pozdrawiam!

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość