Dzisiaj jest 29 mar 2024, 11:58


Dziwne działanie ogrzewania

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Układ klimatyzacji, układ wentylacji, ogrzewania wnętrza oraz Webasto

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Sharif

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 22 gru 2017, 11:26
  • Online: 11h 26m 51s
  • Auto: GOLF VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Lubelskie

Dziwne działanie ogrzewania

Post25 lut 2018, 13:03

Hej, mam dość dziwny problem w swojej VI. Mianowicie dość dziwnie działa w nim ogrzewanie.
przy włączeniu grzania na nogi leci letnie powietrze, a tak jak by obok tego tunelu leci zimne.
Taka sama sytuacja jest ze schowkiem. Mam klime manualna i kiedy wlacze nawiew na full i np tylko na nogi to w schowku wieje mrozem.. Co ciekawe nie z tego otworu w schowku tylko obok.

Tak jak by zimne powietrze wiało niezależnie od ustawienia czy ma być na nogi czy na szybę.. Ze schowka i na nogi wieje zawsze zimnym i to nie z fabrycznych otworow tylko mam wrażenie, że obok lub szczelinami pomiędzy plastikami. Im większy bieg tym mocniej.

Ma ktos jakis pomysł?
Offline
Awatar użytkownika

v6tdi

Aktywny

  • Posty: 128
  • Rejestracja: 14 lip 2013, 18:45
  • Online: 12d 14h 18m 46s
  • Pochwały: 1
  • Auto: GOLF V GOLF VI
  • Silnik: 1.9 TDI 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: Dziwne działanie ogrzewania

Post25 lut 2018, 15:51

Może swego czasu była wyciągana nagrzewnica i coś nie tak poskładane,lub gdzieś jakaś nieszczelność między komorą silnika a wnętrzem auta :-k
Offline

mjachowicz

Nieśmiały

  • Posty: 24
  • Rejestracja: 10 maja 2014, 18:49
  • Online: 3d 20h 15m 31s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 75kW
  • Lokalizacja: Lodz

Re: Dziwne działanie ogrzewania

Post25 lut 2018, 16:13

Offline

Sharif

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 22 gru 2017, 11:26
  • Online: 11h 26m 51s
  • Auto: GOLF VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Lubelskie

Re: Dziwne działanie ogrzewania

Post26 lut 2018, 12:08

Jak się zrobi cieplej to spróbuje dostać się za schowek i zobaczyć co tam ktoś nawywijał.


Właśnie moje pierwsze podejrzenie padło na to, że ktoś grzebał przy nagrzewnicy i źle poskładał te rury idące do nawiewu
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Dziwne działanie ogrzewania

Post26 lut 2018, 13:48

To nie tak. Za schowkiem zawsze będzie zimno jak jest otwarty bo tak jest to zrobione. Zamykając schowek dociskasz do kanału powietrznego . Albo przekręcisz pokrętło i masz zamknięte albo schowek otwarty i zawsze zimniej.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline

Sharif

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 22 gru 2017, 11:26
  • Online: 11h 26m 51s
  • Auto: GOLF VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Lubelskie

Re: Dziwne działanie ogrzewania

Post03 mar 2018, 18:15

Heh, okryłem problem tego zimnego powietrza.. Dość prosta sprawa

Wyjąłem filt kabinowy który był tak masakryczynie zabrudzony, że szok. Chyba od 2009 nikt tam nie zaglądał poza tym chyba był źle włożony i zimne powietrze leciało sobie bokami.

Na szybo go przedmuchałem, zamontowałem ponownie i już nie wieje zimnem.
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 12h 34m 53s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwne działanie ogrzewania

Post03 mar 2018, 18:49

proponuje zebys go jednak wywalil i szybko kupil nowy jezeli jest w tak kiepskim stanie bo bakterii i zarodnikow grzybow nie da sie wydmuchac, zrob tez serwis klimy z odgrzybianiem. Niestety ludzie uznaja ze czyszczenie klimy jest zbedne a potem zaczynaja sie problemy zdrowotne.
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Dziwne działanie ogrzewania

Post03 mar 2018, 18:58

greg2 pisze:proponuje zebys go jednak wywalil i szybko kupil nowy jezeli jest w tak kiepskim stanie bo bakterii i zarodnikow grzybow nie da sie wydmuchac, zrob tez serwis klimy z odgrzybianiem. Niestety ludzie uznaja ze czyszczenie klimy jest zbedne a potem zaczynaja sie problemy zdrowotne.
Wszystkie filtry i odgrzybianie co rok !!!!!

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline

Sharif

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 22 gru 2017, 11:26
  • Online: 11h 26m 51s
  • Auto: GOLF VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Lubelskie

Re: Dziwne działanie ogrzewania

Post06 mar 2018, 15:12

Już zamówiłem nowy. Serwis klimy zrobię jak pojawią się bardziej + temperatury w ciągu dnia.
W poprzednim aucie zawsze przed sezonem robiłem kompletny serwis klimy.. Wymiana filtra + odgrzybianie ozonem, sprawdzenie poziomu czynnika i zmiana oleju do smarowania sprężarki.

Filtr to coś strasznego, ale cieszę się, że obyło się bez rozbierania dechy i gmerania gdzieś tam głębiej :). W -16 naprawdę ciężko było sprawić żeby w aucie zrobiło się ciepło bo zimne powietrze nie przechodziło przed filtr, a potem do nagrzewnicy tylko dmuchało tym zimnym powietrzem na boki pod plastikami i głównie w nogi..


Jeszcze takie pytanie, warto dokładać parę zł do filtra węglowego ?

Wróć do Układ klimatyzacji i ogrzewania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość