Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:00


Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Moderator: flo

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post28 cze 2015, 14:49

Pytanie czy w każdym golfie 7 można zmienić lampy tylne na LED-owe czy tylko w określonych modelach (po numerze VIN ) ?

No i czy wystarczy kodowanie czy potrzeba coś więcej?

Byłbym ciekaw czy tak samo bezproblemowo można wymienić w GTI/GTD przednie zaślepki na przeciwmgielne lampy LED ?
Offline

slavor7

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 17 mar 2015, 09:32
  • Online: 12h 41s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Szczecin

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post11 lis 2015, 21:10

Ja wtrącę częściowo na temat.

Lampy możesz zmienić w każdym modelu VI i VII.

Czy wystarczy kodowanie? Tu podam przykład i zwrócę się od razu o pomoc. W moim Golfie VI zachciał mi się zmienić światła na LED z tyłu. Elektryk znajomy i dobry fachowiec zmienił kodowanie żeby ładnie działały i nie świeciła się kontrolka spalonych żarówek i wszystko było by fajnie gdyby nie fakt że zostawiłem z przodu standardowe lampy. Kodując lampy wprowadzamy wersje oświetlenia GTI bo w tej wersji był LED, efekt mam taki, że skoro nie mam z przodu LED to przy zapalonych światłach mijania nie gasną mi światła do jazdy dziennej. Jeżdżę w nocy na mijania z zapalonymi światłami do jazdy dziennej które świecą na 20-30% mocy świateł drogowych ale ludzie myślą że jadę na długich! To oczywiście da się zrobić bo trzeba 1. Przywrócić ustawienia fabryczne. 2. Przeprogramować ECM (ryzyko wysypania się ECMu przy okazji). Tak że na razie jeżdżę w nocy na mijania + dzienne, lipa jest.

Tak że kolego zastanów się dobrze czy nie iść na całosć zmieniając przód i tył, sam teraz myślę czy zmieniać przód, czy ruszać ECM a może któryś z kolegów ma jakiś mniej bolesny patent? Tylko nie piszcie o wykręceniu żarówek że świateł drogowych..
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post11 lis 2015, 21:18

Zmień kodowanie :-) wpisz z ręki np 15 i powinno działać.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post11 lis 2015, 22:00

slavor7 to jest temat o MK VII więc proszę na przyszłość pisz we właściwych działach...

No a skoro już tu napisałeś to czemu kodowałeś auto na oświetlenie GTI to tak nie działa w kazdym aucie, wystarczyło zmienić kodowanie bajtu 18 w binarnym na 15 i błędów by nie było...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline
Awatar użytkownika

rafaello

Senior Moderator

  • Posty: 461
  • Rejestracja: 17 maja 2013, 14:16
  • Lokalizacja: Zawady/SKL
  • Online: 386d 19h 22m 2s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 110 KM
  • Lokalizacja: SKL

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post12 lis 2015, 12:54

Zmieniał już ktoś tylne lampy zwykłe na LED??? Wtyczki pasują czy trzeba przejścia stosować?
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post12 lis 2015, 13:03

Kolega kozicki zmieniał, z tego co pamiętam to nawet kodować nie trzeba było
vw-mk7-profil/vw-golf-vii-1-6-tdi-highline-2013-by-kozicki-t904-25.html
Offline

MlodyB7

Sympatyk

  • Posty: 85
  • Rejestracja: 27 cze 2013, 14:16
  • Online: 2d 9h 17m 13s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.2 TSI
  • Lokalizacja: B7 Slonsk

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post16 lis 2015, 21:22

Serwus ,

Ja wymienialem u siebie.Zajelo to kolog 4 godzin.Ogolnie jest troche roboty.



Podaje Ci filmik z ktorego korzystalem.Jedynym minusem sa piny Vwojskie ktory wchodza w kostki.Ja je sztukowalem ,ale potem miaelm problem bo lampa jedna przerywala bo kable dobrze nie siedzialy.Jeden pin kosztuje 18zl a potrzebuje z 4 czy 6 z tego co pamietam.Ja sobie odpuscilem.Teraz juz jest wszystko ok.
Offline
Awatar użytkownika

rafaello

Senior Moderator

  • Posty: 461
  • Rejestracja: 17 maja 2013, 14:16
  • Lokalizacja: Zawady/SKL
  • Online: 386d 19h 22m 2s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 110 KM
  • Lokalizacja: SKL

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post17 lis 2015, 14:01

Dzięki za filmik, przyda się z pewnością, trochę przyjemnej pracy będzie z okablowaniem lamp :)
Offline

tomej

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 07 lis 2016, 19:19
  • Online: 3h 32m 26s

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post07 lis 2016, 21:31

Przepraszam za odgrzebanie wątku, ale wiecie może czy możliwa jest zamiana świateł tylnych na LED w salonie przed zakupem? Mam na oku egzemplarz placowy, pytałem o taką możliwość ale mówią że nie ma opcji i jedynie w pakiecie można zamówić, ale to do produkcji. Tłumaczą to tym, że złamie to warunki gwarancji, bo musi być wszystko w 100% zgodne ze specyfikacją auta. Prawda to? Widziałem na forum wątek, że komuś wymienili w salonie przed obiorem.
Offline
Awatar użytkownika

Agolf6

Gadatliwy

  • Posty: 210
  • Rejestracja: 07 lip 2013, 10:19
  • Online: 18d 23h 12m 25s
  • Pochwały: 13
  • Auto: Vw Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Sanok

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post08 lis 2016, 09:34

Cześć
7 lat temu jak zakupiłem swoją VI w salonie, zmian dokonałem jedynie w montażu blokady skrzyni, mogłem zmienić koła i dodać pierdy typu chlapacze i błyskotki ( maty gumowe ) czyli bez ingerencji w elektrykę i silnik.
W przypadku rodziców auto zakupione w salonie marki TOYOTA po roku dokonało się zmian w klimatyzacji a dokładnie jej założenie oraz elektryczne szyby. ( to było 16 lat temu )
Już zrobione: zmiana BCM, xenon led, oświetlenie drzwi, kierownica na multi, lusterka elektryczne, montaż SET, ciemne szyby, radio Blaupunkt Philadelphia 835, webasto, licznik na GTI premium, kamera cofania, nowy CAN, hamulce GTI 312/282, LA, zespół kolumny kierowniczej na 5K. koła 17 i TPMS, CLIMATRONIC :)
Offline
Awatar użytkownika

marcin79

Aktywny

  • Posty: 149
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 21:01
  • Lokalizacja: Zabrze
  • Online: 21d 23h 20m 28s
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: CMBA 90 KW
  • Lokalizacja: Zabrze

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post08 lis 2016, 17:25

tomej pisze:Przepraszam za odgrzebanie wątku, ale wiecie może czy możliwa jest zamiana świateł tylnych na LED w salonie przed zakupem? Mam na oku egzemplarz placowy, pytałem o taką możliwość ale mówią że nie ma opcji i jedynie w pakiecie można zamówić, ale to do produkcji. Tłumaczą to tym, że złamie to warunki gwarancji, bo musi być wszystko w 100% zgodne ze specyfikacją auta. Prawda to? Widziałem na forum wątek, że komuś wymienili w salonie przed obiorem.

Możesz wymienić lampy na ledowe z tyłu przed odbiorem z salonu i zachować przy tym pełną gwarancje ponieważ komplet lamp ledowych jest dostępny w katalogu oryginalnych akcesoriów VW przeznaczonych do golfa VII podaje link do katalogu na ósmej stronie rys 03 http://www.volkswagen.pl/content/medial ... swagen.pdf w golfie VII nie trzeba żadnego kodowania
byl golf2 ,golf3 ,golf4 ,golf6 ,golf6 jest golf7 wszystkie 3d
Offline

seba

Stały Bywalec

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 11:49
  • Online: 43d 14h 38m 49s
  • Pochwały: 16
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM CZDA
  • Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post08 lis 2016, 23:41

Ale jaja, ASO jednak potrafi przekroczyć każdy poziom niekompetencji. Pokaż im katalog i spytaj, czy po zamontowaniu końcówek wydechu też tracisz gwarancję? 🤔


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Offline

robert11115

Aktywny

  • Posty: 127
  • Rejestracja: 27 sie 2017, 10:50
  • Online: 3d 1h 36m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post26 wrz 2017, 10:15

Witam odgrzeję trochę temat bo przymierzam się do zmiany lamp na LED jakie dokładnie (rozmiar, typ) konektorów trzeba do kostki lampy żeby podłączyć kierunkowskazy w klapie
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post26 wrz 2017, 15:58

robert11115 pisze:Witam odgrzeję trochę temat bo przymierzam się do zmiany lamp na LED jakie dokładnie (rozmiar, typ) konektorów trzeba do kostki lampy żeby podłączyć kierunkowskazy w klapie
Robert zdradz tajemnicy czy OEM cze DEPO ?
Depo mają przejściówki w zestawie. Mi nawet gdzieś zostały takie przejściówki bo lampy depo mają ori gniazdo jak w oem.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline

robert11115

Aktywny

  • Posty: 127
  • Rejestracja: 27 sie 2017, 10:50
  • Online: 3d 1h 36m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post26 wrz 2017, 21:36

Oem-owe zakładam
Offline

robert11115

Aktywny

  • Posty: 127
  • Rejestracja: 27 sie 2017, 10:50
  • Online: 3d 1h 36m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post27 wrz 2017, 11:41

Czy coś takiego będzie pasować ??

http://allegro.pl/pin-zenski-konektor-0 ... 10221.html
Offline

StoneKnight

Nieśmiały

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 26 gru 2017, 23:13
  • Online: 13h 34m 59s
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0t
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post18 lut 2018, 19:28

To jak jest w końcu z tą zmianą z zwykłych na led?
Jedni piszą, że trzeba przerabiać kostki, jedni piszą, że kostki pasują i wszystko robi się p&p.

Ja w zwykłej lampie mam 3 piny a led ma z tego co patrzyłem na aukcjach, 6 pinów a pewnemu forumowiczowi rzekomo weszło bez przeróbek...
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 12h 32m 47s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post18 lut 2018, 20:52

z tego co czytalem i widzialem na YT to zeby bylo jak z fabryki to trzeba dorobic jeszcze wiazke
a tutaj film z wymiany na ledy z plywajacym kierunkowskazem

Widac tez wszystkie kostki takze polecam obejrzec i porownac
Offline

StoneKnight

Nieśmiały

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 26 gru 2017, 23:13
  • Online: 13h 34m 59s
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0t
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post18 lut 2018, 21:52

W Amerykańskiej wersji jest jeszcze jeden problem, na jednym przewodzie jest sygnał kierunkowskazów i stopu ( gdy kierunek jest włączony to nie świeci stop ) i zastanawiam się czy można to jakoś przekodować...

Na aukcjach widzę dużo amerykańców z lampami Led, więc jakoś da się to ogarnąć, lecz problem jest z tym, że nie mogę znaleźć takiej osoby, która by mi to zrobiła lub ewentualnie pomogła ogarnąć :cry:
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 52m 49s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post19 lut 2018, 06:09

jedyne co trzeba zrobić to jeden mostek w lampie zewnętrznej aby świecił cały segment czerwony w kształcie C, a druga zmiana to pociagnięcie kabelka do kierunku w lampie klapy (można jeździć i bez tego jak ktoś woli). Oczywiście robimy obie rzeczy po obu stronach.
Jeśli dobrze kojarzę to lampy amerykańskie do naszych nie podejdą z racji braku diod do światła przeciwmgłowego.
Offline

StoneKnight

Nieśmiały

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 26 gru 2017, 23:13
  • Online: 13h 34m 59s
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0t
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post19 lut 2018, 09:55

Ale jak rozdzielić sygnał kierunkowskazów od stopu?
W Europejskiej wersji te sygnały są na osobnym kablu a w Amerykańskiej sygnał kierunku jest na tym samym przewodzie co światło stopu.

Jak bym podpiął p&p to dalej nie będzie stopu gdy włączony będzie kierunek, bo tak jest wysterowane.
Offline
Awatar użytkownika

yox

Banned

  • Posty: 491
  • Rejestracja: 28 sty 2016, 23:11
  • Online: 9d 30m
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Touran 1T2
  • Silnik: BXE 1.9 TDI
  • Lokalizacja: UK

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post19 lut 2018, 10:40

...przeciez do "edycji" BCM-a w MQB nie potrzeba żadnych VCP czy innych VAS-ów ;) wszystko czyt. wysterowanie swaiteł, dotępne jest w "Adaptacjach" po wpisaniu "security access" i możesz to zrobic VCDS-em ;)
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 52m 49s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post19 lut 2018, 12:46

StoneKnight pisze:Ale jak rozdzielić sygnał kierunkowskazów od stopu?
W Europejskiej wersji te sygnały są na osobnym kablu a w Amerykańskiej sygnał kierunku jest na tym samym przewodzie co światło stopu.

Jak bym podpiął p&p to dalej nie będzie stopu gdy włączony będzie kierunek, bo tak jest wysterowane.


no ale auto masz europejskie czy NAR? Jeśli EU no to jaki problem? Masz osobne kabelki więc będzie działać. Nie wydaje mi sie, żeby lampy NAR miały inne kostki, tyle sie tego naoglądałem przed montażem, że na pewno bym to wychwycił. Jedyne co to krótki mostek w lampie zewnętrznej i duży mostek między lampą w klapie a tą zewnętrzną (do kierunku).

Wg. tego poradnika http://forum.golf6.pl/vw-instrukcje/wymiana-tylnych-lamp-na-led-golf-vii-t1137.html
Offline
Awatar użytkownika

yox

Banned

  • Posty: 491
  • Rejestracja: 28 sty 2016, 23:11
  • Online: 9d 30m
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Touran 1T2
  • Silnik: BXE 1.9 TDI
  • Lokalizacja: UK

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Offline

StoneKnight

Nieśmiały

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 26 gru 2017, 23:13
  • Online: 13h 34m 59s
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0t
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post19 lut 2018, 14:27

W tym problem, że auto pochodzi z USA, więc ma inaczej zakodowany sygnał.
Pisałem wcześniej, że na jednym pinie mam dwa sygnały, sygnał kierunkowskazu i światła stopu, gdy kierunek jest włączony to nie świeci światło stopu. Wersja EU ma osobno pin kierunkowskazu i osobno światło stopu.
Gdybym miał samochód z EU to bym już dawno sobie to ogarnął, bo kostki jednak są takie same.
Pytanie czy można przekodować moduł komfortu ( bo chyba on za to odpowiada )
Następna

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości