Dzisiaj jest 29 mar 2024, 00:23


[1.4 TSI 140PS] Woda pod uszczelkami

Moderator: flo

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK7.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 6 znajdują się w dziale MK6
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Woda pod uszczelkami

Post28 sty 2018, 19:28

Kolego a czy przednie drzwi też Wam puszczają wodę jak tylne? Bo dziś zauważyłem że z przodu też mam wodę na progu i nie wiem czy po śniegu i butów synka czy tam też leci woda jak w tylnych drzwiach?
diesel podstawą, turbo zabawą...
Offline

darobat70

Nieśmiały

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 13 lut 2016, 10:12
  • Online: 2d 20h 7m 14s
  • Auto: VW golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 Tsi 122KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Woda pod uszczelkami

Post28 sty 2018, 19:32

Auto mam z 2014 roku i problem dotyczył tylko tylnych drzwi.
Offline

Wojtass

VIP

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 01 lis 2013, 17:36
  • Online: 16d 11h 6m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Woda pod uszczelkami

Post28 sty 2018, 21:19

Cześć,
niedzwiedz1981 pisze:...a czy przednie drzwi też Wam puszczają wodę jak tylne?

Jak na razie przednie drzwi są OK. Reklamacja dotyczyła tylko tylnich.

Pozdro.
Offline

Amarulu

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 11 kwie 2017, 08:04
  • Online: 17h 14m 11s
  • Auto: VW Glof 7
  • Silnik: 1.4 TSI bluemotion
  • Lokalizacja: Gdansk

Re: Woda pod uszczelkami

Post28 sty 2018, 22:58

Witam,

U mnie też tylko/aż były tylnie drzwi.
Offline

Darek83

Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 01 kwie 2017, 21:20
  • Online: 23h 41m 33s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.2 TSI 110KM

Re: Woda pod uszczelkami

Post02 lut 2018, 21:45

Ja jestem świeżo po wymianie głośników w tylnych drzwiach. Po wizycie w ASO od razu stwierdzili że głośniki są do wymiany i problem im był znany. Przyznali, że to częsty problem w Golfach 7 i nie stwarzali żadnego problemu żeby wymienić głośniki. W pierwszych dniach po wymianie chociażby po wizycie na myjni widziałem poprawę, uszczelki były suche. Ale niestety wczoraj, gdy auto stało na parkingu i co najmniej kilka godzin padał deszcz, po powrocie do samochodu mimo wszystko woda stała w uszczelkach tylnych drzwi. Ta naprawa i wymiana głośników w zasadzie nic nie dała. Mówią że teraz są poprawione nity , lepsza uszczelka a dalej to samo.

Ciekawe czy ten problem wyeliminowano w Golfach 7 po faceliftingu, czy są już jakieś wieści bo model na rynku jest około roku.Jeśli tak to jakie modyfikacje wprowadzono? Według mnie sama wymiana głośników nawet na jakieś lepsze markowe może być tylko rozwiązaniem tymczasowy a problem po jakimś czasie będzie powracał. To już sensowniejsze wydaje mi się zabezpieczyć to dodatkowo jakimś uszczelniaczem, silikonem jak to niektórzy zrobili.
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Woda pod uszczelkami

Post03 lut 2018, 08:54

Koledzy pisali że ta ich naprawa to tylko na jakiś czas, choć myślałem że minimum rok to wytrzyma... Ja robiłem nich bo auto na gwarancji. Następnym razem zrobię to sam, widziałem na rosyjskim forum, gość rozwiercil nity, usunął stara uszczelkę, dał masę uszczelniająca i przynitowal ponownie- od dwóch lat ma spokój.
A swoją drogą jakość napraw w ASO to temat rzeka...
diesel podstawą, turbo zabawą...
Offline

alcalu

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 11 paź 2015, 16:06
  • Online: 5h 44m 1s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.4 122
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Woda pod uszczelkami

Post19 lut 2018, 21:32

Właśnie wróciłem z mycia ;) Zamoczone tylne uszczelki + zaparowana szyba, ale z nowości: woda przelała się progiem przez przednie prawe drzwi i na wycieraczkę =) Dosyć spora ilość, nie śladowa, także problem również dotyczy przodu. Samochód ma 40kkm i jest wyłącznie garażowany.
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Woda pod uszczelkami

Post20 lut 2018, 20:37

Ja z ciekawości dziś mylem myjka i póki co u mnie ok
diesel podstawą, turbo zabawą...
Offline

Darek83

Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 01 kwie 2017, 21:20
  • Online: 23h 41m 33s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.2 TSI 110KM

Re: Woda pod uszczelkami

Post24 lut 2018, 13:48

Też to naprawiałem w ASO bo auto na gwarancji. Po tej naprawie na myjni jest ok, woda się nie dostaje na uszczelki, nawet celowo polewałem dużą ilością wody tylne drzwi i uszczelki ale mimo to jak samochód stał większą część dnia na parkingu i cały czas padał deszcz to woda niestety już się pojawiła na uszczelkach.Zdarzyło się to tylko raz po naprawie ale jak się to powtórzy to będę musiał to ponownie zgłosić.
Offline

firemantom

Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 14 kwie 2018, 08:18
  • Online: 10h 52m 12s
  • Auto: Vw Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM CHPA
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Woda pod uszczelkami

Post14 kwie 2018, 14:52

Witam! Niecałe 2 miesiące temu zakupiłem Golfa 7 Variant 140KM. Niestety po wczorajszym deszczu zauważyłem to samo u siebie. Mokre gumowe uszczelki na dole przy progu, woda na dywaniku i mokra mechata uszczelka w górze drzwi... Auto z 2013r. już po gwarancji niestety ale zakupione w serwisie jako poleasingowe. Mam jeszcze miesiąc gwarancji (dostałem przy kupnie taką na 3 miesiące). Zastanawiam się czy kopać się z koniem czy raczej próbować samemu to ogarnąć?? Przeczytałem cały ten temat i wynika z tego że "rezanie" serwisu nie wiele daje. Czy poza wymianą głośników jest jeszcze jakaś opcja?? Było pisane że silikon nie zdał egzaminu ale gdzieś w necie znalazłem info że u kogoś poskutkował silikon dekarski. Załamka... W Golfie 5 i w starej audi B5 którą sprzedałem nie było takich kwiatków :cry:
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: Woda pod uszczelkami

Post14 kwie 2018, 16:30

Jedz do Aso. Niech naprawia. Później będziesz myślał. Ale skuteczny będzie klej do szyb.
Offline

firemantom

Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 14 kwie 2018, 08:18
  • Online: 10h 52m 12s
  • Auto: Vw Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM CHPA
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Woda pod uszczelkami

Post14 kwie 2018, 16:40

Nie mam już fabrycznej gwarancji więc raczej lipa. Klej do szyb wokół głośnika objechać?

Edit:
Znalazłem taki filmik, może się komuś przyda: https://www.youtube.com/watch?v=d8_b5DzFYT0
I jeszcze takie coś : http://www.golfmk7.com/forums/showthread.php?t=20272
Pokazane cała filozofia zdjęcia boczka i głośnika (dość agresywnie:)).

U mnie dziś popadało i poszedłem zobaczyć do autka. Dziś sucho... Wczoraj jechałem w czasie deszczu więc wychodzi na to że woda może się dostawać podczas jazdy. Będę obserwował.
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Woda pod uszczelkami

Post05 lip 2018, 22:14

Panowie a jak wygląda sprawa z głośnikami fabrycznymi Dynaudio ktoś ma ? i czy leję się komuś woda ?
Offline

Amarulu

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 11 kwie 2017, 08:04
  • Online: 17h 14m 11s
  • Auto: VW Glof 7
  • Silnik: 1.4 TSI bluemotion
  • Lokalizacja: Gdansk

Re: Woda pod uszczelkami

Post11 lip 2018, 06:57

Hej, ja akurat nie wiem jakie mam, ale były wymieniane po obu stronach.
Offline

elm

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 05 sie 2018, 22:06
  • Online: 27m 39s
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI

Re: Woda pod uszczelkami

Post05 sie 2018, 22:17

Witam, problem i mnie dopadł. Wymiana w ASO dała poprawę na jakiś czas, ale szybko okazało się, że woda dalej się leje. Osłabiony sam rozebrałem drzwi, i okazało się, że owszem, głośnik jest nowy, ale ma popękane mocowania (te przy nitach), i nie jest wystarczająco dociśnięty.
Zakupiłem nowy głośnik, zamontowałem i problemu nie ma. Przy okazji wyszedł jeden detal, w ASO zazwyczaj posługują się nitownicami pneumatycznymi, przez co w trakcie montażu może pęknąć dość kruche mocowanie, stąd to rozwiązanie może być tylko chwilowe. Jeśli u kogoś taki problem znowu się pojawił, sugeruję przyjrzeć się wspomnianym mocowaniom. Niestety bez ściągnięcia boczka drzwi się nie obejdzie (u mnie po wyjęciu odblasku nie było tego widać).
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 52m 49s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Woda pod uszczelkami

Post06 sie 2018, 06:48

Dajcie spokój z wymianami tych głośników, będziecie tak co pól roku - rok wymieniać?
U mnie jak się to stało to poczekałem aż wszystko elegancko wyschnie po czym elegancko pociągnąłem głośnik dookoła ramki bezbarwnym silikonem. Problem myślę na lata...a raczej do czasu aż zachce mi się (albo przyszłemu właścicielowi) wymienić głośnik. A tak będziecie to wymieniać a ta pianka z niewiadomo czego będzie się co pół roku dezintegrować ;)
Polecam mój sposób
Offline

robert11115

Aktywny

  • Posty: 127
  • Rejestracja: 27 sie 2017, 10:50
  • Online: 3d 1h 36m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Woda pod uszczelkami

Post10 sie 2018, 15:21

flo pisze:Dajcie spokój z wymianami tych głośników, będziecie tak co pól roku - rok wymieniać?
U mnie jak się to stało to poczekałem aż wszystko elegancko wyschnie po czym elegancko pociągnąłem głośnik dookoła ramki bezbarwnym silikonem. Problem myślę na lata...a raczej do czasu aż zachce mi się (albo przyszłemu właścicielowi) wymienić głośnik. A tak będziecie to wymieniać a ta pianka z niewiadomo czego będzie się co pół roku dezintegrować ;)
Polecam mój sposób


Super tylko do takich rzeczy rzeczy używa się silikonu dekarsiego a nie zwykłego bo będziesz miał tam szybciej rdzę niż myślisz
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 52m 49s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Woda pod uszczelkami

Post10 sie 2018, 19:29

W passacie z 2002 miałem podobną awarie, zrobiłem tak samo i po 4 latach nic nie wyszło więc myślę że mogę spać spokojnie...
Offline

bildegolf6

Nieśmiały

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 15 wrz 2016, 20:00
  • Online: 11h 45m 56s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI 110km CBDC

Re: Woda pod uszczelkami

Post30 sie 2018, 19:03

darobat70 pisze:Dziś zrobiłem test którędy woda dostaje się na wycieraczki i siedzenia z tylnych drzwi napełniłem butelkę wodą otworzyłem drzwi i zacząłem polewać po szybie z zewnetrznej strony iìì... woda dostaje się dołem między tapicerką dzrzwi a blachą leci bezpośrednio na uszczelkę z uszczelki na próg plastikowy i dalej na dywan leci też (prawidłowo )otworami odpływowymi w drzwiach .Podejrzewam że w czasie szybkiej jazdy woda ta pędem powietrza wydostaje się w poziomie między tapicerką a blachą i leci na siedzenie.Koledzy a w szczególności ci którzy trzymają auta w garażach zróbcie taki test dla pewności i napiszcie jak jest u was ja trzymam pod chmurką i przy dużych opadach deszczu mam wodę na uszczelce uszczelniającej drzwi a po jeździe na siedzeniach i dywanikach i pewnie dlatego zwróciłem na to uwagę.Dzrzwi uszczelnia ta uszczelka wokół wejscia do auta a ta mieszkowa i inne na drzwiach mają główne zadania wyciszyć auto tak twierdzą w A.S.O i mogą być mokre .Przeciek mam w obydwóch drzwiach z tyłu Przednie drzwi ok .Serwis będzie zdejmować tapicerkę (boczki) drzwi i diagnozowaniał skąd ta nieszczelność.Samochód mam od nowości nie miałem nim kolizji Trzeba działać póki jest gwarancja.Wilgoć w środku to korozja i cichy zabójca elektroniki.!!!
To może być seryjna wada mój samochód był wyprodukowany w Mosel Niemcy.

Hej mam to samo napisz co zrobiło ASO .
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Woda pod uszczelkami

Post31 sie 2018, 06:42

Wiadomo co, wymieni głośniki a za chwilę problem powróci...
ja już więcej do ASO z tym nie pojadę, zrobię jak w starym golfie, tak jak kolego flo napisał-- jak będzie mi się chciało to odnituje, wyczyszczę i na silikon dekarski zamocuję a jak nie będę miał czasu to objadę dookoła tym silikonem i też będzie dobrze:-)
diesel podstawą, turbo zabawą...
Offline

darobat70

Nieśmiały

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 13 lut 2016, 10:12
  • Online: 2d 20h 7m 14s
  • Auto: VW golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 Tsi 122KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Woda pod uszczelkami

Post09 kwie 2019, 12:50

Witam Koledzy jak pisałem wcześniej 2 razy wymieniano mi głośniki na gwarancji auto 2014r..Niestety przecieki wróciły .W tym roku postanowiłem sam naprawić problem .Zakupiłem zestaw do sciągania tapicerki oraz klej na bazie kauczuku link https://diolut.pl/uniwersalny-klej-zhan ... -5344.html .Klej ten nawet po długim czasie można usunąć benzyną ekstrakcyjną i nie będzie śladu.Silikonu nie polecam ze względu ze nie wszystkie są obojętne na lakier i może powstać korozja . W zasadzie przecieki były w drzwiach z tyłu jak i niewielki w drzwiach kierowcy bez przecieku na dywanik . Kilka otworów wokół nitów było popękanych wszystko zalałem przy pomocy tego kleju reszta na około głośnika .Na dzień dzisiejszy jest spokój w tym temacie .Generalnie najlepiej byłoby wymienić wszystkie głośniki wraz z dystansami jakiejś dobrej marki .Ale póki co nie mam zamiaru wydawać na to kasy .Pozdrawiam.
Offline

rawka1

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 24 mar 2019, 20:43
  • Online: 8d 8h 41m 27s
  • Auto: Sportsvan
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM
  • Lokalizacja: Śląskie

Re: Woda pod uszczelkami

Post12 maja 2019, 16:22

Witam.
Mam ten sam problem w Sportsvanie. Auto po gwarancji. Zastanawiam się czy dobrym wyjściem będzie uszczelnienie głośników w drzwiach dwustonną taśmą piankową lub uszczelką butylową w kształcie pręta 6mm. Na razie planuję butyl i za jakiś czas zobaczę czy pomoże.
Offline

lopezpb

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 30 wrz 2018, 19:30
  • Online: 19h 7m 13s
  • Auto: VW Golf VII
  • Silnik: 1.4 TSI 125KM
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: Woda pod uszczelkami

Post15 maja 2019, 12:05

No więc ja byłym w serwisie, bo woda lała się drzwiami kierowcy i pasażera z przodu, oraz tylnymi drzwiami od strony kierowcy. Co gorsze, a nie wiem czy w ogóle ktoś z was zaglądał pod uszczelki (a polecam to zrobić, tylko trzeba mieć mocne nerwy), bo po odchyleniu uszczelek ukazała się rdza :despair: ogólnie masakra :banghead: jak na to, że auto z 2016 roku.

Obrazek

Ja już wiem, że to mój ostatni VW, nigdy więcej takiego gó.na nie kupię.
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Woda pod uszczelkami

Post15 maja 2019, 13:00

Nie ma co się zniechęcać do Auta przez wadę, nic nie jest idealne ;) zrobić tak jak koledzy pisali i będzie spokój. przeglądam często dużo VW tygodniowo i jeszcze w żadnym takiego rudego kolegi nie zauważyłem
Offline

lopezpb

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 30 wrz 2018, 19:30
  • Online: 19h 7m 13s
  • Auto: VW Golf VII
  • Silnik: 1.4 TSI 125KM
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: Woda pod uszczelkami

Post16 maja 2019, 06:43

Z tego co czytam to naprawa w ASO jest tak naprawdę tylko na chwilę, tym bardziej, że u mnie prawych drzwi tylnych pasażera nie chcą w ASO zrobić bo niby nie cieknie, muszę sam zajrzeć przez lampkę od spodu jak wygląda ta uszczelka, bo gwarancja kończy się w lipcu.

Mam więc pare pytań do tych co już przerabiali własnoręczną naprawę:

1) jaka grubość nitów jest potrzebna ?
2) czy klej do szyb zdaje egzamin? silikon odpada bo powoduje korozję
3) czy usuwacie tą sparciałą uszczelkę i nakładacie silikon czy też dajecie jakąś uszczelkę?
4) czy demontaż obicia drzwi jest bardzo skomplikowany, tak aby nic nie połamać?
5) jak rozumiem stare nity, należy rozwiercić? czy jest jakiś inny sposób aby je usunąć ?
PoprzedniaNastępna

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości