Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 10:27


RNS 510 naprawa uszkodzonego softu.

Fotoporady, manuale, instrukcje "krok po kroku"

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Instrukcje, foto porady, manuale opisujące krok po kroku co należy wykonać, aby samemu naprawić, zmienić, wymienić, zakodować ...

Uwaga:
  1. Nie prowadzimy tutaj dyskusji, a jedynie prosimy o dodatkowe wyjaśnia lub zamieszczamy własne uwagi, spostrzeżenia o których warto wspomnieć.
  2. Zmiany w instrukcji autor wprowadza bezpośrednio w poście zawierającym instrukcję - nie piszmy postów z informacją co należy zrobić inaczej niż w instrukcji.
  3. Za pomocą nowego postu autor powinien poinformować o wprowadzeniu zmian w instrukcji.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

koper92

Gadatliwy

  • Posty: 275
  • Rejestracja: 16 lut 2015, 22:05
  • Online: 10d 16h 6m 26s
  • Pochwały: 3
  • Auto: MK 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSi
  • Lokalizacja: Tomaszow Maz

RNS 510 naprawa uszkodzonego softu.

Post26 gru 2017, 20:08

Witam,jako że ostatnio spotkała mnie nie miła niespodzianka,zostawię trochę informacji dla potomnych,co aby nie pakować się w zbędne koszta.

Aktualizowałem rns 510 z softa 5238 do 5274, oraz mapę z v14 na v15. Radio pochodziło z 3 dni potem stało się to:

Filmik z neta.( u mnie wyglądało to trochę inaczej ładowało się logo startowe po czym bym restart radia)



Dodam od siebie,że radia nie da się wyłączyć,a wymuszenie ekranu ładowania softa (przyciski gwiazdka(głośnik)+eject+setup) zajmuje nawet do 1h:)

Aby naprawić ten problem należy:
1)klikać trzy przyciski na raz(gwiazdka(głośnik)+eject+setup) do momentu aż menu startowe zaskoczy jak pisałem wcześniej bywało,że klikałem nawet 1h!
2)Z neta wyczytałem ,że pomaga wgranie nowego softa. Po próbie wgrania ponownie softa 5274 oraz 5238 wyskakuje błąd-instalacja nie dochodzi do końca.Ściągnąłem softa 900,1100,2680 i 1300. Dopiero 1300 załadował się do końca.
3) Po instalacji ponownie instalujemy najnowszego softa oraz mapę.

Od siebie dodam,że naprawa takiego przypadku kosztuje u specjalistów od 200 do 600 zł.

Wróć do MK6

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość