Dzisiaj jest 29 mar 2024, 07:37


Czy ceramika/kwarc lub inna powłoka ochronna to fanaberia?

Mycie, czyszczenie, polerowanie lub innego rodzaju odświrlanie naszych samochodów
Regulamin forum Korekta lakieru, polerowanie, konserwacje, mycie, pranie , woski, płyny, glinki i inne kosmetyki samochodowe oraz zasady i sposobu utrzymania naszych samochodów w nienagannym stanie.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Kevin

Aktywny

  • Posty: 175
  • Rejestracja: 27 mar 2015, 21:16
  • Online: 2d 8h 59m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf VI R
  • Silnik: CDLF+++
  • Lokalizacja: Slask

Czy ceramika/kwarc lub inna powłoka ochronna to fanaberia?

Post04 gru 2016, 07:19

martiso pisze:... wosk położyłem jak było ciepło, dałem 2 warstwy. Bardzo dobrze utrzymuje się na powierzchni. Dla utrzymania go w dobrej kondycji wystarczy prysnąć detailerem lub woskiem w płynie. Uważam że wywalanie 3K za powłokę to fanaberia, mi wystarczy dobry wosk, kilka kosmetyków i satysfakcja z pracy przy aucie :)



Chetnie podyskutuje dlaczego uważasz ze ceramika/kwarc lub jakakolwiek powloka ochronna to fanaberia:-) akurat mam swoje studio detailingu i poznam twoje "przeciw" powlokom ochronnym :D
Pozdrawiam
Krzysiek

.:R
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: VW GOLF MK7 2016 - GTI RED CLUBSPORT by MARTI

Post04 gru 2016, 09:40

I 3kzl :) bo samemu można kupić gyeona mohsa i za max 600zl z prepem i mikrofibrami można mieć powłokę :)

NzTT
Offline
Awatar użytkownika

martiso

VIP

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 27 wrz 2014, 19:19
  • Online: 72d 10h 22m 44s
  • Pochwały: 7
  • Auto: I30N FastBack PERF.
  • Silnik: 2.0T-GDI 280KM
  • Lokalizacja: Wlkp.

Re: VW GOLF MK7 2016 - GTI RED CLUBSPORT by MARTI

Post04 gru 2016, 09:54

... ja nie jestem przeciw, zostaje poprostu przy wosku :) a ktoś inny może robić ceramikę lub inne cuda ;) i tak jak Muti pisze można to zrobić samemu za kilka stówek, bo koszty usługi są absurdalnie wysokie...
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: VW GOLF MK7 2016 - GTI RED CLUBSPORT by MARTI

Post04 gru 2016, 13:34

martiso pisze:... ja nie jestem przeciw, zostaje poprostu przy wosku :) a ktoś inny może robić ceramikę lub inne cuda ;) i tak jak Muti pisze można to zrobić samemu za kilka stówek, bo koszty usługi są absurdalnie wysokie...


Teraz takie powłoki "są modne"
Ja także chciałem spróbować ale dla mnie ten zabieg ma takie wady jak:
- absurdalnie wysoka cena, niby od 600 zł do 3000 zł. To już lepiej robić raz na 3 lata tzw polerkę lakieru i wyjdzie taniej.
- poza tym jesli ktoś dba o lakier i dla przyjemności poleruje go co najmniej 3 razy w roku i nakłada dobry wosk to starczy
- obawiam sie tez czy kładzenie czegoś co pozostaje na lakierze, przylega do niego na stałe to dobry pomysł

Owszem wada wosków jest to że sa zmywalne. ale powłoka kwarcowa czy ceramiczna zapewne nie daje mega połysku i mega śliskości lakierowi przez pół roku i nie trzeba nic robić. Może sie mylę.

Odświeżenie i zabezpieczenie lakieru to 2-3 razy w roku wskazane, częściej to zazwyczaj nasza fanaberia
Offline
Awatar użytkownika

Kevin

Aktywny

  • Posty: 175
  • Rejestracja: 27 mar 2015, 21:16
  • Online: 2d 8h 59m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf VI R
  • Silnik: CDLF+++
  • Lokalizacja: Slask

Re: VW GOLF MK7 2016 - GTI RED CLUBSPORT by MARTI

Post04 gru 2016, 13:41

dla przyjemności polerowac lakier 3 razy w roku??

powłoka ni daje połysku i sliskosci??

nie masz człowieku pojęcia o niczym o czym piszesz.... cos liznałes cos przeczytales...niestety najczęściej głupoty...

-- 04 gru 2016, 13:43 --

martiso pisze:... ja nie jestem przeciw, zostaje poprostu przy wosku :) a ktoś inny może robić ceramikę lub inne cuda ;) i tak jak Muti pisze można to zrobić samemu za kilka stówek, bo koszty usługi są absurdalnie wysokie...



nie sa absurdalnie wysokie... po prostu musza tyle kosztować chyba ze majac firme lubis zrobić za darmo dobra usługe...

wosk tez jest super... chcesz woskować proszę bardzo ...to tez swietne rozwiązanie.... sam wychowałem się na swissvaxie...i cenie sobie to rozwiazanie
Pozdrawiam
Krzysiek

.:R
Offline
Awatar użytkownika

martiso

VIP

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 27 wrz 2014, 19:19
  • Online: 72d 10h 22m 44s
  • Pochwały: 7
  • Auto: I30N FastBack PERF.
  • Silnik: 2.0T-GDI 280KM
  • Lokalizacja: Wlkp.

Re: VW GOLF MK7 2016 - GTI RED CLUBSPORT by MARTI

Post04 gru 2016, 13:49

... Panowie, nie podniecajcie się tak swoimi poglądami, dobrze że mamy wybór i każdy robi jak uważa :) ja osobiście uważam że powłoka jest OK, ale cena usługi jest absurdalnie wysoka... dbam o lakier i wolę pracować z woskami:) a kasę którą miałbym wydać na powłokę wolę zainwestować w coś konkretnego do auta :)

-- 04 gru 2016, 13:54 --

Kevin - dokładnie tak jak piszesz ;) może musi tyle kosztować , ale nie zmienia to faktu że to bardzo drogo ! dlatego dobre woski są świetnym rozwiązaniem dla takich jak ja i pewnie dla większości lubiących polerować auto :)
Offline
Awatar użytkownika

Kevin

Aktywny

  • Posty: 175
  • Rejestracja: 27 mar 2015, 21:16
  • Online: 2d 8h 59m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf VI R
  • Silnik: CDLF+++
  • Lokalizacja: Slask

Re: VW GOLF MK7 2016 - GTI RED CLUBSPORT by MARTI

Post04 gru 2016, 14:01

martiso pisze:... Panowie, nie podniecajcie się tak swoimi poglądami, dobrze że mamy wybór i każdy robi jak uważa :) ja osobiście uważam że powłoka jest OK, ale cena usługi jest absurdalnie wysoka... dbam o lakier i wolę pracować z woskami:) a kasę którą miałbym wydać na powłokę wolę zainwestować w coś konkretnego do auta :)

-- 04 gru 2016, 13:54 --

Kevin - dokładnie tak jak piszesz ;) może musi tyle kosztować , ale nie zmienia to faktu że to bardzo drogo ! dlatego dobre woski są świetnym rozwiązaniem dla takich jak ja i pewnie dla większości lubiących polerować auto :)


rob jak uważasz...każdy może... i niech robi jak chce....

nigdzie nie napisałem o wykonywaniu usługi w studiu....jedne sa tansze jedne droższe....to przecież rynek...i to jest normalne.... pisałem o nałożeniu powłoki...przecież można samemu...środki są ogólnie dostępne. Jedne sa łatwiejsze inne bardziej wymagające. Woski tez nie wszystkie są łatwe w aplikacji.

to twoja opinia... możesz uwazac ze cena usługi jest dla ciebie absurdalnie wysoka... ale to tak samo jak ktoś może powiedzieć ze 150k papiera za golfa to absurdalna cena...to przecież tylko golf.... :)

jeśli już mówimy o woskach to zainwestowałbyś w lepszy wosk :P i dobry cleaner przedewszystkim


jeśli będziesz w okolicach Tarnowskich Gór i Bytomia zapraszam na aplikacje powłoki na jeden wybrany przez ciebie element...dla testu za złotówkę... dla testów.... dla ciebie byś wyrobił swoją opinie :) nic zobowiązującego... :)
jeśli tylko będę mieć coś na półce chętnie spróbuje zmienić twoje zdanie :)
Pozdrawiam
Krzysiek

.:R
Offline
Awatar użytkownika

martiso

VIP

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 27 wrz 2014, 19:19
  • Online: 72d 10h 22m 44s
  • Pochwały: 7
  • Auto: I30N FastBack PERF.
  • Silnik: 2.0T-GDI 280KM
  • Lokalizacja: Wlkp.

Re: VW GOLF MK7 2016 - GTI RED CLUBSPORT by MARTI

Post04 gru 2016, 14:35

Krzysiek - nie kuś,nie kuś ;) hihi ;) - może jeszcze z paru rad i instrukcji bym skorzystał ;)
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: VW GOLF MK7 2016 - GTI RED CLUBSPORT by MARTI

Post04 gru 2016, 20:13

Kevin pisze:dla przyjemności polerowac lakier 3 razy w roku??

powłoka ni daje połysku i sliskosci??

nie masz człowieku pojęcia o niczym o czym piszesz.... cos liznałes cos przeczytales...niestety najczęściej głupoty...



Po to dyskutujemy aby wymienic poglady.
To prosze kolege o fakty na temat tej powłoki. Internet jest pełny bzdur. Ja przyznam nic o tym nie wiem. Nie żeby to była reklama

Dla mnie najistotniejsze:
- aby połysk utrzymywał się długo, załózmy 6 miesiecy
- aby lakier po 30 myciach szamponem, na myjni był zawsze śliski jak po woskowaniu
- aby nie powstawały micro ryski tzw swirle, no aby je prawie wyeliminowac.
- czy położenie jednej warstwy ma sens ?

Jestem zainteresowany i nie zamierzam hejtować że to drogie i bez sensu. Poddjrzane gdyby było tanie
Offline
Awatar użytkownika

Kevin

Aktywny

  • Posty: 175
  • Rejestracja: 27 mar 2015, 21:16
  • Online: 2d 8h 59m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf VI R
  • Silnik: CDLF+++
  • Lokalizacja: Slask

Re: VW GOLF MK7 2016 - GTI RED CLUBSPORT by MARTI

Post04 gru 2016, 23:38

Marras pisze:
Kevin pisze:dla przyjemności polerowac lakier 3 razy w roku??

powłoka ni daje połysku i sliskosci??

nie masz człowieku pojęcia o niczym o czym piszesz.... cos liznałes cos przeczytales...niestety najczęściej głupoty...



Po to dyskutujemy aby wymienic poglady.
To prosze kolege o fakty na temat tej powłoki. Internet jest pełny bzdur. Ja przyznam nic o tym nie wiem. Nie żeby to była reklama

Dla mnie najistotniejsze:
- aby połysk utrzymywał się długo, załózmy 6 miesiecy
- aby lakier po 30 myciach szamponem, na myjni był zawsze śliski jak po woskowaniu
- aby nie powstawały micro ryski tzw swirle, no aby je prawie wyeliminowac.
- czy położenie jednej warstwy ma sens ?

Jestem zainteresowany i nie zamierzam hejtować że to drogie i bez sensu. Poddjrzane gdyby było tanie


-Przede wszystkim każdej powłoki zadaniem jest, podbicie połysku, czas jej utrzymywania na lakierze zależny jest od
tego jak ja traktujemy, jak i czym ja myjemy czyli najkrócej...jak dbasz tak masz....
powłoki z średniej półki utrzymują się od roku do 3 lat maksymalnie.... tak jak wspominałem wszystko uzależnione od dbania i użytkowania auta.

-i tutaj właśnie pytanie.... jaka myjnia... jaki szampon... i jak myte... to zasadnicza sprawa.... przy zachowaniu rozsądku i dbaniu według zaleceń... powłoka jest znacznie bardziej śliska niż wosk.... zrzut wody jest znacznie lepszy.

-zadaniem powłoki jest zmniejszenie ryzyka powstawania rysek i defektów.. ale nie czarujmy się..będą powstawały zawsze....ale zapewniam ze nie w takim tempie jak bez ochrony, chyba ze nałożysz folie premium shielda lub xpela
powłoka nie ochroni nas gdy zanurzymy gąbkę w wodzie z piaskiem i nim będziemy myc.

-niektóre powłoki wymagają położenia 2 warstw. jednakże czym więcej warstw tym nie będzie lepszej ochrony... tzn gdy jedna warstwa da powiedzmy 10 mikronów ochrony to jeśli nałożymy 5 to nie będziemy mieć 50mikronów..owszem będzie więcej ale każda kolejna w jakimś stopniu rozpuści poprzednia gdyż nośnikiem powłok są rozpuszczalniki które odparowują. Wiec nie ma sensu kłaść nie wiadomo ile warstw....polecam np. jedna warstwę MAX Protect UNCR.
Niestety powłoka dość trudna w nałożeniu.... ale efekt jest na prawdę mega... zrzut wody również.... to jedyna powłoka na rynku która tworzy na lakierze gumową membranę.


tak wiec meritum....

powłoka ma właściwości
ochronne.... wizualne.... i dać łatwość w utrzymaniu czystości

wosk podobnie da efekt wizualny i poprawi utrzymanie czystości...jednakże nie ochroni cię przed rysami, kwaśnymi deszczami...srakami ptaków :P tak jak powłoka


lepsze powłoki czytaj często drogie...i bardzo drogie utrzymają się na lakierze według producenta 5-7 lat...oczywiście przy dbaniu... bo jak ze wszystkim...jak dbasz tak masz
Pozdrawiam
Krzysiek

.:R
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Czy ceramika/kwarc lub inna powłoka ochronna to fanaberi

Post05 gru 2016, 08:41

Dziekujemy koledze za rzeczowe i fachowe wyjasnienia.

Nic nie uchroni orzed powstawaniem tzw swirli na lakierze.

I wynika z tego ze niedobrze auto pokryte ceramika, kwarcem czy woskiem myc obfita piana. Do zmycia kurzu wystarczy czasami wysokie cisnienie wody w karcherze, znaczy myjce

I nie warto tez nakladac 3 warstw.
No to i cena bedzie nuzsza niz 2 czy 3 tysiaki

Gdybym miał blizej podjechałbym do kokegi popróbowac i zobaczyc na innych autach jak to sie sprawuje.
No mam jasny lakuer wiec efekt mniejszy niz na czarnym
Offline
Awatar użytkownika

Kevin

Aktywny

  • Posty: 175
  • Rejestracja: 27 mar 2015, 21:16
  • Online: 2d 8h 59m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf VI R
  • Silnik: CDLF+++
  • Lokalizacja: Slask

Re: Czy ceramika/kwarc lub inna powłoka ochronna to fanaberi

Post05 gru 2016, 10:37

Sens zabezpieczania tylko ciemnycn lakierow
To
Mit... Uwazam ze warto i trzeba kazdy lakier zabezpieczać czy to woskiem czy to powloka ochronna
Pozdrawiam
Krzysiek

.:R
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Czy ceramika/kwarc lub inna powłoka ochronna to fanaberi

Post05 gru 2016, 10:57

Zgadza sie. Ale wydobycie lustrzanego połysku lepiej wychodzi na ciemnym lakierze
Offline
Awatar użytkownika

Kevin

Aktywny

  • Posty: 175
  • Rejestracja: 27 mar 2015, 21:16
  • Online: 2d 8h 59m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf VI R
  • Silnik: CDLF+++
  • Lokalizacja: Slask

Re: Czy ceramika/kwarc lub inna powłoka ochronna to fanaberi

Post05 gru 2016, 17:14

Marras pisze:Zgadza sie. Ale wydobycie lustrzanego połysku lepiej wychodzi na ciemnym lakierze



nie zgodze się... faktycznie może najbardziej spektakularny efekt jest na ciemnym lakierze ale na np. białej perle tez jesteśmy w stanie zrobić WOW
Pozdrawiam
Krzysiek

.:R
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Czy ceramika/kwarc lub inna powłoka ochronna to fanaberi

Post13 mar 2017, 19:04

Bardzo zacząłem interesować się tematem.
I już prawie kładłem ceramikę ale mam 2 watpliwosci:

- ponad połowe ceny usługi czyli ok 1000 zł wydaje na renowacje lakieru. Mam dobry stan ale i tak bedxie polerka.
No niezbyt chce polerowac prawie nowy lakier i ścierać 1/3 bezbarwnego błyszczku

- powłoki nie da sie usunąc, to zaleta. Jest trwała. Ale po 2 czy 5 latach sama sie zetrze.
Od mycia nierównomiernie. Bo nie ma gwarancji ze nie zetrze.
I co wtedy ? Na dachu bedzie, na rantach a na błotnikach nie.
Lakier zacznie sie rysowac.
I wtedy znów polerka i znów za 2 koła nakładanie ceramiki ? I na polowie elementu bedzie, na połowie juz nie.
To spirala bez końca. Co 3 lata gruba kasa.

Troche mnie to przeraża. Co sądzicie ?
Offline
Awatar użytkownika

Kevin

Aktywny

  • Posty: 175
  • Rejestracja: 27 mar 2015, 21:16
  • Online: 2d 8h 59m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf VI R
  • Silnik: CDLF+++
  • Lokalizacja: Slask

Re: Czy ceramika/kwarc lub inna powłoka ochronna to fanaberi

Post14 mar 2017, 08:55

Marras pisze:Bardzo zacząłem interesować się tematem.
I już prawie kładłem ceramikę ale mam 2 watpliwosci:

- ponad połowe ceny usługi czyli ok 1000 zł wydaje na renowacje lakieru. Mam dobry stan ale i tak bedxie polerka.
No niezbyt chce polerowac prawie nowy lakier i ścierać 1/3 bezbarwnego błyszczku

- powłoki nie da sie usunąc, to zaleta. Jest trwała. Ale po 2 czy 5 latach sama sie zetrze.
Od mycia nierównomiernie. Bo nie ma gwarancji ze nie zetrze.
I co wtedy ? Na dachu bedzie, na rantach a na błotnikach nie.
Lakier zacznie sie rysowac.
I wtedy znów polerka i znów za 2 koła nakładanie ceramiki ? I na polowie elementu bedzie, na połowie juz nie.
To spirala bez końca. Co 3 lata gruba kasa.
Troche mnie to przeraża. Co sądzicie ?


TO ze tobie wydaje się ze masz lakier w dobrym stanie to nie znaczy ze tak jest... wystarczy dobra latarka inspekcyjna by to stwierdzić lub metahalogen... np. podjedz na jakaś stacje benzynową... te najczęściej oświetlają stanowiska metahalogenami o wysokim stopniu oddawania barw.
Kolejna rzecz normalna sprawa będzie jeśli na aucie masz jedna lub więcej warstw wosku , a te zakrywa defekty i lakier mocno się szkli, przy wstępnym myciu karoserii i zdejmowaniu, różnych substancji z lakieru, w tym właśnie wosków dopiero widać defekty powstały na lakierze

Nie trzeba tak naprawdę polerować karoserii, jak klient się uprze to tak będzie mieć, jednakże powłoka ma główne zadanie poprawić wygląd lakieru bo najprościej mówiąc działa jak soczewka...uwydatnia wszystkie mankamenty lakieru... każdy producent zaleca wypolerować dobrze lakier by zmaksymalizować działanie powłoki i wygląd samochodu.
to ile zostanie zdjęte klaru zależy od firmy i ich profesjonalizmu a dwa tak naprawdę stanu lakieru przed usługa i czego oczekujesz. Już 1 etapowa korekta lakieru usuwa wiele rys zmatowień czy przebarwień a zarazem nie zdejmuje dużo bezbarwnego.

to ze masz nowy lakier... ja wczoraj wydawałem klientowi nowe volvo xc60, 1000km przebiegu i auto trzeba było liznąć maszyną bo "myjkowi" z volvo narobili bałaganu.

każdą powłokę da się usunąć..... czy wytrzyma 2,3 czy 7 lat zależy od ciebie, jak traktujesz auto i jakie chemii używasz.

Jeśli powłoka będzie zanikać to na pewno tego nie zauważysz na pierwszy rzut oka, nie będzie takiego efektu jak np. w mieszkaniu jedna ściana pomalowana a druga nie...

Powiem ci ze powłoka nie zabezpieczy cię przed rysowaniem w 100%... to nie działa jak "pole siłowe" lub rozłożony kokon wokół auta i od tej chwili będziesz mógł myć "piaskiem". Auto będzie się rysować.... ale znacznie mniej niż lakier niezabezpieczony. Zaleta powłoki jest to ze znacznie prościej domyć auto już sama myjką ciśnieniową i wodą przez co w czasie mycia zmniejszasz ryzyko porysowania lakieru bo tak naprawdę wystarczy ziarnko piasku "czyli kwarcu" które narobi bałaganu. Kolejna zaleta powłoki jest to ze znacznie trudniej brud drogowy klei się do lakieru oraz owady.... owszem przykleja się ale już sama myjka będzie w stanie je zrzucić.

to czy po 3-5 latach będziesz cos robić również zależy od ciebie.... boisz się korekty...rozumie bo to jednak ingerencja w lakier, jednakże jeśli zostanie raz wypolerowany , następnie ty należycie o to dbasz , robisz przeglądy powłoki w firmie detailingowe to po tych 3-5 latach wystarczy jedynie "liznąć lakier" by usunąć delikatne defekty a nie usuwać głębokie rysy.

Mając swoje studio widzę same plusy zabezpieczenia lakieru


Autor postu otrzymał pochwałę
Pozdrawiam
Krzysiek

.:R
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Czy ceramika/kwarc lub inna powłoka ochronna to fanaberi

Post16 wrz 2017, 18:30

Odświeżę nieco temat.
Zdecydowałem sie na nałożenie ceramiki na alufelgi w GTD

Firma polecana i nie jakiś tam pseudo fachowiec
Zapłaciłem 300 zł.
Nie dość że nie zrobili mi polerki alufelgi bo stwierdzili ze wzór znaczy architektura koła nie pozwala na dojście maszyna i nie spolerują tych rysek które są a jakieś są zawsze to na dodatek to czarny lakier akrylowy i bardzo narzekali ze ciężko się to robi
Sama ceramika w dotyku matowa czyli lipa. Musiałem nawoskować felgi

Obrazek

Po 5 miesiącach użytkowania stwierdzam że może powstaje mniej tzw swirli czyli micro rysek.
ale so do skraplania się wody czyli hydrofobowości to i tak zawdzięczam to położonej warstwie wosku

Pytanie czy zmarnowałem 300 zł?

Obawiam się że może nie do końca ale cudów tez nie ma.
Zapewne 3000 zł na lakier nie wydąłbym, bo co roku za odnawianie powierzchni życzą sobie dodatkowe 200 zł
Offline
Awatar użytkownika

Kevin

Aktywny

  • Posty: 175
  • Rejestracja: 27 mar 2015, 21:16
  • Online: 2d 8h 59m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf VI R
  • Silnik: CDLF+++
  • Lokalizacja: Slask

Re: Czy ceramika/kwarc lub inna powłoka ochronna to fanaberi

Post17 wrz 2017, 08:02

Marras pisze:Odświeżę nieco temat.
Zdecydowałem sie na nałożenie ceramiki na alufelgi w GTD

Firma polecana i nie jakiś tam pseudo fachowiec
Zapłaciłem 300 zł.
Nie dość że nie zrobili mi polerki alufelgi bo stwierdzili ze wzór znaczy architektura koła nie pozwala na dojście maszyna i nie spolerują tych rysek które są a jakieś są zawsze to na dodatek to czarny lakier akrylowy i bardzo narzekali ze ciężko się to robi
Sama ceramika w dotyku matowa czyli lipa. Musiałem nawoskować felgi

Obrazek

Po 5 miesiącach użytkowania stwierdzam że może powstaje mniej tzw swirli czyli micro rysek.
ale so do skraplania się wody czyli hydrofobowości to i tak zawdzięczam to położonej warstwie wosku

Pytanie czy zmarnowałem 300 zł?

Obawiam się że może nie do końca ale cudów tez nie ma.
Zapewne 3000 zł na lakier nie wydąłbym, bo co roku za odnawianie powierzchni życzą sobie dodatkowe 200 zł



cena 300zł za zabezpieczenie felg to dobra cena, cena obejmuje zapewne umycie felgi dokładne, umycie opon, dekontaminacje felg i oczywiście montaż i demontaż, i ty jeszcze chciałbyś żeby ją wypolerowali? wybacz ale zalatuje Januszem, to da się zrobić ale nie zapłaciłbyś tej kwoty która trzeba przy polerowaniu tych felg by efekt spełniał twoje oczekiwania. Panowie mieli racje czarny akryl to masakra. wygląda tylko 2 razy ładnie.... w fabryce i po wyjeździe z dobrego studia detailingu. Powłoka w takich ciężkich warunkach wytrzymuje do 1- 2 lat i trzeba ją odnawiać tj kłaść nową warstwę.

Ceramika w dotyku matowa? sory ale większej bujdy nie słyszałem :rotfl: to struktura lakieru na twojej feldze a nie ceramika....

Jeśli panowie nie wypolerowali, felgi miały rysy a ty je już 5 miesięcy użytkujesz to jak zauważasz ze powstaje mmniej rys?
wyrzuciłeś pieniądze w błoto kłdac na ceramikę wosk... bo po prostu zapchałeś tą powłokę...


co do lakieru.... tak trzeba robić przeglądy powłoki 200zł to dużo i mało... zależy dla kogo... ale tym tokiem rozumowania kupiłeś auto za 50tyś i nie wydasz na wymiane oleju czy przegląd?? ponowne Januszowanie...

:) Pozdrawiam :)
Pozdrawiam
Krzysiek

.:R
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: Czy ceramika/kwarc lub inna powłoka ochronna to fanaberi

Post17 wrz 2017, 09:33

Powłoka to najlepsza rzecz. U mnie na felgach minął 2 rok i oslabla, ale jeszcze coś widać. Myje się samym szamponem i rękawica.
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Czy ceramika/kwarc lub inna powłoka ochronna to fanaberi

Post17 wrz 2017, 10:42

No skoro osłabilem powloke woskiem to trudno.
Byla w dotyku nie sliska. Chciałem dobrze. Wydawalo mi sie ze zsbezoueczam powloke tłuszczem woskiem a nie scieram czy osłabiam
Rysek robi sie mniej i 300 zl nie majatek

Za auto zaplacilem wiecej niz 50 tys zl i wiecej niz 100 ale nie oznacza to ze mam wydawac tedaz 3 koka na powloke, 3 na opony, 3 na nowe alu bo mi sie znudzily i 3 na tunig innego rodzaju.

Mam rozum i znam wartosc pieniadza.
Co roku kupuje 2 kosmetyki z najwyzszej półki za 200 zl i zabawa na kolejne kilka sezonów a efekt zadowalajacy
Offline

piteks

Aktywny

  • Posty: 180
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 15:42
  • Online: 3d 16h 9m 8s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7.5
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: malopolska

Re: Czy ceramika/kwarc lub inna powłoka ochronna to fanaberi

Post17 wrz 2017, 13:37

Muti pisze:Powłoka to najlepsza rzecz. U mnie na felgach minął 2 rok i oslabla, ale jeszcze coś widać. Myje się samym szamponem i rękawica.

Otóż to. Ja już sobie nie wyobrażam aby nie położyć powłoki na felgi. Od kiedy używam, to zmiana kół i ich mycie od wewnątrz, to istna bajka.
Teraz na zamówionego golfa położę także na lakier. Już nawet kupiłem sobie Geyon Q2 Mohs i czeka na półce :P
Offline
Awatar użytkownika

Kevin

Aktywny

  • Posty: 175
  • Rejestracja: 27 mar 2015, 21:16
  • Online: 2d 8h 59m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf VI R
  • Silnik: CDLF+++
  • Lokalizacja: Slask

Re: Czy ceramika/kwarc lub inna powłoka ochronna to fanaberi

Post17 wrz 2017, 17:19

Marras pisze:No skoro osłabilem powloke woskiem to trudno.
Byla w dotyku nie sliska. Chciałem dobrze. Wydawalo mi sie ze zsbezoueczam powloke tłuszczem woskiem a nie scieram czy osłabiam
Rysek robi sie mniej i 300 zl nie majatek

Za auto zaplacilem wiecej niz 50 tys zl i wiecej niz 100 ale nie oznacza to ze mam wydawac tedaz 3 koka na powloke, 3 na opony, 3 na nowe alu bo mi sie znudzily i 3 na tunig innego rodzaju.

Mam rozum i znam wartosc pieniadza.
Co roku kupuje 2 kosmetyki z najwyzszej półki za 200 zl i zabawa na kolejne kilka sezonów a efekt zadowalajacy



nie osłabiłes jej a ja zapchałeś... jeśli znasz wartość pieniadza i jak napisałeś masz rozum.. trzeba było udać się do detailera i zapytać i rozwiać swoje wątpliwości co do powloki na felgach... a tak kasa zmarnowana uwazam
chciales zabezpieczyć powłokę zabezpieczjaaca? no cóż mogłeś nie wiedzieć...

oj już nie musisz chwalić się ile zapłaciłeś za auto... nie o to mi chodziło a tylko o zobrazowanie sprawy.
Jeśli o mnie chodzi to nie musisz nic robic z autem.. ani mnie to parzy ani ziąbi.... (tak w ogole 3 klocki na fajne felgi to słabo :P )

2 kosmetyki za 200zł z najwyższej półki?? no pochwal się jakie to kosmetyki z najwyższej polki tak mało kosztują mój drogi :)
Pozdrawiam
Krzysiek

.:R
Offline

piteks

Aktywny

  • Posty: 180
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 15:42
  • Online: 3d 16h 9m 8s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7.5
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: malopolska

Re: Czy ceramika/kwarc lub inna powłoka ochronna to fanaberi

Post17 wrz 2017, 20:05

Kevin pisze:
Marras pisze:Mam rozum i znam wartosc pieniadza.
Co roku kupuje 2 kosmetyki z najwyzszej półki za 200 zl i zabawa na kolejne kilka sezonów a efekt zadowalajacy

2 kosmetyki za 200zł z najwyższej półki?? no pochwal się jakie to kosmetyki z najwyższej polki tak mało kosztują mój drogi :)

Może teraz Crystal Rock od SV sprzedają na porcje :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Wróć do Detailing

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości