Dzisiaj jest 29 mar 2024, 10:00


[1.4 TSI 140PS] Skrzypienie zawieszenia

Moderator: flo

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK7.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 6 znajdują się w dziale MK6
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

piteks

Aktywny

  • Posty: 180
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 15:42
  • Online: 3d 16h 9m 8s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7.5
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: malopolska

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post03 sty 2016, 16:37

Też tak mam. Garaż ogrzewany ale jak się wyjedzie na taki mróz jak teraz, to co coś tam skrzypi. Byłem już kiedyś z tym w ASO ale wtedy nic nie skrzypiało i mi powiedzieli, że mają jakąś akcję na osłony amortyzatorów więc od razu to zrobią, bo może to jest przyczyną. Jednak na mrozie problem powraca czyli ich akcja nie miała na to wpływu.
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post05 sty 2016, 09:51

piteks pisze:Też tak mam. Garaż ogrzewany ale jak się wyjedzie na taki mróz jak teraz, to co coś tam skrzypi. Byłem już kiedyś z tym w ASO ale wtedy nic nie skrzypiało i mi powiedzieli, że mają jakąś akcję na osłony amortyzatorów więc od razu to zrobią, bo może to jest przyczyną. Jednak na mrozie problem powraca czyli ich akcja nie miała na to wpływu.


To rozumiem że to normalne i każdy tak ma.
Offline
Awatar użytkownika

pablop

Nieśmiały

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 23 gru 2013, 21:48
  • Online: 1d 2h 40m 46s
  • Auto: VW Golf VII
  • Silnik: 1.2 TSI 105 KM
  • Lokalizacja: Wielkopolska, Śrem

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post05 sty 2016, 11:58

w moim skrzypi przednie zawieszenie, gdy skręcam w prawo i przy przejezdzie przez progi zwalniające. Gdy z kimś jadę, muszę włączać radio. Byłem z tym w serwisie, posmarowali coś specjalnym smarem i nadal skrzypi jak stary tapczan. Jeszcze 3000 km i kończy mi się gwarancja. Nie wiem co robić, jezdzenie po serwisach nie jest przyjemne, ludzi traktują jak marudziarzy i naciągaczy
Offline
Awatar użytkownika

bartek

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 06 paź 2014, 11:08
  • Online: 2d 7h 58m 21s

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post05 sty 2016, 12:57

pablop pisze:w moim skrzypi przednie zawieszenie, gdy skręcam w prawo i przy przejezdzie przez progi zwalniające. Gdy z kimś jadę, muszę włączać radio. Byłem z tym w serwisie, posmarowali coś specjalnym smarem i nadal skrzypi jak stary tapczan. Jeszcze 3000 km i kończy mi się gwarancja. Nie wiem co robić, jezdzenie po serwisach nie jest przyjemne, ludzi traktują jak marudziarzy i naciągaczy

Mam tak samo, skrzypi zawieszenie z przodu szczególnie przy przejeżdżaniu przez takie krótkie ostre progi. Najgłośniej słychać zaraz po uruchomieniu jak jeszcze nie jest rozruszane. Mówiłem w serwisie przy okazji przegladu 30k, odpowiedź była że wszystko jest ok. Auto już po gwarancji, więc będę się sam z tym bujał. Jak pojade do ASO to znowu ich pomęcze w temacie.
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post05 sty 2016, 14:16

pablop pisze:w moim skrzypi przednie zawieszenie, gdy skręcam w prawo i przy przejezdzie przez progi zwalniające. Gdy z kimś jadę, muszę włączać radio. Byłem z tym w serwisie, posmarowali coś specjalnym smarem i nadal skrzypi jak stary tapczan. Jeszcze 3000 km i kończy mi się gwarancja. Nie wiem co robić, jezdzenie po serwisach nie jest przyjemne, ludzi traktują jak marudziarzy i naciągaczy


No jak ci się kończy gwarancja to musisz to atakować by ci wpisali do książki serwisowej twoje uwagi bo potem to będzie lipa i będziesz musiał płacić,a u mnie jest jak pisałem wcześniej skrzypi przednie zawieszenie przy progach zwalniających ale tylko na mrozie ciekawe czy wszyscy tak mają??? bo to dziwne wszystko prawie nowe a tu lipa jak tapczan z czasów PRL. :banghead: :banghead: :banghead:
Offline
Awatar użytkownika

marcin79

Aktywny

  • Posty: 149
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 21:01
  • Lokalizacja: Zabrze
  • Online: 21d 23h 20m 28s
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: CMBA 90 KW
  • Lokalizacja: Zabrze

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post05 sty 2016, 22:27

Jeżeli skrzypi komuś zawieszenie podczas przejeżdżania przez progi zwalniające jest na tą usterkę TPI rozwiązuje sprawę w 100% NR TEGO TPI 2040288/1 jest to smarowanie specjalnym smarem tylnych tulejek przedniego wahacza ,do tej czynności aby pomogło konieczne jest zdemontowanie wahaczy koszt samego smaru ok 160 zl.Nie mylić z posmarowaniem specjalnym smarem typu wd -40
byl golf2 ,golf3 ,golf4 ,golf6 ,golf6 jest golf7 wszystkie 3d
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post05 sty 2016, 22:56

My TSI
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post06 sty 2016, 10:08

marcin79 pisze:Jeżeli skrzypi komuś zawieszenie podczas przejeżdżania przez progi zwalniające jest na tą usterkę TPI rozwiązuje sprawę w 100% NR TEGO TPI 2040288/1 jest to smarowanie specjalnym smarem tylnych tulejek przedniego wahacza ,do tej czynności aby pomogło konieczne jest zdemontowanie wahaczy koszt samego smaru ok 160 zl.Nie mylić z posmarowaniem specjalnym smarem typu wd -40


Wszystko fajnie jak się da to zrobić tylko zastanawia mnie jedno czemu fabryka tego nie opanowała do perfekcji bo z tego co czytam to golf 6 też na to choruję i mam nadzieję że to jest jedno razowe smarowanie a nie znowu po jakimś czasie co samo się stanie bo jak tak będzie to jest pewne że jest to specjalnie zrobione by robić kasę serwisowi,mam tyko nadzieję że się mylę.(zaznaczę jeszcze że inne samochody które posiadałem innych marek to było wszystko ok) #-o #-o #-o #-o
Offline

gregorian

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 10 kwie 2016, 12:56
  • Online: 8d 14h 57m 41s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.2 TSI 105KM
  • Lokalizacja: PL

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post20 lut 2017, 14:42

Hej Wam, przy okazji napiszę że dokładnie taki sam efekt skrzypienia przedniego zawieszenia miałem w Octavii z listopada 2014. Jeździłem 4 razy do serwisu na gwarancji, gdzie każdy doradca serwisowy, mistrz zmiany oraz kier.serwisu też mieli okazję usłyszeć w czym rzecz i pomimo wymiany stabilizatora poprzecznego, dopiero wspomniany przez @kakaruto smar zrobił swoje. Wiem tyle, zawieszenie na płycie mqb jest takie samo więc i problemy podobne.
Offline

Maylo

Nieśmiały

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 16 mar 2016, 21:04
  • Online: 22h 20m 49s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: TSI 150KM
  • Lokalizacja: W-wa

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post21 lut 2017, 19:53

Chłopaki dzięki za informację odnośnie nr TPI :pub:
U mnie też skrzypi bez względu na temperaturę, ale jak jest wilgotno jakby trochę mniej.
2 dni temu odebrałem auto z ASO - twierdzili, że to gumy stabilizatora, przesmarowali czymś, powiedzieli żeby kontrolować i jak powróci do znów do nich uderzyć.
Nie wiem czy zastosowali smar o którym piszecie, bo skrzypienie zdecydowanie się zmniejszyło, ale nie ustało. Póki co nie miałem okazji dłużej pojeździć i przetestować.
Offline

rkbassoon

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 23 lut 2017, 15:18
  • Online: 12m 25s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4TSI
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post23 lut 2017, 15:28

Witam. Właśnie wróciłem z serwisu po interwencji ze skrzypiącym zawieszeniem. Też dowiedziałem się, że tuleje zostały posmarowane specjalnym silikonem a do wymiany się to nie kwalifikuje i problemu nie ma. Jakoś nie mogę w to uwierzyć tym bardziej, że gwarancja kończy się za parę miesięcy. Najbardziej martwi mnie to, że podobno po zakończeniu gwarancji nie mogę reklamować ponownie tego problemu mimo , że "interwencja" przeprowadzona była dzisiaj. To prawda, że nie ma żadnej rękojmi na tą "naprawę"???
Offline
Awatar użytkownika

arturro

Gadatliwy

  • Posty: 220
  • Rejestracja: 15 maja 2013, 07:21
  • Online: 13d 40m 7s
  • Pochwały: 7
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: B-stok

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post23 lut 2017, 16:34

rkbassoon pisze:...Najbardziej martwi mnie to, że podobno po zakończeniu gwarancji nie mogę reklamować ponownie tego problemu mimo , że "interwencja" przeprowadzona była dzisiaj. To prawda, że nie ma żadnej rękojmi na tą "naprawę"???


Niestety to prawda, jakis czas temu drazylem ten temat z rzecznikiem praw konsumentow i ogolnie o ile dobrze pamietam do kontynuacji gwarancji na wymieniona czesc maja podmioty gospodarcze.
Tylko to naprawde bylo dosc dawno wiec niechce niczego namieszac wiec temat do sprawdzenia/potwierdzenia.
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post23 lut 2017, 19:47

Ciekawe kiedy poprawią tego całego nieszczęsnego golfa i jego usterki tylko liftingi blacharki robią i wypuszczają nowy model a dalej ten sam szajs w nowym opakowaniu,miałem niejednego nowego opla i nic nie stukało,trzeszczało,stukało,parowało i takie tam stuki puki terkotania z pod maski ale niby teraz będzie 1,5tsi a nie 1,4 to założę się że to dalej będzie ten samo badziewie.TSI-to szajs za ery kamienia łupanego i cały VW. :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:
Offline

Maylo

Nieśmiały

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 16 mar 2016, 21:04
  • Online: 22h 20m 49s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: TSI 150KM
  • Lokalizacja: W-wa

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post24 lut 2017, 21:09

Orientujecie się czy to co powoduje to skrzypienie wpływa negatywnie na żywotność zawieszenia? Innymi słowy jazda z tym powoduje szybsze zużycie jakiś elementów czy wyłącznie jest sprawcą niechcianych walorów akustycznych?
Offline

murgal

Nieśmiały

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 20 lip 2017, 18:31
  • Online: 1d 12h 25m 38s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.4 Tsi
  • Lokalizacja: Kielce

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post02 wrz 2017, 14:59

U mnie po akcji TPI ze smarem na tuleje... podziałało w 35%, chyb się nie postarali :)
Offline

piteks

Aktywny

  • Posty: 180
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 15:42
  • Online: 3d 16h 9m 8s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7.5
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: malopolska

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post02 wrz 2017, 19:23

Ja ze swoim a3 też już byłem dwa razy w ASO ze skrzypiącym przednim zawieszeniem. Za każdym razem czymś tam smarowali (za drugim razem po konsultacjach z centralą niby jakimś ekstra smarem), ale "g..." to pomogło. No może przez chwilę było lepiej. Odpuściłem już temat, bo szkoda mi czasu na dojazdy do ASO. Na początku stycznia kończę leasing więc pewnie ktoś inny będzie się tym martwił :lol: .
Offline
Awatar użytkownika

marcin79

Aktywny

  • Posty: 149
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 21:01
  • Lokalizacja: Zabrze
  • Online: 21d 23h 20m 28s
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: CMBA 90 KW
  • Lokalizacja: Zabrze

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post07 wrz 2017, 19:31

murgal pisze:U mnie po akcji TPI ze smarem na tuleje... podziałało w 35%, chyb się nie postarali :)

może dlatego że posmarowali smarem bez wyciągania wahacza bo było szybciej, żeby podziałało konieczny jest demontaż wahacza i dokładna aplikacja smarem z każdej strony tulejki inaczej szkoda roboty , wiem z własnego doświadczenia.
byl golf2 ,golf3 ,golf4 ,golf6 ,golf6 jest golf7 wszystkie 3d
Offline

zaako

Nieśmiały

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 07 paź 2016, 22:10
  • Online: 15h 37m 29s
  • Auto: VW GOLF 7
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Szklarska Poreba

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post08 wrz 2017, 15:52

U mnie trzeszczy tylko zimową pora, ale nie zawsze też.Nie dał bym im rozbierać całego zawieszenia.Troszkę potrzeszczy, ale mam spokojną głowę że coś nie urwali, jakiejś rzeźby nie zrobili.
Offline
Awatar użytkownika

Budzak

Sympatyk

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 02 cze 2017, 13:55
  • Online: 1d 21h 5m 29s
  • Auto: R
  • Lokalizacja: Rdm/Wwa

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post17 sie 2019, 10:59

Odgrzeję kotleta, ale może komuś przyda się info.

Smarowanie tulei specjalnym smarem, może jest zaleceniem VW dla TPI 2040288/1, ale wydaje mi się, że to półśrodek i na pewno nie na dłuższą metę. Alternatywą może być wymiana tulei na te pełne jak np. z S3. Numer tuleji z S3 to 5Q0407183F.
Info z art. https://www.drive2.ru/l/9514142/

Btw.
Ja w swoich mk IV i mk V montowałem pełne tuleje od mocniejszych wersji i zdawało to egzamin, tym bardziej, że auta były obniżone na gwincie.
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post08 gru 2020, 12:33

Panowie odkopię trochę temat, czy ktoś zna numer tego smaru lub jest w stanie wskazać jaki to może być?
Poprzednia

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości