Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 02:49


[1.4 TSI 140PS] Skrzypienie zawieszenia

Moderator: flo

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK7.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 6 znajdują się w dziale MK6
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Gumis6

Aktywny

  • Posty: 101
  • Rejestracja: 06 maja 2013, 21:42
  • Online: 1d 19h 11m 4s
  • Auto: Vw Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140
  • Lokalizacja: Kutno

Skrzypienie zawieszenia

Post17 lut 2015, 00:35

Od ponad roku przy przejeżdżaniu przez progi zwalniające skrzypiało zawieszenie. Niedawno wybrałem się z tym do serwisu i ponieważ mistrz serwisu to usłyszał podczas jazdy to wymieniono tuleje przednich wahaczy. Przez jakiś tydzień nie było już skrzypienia a później pojawiło się znowu. Ponownie wybrałem się do serwisu, oczywiście mistrz serwisu też to usłyszał ale stwierdził, że jeśli tuleje były wymienione na nowe to nie wie co to może być. Mają podobno wysłać zapytanie do importera. Mieliście może taki przypadek i może wiadomo co tak trzeszczy??
Offline

leonarest

Gadatliwy

  • Posty: 201
  • Rejestracja: 21 kwie 2014, 06:47
  • Online: 8d 21h 4m 57s
  • Pochwały: 1

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post17 lut 2015, 08:08

Też mam ten problem podejrzewam gumy w górnych partiach zawieszenia czyli nad amortyzatorami ale na razie tego nie ruszam jak zrobi się ciepło to wjadę na kanał i obejrzę całe zawieszenie,w temat jeszcze aż tak się nie zagłębiałem ale chyba już na forum ktoś pytał o to skrzypienie :)
Ostatnio zmieniony 03 cze 2016, 12:01 przez leonarest, łącznie zmieniany 1 raz
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post17 lut 2015, 09:57

No to ten sam problem co w mk6 poczytaj sobie,niby mamy nową technologię w mk7 ale tylko na papierze.

mk6-problemy-usterki/skrzypiace-zawieszenie-t22.html
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post17 lut 2015, 10:10

leonarest pisze:Też mam ten problem podejrzewam gumy w górnych partiach zawieszenia czyli nad amortyzatorami ale na razie tego nie ruszam jak zrobi się ciepło to wjadę na kanał i obejrzę całe zawieszenie,w temat jeszcze aż tak się nie zagłębiałem ale chyba już na forum ktoś pytał o to skrzypienie :)


jakie gumy nad amortyzatorami? Z tyłu masz tylko mocowanie górne i nic więcej.
Offline

leonarest

Gadatliwy

  • Posty: 201
  • Rejestracja: 21 kwie 2014, 06:47
  • Online: 8d 21h 4m 57s
  • Pochwały: 1

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post17 lut 2015, 15:14

To jak górna głowa amortyzatora nie ma elementu gumowego to akurat tylni amortyzator.

-- 17 lut 2015, 16:31 --

A dokładnie podpora amortyzatora i tak jak mówiłem na dzień dzisiejszy na razie obstawiam za winowajce nr 9. najbardziej jest słyszalne w środku kabiny właśnie u góry,tak jest u mnie.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2016, 12:02 przez leonarest, łącznie zmieniany 1 raz
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 21h 33m 15s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post17 lut 2015, 18:26

nie wiem jak w mk6 ale w mk4 na przodzie to gumy stabilizatora wydaja dzwiek jak stary tapczan :D
Offline
Awatar użytkownika

Almighty

Administrator

  • Posty: 523
  • Rejestracja: 15 lut 2012, 21:18
  • Online: 127d 20h 30m 14s
  • Pochwały: 2

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post17 lut 2015, 18:37

Proszę miejcie to na uwadze to, że temat dotyczy MK7 - a nie MK6.
Tak jak swietlik podał - dla MK6 jest dedykowany temat o skrzypieniu -> mk6-problemy-usterki/skrzypiace-zawieszenie-t22.html.
Jeżeli ktoś ma kompetencje w temacie i może stwierdzić czy i które informację dotyczą stricte MK6 a które mają zastosowanie również dla MK7, to proszę dajcie znać, to uporządkujemy temat.
Dziękuję.
Jeżeli zauważyłeś temat w niewłaściwym dziale lub treść postu nie ma nic wspólnego z tematem, w którym się znajduje lub inny bałagan na forum - proszę daj znać bezpośrednio w temacie lub poprzez PW. Obiecuję, że ktoś na pewno się tym zajmie.
Offline
Awatar użytkownika

marian-gdynia

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 03 sty 2015, 19:39
  • Online: 1d 1h 48m 24s
  • Auto: VW GOLF 7
  • Silnik: 2.0 TDI 150KM DSG
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post28 lut 2015, 14:25

Miałem ten sam problem: skrzypienie przy przejeżdżaniu przez progi.
Jeździłem do ASO do skutku- wymienili mi amortyzatory przód i tył, stabilizator, drążek stabilizatora itp. Problem powracał po jakimś czasie zauważyłem, że skrzypienie jest głośniejsze przy przejeżdżanie przez próg "z gazem"- czyli tak aby było naprężenie pomiędzy silnikiem, a skrzynią.
Problem był dość błahy bo wystarczyło dobrze ustawić poduszkę silnika i cisza do tej pory- już ponad 2 miesiące...
Polecam przejechać się po progu "z gazem" i bez "gazu" i zobaczyć czy hałas jest większy.
Offline
Awatar użytkownika

Gumis6

Aktywny

  • Posty: 101
  • Rejestracja: 06 maja 2013, 21:42
  • Online: 1d 19h 11m 4s
  • Auto: Vw Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140
  • Lokalizacja: Kutno

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post01 mar 2015, 22:09

U mnie jest identycznie przy dodaniu gazu skrzypienie jest głośniejsze a bez gazu prawie wcale nie ma.
Marian- Gdynia a w jakim serwisie Ci to robili??
Offline
Awatar użytkownika

marian-gdynia

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 03 sty 2015, 19:39
  • Online: 1d 1h 48m 24s
  • Auto: VW GOLF 7
  • Silnik: 2.0 TDI 150KM DSG
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post02 mar 2015, 18:12

Naprawiałem auto w serwisie Fota-Groblewski w Gdańsku.
Offline

Leeso

Sympatyk

  • Posty: 72
  • Rejestracja: 10 maja 2013, 15:58
  • Online: 2d 20h 48m 17s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW GOLF 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM DSG
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post04 mar 2015, 09:34

Dzisiaj zrobiłem test z gazem i bez. Rzeczywiście hałas dość mocny (skrzypienie) występuje tylko wtedy gdy dodaję gazu na progach zwalniających. Co dokładnie w serwisie im powiedzieć przy przeglądzie? Żeby ustawili poduszkę silnika?
Offline
Awatar użytkownika

marian-gdynia

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 03 sty 2015, 19:39
  • Online: 1d 1h 48m 24s
  • Auto: VW GOLF 7
  • Silnik: 2.0 TDI 150KM DSG
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post04 mar 2015, 19:40

Witam
Silnik zawieszony jest na dwóch poduszkach. Jak dokładnie opiszesz problem to na pewno poradzą sobie z jego usunięciem
Offline

Leeso

Sympatyk

  • Posty: 72
  • Rejestracja: 10 maja 2013, 15:58
  • Online: 2d 20h 48m 17s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW GOLF 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM DSG
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post17 mar 2015, 08:50

Zostawiłem dzisiaj samochód do diagnozy... właśnie dostałem telefon, że to "normalne" odbijanie amortyzatorów przy takich nierównościach... Muszę do nich podjechać i z mistrzem się przejechać na rundkę po garbach (na szczęście są zaraz przy serwisie) bo dla mnie normalne to to nie jest...

edit: Jestem po jeździe.. Na początku mistrz mówi do mnie " że przez garby nie jeździ się z gazem bo można miskę uszkodzić" hahaha. tak, przy 20 km/h z lekko wciśniętym gazem :) Po chwili jednak zaczął doskonale słyszeć, że "coś" skrzypi. Oczywiście przy przejeździe przez garb "bez gazu" jest cisza. Mówił coś o wahaczaczach itp, widziałem, że nie za bardzo ma pomysł co to może być. Pozwoliłem sobie przytoczyć Twój przykład z poduszkami silnika. "hmmm to nie poduszki raczej"- odpowiedział. Dobrze, to sprawdzajcie i naprawiajcie.
Do serwisu pojechałem bo od soboty wyskakiwał mi komunikat "o usterce świateł kierunkowych AFS". Przyczyną była spalona żarówka halogenów doświetlających zakręt. Przy płatności za wymianę żarówki pan z serwisu chciał mi podsunąć zlecenie z rana do podpisu (przed jazdą z mistrzem :) ). "Chyba Pan żartuje :)"
Samochód zostawiłem, zobaczymy co wymyślą.

Pozdrawiam

edit 2: Dzwonili do mnie, że do wymiany tuleje wahaczy.. jutro mają wymienić... jestem ciekaw czy problem zniknie...
Ostatnio zmieniony 17 mar 2015, 10:20 przez Leeso, łącznie zmieniany 1 raz
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post17 mar 2015, 10:20

Leeso pisze:Zostawiłem dzisiaj samochód do diagnozy... właśnie dostałem telefon, że to "normalne" odbijanie amortyzatorów przy takich nierównościach... Muszę do nich podjechać i z mistrzem się przejechać na rundkę po garbach (na szczęście są zaraz przy serwisie) bo dla mnie normalne to to nie jest...

edit: Jestem po jeździe.. Na początku mistrz mówi do mnie " że przez garby nie jeździ się z gazem bo można miskę uszkodzić" hahaha. tak, przy 20 km/h z lekko wciśniętym gazem :) Po chwili jednak zaczął doskonale słyszeć, że "coś" skrzypi. Oczywiście przy przejeździe przez garb "bez gazu" jest cisza. Mówił coś o wahaczaczach itp, widziałem, że nie za bardzo ma pomysł co to może być. Pozwoliłem sobie przytoczyć Twój przykład z poduszkami silnika. "hmmm to nie poduszki raczej"- odpowiedział. Dobrze, to sprawdzajcie i naprawiajcie.
Do serwisu pojechałem bo od soboty wyskakiwał mi komunikat "o usterce świateł kierunkowych AFS". Przyczyną była spalona żarówka halogenów doświetlających zakręt. Przy płatności za wymianę żarówki pan z serwisu chciał mi podsunąć zlecenie z rana do podpisu (przed jazdą z mistrzem :) ). "Chyba Pan żartuje :)"
Samochód zostawiłem, zobaczymy co wymyślą.

Pozdrawiam


I jak zwykle debil jakiś pracuję w serwisie.
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post17 mar 2015, 10:32

Powiedz temu panu że gdybyś miał zawieszenie gwintowane i felgi 18/19 cali to by mógł.powiedzieć że wtedy się nie jeździ przez garby tak, ale na serii to ma być cisza w każdych warunkach :-) walcz o swoje, póki gwarancja jest.
Offline

piteks

Aktywny

  • Posty: 180
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 15:42
  • Online: 3d 16h 9m 8s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7.5
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: malopolska

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post17 mar 2015, 20:39

Ciekawe co ja jutro usłyszę w ASO. U mnie pojawia się coś w rodzaju skrzypnięcia, stuknięcia przy skręcie w prawo z okolicy lewego przedniego koła. Dodatkowo przy prędkościach autostradowych nagle coś zaczyna stukać, a wręcz terkotać gdzieś z przodu. Już zaczynam się bać "ciekawych" pomysłów "miszczuf" z ASO :shock:
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post17 mar 2015, 20:51

piteks pisze:Ciekawe co ja jutro usłyszę w ASO. U mnie pojawia się coś w rodzaju skrzypnięcia, stuknięcia przy skręcie w prawo z okolicy lewego przedniego koła. Dodatkowo przy prędkościach autostradowych nagle coś zaczyna stukać, a wręcz terkotać gdzieś z przodu. Już zaczynam się bać "ciekawych" pomysłów "miszczuf" z ASO :shock:


O kurcze piteks następną usterkę zlokalizowałeś normalnie paranoja,ja to się zastanawiam czy nie utworzyć nowego Tematu pod tytułem mój golf jest bez usterek,ciekawe czy by tam ktoś się wpisał :lol: :lol: :lol:
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post17 mar 2015, 21:16

U mnie przy przebiegu ok 3/4 tys km było stuknięcie przy każdorazowym cofaniu w lewo :D Ostatecznie nikt nic nie usłyszał w ASO, więc zapomniałem :)
Offline

piteks

Aktywny

  • Posty: 180
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 15:42
  • Online: 3d 16h 9m 8s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7.5
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: malopolska

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post17 mar 2015, 21:20

swietlik pisze:O kurcze piteks następną usterkę zlokalizowałeś normalnie paranoja,ja to się zastanawiam czy nie utworzyć nowego Tematu pod tytułem mój golf jest bez usterek,ciekawe czy by tam ktoś się wpisał :lol: :lol: :lol:

Bo mój golf był złożony przez małe, żółte rączki i do tego części, chyba też pochodzą z ich kraju :lol:
Offline

piteks

Aktywny

  • Posty: 180
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 15:42
  • Online: 3d 16h 9m 8s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7.5
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: malopolska

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post18 mar 2015, 09:31

Jestem już po wizycie w ASO.
Skrzypienia wg ASO pochodzą z osłon amortyzatorów. Mają już TPI aby je luzować, co też wykonano u mnie. Zobaczymy czy pomoże.
A teraz najlepsze. Stuki, które się pojawiały przy większych prędkościach, to efekt niedokręconej osłony pod silnikiem i braku niektórych śrub :shock: . Ostatni raz zaglądało tam ASO :evil: . W ramach przeprosin dostałem rabat specjalny na kolejny przegląd.
Jak widać ASO faktycznie potrafi coś zepsuć.
Offline

Leeso

Sympatyk

  • Posty: 72
  • Rejestracja: 10 maja 2013, 15:58
  • Online: 2d 20h 48m 17s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW GOLF 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM DSG
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post18 mar 2015, 11:12

Odebrałem samochód. Wymienili tuleje wahaczy. Podobno były luzy i to one powodowały hałas.
Po przejechaniu się przez kilka garbów jest cisza. Jednak wiedzieli co robią.
Offline
Awatar użytkownika

marian-gdynia

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 03 sty 2015, 19:39
  • Online: 1d 1h 48m 24s
  • Auto: VW GOLF 7
  • Silnik: 2.0 TDI 150KM DSG
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post18 mar 2015, 22:48

Oby to było to...
U mnie też po wymianie tulei wahaczy był spokój około 7 dni, a później to samo. Powodzenia
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post18 lis 2015, 09:21

Może się 7-ką przyda informacja od marcin79 zamieszczona na http://www.vwgolf.pl
Ja miałem ten problem i okazało się że było na tą usterkę TP,I. Nie pamiętam, jaki numer, ale zastosowany został specjalny smar. Koszt tego smaru to około 160 zł za małą tubkę. Trzeszczenie pochodziło z tylnych tulei metalowo-gumowych wahacza przedniego. Smarem trzeba było posmarować przy wymontowanym wahaczu część gumową z dwóch stron. Zrobiłem od tego czasu jakieś 10000 km i jest idealnie - żadnych dźwięków, a przedtem trzeszczenie było nie do zniesienia.

NR TEGO TPI 2040288/1


Oraz na podstawie informacji zamieszczonej przez Kozicki

Kozicki pisze:Właśnie odebrałem auto z serwisu.

Chciałem potwierdzić,że TPI 2040288/1 usunęło całkowicie skrzypienie w przednim zawieszeniu.
Myślę, że pozostali użytkownicy borykający się z tym problemem powinni zacząć od tej akcji.
Poniżej zamieszczam wydrukowane pierwsze 2 strony dotyczące tego TPI.
Aha, za tą usługę zapłaciłem po rabatach 130 zł netto (jestem już po gwarancji na samochód).

Obrazek

Obrazek


źródło
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post03 sty 2016, 16:03

Dzisiaj przy mrozach -9C zaczęło mi trzeszczeć przednie zawieszenie ale tylko przy progach zwalniających czy też tak macie przy mrozach ? czy coś jest nie tak ? bo jak było ciepło to było ok,zaznaczę jeszcze że przed podróżą stał w garażu i była tam temperatura -3C.
Offline
Awatar użytkownika

bartek

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 06 paź 2014, 11:08
  • Online: 2d 7h 58m 21s

Re: Skrzypienie zawieszenia

Post03 sty 2016, 16:13

Potwierdzam u mnie tez dzis skrzypialo. Pomimo ze stal w cieplym garazu. Ogolnie na progach lubi zaskrzypiec jak jest ogolnie "sucha" pogoda.
Następna

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość