Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:36


Klima nie działa - nieszczelność czy elektryka?

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Układ klimatyzacji, układ wentylacji, ogrzewania wnętrza oraz Webasto

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

jacekwsh

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 01 sie 2017, 07:16
  • Online: 8h 53m 46s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Wysoka

Klima nie działa - nieszczelność czy elektryka?

Post01 sie 2017, 07:36

Witam,
w niedziele rano odpalam swoją furę i...no właśnie. Sprężarka się nie załącza - klima nie działa. W sobote jeszcze hulała aż miło! Od razu do kumpla podpiąć pod komputer..no i jest błąd. 90ABF0 - błąd climatronic'a. Niestety komp nie chce zaczytać błędu - jakby w ogóle nie miał połączenia z komputerem klimy. W poniedziałek rano rura do serwisu VW (auto znają od 2010 r. czyli od nowości). Tam mi mówią, że czynnik ucieka na przewodzie wysokiego ciśnienia - oczywiście konieczna wymiana 1200 zł i trzeba czekać 10 dni. Nie zdecydowałem się na tą operację bo potrzebuję auta na wyjazd w piątek. Poprosiłem żeby mi ją nabili a jak czynnik zejdzie to najwyżej jeszcze raz dobije i dojadę tam gdzie będzie trzeba. Niby nabili a sprężarka i tak się nie załącza. Twierdzą, że to przez tą nieszczelność - czynnik uciekł w 5 min? Moje pytanie - czy w ASO nie robią mnie w ciula? Skoro wywala błąd na VAG'u i jeszcze nie chce go zaczytać to to tylko nieszczelność czy raczej błąd leży gdzieś po stronie elektroniki? Jakiś moduł? Bezpiecznik? (sprawdzałem je co prawda ale może jednak gdzieś coś nie styka).
Jadę dzisiaj do magika od klimy żeby mi sprawdził szczelność i poziom czynnika i będę myślał co dalej. Może macie jakieś pomysły co to może być?

Z góry dzięki za jakąkolwiek odpowiedź :P to mój pierwszy post na tym forum - niestety od razu problem :(
Offline

Dexter23pl

Nieśmiały

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 20 cze 2017, 23:26
  • Online: 10h 9m 5s
  • Auto: Golf 5
  • Silnik: 1.6 BGU
  • Lokalizacja: śląskie

Re: Klima nie działa - nieszczelność czy elektryka?

Post01 sie 2017, 15:40

E czynnik żeby uciekł w 5min to by syczało że głuchy by słyszał.
Najlepiej sprawdzić vcds błędy.
Bezpieczniki są 3 w kabinie od klimatyzacji.
Ale bezpiecznik sam z siebie się nie pali.
Myślę ze coś innego będzie.
Byc może nie szczelność masz ale możliwe że zawór w sprężarce się zaciął bo to bardzo typowa usterka.
A widać faktycznie wyciek na rurce od wysokiego ciśnienia?
Offline

jacekwsh

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 01 sie 2017, 07:16
  • Online: 8h 53m 46s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Wysoka

Re: Klima nie działa - nieszczelność czy elektryka?

Post02 sie 2017, 07:10

Dzięki za zainteresowanie :)

Byłem na serwisie klimy. Ściągnęli stary czynnik, sprawdzili, nabili i nic nie ucieka. Po prostu nie załącza sprężarki. Starego ściągnęli 500 g prawie. Nawet jeśli jest jakaś nieszczelność to minimalna bo napełniana była ta klima kilka lat temu - w serwisie jej nie nabili, w bajki nie wierzę po prostu zrobili mnie w ASO w ciula. Myślałem, że to bezpiecznik bo pod maską mam pełno sierści - jakaś kuna grasowała. Może coś przegryzła i wywaliło bezpiecznik albo któryś kabel jest uszkodzony. Dziwna sprawa bo stało się to dosłownie z dnia na dzień i to po nocy gdzie auto stało nieużywane a wcześniej chłodziło na maxa. Dzisiaj jadę do elektryka. Mam nadzieję, że ogarnie przyczynę. Dam znać co wyszło - może w przyszłości komuś to pomoże w diagnozie usterki :)

Pozdro!
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Klima nie działa - nieszczelność czy elektryka?

Post02 sie 2017, 09:41

Zalezy jaka masz sprężarkę, sprawdź czy nie ukręciło się sprzęgło, nie wykręciła sie śrubka na kole sprężarki, ale wtedy nie byłoby błędu...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

jacekwsh

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 01 sie 2017, 07:16
  • Online: 8h 53m 46s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Wysoka

Re: Klima nie działa - nieszczelność czy elektryka?

Post02 sie 2017, 10:13

No właśnie nie byłoby. Poza tym jak go odpalę to pasek przy sprężarce się kręci. Nie znam się na tym ale chyba gdyby to było to sprzęgło to by stał w miejscu? Poza tym dalej upieram się przy tej cholernej kunie. Już raz się dorwała do kabli. Na serwisie wyskoczył wtedy błąd napinacza rozrządu (mimo, że był miesiąc wcześniej wymieniany cały rozrząd) a okazało się, że właśnie był przegryziony jakiś kabelek. Auto już u elektryka. Oby wieści nie były tragiczne.
Offline

jacekwsh

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 01 sie 2017, 07:16
  • Online: 8h 53m 46s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Wysoka

Re: Klima nie działa - nieszczelność czy elektryka?

Post02 sie 2017, 11:02

Elektryk dzwonił - wtyczka czujnika wysokiego ciśnienia była wypięta (stąd błąd na kompie) Pełno sierści na niej więc się chyba kunie nie spodobała :lol: . Dodatkowo wymienili zaworek na sprężarce bo klima nierówno pracowała. Napiszę tylko, że auto było wcześniej w ASO VW - mimo, że trzymali samochód pół dnia to nawet do niego nie zajrzeli a później jawnie lecieli w ciula, że układ jest nieszczelny i trzeba wymienić przewód za kwotę 1200 zł. No i wystawili fakturę za sprawdzenie i diagnozę :x
Offline
Awatar użytkownika

shark__

Stały Bywalec

  • Posty: 393
  • Rejestracja: 22 paź 2012, 09:54
  • Online: 7d 5h 57m 25s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Piekary Slaskie

Re: Klima nie działa - nieszczelność czy elektryka?

Post03 sie 2017, 09:06

Gratuluję toku działania. Nie dałeś się wkręcić w ASO brawo.
Sugestia kuny nie potrafią wypinać wtyczek. Auto masz po gwarancji ale dla satysfakcji podjechałbym do ASO zrobić raban
Offline

jacekwsh

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 01 sie 2017, 07:16
  • Online: 8h 53m 46s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Wysoka

Re: Klima nie działa - nieszczelność czy elektryka?

Post03 sie 2017, 09:32

Jak wrócę z urlopu to pierwsze co jadę do ASO z fakturą od elektryka i opisem co było robione. Specjalnie poprosiłem żeby wszystko opisali i podbili pieczątką - właśnie ze względu na ASO. Raban będzie na pewno bo to kpina jakaś. Co do wtyczki - też się właśnie nad tym zastanawiałem już tak na chłodno. Sprężarka nie chodziła zanim auto zajechało do ASO. Przed wizytą w ASO był też podłączany pod kompa i wyskakiwał błąd klimy, więc to raczej nie oni ją wypieli. Bo sam zawór do wymiany nie dawał by błędu na kompie? Sama się wypięła? Mało prawdopodobne. Teraz to już pewnie i tak nie dojdę do tego jak to się stało. Najważniejsze, że klima działa, układ szczelny i chłodzi aż miło. Można bez obaw jutro zasuwać na Podkarpacie.

Wróć do Układ klimatyzacji i ogrzewania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości