Dzisiaj jest 29 kwie 2024, 18:48


[MK7] Jaka felga na zimę do Golf GTD ?

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Wygląd, rodzaj, rozstawy, szerokości, ET, dobór wzoru i koloru felgi, opony, dystanse itp.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość

UserRetired

Jaka felga na zimę do Golf GTD ?

Post19 lis 2016, 17:12

Cześć

Mam 18-stki w moim potworze, może się ktoś podzielić spostrzeżeniami jakie zimówki kupić ?
Offline
Awatar użytkownika

puceek

Aktywny

  • Posty: 135
  • Rejestracja: 27 lut 2016, 00:15
  • Online: 4d 22h 40m 17s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6 GTI 35 DSG
  • Silnik: 2.0 TFSI
  • Lokalizacja: dkl

Re: Jaka felga na zimę do Golf GTD ?

Post19 lis 2016, 18:35

Dopiero przerabialem ten temat... W dwoch slowach, nie mysl nad niczym innym niz Dunlop Winter Sport 5 lub Continental TS 850P.

Teoretycznie jeszcze w miare spoko sa Nokiany A4 (jesli czesciej jezdzisz w teasie) lub D4 (jesli smigasz tez w gorach).

Jesli jednak oczekujesz najlepszej opony to wybieraj pomiedzy Dunlopem a Continentalem.

Pozdrówki!
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Jaka felga na zimę do Golf GTD ?

Post19 lis 2016, 18:51

felga a opona to chyba różnica jest :D

UserRetired

Re: Jaka felga na zimę do Golf GTD ?

Post19 lis 2016, 19:16

no w sumie szukam i tego i tego (opona, felga :-) widziałem Michelin Alpine 5 wydaje się rozsądna, no i trza też 17-stki fele kupić ale nie ma stalowych, wiec chyba wchodzą w grę alu. Poczytam o tym co pisałeś pucek (Dunlop Winter Sport 5 lub Continental TS 850P) czyli rozumiem że kupiłeś jaka cena za komplet ?
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Jaka felga na zimę do Golf GTD ?

Post19 lis 2016, 22:31

Michelin alpin 5 nie są zbyt dobrymi oponami...

Dunlop winter sport zdecydowanie na +, opony continentala mają dla mnie jedną wadę są zbyt miękkie...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline
Awatar użytkownika

puceek

Aktywny

  • Posty: 135
  • Rejestracja: 27 lut 2016, 00:15
  • Online: 4d 22h 40m 17s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6 GTI 35 DSG
  • Silnik: 2.0 TFSI
  • Lokalizacja: dkl

Re: Jaka felga na zimę do Golf GTD ?

Post20 lis 2016, 00:48

Przepraszam Panowie, tak to jest jak czyta sie temat zbyt szybko na telefonie :D.

Jesli chodzi o 18" to cena kompletu z indeksem predkosci do 240 km/h wynosi w tej chwili od 2200 za Dunlopa do 2400 za Continentala. Ja osobiscie zdecydowalem sie na Dunlopy, ale obydwie opony sa z najwyzszej polki i ciezko wybrac jednoznacznego zwyciezce.

Jednakze, co do dylematu a propos rozmiaru na zime... Dzisiaj na wlasnej skorze przekonalem sie, ze 17" jest zdecydowanie lepsza opcja. Caly zeszly sezon przejezdzilem na tym rozmiarze bez zadnego problemu, a dzis... Dwa dni po zamontowaniu setupu na zime, rozwalilem opone na dziurze. Ogolnie dziwna ta dziura, a wlasciwie nasyp lekko wyrobiony, ale jednak opona strzelila w momencie - musialem trafic na jakis rant :-/.

Podsumowujac, jesli 18 to trzeba troche bardziej uwazac, a wiadomo, .ze dziur w zimie i bezposrednio po niej jest jest znacznie wiecej. Z tego tez powodu i po mojej dzisiejszej przygodzie, kupilbym 17" alu, a do tego najnowsze oponki Continentala TS860 (niedostepne w 18") i polaczysz przyjemne z pozytecznym. Dochodzi jednak koszt alufelg i mniej-wiecej o tyle drozszy bedzie wybor innego rozmiaru niz posiadasz obecnie.

Adam.


Autor postu otrzymał pochwałę

UserRetired

Re: Jaka felga na zimę do Golf GTD ?

Post21 lis 2016, 08:22

Cześć

Masz racje Adam zdecydowałem będą 17-stki plus Dunlop Winter Sport 5 lub Continental TS 850P
17stki już jadą z Niemiec a opony na oponeo :-)
dzięki za pomoc Panowie -)
Offline
Awatar użytkownika

puceek

Aktywny

  • Posty: 135
  • Rejestracja: 27 lut 2016, 00:15
  • Online: 4d 22h 40m 17s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6 GTI 35 DSG
  • Silnik: 2.0 TFSI
  • Lokalizacja: dkl

Re: Jaka felga na zimę do Golf GTD ?

Post21 lis 2016, 12:05

Na 17" dostępna jest Continental TS860 - najnowszy model opony, który wygrywa wszystkie testy. Zdecyduj się na nią, tylko wybierz indeks prędkości V - do 240 km/h (najwięcej jest H - do 210).

Powodzonka :).
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jaka felga na zimę do Golf GTD ?

Post23 sty 2017, 21:09

mariuszdlu pisze:Cześć

Masz racje Adam zdecydowałem będą 17-stki plus Dunlop Winter Sport 5 lub Continental TS 850P
17stki już jadą z Niemiec a opony na oponeo :-)
dzięki za pomoc Panowie -)


Albo źle patrze albo nie widziałem fotek na tych alu 17 zimowych

Wróć do Opony i felgi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość