Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:14


Skoda Octavia 3 RS kombi - 2.0 TDI 184 KM - 2015

Nasze auta - pozostałe marki, nie koniecznie VW
Regulamin forum Opis samochodu powinien zawierać informacje zgodnie z zaproponowanym szablonem

Temat: Model - Wersja silnika - Rok produkcji (opcjonalnie "by" _nazwa_użytkownika_)
np. VW Jetta - 1.4 TSI - 2011 by Rychu

Treść postu:
Dane wymagane
    Marka/Model: np. VW Jetta
    Rok produkcji: np. 2011
    Silnik/Pojemność/Moc: np. 1.4 TSI CAVD 118kW
    Zdjęcie - prezentujące samochód w dość przyzwoitej rozdzielczości

Dane opcjonalnie:
    Kolor: np. niebieski grafit perłowy
    Wyposażenie: np. Highline + pakiet ziomy + zawieszenie DCC
    Układ napędowy: np. DSG
    Zawieszenie: np. 19'' Talladega
    Car Audi: np. RCD 510
    Opis: np. Auto odebrane w maju, w planach mam zmianę na BiXenony
    i inne ciekawe informacje

Pamiętaj:
- Jeżeli zmodyfikujesz coś w swoim aucie, umieść informacje o tym w pierwszym poście - do wprowadzenia zmiany użyj przycisku (Zmień).
- Jeżeli dodasz nowe zdjęcia, które Twoim zdaniem zasługują na szczególną uwagę (np. zdjęcie auta po wprowadzeniu modyfikacji), zamieść je również (przy pomocy BBCode [IMG]) w pierwszym poście.
- duże zdjęcia (powyżej 500kb) zmieść na serwerze zewnętrznym, a w swoim temacie zamieść bezpośredniego linka do zdjęcia (przy pomocy BBCode [IMG])
- to Ty jesteś właścicielem swojego tematu, i to Ty decydujesz o jego zawartości, tak więc masz pełne prawo moderować (przy pomocy moderatorów) zawartości swojego tematu.
- Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

zyga_wr

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 07 cze 2016, 09:45
  • Online: 7h 20s
  • Auto: Skoda Octavia RS
  • Silnik: CUPA
  • Lokalizacja: PWR

Skoda Octavia 3 RS kombi - 2.0 TDI 184 KM - 2015

Post07 cze 2016, 10:37

Marka/Model: Skoda Octavia III RS
Rok produkcji: 2015
Silnik/Pojemność/Moc: 2.0 TDI 184KM

Kolor: czarny
Układ napędowy: standard + DSG
Zawieszenie: standard RS
Car Audio: Columbus
Wyposażenie: Kessy, wybór profilu jazdy, pakiet Sunset, DSG, grzane stołki przód

Modyfikacje zrealizowane: podstopnica z Golfa GTI, oświetlenie LED w środku i tablicy rejestracyjnej, wymiana ramki grila z chromowanej na czarną, oryginalna listwa ochronna zderzaka tył

Modyfikacje planowane: malowanie/oklejanie listew chrom wokół szyb, modyfikacja oprogramowania silnika i skrzyni (po gwarancji :-k )

Po Passacie B6 z 2010r (który zresztą został w rodzinie) wybór padł na Skodę kombi w TDI :mrgreen: Zawsze podobała mi się RS'ka, więc...
Autko kupione w maju 2015r u dealera Skody w Opolu. Szukałem czegoś co stoi na placu, a przyznam szczerze, że lekko nie było. Z 3 szt wstępnie zlokalizowanych po Polsce najkorzystniejszą ofertę dostałem na poniższą sztukę:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

LEDY (oświetlenie tablicy):
Obrazek

Oryginalna listwa ochronna zderzaka w kolorze czarnym:
Obrazek

Poprawienie fabryki - dołożenie oryginalnej podstopnicy z golfa GTI
Obrazek


Od momentu zakupu auta cały czas chodziło za mną zabezpieczenie lakieru powłoką ceramiczną.

Wybór padł na [url="http://www.nanoceramicprotect.pl/strona-glowna/"]Nano Ceramic Protect 9H[/url]

Auto powędrowało do firmy detailingowej AUTO Premium we Wrześni.

Ponieważ dowiedziałem się, że też jestem "zboczeńcem" jeżeli chodzi o pielęgnację auta i podobno mam pojęcie, to moje autko ogarniałem razem z właścielem Auto Premium.

No to zaczynamy, czyli jak wygląda pacjent:

Obrazek

Obrazek


Trzeba było zabrać się za mycie:

Obrazek

Przyszedł czas na inspekcję lakieru i pomiar grubości powłoki lakieru:

Obrazek

Jest nawet bardziej niż oszczędnie tego lakieru. No nic - trzeba działać!

5800km przebiegu w ok. 1,5 miesiąca nie wpłynęło jakoś na stan lakieru. Było parę delikatnych rysek - zostały usunięte.

Obrazek

Obrazek

Nie będę się rozpisywał o ilości myć między zabiegami, jakie środki zostały użyte w tym celu itd, ale było tego sporo...

Minęło parę godzin, auto gotowe, więc czas zacząć :)

Obrazek

Najpierw Cleaner:

Obrazek

Następnie powłoka 9H

Obrazek

No i na koniec poszła powłoka SOFT w celu podbicia koloru :)

Obrazek

Godz. 00:30 - czas iść do domu :)

Nazajutrz po 9tej przystąpiliśmy do oględzin.

Ttak wygląda efekt końcowy - zdjęcia kiepskie, bo robione "na szybko", pstryknąłem i ewakuowałem się do garażu, bo zaczynało padać :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i w końcu zabrałem się za zmianę ramki z chromowanej na czarną. Jak dla mnie jest :lokej: Niby pierdoła, a cieszy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na dzień dzisiejszy po roku użytkowania i ponad 40tys. km jestem nadal zadowolony. Spalanie średnie z całości to ok. 6,5-6,6l/100km. W zasadzie był jeden problem techniczny - pompa wody, którą to wymienili mi na gwarancji na przeglądzie na 30tys. km. Okazała się wadliwa i płynu mi ubywało. Serwis na początku stwierdził, że tak może być (na 15tys km ubyło os max do min), ale w końcu postawiłem na swoje, bo nie wyobrażam sobie w nowym aucie dolewać płynu chłodniczego... Po wymianie pompy poziom na max, czyli tak jak być powinno :)
Offline
Awatar użytkownika

Glivek76

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 09 lis 2015, 19:18
  • Online: 4d 9h 23m 42s
  • Auto: VW GOLF SPORTSVAN
  • Silnik: 2.0 TDI CRLB

Re: Skoda Octavia 3 RS kombi - 2.0 TDI 184 KM - 2015

Post07 cze 2016, 11:48

Prezentuje się bardzo fajnie zwłaszcza w tym kolorze :) Gratuluje wyboru =D>
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Skoda Octavia 3 RS kombi - 2.0 TDI 184 KM - 2015

Post08 cze 2016, 08:22

Bardzo ciekawie zapowiada się Twój temat :food:
Chodź nie jestem fanem designu skody :roll:, to w Twoje jest to coś co powoduje że miło się na nią patrzy, bo świetnie wygląda. Na pewno są to te felgi z, czarny grill (moim zdaniem zdecydowany +, koledzy w swoich ptakach też to samo od razu po zakupie zrobili), stołki a przede wszystkim piękny i zadbany lakier w najpiękniejszym kolorze :D (według tej sondy vw-hydepark/jaki-kolor-jest-najladniejszy-t1560.html).
Miło się czytało i oglądało, mam nadzieje że wkrótce będą nowe posty :food:

PS.
Zabawne jak się czyta fonetycznie symbol Twojego silnika w kontekście że to diesel - czyli na "gnojówkę" ;) :pub:
My TSI
Offline

zyga_wr

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 07 cze 2016, 09:45
  • Online: 7h 20s
  • Auto: Skoda Octavia RS
  • Silnik: CUPA
  • Lokalizacja: PWR

Re: Skoda Octavia 3 RS kombi - 2.0 TDI 184 KM - 2015

Post11 cze 2016, 22:01

Glivek76 pisze:Prezentuje się bardzo fajnie zwłaszcza w tym kolorze :) Gratuluje wyboru =D>


Dziękuję za opinię - kolor faktycznie fajny, ale w myjni i chwilę po wyjeździe :lol:

kakaruto pisze:Zabawne jak się czyta fonetycznie symbol Twojego silnika w kontekście że to diesel - czyli na "gnojówkę"


Co Ci mogę powiedzieć - po prostu "kupa" z gnojówką :mrgreen:

Dzisiaj jak co tydzień myjka ręczna, a że troszkę się rozpędziłem, to oprócz umycia z zewnątrz, nałożeniem sealantu na powłokę - zająłem się wnętrzem, czyli odkurzyłem, nakremowałem skórki (na szczęście mam pół-skóry :D ), nałożyłem dressing na tworzywa, nasmarowałem uszczelki (zaczęły skrzeczeć w upalne dni), no i umyłem szybki. "Już" po 6h wyjechałem z myjni :shock:

Obrazek

Obrazek

Fotek wnętrza nie zrobiłem - ogarnę jutro lub w poniedziałek ;)

A i jeszcze w tygodniu wleciał mikro mod - zamontowałem teleskopy maski, bo jakiemuś księgowemu zachciało się oszczędzić parę groszy montując pałąk jak w dużym fiacie :mrgreen:

Dotarła też paczuszka od TomekCzarnePaliwo: olej Penrite Enviro+ 5w30, dodatek Archoil AR9200 i płukanka Penrite.

Obrazek

W tygodniu będzie wymiana :D
Offline

Sialek

Aktywny

  • Posty: 147
  • Rejestracja: 21 paź 2014, 18:22
  • Online: 17d 18h 57m 43s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6tdi CAYC
  • Lokalizacja: Bialystok

Re: Skoda Octavia 3 RS kombi - 2.0 TDI 184 KM - 2015

Post21 cze 2016, 07:43

Auto na ogromny +, mi niestety nie starczyło przy zakupie na takie szaleństwa :) Czy mógłbyś podać numer seryjny tych teleskopów (zestawu co jest potrzebne) bo mam u siebie pałąk jak w dużym fiacie i go nie znoszę po prostu.
Offline
Awatar użytkownika

Glivek76

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 09 lis 2015, 19:18
  • Online: 4d 9h 23m 42s
  • Auto: VW GOLF SPORTSVAN
  • Silnik: 2.0 TDI CRLB

Re: Skoda Octavia 3 RS kombi - 2.0 TDI 184 KM - 2015

Post22 cze 2016, 23:32

zyga_wr pisze:
Glivek76 pisze:Prezentuje się bardzo fajnie zwłaszcza w tym kolorze :) Gratuluje wyboru =D>


Dziękuję za opinię - kolor faktycznie fajny, ale w myjni i chwilę po wyjeździe :lol:


Tutaj zgodzę się z Tobą calkowicie :D Mam Golfa Plusa w czarnym kolorze. Jak jest mokry bądź świeżo po nałożeniu wosku to efekt jest fantastyczny :mrgreen:
Offline

zyga_wr

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 07 cze 2016, 09:45
  • Online: 7h 20s
  • Auto: Skoda Octavia RS
  • Silnik: CUPA
  • Lokalizacja: PWR

Re: Skoda Octavia 3 RS kombi - 2.0 TDI 184 KM - 2015

Post25 cze 2016, 15:02

Sialek pisze:Auto na ogromny +, mi niestety nie starczyło przy zakupie na takie szaleństwa :) Czy mógłbyś podać numer seryjny tych teleskopów (zestawu co jest potrzebne) bo mam u siebie pałąk jak w dużym fiacie i go nie znoszę po prostu.



Wysłałem Ci priv, bo nie wiem, czy tu mogę wstawiać linki do innego forum :oops:

Wróć do inne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości