Dzisiaj jest 29 mar 2024, 10:09


Dywaniki zimowe/gumowe

Moderator: flo

Regulamin forum Podłokietnik, kierownica, uszczelki drzwi, szyby, lakier, listwy boczne, lusterka, pasy bezpieczeństwa, siedzenia, fotele, kanapy, gałka zmiany biegów, bagażnik, siłowniki i teleskopy, roleta bagażnika, zamki, pokrętła, regulacje, wycieraczki, podsufitki, elementy karoserii, zderzaki, błotniki, liczniki, poduszki powietrzne, deska rozdzielcza i inne elementy wyposażenia wewnętrznego i nadwozia.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Wojtass

VIP

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 01 lis 2013, 17:36
  • Online: 16d 11h 6m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Podbeskidzie

Dywaniki zimowe/gumowe

Post19 lis 2014, 21:21

Witam,

Czy ktoś z Was używał może w sezonie zimowym, oryginalny dywanik w wersji zimowej, tj. 5G106150082V ? Oglądałem ów cud techniki, ale brak charakterystycznego rantu bocznego, zabezpieczającego przed spływem wody z dywanika, z roztapiającego się śniegu, powstrzymuje mnie przed zakupem. Jakieś spostrzeżenia/opinie ?

PS. A może ktoś poleci jakiś dobry (nie śmierdzący i trwały) "zamiennik" na zatrzaski, pasujący w miejsce oryginału ? Na alledrogo sporo firm się wystawia, ale na podstawie zdjęć trudno ocenić jakość tych produktów.
Offline

jason

Aktywny

  • Posty: 176
  • Rejestracja: 02 lip 2014, 18:35
  • Online: 27d 23h 30m 59s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: KRK

Re: Dywaniki zimowe/gumowe

Post19 lis 2014, 21:22

petex bdb jakosc
Offline

navwiedzony

Nieśmiały

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 23 lip 2013, 06:32
  • Online: 1d 10h 45m 43s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: CHPA
  • Lokalizacja: Zabrze

Re: Dywaniki zimowe/gumowe

Post20 lis 2014, 08:28

Wojtass pisze:Witam,

Czy ktoś z Was używał może w sezonie zimowym, oryginalny dywanik w wersji zimowej, tj. 5G106150082V ? Oglądałem ów cud techniki, ale brak charakterystycznego rantu bocznego, zabezpieczającego przed spływem wody z dywanika, z roztapiającego się śniegu, powstrzymuje mnie przed zakupem. Jakieś spostrzeżenia/opinie ?

PS. A może ktoś poleci jakiś dobry (nie śmierdzący i trwały) "zamiennik" na zatrzaski, pasujący w miejsce oryginału ? Na alledrogo sporo firm się wystawia, ale na podstawie zdjęć trudno ocenić jakość tych produktów.

Ja mam te gumowe ori "cuda" i dokładnie tak jak zauważasz brak w nich jakiegokolwiek rantu i na zimę absolutnie się nie nadają. Na lato są ok, ale na zimę przykryłem je jeszcze jednymi gumowymi, która mają spory rant i dodatkowo większą powierzchnię (sięgają pod pedały - a nie tak jak oryginalne i większość zamienników - kończą się przed nimi). Też długo kombinowałem, szukałem, pytałem, a w końcu i tak musiałem kupić w ciemno. Poza fatalnym zapachem (który denerwował mnie przez parę dni) są naprawdę spoko.
Tutaj masz link:
http://allegro.pl/dywaniki-gumowe-koryt ... source=mlt
A tutaj zdjęcie z mojego auta:
Obrazek

Fakt, nie wyglądają za cudownie, ale za to powinny się dobrze sprawdzić.
Tylko tak jak zauważyłem ja je dałem na te ori, więc nie przeszkadzało mi to, że nie mają zatrzasków. Jeżeli chcesz z zatrzaskami to te wydają się być sensowne:
http://allegro.pl/dywaniki-gumowe-geyer ... 52281.html
I te też:
http://allegro.pl/vw-golf-vii-7-12-dywa ... 97469.html

kamill pisze:Mam ori i nie ma na co narzekać :)
Bo masz przecież Golfa 6 i zupełnie inne dywaniki.
Muti pisze:Dokładnie, ori jest tak dopasowany, że po włożeniu boczki lekko się unoszą, dodatkowo faktura powierzchni zatrzymuje wodę.
Tak, ale Ty też nie masz siódemki.
zoniiic pisze:Mam u siebie ori gumowe, bez problemów z wodą, boczki są lekko podniesione do góry i nic Ci z niego nie wypłynie. Chyba, że wiadrem będziesz wylewać...
I następny :spam:
Offline

gogolf

Sympatyk

  • Posty: 72
  • Rejestracja: 22 lip 2014, 17:50
  • Online: 7d 14h 51m 29s

Re: Dywaniki zimowe/gumowe

Post20 lis 2014, 20:36

Moze i praktyczne, ale kurcze... wygladaja jak podloga w ikarusie.
Offline

czarek01

Sympatyk

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 16:44
  • Online: 3d 20h 30m 10s
  • Auto: VW GOLF VII
  • Silnik: 1.4 TSI 140km DSG
  • Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: Dywaniki zimowe/gumowe

Post20 lis 2014, 22:46

Pytałem również o te org. do VII. Cena i jakość (rant) mnie szybko wyleczyły. Jednak pan w serwisie szybko zaproponował mi zamienniki które też sprzedawano w serwisie (sklep).ASO Auto Centrum Wrocław. Jakość i cena na dużą piątkę. Brak jakiegokolwiek zapachu, rant i matowa guma. Cena ok 150 pln. Firma produkująca nieznana.
Offline

Wojtass

VIP

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 01 lis 2013, 17:36
  • Online: 16d 11h 6m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Dywaniki zimowe/gumowe

Post21 lis 2014, 22:01

Witam ponownie,

Panowie..., dzięki za opinie/sugestie/uwagi. Widzę, że nie tylko ja walczę w "temacie" ;)

@czarek01: skoro producent jest "no name", czy byłaby szansa, byś z bliska cyknął fotę dywanika od strony kierowcy i zamieścił na forum ? Mając zdjęcie mam jakąś/niewielką szansę, że wyłowię producenta z ofert na necie. Powiedz mi jeszcze..., czy "zamiennik" był na opakowaniu sygnowany logiem VW ?
Offline

showtime

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 09 sty 2013, 11:38
  • Lokalizacja: Kraków
  • Online: 14h 32m 39s
  • Auto: VW Caddy
  • Silnik: 1.6 TDI

Re: Dywaniki zimowe/gumowe

Post25 lis 2014, 23:18

Tylko PETEXy albo FROGUM
To jedyne dwie marki dywanikow ktore nie śmierdzą po nagrzaniu się autka.
Zapraszam na PW :)
Offline
Awatar użytkownika

Miki76

Aktywny

  • Posty: 115
  • Rejestracja: 22 sie 2014, 19:51
  • Online: 12d 21h 11m 37s
  • Auto: VW Tou
  • Silnik: 1.9TDI
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dywaniki zimowe/gumowe

Post26 lis 2014, 11:42

miałem Petexy i nie polecam tak szybko jak je kupiłem to zaraz sprzedałem i teraz mam zestaw ori co do rantów w dywanikach to przecież nie stoisz w wodzie tylko o to dbasz jeżdżę w różnych trudnych warunkach czy to zima czy deszczowa pogoda i nic mi w wykładzinę nie leci łatwo je umyć po błocie i śniegu i szybko wysychają
Offline

walus5555

Sympatyk

  • Posty: 60
  • Rejestracja: 31 sie 2013, 21:55
  • Online: 8d 20h 59m 45s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI 110KM
  • Lokalizacja: Krakow

Re: Dywaniki zimowe/gumowe

Post01 gru 2014, 15:20

Ja mam w moim autku dywaniki firmy REZAWPLAST. Są bardzo dobre i posiadają rant około 3cm. Mam 3 wersje tych dywaników w Golfie, A3 i A4 wszystkie dobrze spasowane. Cena około 100 (Allegro lub strona producenta). Polecam.
Offline

mroffa

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 03 sty 2014, 22:55
  • Online: 1d 18h 33m 32s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 TSI
  • Lokalizacja: Slask

Re: Dywaniki zimowe/gumowe

Post11 gru 2014, 18:03

Można sprawdzić czy dywaniki gumowe od Octavii III nie podejdą do golfa VII. Dla Golfa VI takie oryginalne dywaniki od Octavii II pasują idealnie a cena o połowę niższa od oryginalnych VW
Offline

PawelARL

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 03 sie 2014, 07:00
  • Online: 2d 7h 18m 20s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: CFFB
  • Lokalizacja: Kielce

Re: Dywaniki zimowe/gumowe

Post03 sty 2015, 21:10

Witam po rozmowie ze sprzedawcą odnośnie dywaników gumowych odradził mi Petexy, ponoć strasznie spadła jakość ich wyrobów i polecił mi dywaniki firmy Rezaw-Plast więc wziąłem i powiem ze są bardzo dobrze spasowane. Cena około 100 zł.

Obrazek
Offline

czajowiec

Nieśmiały

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 20 lut 2016, 17:02
  • Online: 4d 2h 54s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW golf 6
  • Silnik: BSE 75KW 102KM
  • Lokalizacja: Białystok

Re: Dywaniki zimowe/gumowe

Post12 mar 2016, 17:10

Tylko Rezaw-Plast bardzo dobrze są spasowane do danego modelu auta
Offline

Romek76

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 07 cze 2014, 16:43
  • Lokalizacja: INOWROCŁAW
  • Online: 1d 8h 55m 36s
  • Auto: GOLF 7
  • Silnik: 2.0 TDI 150KM
  • Lokalizacja: CIN

Re: Dywaniki zimowe/gumowe

Post18 maja 2016, 11:56

Witam.Potrzebuje nr.katalogowy wycieraczek welurowych czarnych do golfa 7.
Offline

Romek76

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 07 cze 2014, 16:43
  • Lokalizacja: INOWROCŁAW
  • Online: 1d 8h 55m 36s
  • Auto: GOLF 7
  • Silnik: 2.0 TDI 150KM
  • Lokalizacja: CIN

Re: Dywaniki zimowe/gumowe

Post02 cze 2016, 22:10

dywaniki już kupione.

Wróć do Wnętrze i nadwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości