Dzisiaj jest 29 kwie 2024, 03:54


[MK7] Koszt pierwszego przeglądu

Moderator: rafaello

Regulamin forum Serwisowanie samochodu, klimatyzacji, dobór oleju, wycieraczek itp. materiałów eksploatacyjnych, czyli bieżące sprawy eksploatacyjne.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Bonifacy

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 05 sty 2014, 12:44
  • Online: 9d 17h 7m 6s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Malopolska

Koszt pierwszego przeglądu

Post15 gru 2015, 00:00

Zbliża się pierwszy przegląd - po dwóch latach, bo 30 tys. nie przejechałem. Czy możecie podać, jak kształtuje się koszt takiego przeglądu z niezbędnymi czynnościami w ASO? Interesuje mnie przede wszystkim Śląsk i Kraków. Warto szukać ASO, gdzie jest lepiej/taniej/inne pozytywne cechy, czy wszędzie jest podobnie?
Offline
Awatar użytkownika

lyngso

Aktywny

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 17 sty 2014, 18:11
  • Online: 8d 20h 12m
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: Koszt pierwszego przeglądu

Post15 gru 2015, 07:47

Witam

Nie wiem jak ceny kształtują się w Twoim regionie kolego.
My po pierwszym przeglądzie zostawiliśmy w ASO około 1,1k, większość to robocizna.

Pozdrov
Na dalekie dystanse Audi A6 C7
Wokół komina Golf 7
Offline

Wojtass

VIP

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 01 lis 2013, 17:36
  • Online: 16d 11h 6m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Koszt pierwszego przeglądu

Post15 gru 2015, 20:07

lyngso pisze:My po pierwszym przeglądzie zostawiliśmy w ASO około 1,1k, większość to robocizna.

Cześć,

Z Twoich innych postów wnoszę, że bazowałeś w całości na materiałach dostarczonych przez serwis. Czy oprócz oleju i filtra oleju jeszcze coś Ci wymieniono, bądź uzupełniono? A jak wygląda sprawa aktualizacje softu/firmware do wszelakiej maści urządzeń? 2 lata od daty produkcji to na tyle długi czas, że z pewnością są nowsze wersje tychże.

Pozdrawiam.
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 21h 54m 50s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Koszt pierwszego przeglądu

Post15 gru 2015, 20:35

Jezeli wszystko dziala i nie ma na cos akcji serwisowej to raczej nikt nie bedzie bawil sie w aktulizacje chociazby z tego powodu zeby czegos nie zepsuc jak dziala.
Offline

Wojtass

VIP

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 01 lis 2013, 17:36
  • Online: 16d 11h 6m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Koszt pierwszego przeglądu

Post15 gru 2015, 20:57

greg2 pisze:Jezeli wszystko dziala i nie ma na cos akcji serwisowej to raczej nikt nie bedzie bawil sie w aktulizacje chociazby z tego powodu zeby czegos nie zepsuc jak dziala.

To prawda, ale jak sam dobrze wiesz, każdy medal ma dwie strony.
Nowszy soft, to możliwość optymalizacji i wyciśnięcia ze sprzętu "więcej"...
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 21h 54m 50s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Koszt pierwszego przeglądu

Post15 gru 2015, 21:41

Tylko ze to nie jest zadaniem ASO 😃 oni nie chca sobie robic niespodzianek i robia to co zaleca producent a jak nie beda mieli info ze maja cos zmienic to nie zmienia. A info to przychodzi z akcja serwisowa lub zgloszonym problemem przez wlasciciela bo jest jakas usterka. Samochod to nie komputer z windowsem 😉 Zmieniac firmware, sterowniki na nowsze to robia pasjonaci a nie ASO bez przyczyny 😃
Offline

Wojtass

VIP

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 01 lis 2013, 17:36
  • Online: 16d 11h 6m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Koszt pierwszego przeglądu

Post15 gru 2015, 22:51

Proponuję zakończyć naszą wymianę zdań, bo chyba przyznasz mi rację, że ta dyskusja do niczego nie prowadzi i tylko niepotrzebnie zaśmieca wątek.
greg2 pisze:...robia to, co zaleca producent, a jak nie beda mieli info, ze maja cos zmienic, to nie zmienia. A info to przychodzi z akcja serwisowa lub zgloszonym problemem przez wlasciciela, bo jest jakas usterka.

...i właśnie o to pytałem lyngso. Czy serwisowaniu podlegał również soft, z takiej, czy innej przyczyny. Proste pytanie, na które oczekuję prostej odpowiedzi.
Offline
Awatar użytkownika

lyngso

Aktywny

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 17 sty 2014, 18:11
  • Online: 8d 20h 12m
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: Koszt pierwszego przeglądu

Post16 gru 2015, 08:06

Witam

Nie ma specyfikacji przed sobą ale z tego co pamiętam, to wymieniono jeszcze filtr kabinowy, uzupełniono płyn chłodniczy, itp.
Nie ma wzmianki na temat aktualizacji softu ale dostaliśmy list w związku z akcją serwisową na napęd rozrządu(opisane w innym poście)
Wymienili pas bezpieczeństwa, bo miał wadliwy napinacz i system PreCrash dawał alarm na desce, wymienili pompę paliwa w zbiorniku bo strasznie hałasowała. Te rzeczy zrobili na gwarancji.
Walczyli z hamulcami, bo strasznie piszczały rano przy pierwszym ruszeniu.
No i teraz mam przyjechać na wymianę oleju po roku albo 30k km w zależności co nastąpi wcześniej.

Pozdrov
Na dalekie dystanse Audi A6 C7
Wokół komina Golf 7
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Koszt pierwszego przeglądu

Post16 gru 2015, 16:59

Wojtass pisze:
greg2 pisze:...robia to, co zaleca producent, a jak nie beda mieli info, ze maja cos zmienic, to nie zmienia. A info to przychodzi z akcja serwisowa lub zgloszonym problemem przez wlasciciela, bo jest jakas usterka.

...i właśnie o to pytałem lyngso. Czy serwisowaniu podlegał również soft, z takiej, czy innej przyczyny. Proste pytanie, na które oczekuję prostej odpowiedzi.


Wojtku, odpowiedź na Twoje pytanie - to Tak, "software" podlega serwisowaniu ale ... tak jak greg pisał to nie jest takie oczywiste :D
Mam przykład z autopsji - zerknij najpierw na pierwszych 5 moich wątków w tym temacie (jako wprowadzenie).

Jak widzisz u mnie ASO wgrało soft który jak mi powiedzieli był aktualizacja. Kilka miesięcy potem tompear z jego furą pojechał na serwis i nikt go nawet nie poinformował, że taki update istnieje.
Tak więc widzisz jak to było w naszym przypadku z tym "serwisem" softu.

Czytałem gdzieś (nie pamiętam już gdzie), że jakiś właściciel MK7 jak pojechał do ASO w związku z przeglądem okresowym, to serwis zaktualizował mu oprogramowanie ręcznego hamulca o czym został poinformowany przy odbiorze auta (z tego co zrozumiałem, to nie spodziewał się takowej aktualizacji).
My TSI
Offline

Wojtass

VIP

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 01 lis 2013, 17:36
  • Online: 16d 11h 6m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Koszt pierwszego przeglądu

Post16 gru 2015, 23:57

@lyngso
Dzięki za informacje.

@kakaruto
Michał..., zdaję sobie sprawę, że styk relacji klient-ASO jest często daleki od naszych oczekiwań (że tak to dyplomatycznie ujmę). Lektura Twoich wątków, poniekąd ciekawa, bo dość zgrabnie posługujesz się piórem/klawiaturą, nie jest dla mnie jakimś zaskoczeniem, bo szczaw nie jestem i o swoje, nie raz już musiałem zawalczyć.
Rozpytuję w temacie "przegląd", bo niedługo i mi stuknie 30k i trzeba będzie odwiedzić pobliskie ASO. Im jestem bogatszy w wiedzę i wiem, czego mogę się spodziewać/oczekiwać w serwisie, tym trudniej serwisowi pocisnąć mi jakąś ściemę. A oto przecież chodzi...

Pozdrawiam.
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Koszt pierwszego przeglądu

Post19 gru 2015, 10:15

Wojtass pisze:Rozpytuję w temacie "przegląd", bo niedługo i mi stuknie 30k i trzeba będzie odwiedzić pobliskie ASO. Im jestem bogatszy w wiedzę i wiem, czego mogę się spodziewać/oczekiwać w serwisie, tym trudniej serwisowi pocisnąć mi jakąś ściemę. A oto przecież chodzi...


Jeżeli nie szkoda Ci 5e to tu powinieneś znaleźć więcej informacji dotyczących Twojego modelu ->
https://erwin.volkswagen.de/erwin/showHome.do
Nie wiem co obecnie tam jest publikowane i w jaki sposób bo od 4 lat już tam nie zaglądałem, bo największy głód informacji jest tuż po zakupie. W miarę upływu czasu i jeżeli nic się z autem nie dzieje, to ten głód zanika lub zastępowany jest innym głodem :lol:
Powodzenie z pierwszym serwisem - ja tej czynności nie cierpię wykonywać, a już niedługo ostatnia wymiana oleju mnie czeka.
My TSI
Offline

Wojtass

VIP

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 01 lis 2013, 17:36
  • Online: 16d 11h 6m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Koszt pierwszego przeglądu

Post27 gru 2015, 21:17

Panowie..., nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie. Jak wygląda sprawa czyszczenia/dezynfekcji układu klimy po 2 latach eksploatacji auta, w ramach przeglądu "30k km/2 lata"? Z różnych wypowiedzi widzę, że serwis "sam z siebie" ogranicza się tylko do ew. wymiany filtru kabinowego (chyba, że czegoś nie doczytałem). A co z resztą? Przecież klima to nie tylko filtr. Jak podeszliście do tego tematu?
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Koszt pierwszego przeglądu

Post27 gru 2015, 22:39

O "serwisowaniu" klimatyzacji możesz poczytać lub podpytać tutaj -> vw-eksploatacja/klimatyzacja-kiedy-i-jak-serwisowac-t37.html

Nie wiem czy Ciebie dobrze rozumiem ale wydaje mi się, że podobnie jak przy serwisie MK6 "czyszczenia/dezynfekcji układu klimy" nie wchodzi w zakres przeglądu po "30k km/2 lata".
Tu masz info co wchodzi w ramach tego serwisu w MK6 -> vw-eksploatacja/ile-za-przeglad-po-30-tys-ll-t486.html - myślę, że to samo mniej więcej będzie w MK7.
Albo sami Ci zaproponują "serwis klimy"(w co wątpię), albo musisz o to poprosić - o ile chcesz robić to w ASO.

Jeżeli chodzi o filtr kabinowy, to polecam wymianę samemu, to jest banalnie proste i zaoszczędzisz mniej więcej 50 PLN bo tyle sobie za tą czynność mniej więcej liczy serwis - analogicznie z filtrem powietrza, czyli stówka w kieszeni :D .
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Koszt pierwszego przeglądu

Post28 gru 2015, 09:30

kakaruto pisze:O "serwisowaniu" klimatyzacji możesz poczytać lub podpytać tutaj -> vw-eksploatacja/klimatyzacja-kiedy-i-jak-serwisowac-t37.html

Nie wiem czy Ciebie dobrze rozumiem ale wydaje mi się, że podobnie jak przy serwisie MK6 "czyszczenia/dezynfekcji układu klimy" nie wchodzi w zakres przeglądu po "30k km/2 lata".
Tu masz info co wchodzi w ramach tego serwisu w MK6 -> vw-eksploatacja/ile-za-przeglad-po-30-tys-ll-t486.html - myślę, że to samo mniej więcej będzie w MK7.
Albo sami Ci zaproponują "serwis klimy"(w co wątpię), albo musisz o to poprosić - o ile chcesz robić to w ASO.

Jeżeli chodzi o filtr kabinowy, to polecam wymianę samemu, to jest banalnie proste i zaoszczędzisz mniej więcej 50 PLN bo tyle sobie za tą czynność mniej więcej liczy serwis - analogicznie z filtrem powietrza, czyli stówka w kieszeni :D .


No ja niestety dałem się skusić w serwisie na wymianę tego filtra i zapłaciłem 80zł dodatkowo.
Offline

Wojtass

VIP

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 01 lis 2013, 17:36
  • Online: 16d 11h 6m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Koszt pierwszego przeglądu

Post29 gru 2015, 21:04

@kakaruto
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Z pewnością skorzystam z Twoich rad i zaoszczędzoną stówkę, jak nic, wydam na "kobiety i alkohol", choć niekoniecznie w takiej kolejności :lol:
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Koszt pierwszego przeglądu

Post29 gru 2015, 22:03

Dziękuję, należy się stówka :D
My TSI
Offline

Bonifacy

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 05 sty 2014, 12:44
  • Online: 9d 17h 7m 6s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Malopolska

Re: Koszt pierwszego przeglądu

Post04 sty 2016, 23:00

No więc sam mogłem sprawdzić dzisiaj, ile wynosi koszt pierwszego przeglądu. W moim przypadku było to 700 zł + dodatkowo 100 za niewielką naprawę. Auto Special Kraków.

Ten filtr kabinowy (przeciwpyłkowy), o którym pisaliście, kosztował z wymianą 90 zł. Cena przeglądu go nie obejmowała. na liście figuruje jako "czynność dodatkowa za dodatkową opłatą".
Na wszystko było 14% rabatu.

Wróć do Serwis i eksploatacja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość