Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 20:38


[1.4 TSI 160KM] Poszarpywanie/wstrząsy na wolnych obrotach

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

mastermind89

Sympatyk

  • Posty: 91
  • Rejestracja: 08 paź 2013, 14:04
  • Online: 17d 12h 18m
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 BSE 102KM
  • Lokalizacja: Szczecin

Re: Poszarpywanie/wstrząsy na wolnych obrotach

Post24 sie 2014, 20:43

Moje szczęście nie trwało niestety zbyt długo, po kolejnym tankowaniu szarpnięcia znowu się pojawiły.

Byłem niedawno na przeglądzie w aso, znowu zgłosiłem usterkę, znowu usłyszałem że nic się nie da z tym zrobić, ten typ tak ma, zdarza się, cecha silnika [-( Jednak nie dając za wygraną przekopałem internet, pokombinowałem i udało się rozwiązać problem samemu :lokej: Ja nie wiem, za co im tam płacę #-o

Otóż panowie robimy tak: odpalamy VCDSa przy zgaszonym silniku, wyłączamy wszystko co żre prąd, napięcie na aku pownniśmy mieć minimum 11.5V, wrzucony bieg jałowy, noga z gazu. Wchodzimy w Engine -> Basic Settings -> wklepujemy 060. Na górze klikamy w button ON/OFF/Next, czekamy 30s i ponownie klikamy w ten przycisk. Następnie zamykamy i już! Autko ani drgnie!

Opisana powyżej procedura to adaptacja przepustnicy. Jeśli się okaże że to pomogło to należy przeprowadzić całą procedurę raz jeszcze, tak jak Pan Bóg przykazał, czyli należy wcześniej przeczyścić "fizycznie" przepustnicę, a dopiero potem odpalić VCDSa. Tutoriale na necie można znaleźć bez większego problemu, więc nie będę się rozpisywał :P Dajcie znać czy pomogło :)
Offline

mrartur

Sympatyk

  • Posty: 89
  • Rejestracja: 03 sie 2014, 12:26
  • Online: 2d 9h 39m 46s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Seat Leon ST FR
  • Silnik: 1.4TSI 150KM ACT DSG
  • Lokalizacja: Niemcy Hagen

Szarpanie gdy zimny 1.4 tsi

Post14 sie 2015, 11:12

Witam to znowu ja i znowu pytanie. Wiadomo ze golf 6 1.4tsi 122 przy zimnym odpaleniu tak jakby pierdzi z rury jest to objaw nagrzewania katalizatora. W moim przypadku pierdzi owszem aczkolwiek przy tym szarpie i jakby przerywa. Cos na zasadzie pracy np na trzech garach. Czy jest to normalne zjawisko? Czy nalezy wymienic np świece. ? Nie wiem czy temat był na forum jeśli tak prosze pomoc ze znalezieniem bo różnie opisywane są tematy. Pozdrawiam
Offline

martinezo

Nieśmiały

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 23 lut 2015, 13:02
  • Online: 8h 21m 25s
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Polska

Re: Szarpanie gdy zimny 1.4 tsi

Post14 sie 2015, 14:00

Witam,

zjawisko nienormalne, sam bym chętnie to deaktywował jeśli bym wiedział jak. Może ktoś wie?

Patent wymyślony do spełnienia normy chyba EURO5 (dogrzewanie katalizatora).

Poza uciążliwym dźwiękiem i większym spalaniem, szczególnie widocznym na małym dystansie, nic pożytecznego nie robi.

Wymiana świec nic nie pomoże.

Pozdrawiam
Offline

mrartur

Sympatyk

  • Posty: 89
  • Rejestracja: 03 sie 2014, 12:26
  • Online: 2d 9h 39m 46s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Seat Leon ST FR
  • Silnik: 1.4TSI 150KM ACT DSG
  • Lokalizacja: Niemcy Hagen

Re: Szarpanie gdy zimny 1.4 tsi

Post14 sie 2015, 15:22

tylko tu nie chodzi o pierdzenie tylko auto widocznie szarpie...
Poprzednia

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości