Dzisiaj jest 28 mar 2024, 09:41


Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Moderator: flo

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

gogolf

Sympatyk

  • Posty: 72
  • Rejestracja: 22 lip 2014, 17:50
  • Online: 7d 14h 51m 29s

Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post30 wrz 2014, 19:01

Witajcie.

G7 to pierwsze moje auto z xenonami, naczytalem sie, ze to cuda wianki i w ogole kosmos. Tymczasem... jestem mocno rozczarowany bo wiazka owszem jest jasna ale IMO bardzo krotka - a w polaczeniu ze standardowym dla xenonow ostrym odcieciem to juz w ogole niewiele widac.

Raz ze droga jest oswietlona za blisko (zwykle zarowki dalej swieca), a dwa ze znaki sa w ogole nieoswietlone - swiatlo siega tylko do polowy slupka - nawet z luzmi na poboczach ciezko, bo jedyne co oswietla to ich nogi... Jak rozumiem regulacji nigdzie nie ma bo one same sie poziomuja?... Jakie sa wasze odczucia - samochod nowy wiec nie sadze zeby bylo cos nie tak.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: xenony - to ma tak blisko swiecic?

Post30 wrz 2014, 19:41

jest regulacja, samopoziomowanie to jedno ale nawet xenony muszą być ustawione na punkt zerowy, na lampach jest ręczna regulacja do ustawiania wysokości.


Pochwały przyznane za posta: 2
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

gogolf

Sympatyk

  • Posty: 72
  • Rejestracja: 22 lip 2014, 17:50
  • Online: 7d 14h 51m 29s

Re: xenony - to ma tak blisko swiecic?

Post30 wrz 2014, 20:23

...a i owszem, "tancza" przy starcie, z tym ze efekt podczas jazdy jest jak powyzej opisalem. Podpowiesz gdzie dokladnie szukac tej manualnej regulacji?
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Odp: xenony - to ma tak blisko swiecic?

Post30 wrz 2014, 20:40

Na lampie jest pokretlo. Wiecej na ten temat w dziale zrob to sam w g6. Powinno byc tak samo.


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline

gogolf

Sympatyk

  • Posty: 72
  • Rejestracja: 22 lip 2014, 17:50
  • Online: 7d 14h 51m 29s

Re: xenony - to ma tak blisko swiecic?

Post30 wrz 2014, 20:52

dzieki
Offline

navwiedzony

Nieśmiały

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 23 lip 2013, 06:32
  • Online: 1d 10h 45m 43s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: CHPA
  • Lokalizacja: Zabrze

Re: xenony - to ma tak blisko swiecic?

Post01 paź 2014, 08:47

Cześć.

Nie jesteś pierwszą osobą, która zgłasza taki problem. Samemu lepiej jednak nie grzeb przy lampach, tylko jedź do ASO - w końcu masz nowy samochód na gwarancji, więc łachy nie robią. Koledze, któremu też za nisko świeciły bez problemu to poprawili.

Pozdrawiam.


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline
Awatar użytkownika

conquer

Aktywny

  • Posty: 108
  • Rejestracja: 22 cze 2014, 18:29
  • Online: 9d 9h 21m 5s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW Golf 6 Variant HL
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM DSG7
  • Lokalizacja: KRK

Re: xenony - to ma tak blisko swiecic?

Post01 paź 2014, 08:58

Ja byłem kiedyś z tym w ASO - tak ustawili, że raziły wszystkich i wszystko. Sam się do tego zabrałem i jest OK. Nie zawsze ASO pomoże. Z ich ustawieniem nie powinni mnie wypuścić z serwisu....


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Odp: xenony - to ma tak blisko swiecic?

Post01 paź 2014, 10:16

Czemu samemu lepiej nie grzebac? Kto zrobi to z wieksza dokladnoscia i starannoscia jak nie wlasciciel?
Offline

gogolf

Sympatyk

  • Posty: 72
  • Rejestracja: 22 lip 2014, 17:50
  • Online: 7d 14h 51m 29s

Re: xenony - to ma tak blisko swiecic?

Post01 paź 2014, 12:38

Dzieki za wszystkie odpowiedzi! Coz za szybka reakcja!
I owszem, jak trzeba pojade do ASO ale to chyba prosta sprawa, a poza tym lubie grzebac i wiedziec na przyszlosc co i jak :D

Jak rozumiem - czy bede to robil ja, czy ASO to robi sie to ta sruba? Nie jest tak, ze oni to robia z poziomu komputera, jakos zmieniajac zachowanie reflektorow przy autopoziomowaniu?

Czy moze ktos mi dac bezposredni link do tematu o ustawianiu swiatel... bo tu: vw-instrukcje/ nie widze.
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Odp: xenony - to ma tak blisko swiecic?

Post01 paź 2014, 13:12

Generalnie- ustawiasz auto na plaskim i w vcds uruchamiasz poziomowanie xenonow. Potem mozesz sruba na lampie podniesc opuscic. Jak dorwe kompa to podrzuce link, chyba ze ktos mnie wyprzedzi.
Offline

navwiedzony

Nieśmiały

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 23 lip 2013, 06:32
  • Online: 1d 10h 45m 43s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: CHPA
  • Lokalizacja: Zabrze

Re: Odp: xenony - to ma tak blisko swiecic?

Post01 paź 2014, 13:28

kamill pisze:Czemu samemu lepiej nie grzebac?
Chodziło mi tylko o fakt posiadanej gwarancji.
kamill pisze:Kto zrobi to z wieksza dokladnoscia i starannoscia jak nie wlasciciel?
Oczywiście, że nikt :pub:
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: xenony - to ma tak blisko swiecic?

Post01 paź 2014, 13:47

Gwarancja - póki sam im nie powiesz, że coś popsułeś to nikt nawet nie zwróci uwagi :) Chyba że mówisz o wygodzie - czyli przyjezdzasz i oni robia a Ty kawke pijesz, owszem :) Kto co woli :P

@gogolf - mam nadzieję, że po angielsku banglasz :P http://www.golfmk6.com/forums/showthread.php?t=17328 To jest poradnik do MK6, ale w 7 powinno być identycznie, albo podobnie.


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline

gogolf

Sympatyk

  • Posty: 72
  • Rejestracja: 22 lip 2014, 17:50
  • Online: 7d 14h 51m 29s

Re: xenony - to ma tak blisko swiecic?

Post01 paź 2014, 14:27

uuu... to cale VCDS to jakas czarna magia, wole jednak pokrecic srubka :)
Offline

k0rsarz

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 10 lip 2014, 19:45
  • Online: 9h 18m 21s
  • Auto: v
  • Silnik: 1.9
  • Lokalizacja: Sl

Re: xenony - to ma tak blisko swiecic?

Post06 paź 2014, 13:39

@gogolf - Udało się poprawnie ustawić światła?
Offline

gogolf

Sympatyk

  • Posty: 72
  • Rejestracja: 22 lip 2014, 17:50
  • Online: 7d 14h 51m 29s

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post06 paź 2014, 17:38

Jeszcze tego nie ruszalem - postanowilem, ze zrobie najpierw jakas dluzsza trase w ciemnosci i na roznego rodzaju drogach.
Offline

k0rsarz

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 10 lip 2014, 19:45
  • Online: 9h 18m 21s
  • Auto: v
  • Silnik: 1.9
  • Lokalizacja: Sl

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post06 paź 2014, 17:44

Właśnie planuje zakup G7 i jestem ciekawy jak wygląda sprawa z xenonami w nim. Też naoglądałem się i naczytałem jaka to super technologia, a to co piszesz trochę mnie zdezorientowało.
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post06 paź 2014, 18:05

Zdarza się wszędzie, czy to w mk6 czy mk7, ale kalibracja tego nie jest wcale trudna, więc nie powinno to być wyznacznikiem zakupu auta czy też szukania innego.
Offline

gogolf

Sympatyk

  • Posty: 72
  • Rejestracja: 22 lip 2014, 17:50
  • Online: 7d 14h 51m 29s

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post06 paź 2014, 18:08

Radzilbym sie przejechac przed faktem kupna. Moze Ci wypozycza auto na niedziele i bys sobie sprawdzil wieczorem?

Co jeszcze zauwazylem denerwujacego to praktycznie calkowite zaniki oswietlenia gdy samochod buja sie wzdluznie, np. na nierownosciach drogi. W ksenonach odciecie jest bardzo ostre - na dole jest swiatlo, na gorze w ogole go nie ma. I jadac na nierownej drodze, gdy przod opada albo tyl sie unosi to wiazka przestaje oswietlac cokolwiek i doswieca bardzo blisko - wszystko co jest dalej pozostaje w mroku. Nie wiem moze to tez po czesci wynika z tego... ze te moje swiatla swieca jakby za nisko.
Offline

Wojtass

VIP

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 01 lis 2013, 17:36
  • Online: 16d 11h 6m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post06 paź 2014, 21:14

k0rsarz pisze:Właśnie planuje zakup G7 i jestem ciekawy jak wygląda sprawa z xenonami w nim.

Jeśli Cię na nie stać, to brać w ciemno. Różnica między nimi, a klasykami, jest zauważalna, zwłaszcza, jeśli dużo pomykasz wieczorami lub w nocy. Niedawno wracałem późną nocką z Berlina na południe Polski (autostradą) i jest spoko :) Świecą jasno i daleko...
Offline

marcinde

Sympatyk

  • Posty: 91
  • Rejestracja: 13 lis 2013, 18:44
  • Online: 2d 5h 40m 23s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post07 paź 2014, 15:24

Jeżeli ktoś ma wątpliwości, które lampy lepiej/dalej/jaśniej świecą, i czy dopłacać za ksenony czy nie, to ja wymiękam... Przecież to niebo i ziemia! Z ksenonami jest zupełnie inny komfort podróżowania po zmroku niż na tradycyjnych h4/h7. Warte każdej dopłaty, czego nie można powiedzieć o innych dodatkach.

gogolf pisze:Co jeszcze zauwazylem denerwujacego to praktycznie calkowite zaniki oswietlenia gdy samochod buja sie wzdluznie, np. na nierownosciach drogi. W ksenonach odciecie jest bardzo ostre - na dole jest swiatlo, na gorze w ogole go nie ma. I jadac na nierownej drodze, gdy przod opada albo tyl sie unosi to wiazka przestaje oswietlac cokolwiek i doswieca bardzo blisko - wszystko co jest dalej pozostaje w mroku.


Ale zakładam, że jadąc po takich nierównościach, toczysz się prędkością niezauważalną, prawda? I to że czasem lampy świecą w niebo, a czasem w jezdnię przed maską niezbyt przeszkadza. Ksenony lepsze w każdej sytuacji.

Fakt, fabrycznie ustawione są dosyć nisko, ale w aso regulacja trwa 10min, a nie będziesz nikogo oślepiać, tak jak po samodzielnej regulacji...
Offline

k0rsarz

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 10 lip 2014, 19:45
  • Online: 9h 18m 21s
  • Auto: v
  • Silnik: 1.9
  • Lokalizacja: Sl

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post09 paź 2014, 17:35

gogolf pisze:Radzilbym sie przejechac przed faktem kupna. Moze Ci wypozycza auto na niedziele i bys sobie sprawdzil wieczorem?

Co jeszcze zauwazylem denerwujacego to praktycznie calkowite zaniki oswietlenia gdy samochod buja sie wzdluznie, np. na nierownosciach drogi. W ksenonach odciecie jest bardzo ostre - na dole jest swiatlo, na gorze w ogole go nie ma. I jadac na nierownej drodze, gdy przod opada albo tyl sie unosi to wiazka przestaje oswietlac cokolwiek i doswieca bardzo blisko - wszystko co jest dalej pozostaje w mroku. Nie wiem moze to tez po czesci wynika z tego... ze te moje swiatla swieca jakby za nisko.


Pojeździć autem tak z jeden dzień, zanim się kupi to było by najlepiej, ale nie wiem czy będę miał taką możliwość.

A co do tego "zaniku" oświetlenia, to jeździłeś możne jakimś innym autem z xenonami? Masz jakieś porównanie czy to przypadłość golfa.

-- 09 paź 2014, 18:40 --

Wojtass pisze:
k0rsarz pisze:Właśnie planuje zakup G7 i jestem ciekawy jak wygląda sprawa z xenonami w nim.

Jeśli Cię na nie stać, to brać w ciemno. Różnica między nimi, a klasykami, jest zauważalna, zwłaszcza, jeśli dużo pomykasz wieczorami lub w nocy. Niedawno wracałem późną nocką z Berlina na południe Polski (autostradą) i jest spoko :) Świecą jasno i daleko...


Mi osobiście dość mocno zależy na dobrym oświetleniu no i myślę, że stać mnie na nie.
Offline

gogolf

Sympatyk

  • Posty: 72
  • Rejestracja: 22 lip 2014, 17:50
  • Online: 7d 14h 51m 29s

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post09 paź 2014, 18:08

Wlasnie w tym problem, ze nie jezdzilem.
Offline
Awatar użytkownika

lyngso

Aktywny

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 17 sty 2014, 18:11
  • Online: 8d 20h 12m
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post13 paź 2014, 16:43

Witam

Od dłuższego czasu użytkuję tylko auta na ksenonach. W obydwu autach świecą podobnie ale mam wrażenie, że w Audi świecą trochę dalej. Być może to budowa lampy. Również na "długich" w Audi widać więcej lisów po rowach i wiewiórek na drzewach ;)
Nie zauważyłem, jakichś niedomagań nawet przy bujaniu, ale gdy przesiadłem sie na chwilę do auta z H7 to myślałem, że jadę po ciemku.
Może po prostu porównaj z innym autem kolego, zanim zaczniesz kręcić śrubką. (mam na myśli innego Golfa na ksenonach)

Do kolegi @k0rsarz. Golf na ksenonach wyglada bardziej "groźnie" wg mnie. Normalne lampy nie dają tego efektu. Kierunek też jest bardziej efektywny w ksenonach, no i to podebrane od Audi gaśnięcie światła do jazdy dziennej przy włączeniu kierunku.... 8-)

Pozdrov
Na dalekie dystanse Audi A6 C7
Wokół komina Golf 7
Offline

k0rsarz

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 10 lip 2014, 19:45
  • Online: 9h 18m 21s
  • Auto: v
  • Silnik: 1.9
  • Lokalizacja: Sl

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post13 paź 2014, 19:14

@lyngso co do wyglądu, na pewno lepiej wygląda. A o gaśnieięciu światła do jazdy dziennej to nie słyszałem, to może tak być? Jest to zgodne z "prawem"?
Offline

gogolf

Sympatyk

  • Posty: 72
  • Rejestracja: 22 lip 2014, 17:50
  • Online: 7d 14h 51m 29s

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post13 paź 2014, 20:47

Jestem na wyjezdzie w Bieszczadach... i coz... tak sie jezdzic nie da bo pieszego mozna zgarnac - stwierdzaja to rowniez pasazerowie. Cale szczescie, ze ruch maly i mozna korzystac z 'dlugich'...

Albo rzeczywiscie ustawienie lamp jest niepoprawne... albo... to jest przereklamowany bubel.

Aha... Nie podoba mi sie rowniez zimna barwa swiatla, mam wrazenie ze obraz jest cz-bialy, tzn - np jezdnia i pobocze przybieraja podobny kolor...
Następna

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości