Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 06:26


Lampy LED front (D-Light)

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

TaxiDriver

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 13 paź 2012, 03:17
  • Online: 9d 26m
  • Pochwały: 2
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150 KM
  • Lokalizacja: Gdynia

Lampy LED front (D-Light)

Post13 lip 2014, 05:21

Dear All,

od pewnego czsasu mysle o zakupie lamp led z soczewka D-light (takich jak ponizej).



Ich cena jest bardzo atrakcyjna w porownaniu z ksenonem a ze zdjec kilku uzytkownikow wyglada, ze z odpowiednimi zarowkami calkiem niezle swieca (jasne, biale swiatlo porownywalne do zarnika 4300).

Mam jednak watpliwosci dotyczace;

- ich trwalosci (zwlaszcza diod i ich ewentualnej wymiany)

- rzeczywistej poprawy widocznosci

- tego, czy soczewka z odpowiednia zarowka bedzie swiecic na tyle jasno, zeby nie bylo kontrastu miedzy nia a swiatlem z ledow (na niekorzysc soczewki, ktora bedzie ciemniejsza od ledow)

- firmy (nie znam jej w ogole) i zwiazanej z tym eksploatacji na co dzien. Niewiele osob z forum je ma - opinie sa 2 / 1 (2 dobre, jedna na nie).

Moja prosba do Was - podzielenie sie opniami (jezeli ktos ma je u siebie) badz tez jakimis przydatnymi informacjami / zdjeciami jak swieca.

Pozdrawiam,

TD
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Lampy LED front (D-Light)

Post13 lip 2014, 09:32

Co do trwałości ledów to nikt chyba do końca nie wie, bo trzeba by z rok pojeździć żeby coś powiedzieć, wymiana potem leda o ile jest możliwa wymaga rozebrania całej lampy, co też nie jest takie fajne.

wedle użytkowników świecą dobrze, póki nie zaparują, widziałem na żywo i faktycznie z dobrymi żarówkami nie ma problemu z oświetleniem, choć jakiejś wielkiej poprawy w porównaniu do serii nie będzie.

przy mijania ledy przygasają i nie są jaśniejsze od soczewki.

A co do firmy to typowa chińszczyzna, wszystkie dopuszczenia do ruchu ma.

cena jest super ale chyba według mnie lepiej już kupić używany ksenon :D
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

TaxiDriver

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 13 paź 2012, 03:17
  • Online: 9d 26m
  • Pochwały: 2
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150 KM
  • Lokalizacja: Gdynia

Re: Lampy LED front (D-Light)

Post13 lip 2014, 21:02

marmi,

dzieki za (p)odpowiedz.

Te ledy to koszt 900 zl (nowe) a uzywany ksenon z montazem to pewnie cos kolo 5 k. (lub wiecej). A koszt dolozenia pierwszego czy drugiego i tak mi sie nie zwroci przy sprzedazy auta.
I tak sobie mysle, ze przy montazu takich lamp (d-light), moze byc to maly facelifting i "tuning" stricte wizualny (z uwagi na niewielka zmiane oswietlenia w stosunku do standardowych lamp). Nie przeszkadza mi to - bardziej zalezy mi na trwalosci i tym, zeby nie wypalily sie po kilku miesiacach.

Znalazlem jeszcze fotki u kolegi showtime w poprzednim Golfie i wygladalo to bardzo dobrze. Teraz pozostaje mi tylko zapytac czy ktos z forum ma takie lampki u siebie, jest z trojmiasta i mialby chwile, zebym mogl podjechac, zerknac, pogadac jak to wyglada w praktyce (widzialem jednego granatowego Golfa 6 w Sopocie ale tylko mi minal z przeciwka, wiec jezeli wlasciciel jest na forum, moze sie ujawni )..? :)
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Lampy LED front (D-Light)

Post13 lip 2014, 21:04

Używany ksenon to koszt ok 1.5k za lampy z osprzętem, do tego tylko samopoziowanie i kabelki, wiec w 3 sie zamkniesz spokojnie, a nie bedziesz sie martwil o to czy za rok sie cos z tymi DEPO nie popsuje- przepalone led'y czy woda w lampie :)
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Lampy LED front (D-Light)

Post13 lip 2014, 21:16

TaxiDriver żaden tuning czy inwestycja nie zwróci ci się przy sprzedaży, myśląć tym torem lepiej nic przy aucie nie robić i nawet felg nie kupować bo też się nie zwrócą.

Koszt nowych lamp depo to dokładnie ok 800-900zł, koszt używanego ksenonu wraz z samopoziomowaniem i komputerem to kolo 2,5 tyś, a czasem da się ciut taniej.
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

TaxiDriver

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 13 paź 2012, 03:17
  • Online: 9d 26m
  • Pochwały: 2
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150 KM
  • Lokalizacja: Gdynia

Re: Lampy LED front (D-Light)

Post13 lip 2014, 22:11

marmi,
ta prawda jest mi znana - stad moje rozwazania nad tym co w moim przypadku lepiej sie sprawdzi.
U mnie podstawa to zadbane auto z serwisem i wymianami plynow i czesci eksploatacyjnych przede wszystkim.
Wszelkie dodatki (typu ksenon, depo, ledy, skladane lusterka, koncowki wydechu itd) to swego rodzaju zabawa i majac solidna podstawe (pewnego golfa 6) mozna sie bez tego obejsc.

Ale wracajac do tematu - czy majac juz wszystkie czesci do montazu (lampy z osprzetem, kable, samopoziomowanie) - znacie kogos (osobe lub firme) ktora moze mi to zalozyc..?
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Lampy LED front (D-Light)

Post13 lip 2014, 22:19

Są tu osoby które już to robiły, tudzież niedługo będą robiły :D

Generalnie na necie są dokładne instrukcje i opisy jak to zrobić i w ogóle co i jak.

w tych wszystkich częściach do montażu które wymieniłeś brakuje kompa, sprawdź jakiego masz borda, bo sporo obsługuje zwykły ksenon, ale ksenon z ledami dziennymi obsługują tylko nowsze wersje.
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

TaxiDriver

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 13 paź 2012, 03:17
  • Online: 9d 26m
  • Pochwały: 2
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150 KM
  • Lokalizacja: Gdynia

Re: Lampy LED front (D-Light)

Post13 lip 2014, 22:26

Są tu osoby które już to robiły, tudzież niedługo będą robiły


Wiem - czytam temat o biksenonie, wiec mam tego swiadomosc. Mimo wszystko przy takiej kwocie wolalbym zlecic montaz komus, kto ma juz doswiadczenie w tym temacie - nie czuje sie na silach zrobic przekladke samemu.

Piszac w temacie - czy macie jakies opinie na temat ponizszego..?

http://allegro.pl/vw-golf-6-lampy-przod ... 24951.html
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Odp: Lampy LED front (D-Light)

Post14 lip 2014, 08:31

Xenon bez samopoziomowania jest niezgodny z prawem. A ten link i te adaptery uniemozliwiaja podlaczenie tego zestawu w zgodzie ze sztuka. Sa to przejsciowki zrobione tak aby dzialalo bez zbednych zmian czy wymian... dzialac bedzie ale jak robic to chyba warto od a do z...
Offline
Awatar użytkownika

Baster

VIP

  • Posty: 1228
  • Rejestracja: 07 kwie 2013, 14:15
  • Lokalizacja: RIMBO SZWECJA
  • Online: 90d 14h 52s
  • Pochwały: 19
  • Auto: VW Golf 6 +TOUAREG
  • Silnik: 2.0 CBB GTD + 4.2 V8
  • Lokalizacja: SZWECJA

Re: Lampy LED front (D-Light)

Post14 lip 2014, 11:14

Zestawy xenonowe bez poziomowania to ze są nie zgodne z przepisami.
A druga kwestia to taka ze po ich zamontowaniu stwarzasz ogromne zagrożenie na drodze.
Takie tanio montowane Xeony niezgodnie z zaleceniami bardzo oślepiają.
Nawet jeśli "wyregulujesz "ich ustawienie to podczas jazdy robią swoje.
I nie chciał byś w nocy spotkać takiego auta z naprzeciwka.

Montaż oryginalnych Xeonów tak jak przykazała fabryka to podstawa.
A widoczność w nocy poprawia się nieziemsko.
Zwykłe lampy halogenowe to świeczki w porównaniu do Xeonów.
Może i kosz większy niż lamp DEPO ale wiesz co masz.
Polecam oryginalne Xeony
Baster
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 21h 44m 47s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Lampy LED front (D-Light)

Post14 lip 2014, 11:16

Dolozenie AFSu przy kosztach calosci to juz niewielka doplata takze nie ma nad czym sie zastanawiac szczegolnie ze obsluguje on tez skretnosc lamp a nie tylko autopoziomowanie i nie bedziemy miec w przyszlosci problemow z przegladami czy kontrolami policji.
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Odp: Lampy LED front (D-Light)

Post14 lip 2014, 13:55

Ceny AFS zaczynają się od 650zl.
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 21h 44m 47s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Lampy LED front (D-Light)

Post14 lip 2014, 16:21

modul AFS plus wiazka i czujnik w calosci moze tyle wyjsc, ale szukajac uzywanych to moduly sa od ok 100 zl a czujniki od 150. Tak czy inaczej jest to obowiazkowa pozycja przy dodawaniu xenonow :) bez tego nie ma pelnej funkcjonalnosci takze jak robic to porzadnie :)
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Lampy LED front (D-Light)

Post14 lip 2014, 16:48

Na ali cała kompletna wiązka wraz z czujnikiem, sterownikiem i przejściówkami wtyczek zwykłych na xenon to koszt 185$ z wysyłką i masz wszystko co potrzeba :D
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 21h 44m 47s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Lampy LED front (D-Light)

Post14 lip 2014, 16:58

wiem bo wiazke nabylem tam ale blad zrobilem ze od razu nie kupilem kompletu, bo modul wczesniej nabylem na ebayu, jak sie potem okazalo ze zla literka na koncu :)
Offline

TaxiDriver

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 13 paź 2012, 03:17
  • Online: 9d 26m
  • Pochwały: 2
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150 KM
  • Lokalizacja: Gdynia

Re: Lampy LED front (D-Light)

Post21 lip 2014, 05:44

Panowie,

jako, ze moj temat dotyczyl LED'ów Dectane, chcialbym napisac kilka slow podsumowujacych o tychze.

Zasiegnalem opinii kilku kolegow z forum, firmy tuningowej i paru uzytkownikow niezaleznych.

Niestety opinie o tym produkcie jako lampach do uzytku dluzszego niz kilku miesiecy sa negatywne.

Sa ponoc starannie wykonane i swiatlo ladnie swieci ale jest tak tylko na poczatku eksploatacji.

Pozniej (po kilku miesiacach) zaczynaja sie schody w postaci wilgoci w srodku, awarii ledow (przestaja swiecic) badz tez awarii osprzetu.
Nie sa to awarie proste do naprawy i mysle sobie, ze majac oryginalne swiatla od 5-ciu lat, powyzsze problemy nie sa mi (i chyba nikomu z nas) do niczego potrzebne.

Tyle w skrocie - sprawdzane z grupa 6- ciu uzytkownikow i nikt nie byl zadowolony z wyboru :(

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość