Dzisiaj jest 07 maja 2024, 07:41


[1,6 TDI 105KM] Awaria DSG (7-biegowa)

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Skrzynie biegów (manualne i automatyczne), koło dwumasowe, łożyska oporowe, docisk sprzęgła, przeguby, mosty, półosie, dyferencjały, wał napędowy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

alek98

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 10 sie 2013, 08:51
  • Online: 0s
  • Auto: Golf 6 Variant 2009
  • Silnik: 1.6 105KM
  • Lokalizacja: Dolnoslaskie

Awaria DSG (7-biegowa)

Post10 sie 2013, 16:26

Cześć,
Golf Variant 2009r. 1.6 105KM DSG 7 biegowa, przebieg 165000
Zaczęło się od tego, że podczas jazdy ruszając ze skrzyżowania wyskoczył bieg, ale wrócił po chwili ...wywołało to tylko moje zdziwienie. Drugiego dnia stało się to samo wyjeżdżając z garażu, trzeciego dnia ciężko było mi wrócić do pracy. Po uruchomieniu auta, mruga P, a jak przełączę na jakiś bieg to go brak i dana literka również mruga, a na desce zaświeciła się kontrolka skrzyni na żółto.
Efekt jest taki, że jak przekręcasz stacyjkę i mruga bieg skrzynia (P) to lipa, ale po 20 razach w końcu zaskoczy coś i nie mruga i jest szansa, że auto pojedzie, raz jeszcze kawał drogi a raz kilka km, znów zamruga, znów wyłącz/włącz itd.
Pojechałem do serwisu skrzyń, podłączyli pod PC i odczytali kod błędu : P1604 błąd sterownika.
Powiedzieli, że używany sterownik ok 3500 + robocizna 1200 ...
Zadzwoniłem do serwisu, cena 4800 brutto, stary należy oddać.
Długo nie myśląc do garażu i wymontowałem drania, podrzuciłem do kolegi który częściowo rozebrał i stwierdził, że do elektroniki dostał się olej (do tej części gdzie nie powinien być) i że wyczyścił.
Zamontowałem z powrotem w aucie i :) jeszcze gorzej, skrzynia mruga, a jak już przestanie mrugać to jest tylko wsteczny :D
Mam ochotę spalić go aby nikt inny się nie męczył, co radzicie ?

Pozdrawiam
Alek/Wrocław
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Awatar użytkownika

shark__

Stały Bywalec

  • Posty: 393
  • Rejestracja: 22 paź 2012, 09:54
  • Online: 7d 5h 57m 25s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Piekary Slaskie

Re: Awaria DSG 7 biegowa

Post10 sie 2013, 20:26

alek98 pisze:Powiedzieli, że używany sterownik ok 3500 + robocizna 1200 ...
Zadzwoniłem do serwisu, cena 4800 brutto, stary należy oddać.


1. Od kiedy to w serwisie jest wymóg zdawania wymontowanych części ??? ( Ja sobie zawsze życzę by wybudowane części były w bagażniku po naprawie)
2. w pierwszej wersji masz 5700 wiec masz 900 zł na robociznę w serwisie gdybyś wziął nowy...
3. Serdecznie witam nowego kolegę, szkoda że w tak smutnych okolicznościach.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Awaria DSG 7 biegowa

Post10 sie 2013, 23:45

shark__ pisze:
alek98 pisze:1. Od kiedy to w serwisie jest wymóg zdawania wymontowanych części ??? ( Ja sobie zawsze życzę by wybudowane części były w bagażniku po naprawie)
Wymóg jest jeśli dostajesz część nową po fabrycznej regeneracji, to najczęściej dostajesz na wymianę, starą trzeba oddać, jak nie to dopłacasz jeszcze kaucję za brak zwrotu...

shark__ pisze:
alek98 pisze:2. w pierwszej wersji masz 5700 wiec masz 900 zł na robociznę w serwisie gdybyś wziął nowy...
Jesli w serwisie chcą 4800 to dużo lepsza opcja bo masz gwarancje na wszystko, o ile oczywiście nie przyczepią się do tego że ktoś w sterowniku grzebał...

Jesli do sterownika dostał się olej to trzeba jeszcze poszukać przyczyny inaczej z kolejnym może stać się to samo...

co do tego że nie działa po wymontowaniu to nic dziwnego, skoro ktoś go rozbierał i czyścił to mogło się uszkodzić coś w delikatnej elektronice i wszystko głupieje...

Prawda jest też taka że należałoby to auto oddać do profesjonalnego serwisu który zna się na dsg na diagnotykę i naprawę, bo jak ci w aso wymienia sterownik i dalej coś będzie nie halo to rozłożą ręce, bo aso nie bardzo wie jak naprawiać te skrzynię, poza wymianą wszystkiego....
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline
Awatar użytkownika

shark__

Stały Bywalec

  • Posty: 393
  • Rejestracja: 22 paź 2012, 09:54
  • Online: 7d 5h 57m 25s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Piekary Slaskie

Re: Awaria DSG 7 biegowa

Post12 sie 2013, 05:52

marmi pisze:
shark__ pisze:
alek98 pisze:1. Od kiedy to w serwisie jest wymóg zdawania wymontowanych części ??? ( Ja sobie zawsze życzę by wybudowane części były w bagażniku po naprawie)
Wymóg jest jeśli dostajesz część nową po fabrycznej regeneracji, to najczęściej dostajesz na wymianę, starą trzeba oddać, jak nie to dopłacasz jeszcze kaucję za brak zwrotu...


Zgadza się .. w przypadku naprawy grarancyjnej (usługa bezkosztowa)
Jednak w przypadku gdy płacę 100% za naprawę w wyniku której jest wymiana czegokolwiek to wymienione części są moją własnością - co za tym idzie, lądują w moim bagażniku.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Awaria DSG 7 biegowa

Post12 sie 2013, 20:33

shark__ pisze:Zgadza się .. w przypadku naprawy grarancyjnej (usługa bezkosztowa)
Jednak w przypadku gdy płacę 100% za naprawę w wyniku której jest wymiana czegokolwiek to wymienione części są moją własnością - co za tym idzie, lądują w moim bagażniku.
ja nie piszę o naprawie gwarancyjnej bo to zupełnie co innego...

jak kupujesz części fabrycznie regeneraowane, czy np turbiny regenerowane to w karcie gwarancyjnej masz napisane że masz albo zwrócić swoją starą część albo dopłacasz pewną kwotę za brak zwrotu częsci, oczywiście nie wszyscy tego wymagają ale większość tak...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline
Awatar użytkownika

maartinj

Forumowicz

  • Posty: 562
  • Rejestracja: 06 kwie 2013, 10:42
  • Online: 9d 11h 18m 35s
  • Pochwały: 20
  • Auto: VW
  • Silnik: 2.0 TDI CFGC
  • Lokalizacja: PL

Re: Awaria DSG 7 biegowa

Post13 sie 2013, 06:21

Jeżeli przy części masz taki znaczek -
Obrazek


to musisz zdać starą bez względu co to jest .
I mało tego, jak sobie wsadzisz np kolorowy licznik do golfa który miał czarno-biały, to nie dostaniesz koloru bo taki nie występował w twoim aucie. Podobnie jak byś miał DSG 6 i wymienił na DSG 7 , pada sterownik, chcesz kupić drugi a tu klipa :)
Liczniki i inne sterowniki gdzie jest wpisany VIN muszą być zdane stare jak chcesz kupić nowe, nawet gdy auto jest po gwarancji
część na wymianę - jak np turbo, to inna sprawa, wtedy zdajesz by mieć taniej, bo regenerują to.
Offline

alek98

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 10 sie 2013, 08:51
  • Online: 0s
  • Auto: Golf 6 Variant 2009
  • Silnik: 1.6 105KM
  • Lokalizacja: Dolnoslaskie

Re: Awaria DSG 7 biegowa

Post16 sie 2013, 16:09

Wracając do mojej skrzyni... brak biegów to brak adaptacji po takich pracach.
Po adaptacji biegi się pojawiły, niestety wciąż jest błąd sterownika P1604 *uszkodzony sterownik*
Szukam dalej ... nie dam 5tys w ASO za niego.
Offline

maciek5

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 11 kwie 2014, 10:36
  • Online: 3h 12m 16s
  • Auto: VW Golf6 kombi 2010
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: wroclaw

Re: Awaria DSG 7 biegowa

Post11 kwie 2014, 11:24

Pozdrawiam w Golfie V do mechatroniki dostał się olej całkiem skrzynia padła( zwarcie w mechatronice) . Vag serwis Klimasa Wrocław ma dojście do ludzi ,którzy to regenerują . Po regeneracji cena okolo 3 tyś chodziło prawidłowo

Wróć do Układ napędowy i skrzynia biegów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości