Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:00


Zmiana zarówek przeciwmgielnych na LED - Golf Sportsvan

Moderator: flo

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Zmiana zarówek przeciwmgielnych na LED - Golf Sportsvan

Post12 sie 2017, 11:31

Niestety jak zwykle chcieli oszczędzić i podświetlenie tablicy rejestracyjnej jest LED, wewnątrz także LED, z przodu są "ringi do jazdy dziennej" LED i ksenony a doświetlanie zakrętów to starodawna żółta żarówka w przednim świetle przeciwmgielnym:

Obrazek

- czy da się wymienić na LED oczywiście na oryginalne Vw (np od Golfa 7 po liftingu)
- czy trzeba zdejmować zderzak czy tylko nadkole?
- czy jest jedna żarówka do doświetlania zakrętów i oddzielna do halogena?
- no i mam nadzieje że błędów komputer widział nie będzie
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Zmiana zarówek przeciwmgielnych na LED - Golf Sportsvan

Post16 sie 2017, 11:09

Marras pisze:doświetlanie zakrętów to starodawna żółta żarówka w przednim świetle przeciwmgielnym


Czy przypadkiem doświetlanie zakrętów to nie jest dodatkowy odbłyśnik ze zwykłą H7 w ale w głównym reflektorze (skierowany tak trochę w bok) - pomiędzy soczewką ksenona a postojowymi? Można wtedy jakąś H7 "blue vision" włożyć, żeby była mniej żółta - będzie zgodnie z homologacją... albo bez homologacji - są jakieś ledowe zamienniki dla H7.
A przeciwmgielne nie jest tylko przeciwmgielnym?
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zmiana zarówek przeciwmgielnych na LED - Golf Sportsvan

Post17 sie 2017, 15:45

Nie, nie, Sportsvan ma doświetlanie zakrętów z halogena przeciwmgielnego.
Problem polega na tym ze działa to tylko o zmierzchu a w starszych autach np Golf Plus działa także w dzień
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Zmiana zarówek przeciwmgielnych na LED - Golf Sportsvan

Post18 sie 2017, 10:50

Nie wiem czy w Spotsvanie w przeciwmgielnym jest 1 żarówka 1-żarnikowa, czy 1 żarówka 2-żarnikowa, czy są 2 żarówki - dla doświetlania i p-mgielnego.
Ale bez względu na ww. skoro fabrycznie jest zwykła żarówka żarnikowa, to na taką jest homologacja i VW na pewno LED'owej nie oferuje zamiast zwykłej.
Można natomiast zapewne dokupić ledowy zamiennik poza ASO (nie wiem czy są również ledowe 2-żarnikowe), tylko trzeba znać typ tej oryginalnej - oczywiście będzie to niezgodne z homologacją.
Sam mam w dziennych włożone ledowe zamiast żółtych żarnikowych - wygląda dużo lepiej od żółtej i świeci b.dobrze (fotka tego nie oddaje) ;)
Obrazek
Stwierdziłem, że u mnie przy reflektorach Xenon Basic - do dziennych na żarówce 1-żarnikowej typu PW24W ledowy zamiennik sprawdzi się akurat dobrze, ale gdybym miał mijania i drogowe na np. H7 to już bym nie rzeźbił z ledowym zamiennikiem... choć podobno też są coraz lepsze i mocniejsze - nawet test porównawczy chyba w Auto Świecie to potwierdził. Do doświetlających, które są u mnie właśnie na H7 mógłbym ewent. ledy wkładać, ale szkoda zachodu i kasy... zmieniłem za rozsądną cenę na Tungsram +120% z bardziej białym światłem. Do p-mgielnych u mnie się natomiast nie dotykałem.

Do p-mgielnych u Ciebie nie wiem jaki typ i jaka moc potrzebna a jaką oferują ledowe zamienniki i czy się to sprawdzi :idea:
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zmiana zarówek przeciwmgielnych na LED - Golf Sportsvan

Post19 sie 2017, 10:06

Dzieki, to auto ojca i zapewne nie będzie drążył dalej tematu
Zastanawiam sie czy ja w "Ksenonach TOP" nie mam w GTD takich samych żółtych jak kolega. To będą tzw postojówki. Czas wymienić.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Zmiana zarówek przeciwmgielnych na LED - Golf Sportsvan

Post19 sie 2017, 22:58

Marras pisze:Zastanawiam sie czy ja w "Ksenonach TOP" nie mam w GTD takich samych żółtych jak kolega. To będą tzw postojówki.

Z danych z programu TecDoc (ale tam czasem bywają błędy) wynika, że postojówki w ksenonach (o ile nie jest to wersja z podwójnymi ledowymi U-ringami - chyba jak w R) to właśnie PW24W (24 wat) - czyli tak jak u mnie w dziennych.

A przy okazji: w Golfie p-mgielne to H11 (55 wat).
Są ich ledowe zamienniki:
https://pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=AS_20170819134654&SearchText=h11+led
a czy warto się bawić - nie wiem bo 55 wat to już sporo, żeby ledy dobrze zastąpiły ich funkcję i nie sądzę żeby takie za kilka $ świeciły porównywalnie mocno do oryginalnych żarnikowych, trzeba by już co najmniej takie z dużym radiatorem a może i zewnętrznym zasilaczem.


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zmiana zarówek przeciwmgielnych na LED - Golf Sportsvan

Post20 sie 2017, 18:06

Dzieki, raczej sie zastanowię
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zmiana zarówek przeciwmgielnych na LED - Golf Sportsvan

Post08 wrz 2017, 19:28

Czytam zagraniczne fora GTI i doświetlanie zakrętów z żarówki H7, chłopaki testują barwę swiatła.

Wybór padnie na:
- Osram Nightbreaker Ultra
- Osram Nightbreaker Laser
- Osram Cool Boost - ma 80 W i 5000 kelvinów
- Phillips White Visoin

Każda ma "lekko" niebieskie szkło więc nieciekawie to wygląda w reflektorze ale gdy się zapala to juz mamy więcej barwy białej niż żółtej znaczy fabrycznej

Stówka i po sprawie tylko trudny wybór ale jesień idzie i trzeba coś kupić

Tylko jedno mnie zastanawia czy warto isc w jak najwyźsza liczbe kelwinów?
3000 k ma zwykła żółta żarówka, powyżej 4000 już świeci bardziej na biało jak ksenon
6000 i więcej to już barwa niebieska

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości