Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:58


Wymiana radia z Composition Touch na Discovery Media

Car audio, nawigacja, zestaw głośnomówiące, CB radia ...

Moderator: flo

Regulamin forum Fabrycznie i niefabryczne systemy dźwiękowe, wzmacniacze, głośniki, zestawy głośnomówiące, bluetooth, nawigacje fabrycznie i niefabryczne, CB radia, anteny, TV i inne multimedia ...

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Berencus

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 24 maja 2014, 21:40
  • Online: 8h 48m 29s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4
  • Lokalizacja: Piotrkow Trybunalski

Wymiana radia z Composition Touch na Discovery Media

Post25 maja 2014, 16:21

Witam serdecznie.
Stałem się posiadaczem białej perełki w wersji Cup Edition. Niestety nie została ona wyposażona w radio wysokich lotów tj Composition Touch. Chciałbym dokoptować do tego zestawu kamerę z wizualizacją + ops z czujników cofania. Zakupiłem nowe radio z egzemplarza po testowego (trafiłem na radio z GTI), wiązkę również udało mi się odkupić z takiego egzemplarza i jakoś połatać. Radio uruchomiło się, wczytuje wszystkie funkcje z komputera, działa sterowanie z kierownicy, wyszukuje radia, działają również sloty sd i cd. Nie ma natomiast dźwięku , nie działa nawigacja póki co ( nie mam jeszcze anteny). Na wyświetlaczu pojawił się napis - Zabezpieczenie elementów jest włączone.
Stad moje pytanie czy ktoś umie rozkodować to radio, czy wystarczy przeprowadzić zabawę z Vasem lub VCDS. Tematów o golfie 7 jest jak na lekarstwo i nikt na razie się nie bawi w takie przeróbki a mnie aż korci by zostać pionierem, pozdrawiam ;-D
Załączam zdjęcia z mojej zabawy :
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2014, 17:04 przez Almighty, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Jak rozumiem to temat dotyczy mk7, jeżeli jest inaczej to proszę o kontakt. Tymczasem przenoszę temat do działu MK7
Offline

izdebo

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 03 cze 2014, 12:10
  • Online: 5h 54m 6s

Re: Wymiana radia z Composition Touch na Discovery Media

Post03 cze 2014, 12:15

Cześć,
myślę o takim samym patencie - tj zmiana z Composition Touch na coś ciekawszego (planuje Composition Media lub Discovery Media)
Możesz mi napisać co musiałeś dokupić, oprócz ekranu i jednostki ster - w snesie jakie wiązki.

Czy np wiązka do podłączenia zasilenia ekranu jest już w standardzie (mówię o złączu z CAN)?

No i jak Ci idzie z rozkodowaniem :)
Offline

Berencus

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 24 maja 2014, 21:40
  • Online: 8h 48m 29s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4
  • Lokalizacja: Piotrkow Trybunalski

Re: Wymiana radia z Composition Touch na Discovery Media

Post04 cze 2014, 12:02

Jestem na etapie załatwiania radia z legalnego źródła lub radia rozkodowanego ;-) Ostatnie które miałem niestety pochodziło z Japonii i miało jedynie fale krótkie, a VW Poznań Centrala odmówił sprowadzenia kodu do radia tłumacząc się iż nie jest Europejskie.
Do zamiany radia na wyższy model ( pomijam Discover Pro, gdyż tu dochodzi zakup nowego dekoru na deskę rozdzielczą gdyż radio ma duży wyświetlacz) potrzebujesz następujących rzeczy -

1. Nowy schowek pasażera z półką mocującą na jednostkę centralną,
2. Przewód łączący ekran radia z jednostką centralną i dużą kością w tejże jednostce ( ja kupiłem całą wiązkę deski rozdzielczej za 200 zł od golfa GTI i powypruwałem wiązkę
3. Moduł USB ( jeżeli oczywiście chcesz ale nie ma musu) znajdujący się we wnęce za wajchą skrzyni biegów + wiązkę łączącą z modułem centralnym.
4. Jako że nasze stare radio ma wbudowaną jednostkę centralną wszystkie przewody po odpięciu dużej kości należy niestety poprzedłużać aż do schowka pasażera.
Po podłączeniu radia z golfa GTI Discover Media - zaprogramowaliśmy kamerę i czujniki opcjonalne i działa wszystko cacy ale jest ogólna blokada radia głośników nawigacji . Są 2 metody na odblokowanie -
- serwis VW za opłatą 150 Euro Volkswagen loguje radio Online do bazy ( o ile masz radio z pewnego źródła )
- o ile nie jesteś pewien czy źródło jest pewne musisz trafić na osobę która te radia rozkodowuje, jest takich w Polsce z tego co słyszę kilka ale trudno się do nich dogrzebać, ja próbuje cały czas, nie spocznę ;-)
Jedno jest pewne przekładka jest możliwa i da się ją zrobić na pewno się pochwale jak wszystko uruchomię

P.S
Ja pomarańczowy CAN tylko przedłużałem i mam pełny odczyt na nowym radiu więc śmiga, natomiast resztę wiązek łączących ekran z modułem centralnym możesz tylko kupić poprzez Allegro i na zasadzie wycinania z wiązki pełnej, nikt na razie takich wiązek nie robi i nie produkuje prócz fabryki. niestety
Offline

izdebo

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 03 cze 2014, 12:10
  • Online: 5h 54m 6s

Re: Wymiana radia z Composition Touch na Discovery Media

Post07 cze 2014, 07:12

A co z wtyczka zasilajaca ekran dotykowy?
Jest ona w standardowej wiazce, czy tez trzeba ja kombinowac?
Offline

Berencus

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 24 maja 2014, 21:40
  • Online: 8h 48m 29s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4
  • Lokalizacja: Piotrkow Trybunalski

Re: Wymiana radia z Composition Touch na Discovery Media

Post07 cze 2014, 13:18

W autach Volkswagena nie ma pojecia uniwersalnej wiązki przewodów, dla mnie bezsens ale tak jest, masz tylko wiązkę do swojego modelu auta. a W dodatku masz radio jednoczęściowe , gdybyś miał dwuczęściowe wiązka pasowała by do wyższych modeli
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Wymiana radia z Composition Touch na Discovery Media

Post07 cze 2014, 15:29

Moje zdanie tak to jest jak Polak chce zaoszczędzić,kombinowanie i kupowanie czegoś gdzieś taniej.

Powiem moje osobiste zdanie nie mam pojęcie gdzie niektórzy kupują czasami części do swoich samochodów ale ci co kupują podzespoły z neta z niewiadomego pochodzenia to wspieraj złodziei samochodów,bo to logika jak by nie było zbytu to by było zero kradzieży samochodów,teraz niektórzy się na pewno oburzą, ale jak kiedyś komuś zginie samochód niech pomyśli o tym co napisałem,i oczywiście to nie było skierowane do nikogo tylko widzę jak na alegro idzie wszystko taniej kupić.
Offline

izdebo

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 03 cze 2014, 12:10
  • Online: 5h 54m 6s

Re: Odp: Wymiana radia z Composition Touch na Discovery Medi

Post07 cze 2014, 17:24

Swietlik, swoj samochod dostalem z takim wyposazeniem jakie jest. Nie kupowałem go, wiec nie moglem wybrac lepszego radia. Jakbym mógł, to bym sobie co najmniej wybral Composition Media. I dlatego kombinuje jak to zmienić.
Barencus pytales w aso o rozkodowanie? Podobno nie ma problemu - tak wyczytałem na anglojęzycznych forach.
Offline

Berencus

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 24 maja 2014, 21:40
  • Online: 8h 48m 29s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4
  • Lokalizacja: Piotrkow Trybunalski

Re: Wymiana radia z Composition Touch na Discovery Media

Post08 cze 2014, 21:01

Świetlik masz pełną rację stąd szukam legalnego radia, ale nikomu chyba się nie opłaca skupować je z Niemiec bo koszt to około 400 Euro + marża a póki co auta są na gwarancji i nikt nie chce kombinować w elektryce jak my [-( .

Izdebo, tak byłem w ASO , prawie codziennie jestem bo nie mam swojej ETKI a ciągle mi coś brakuje ;D i nie mam schematów. Zdjęcie blokady w radiu i zalogowanie go do systemu online kosztuje 150 Euro ~ ponad 600 zł, o ile uwaga szanowna centrala z Poznania się na to zgodzi, mi na radiu powtarzam legalnym z papierami ale z Azji pokazali :nono: środkowy palec. Volkswagen podchodzi do klienta w ten sposób - nie kupiłeś od nas komponentu ( kamery czujników itd, nie dostaniesz od nas kodów i pomocy choćbyś kupił Phaetona za 500 000 tysięcy) nowa jakość w traktowaniu klientów.

Z tego co czytam na forach rozkodowywanie radia poza ASO trwa ale póki co soft nie jest stabilny i potrafi się wysypać, za pół roku jak się skończy gwarancja to będzie bułka z masłem bo zacznie się popyt na modowanie
Offline

izdebo

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 03 cze 2014, 12:10
  • Online: 5h 54m 6s

Re: Wymiana radia z Composition Touch na Discovery Media

Post30 sie 2014, 08:39

I co? Jakieś postępy?
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wymiana radia z Composition Touch na Discovery Media

Post17 kwie 2015, 20:24

Oj widzę że trudny temat zmiany radyjka

Chce kupić używana siódemkę GTD.
To droga zabawa.
Zapewne nie znajdę w rozsądnej cenie w Niemczech egzemplarza z navi Discover Pro.

Zapytuje czy można bez problemowo dołożyć do auta które nie ma nawigacji lub ma mniejszą Discover Media?
Mam nadzieję że nie trzeba wymieniacz getwaya no i można wstawić bez logowania. Chociaż chce aby było to wszystko na legalu

Kto to robi w Polsce ?

Sama navi na Alledrogo ok 5-6 tysiaków na niemieckim ebayu też (z tego co piszecie wersja Japońska odpada)
Offline

Bonifacy

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 05 sty 2014, 12:44
  • Online: 9d 17h 7m 6s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Malopolska

Re: Wymiana radia z Composition Touch na Discovery Media

Post17 kwie 2015, 21:43

A co powiecie na jakąś chińską podróbkę, tego typu?

http://www.navi-media.com/sklep/volkswa ... 7099.html#
http://www.audiopro.com.pl/index.php?p8 ... do-vw-golf

Są też inne. Tańsze i można do nich wgrać np. Auto mapę, która moim zdaniem jest dużo lepsza niż Volkswagenowska nawigacja fabryczna?
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wymiana radia z Composition Touch na Discovery Media

Post18 kwie 2015, 08:50

Bonifacy pisze:A co powiecie na jakąś chińską podróbkę, tego typu?

http://www.navi-media.com/sklep/volkswa ... 7099.html#
http://www.audiopro.com.pl/index.php?p8 ... do-vw-golf

Są też inne. Tańsze i można do nich wgrać np. Auto mapę, która moim zdaniem jest dużo lepsza niż Volkswagenowska nawigacja fabryczna?


Taka chinszczyzna to brzydkie menu. Slaba grafika i jakosc obrazu LCD.
Tez kiedys wolalem automape. Ale tu mamy TCM ktore dziala w Niemzech i Czechach. I od razu pokazuje 3 alternatywne trasy. No i jakosc dzwieku nie wiem czy taka jak w vw
Offline
Awatar użytkownika

ghost_rider

Gadatliwy

  • Posty: 255
  • Rejestracja: 13 lip 2014, 17:53
  • Online: 8d 12h 17m 4s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf MK6
  • Silnik: 2.0TDI 110KM
  • Lokalizacja: UK

Re: Wymiana radia z Composition Touch na Discovery Media

Post28 kwie 2016, 14:57

Witam.
Cos ruszylo sie moze w temacie rozkodowania radia? Planuje u siebie zmiane na Disco Pro wiec szukam co i jak :)
Offline

chojnat

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 04 paź 2017, 05:32
  • Online: 24m 49s
  • Auto: VW GOLF VII
  • Silnik: 1.6 TDI CLHA
  • Lokalizacja: MAZOWIECKIE

Re: Wymiana radia z Composition Touch na Discovery Media

Post04 paź 2017, 05:37

Witam! Mam pytanie czy udało się komus w pelni uruchomic Discovery Media? Tzn. nawigacje, mapy. Przymierzam się do takie zmiany z Discovery Touch.
Offline
Awatar użytkownika

pab567

Stały Bywalec

  • Posty: 481
  • Rejestracja: 27 lip 2015, 20:01
  • Online: 24d 15h 33m 5s
  • Pochwały: 31
  • Auto: QNIK
  • Silnik: 5.0 Coyote 421KM
  • Lokalizacja: Warszafka

Re: Wymiana radia z Composition Touch na Discovery Media

Post21 sty 2018, 18:38

chojnat pisze:Witam! Mam pytanie czy udało się komus w pelni uruchomic Discovery Media? Tzn. nawigacje, mapy. Przymierzam się do takie zmiany z Discovery Touch.
Tak :) do kupienia trochę gratów Aliexpress i Allegro i ktoś mądry do ogarnięcia kwestii CP i licencji. Jak jesteś zainteresowany zapraszam na PW.

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość