Dzisiaj jest 29 mar 2024, 16:02


Wymiana wydechu standardowego Gti na akrapovic

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Kolektor wydechowy, katalizator, DPF – filter cząsteczek stałych, tłumik, rury wylotowe.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

BartO

Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 11 maja 2019, 17:03
  • Online: 19h 11m 53s
  • Auto: VW Golf 6 GTI Dsg
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Olsztyn

Wymiana wydechu standardowego Gti na akrapovic

Post25 cze 2019, 22:53

Cześć
Przymierzam się do zmiany standardowego wydechu na akrapovic w swoim GTI.
Miałem wcześniej zapisaną stronę gdzie mogę kupić wydech ale padł mi komputer i teraz znaleźć tego nie mogę, nawet na stronie dealera. Podrzuci mi ktoś bezpośrednie linki?

Druga sprawa: standardowy wydech był w porządku ale do czasu, myślę, że jest nieco za cichy. Nie chcę przesadzić i robić pseudo odgłosu downpipe (miałem okazję posłuchać GTI bez katalizatora i moim zdaniem brzmi jak udawany orgazm prostytutki),
tylko nieco dodać mu charakteru i bardziej agresywnego brzmienia. Pytanie: Myślicie, że akrapovic to dobra inwestycja do mk6? Czy pieniądze wywalone w błoto? Różnica jest duża/minimalna? Widziałem kilka filmów z różnymi wydechami i wydaje mi się, że kamera zniekształca dźwięk, będę wdzięczny za wszelkie subiektywne opinie.

Trzecia sprawa: czym się różni 'slip line' od 'evolution' bo różnica w cenie jest olbrzymia a trochę tego nie ogarniam, pytam już konkretnie o wydech akrapovic.

Dzięki
Offline
Awatar użytkownika

martiso

VIP

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 27 wrz 2014, 19:19
  • Online: 72d 10h 22m 44s
  • Pochwały: 7
  • Auto: I30N FastBack PERF.
  • Silnik: 2.0T-GDI 280KM
  • Lokalizacja: Wlkp.

Re: Wymiana wydechu standardowego Gti na akrapovic

Post28 cze 2019, 16:05

hej...

... jeśli nie szkoda Ci kasy tylko na nazwę Akrapovic i lekko basowy dźwięk to ok ... od siebie mogę polecić Ci wydech Milteka dla GTI 6 - miałem wersję nierezonowaną, ładnie brzmiała i nie była uciążliwa.

w moim regionie (okolice Poznania) dystrybutorem Akrapa jest PMC - Pachura Motorsport Center.

jeśli tylko chcesz poeksperymentować z dźwiękiem to zastanowiłbym się nad jakąś firmą która zrobi Ci wydech customowy pod Twoje ucho... MG Motorsport też zrobiłby Ci taki wydech i to pewnie za dużo mniejsze pieniądze ...
opcją naprawdę budżetową, a wcale nie najgorszą są dedykowane wydechy Ulter'a... za ok 1K masz wydech który inaczej brzmi niż oryginalny. polecam brać końcówki ścięte o średnich ok 100mm, bo najlepiej wyglądają w dyfuzorze od gti mk6.

co do Akrapa to wersja slip line jest cichsza od wersji evolution. przyrostów mocy deklarowanych przez producenta i tak nie zauważysz montując tylko końcowy wydech...
Offline

BartO

Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 11 maja 2019, 17:03
  • Online: 19h 11m 53s
  • Auto: VW Golf 6 GTI Dsg
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wymiana wydechu standardowego Gti na akrapovic

Post29 cze 2019, 10:47

Dzięki kolego.
Nie zależy mi jakoś specjalnie na marce, po prostu miałem wrażenie, że Miltek może być za głośny a akrap wydał mi się dobrym kompromisem pomiędzy wzmocnieniem brzmienia a przesadą.
Orientujesz się kto w Polsce jest dystrybutorem Miltek'a? W sensie gdzie go zamawiać, czy trzeba czekać na zamówienie czy mają od ręki?
Offline
Awatar użytkownika

martiso

VIP

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 27 wrz 2014, 19:19
  • Online: 72d 10h 22m 44s
  • Pochwały: 7
  • Auto: I30N FastBack PERF.
  • Silnik: 2.0T-GDI 280KM
  • Lokalizacja: Wlkp.

Re: Wymiana wydechu standardowego Gti na akrapovic

Post29 cze 2019, 11:08

... jeśli masz kase to spoko - możesz pchać się w Akrapa i pewnie będziesz zadowolony bo firma solidna i ma produkty na wysokim poziomie z materiałów których trudno szukać u innych ... ale to kwestia pieniędzy... mi się nie kalkulowało bo to tylko końcowy tłumik a koszt wtedy był ok 6K, więc kupiłem cat back'a od Milteka za ok 3,6K + wymiana 300pln (wtedy, czyli 5lat temu)

Akrapa napewno zamówisz w PMC w Środzie Wlkp. Milteka też. DogBox z okolic Łodzi też pewnie ogarnie temat zarówno z zamówieniem jak i montażem. obydwie firmy masz na FB pod ich nazwami oraz możesz popytać na profilach Golfa 6 lub MQB.
Od ręki to napewno nie będą mieli bo to wydechy za kilka tysięcy, więc normalnym jest że tylko pod zamówienie i to z przedpłatą. Ale zapytać możesz, a nóż akurat będzie...

powiem tak, filmikami to się nie sugeruj... poprostu popytaj na forach i grupach na FB jakie są wrażenia... ja się naoglądałem, naczytałem a i tak zaliczyłem wtopę z wydechem COBRA ... nie polecam nikomu, wywaliłem go po 100km i szybko się go pozbyłem, bo nie mogłem na niego patrzeć jak leży w garażu ! ;)

tu masz link do mojego poprzedniego Golfa MK6 GTI... możesz zobaczyć jak ten wydech leży :)

vw-mk6-profil/vw-golf-mk6-gti-2010-albinos-by-marti-t2233.html?hilit=albinos
Offline

BartO

Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 11 maja 2019, 17:03
  • Online: 19h 11m 53s
  • Auto: VW Golf 6 GTI Dsg
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wymiana wydechu standardowego Gti na akrapovic

Post05 lip 2019, 18:39

Chciałbym pociągnąć temat z Milltek'iem. Znalazłem 2 oferty ale nie znam się na tym na tyle, żeby znaleźć różnicę:

http://wydechowe.pl/index.php?route=pro ... uct_id=598

http://wydechowe.pl/index.php?route=pro ... uct_id=599

W tym drugim układzie na pierwszym zdjęciu nie ma 2 tłumików natomiast na kolejnym zdjęciu już są.. nie ogarniam tego :/
Offline
Awatar użytkownika

martiso

VIP

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 27 wrz 2014, 19:19
  • Online: 72d 10h 22m 44s
  • Pochwały: 7
  • Auto: I30N FastBack PERF.
  • Silnik: 2.0T-GDI 280KM
  • Lokalizacja: Wlkp.

Re: Wymiana wydechu standardowego Gti na akrapovic

Post06 lip 2019, 08:09

ten pierwszy z tłumikami to wersja rezonowana z normą EC dopuszczającą wydech na drogi publiczne (oficjalnie) czyli z tak zwaną homologacją ... ale u nas w Polsce jeszcze nikt się tym nie przejmuje ... ten wydech będzie cichy , minimalnie głośniejszy niż seria ...

drugi to wersja race bez homologacji na drogi publiczne czyli głośna - dużo głośniejsza od oryginalnego - serii

Ja miałem jeszcze innego - czyli tylny wydech miałem taki jak na pierwszym foto - z puszką , a reszta to były rurki , czyli nie miałem tego małego środkowego jak na foto ... wtedy to była wersja nie rezonowana bez homologacji ... ale ładnie mruczała i nie była uciążliwa ...

zadzwoń i dopytaj jak to wygląda bo foto w necie to jedno , a w paczce przychodzi co innego ;)

Wróć do Układ wydechowy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość