Dzisiaj jest 29 mar 2024, 07:54


Filtr cząstek stałych w golfie 1.6 90 km TDI

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Kolektor wydechowy, katalizator, DPF – filter cząsteczek stałych, tłumik, rury wylotowe.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

greg

Stały Bywalec

  • Posty: 340
  • Rejestracja: 09 kwie 2014, 15:54
  • Online: 13d 17h 22m 3s
  • Pochwały: 3
  • Auto: Golf VI OCTAVIA
  • Silnik: CAYC 1.5 DADA
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Filtr cząstek stałych w golfie 1.6 90 km TDI

Post28 lip 2020, 19:47

Bolo85 pisze:
marmi pisze:.

To co instrukcja swoje a , wy piszecie o niewidzialnym wypalaniu poprzez zwiększenie obrotów silnika do 1000 , nie uważacie że ten 1000 to za mało ?
Skoro producent pisze by jechać z prędkością 70 km na godzinę po zapaleniu kontrolki ?
Dziś rano jechałem do pracy i gdy parkowałem to na psotoju pojawiły się obroty 1000 ale spalanie godzinowe pokazywało mi 0,2l/h , to co to jest nie możliwe by komputer przy takim spalaniu wypalał filtr.
Zapomniałem zdjęcie zrobić ale następnym razem zrobię.


i własnie się wypalał filtr, sterownik dawkuje sobie odpowiednią ilość paliwa i powietrza przez to możesz czasami zauważyć na postoju z włączoną klimą i światłami 0,2l/h jest wpisany algorytm i sterownik tak sobie dobierze dawkę żeby filtr się "oczyścił" ==> dopalił na postoju.
Offline
Awatar użytkownika

Bolo85

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 21 cze 2020, 01:33
  • Online: 13h 42m 49s
  • Auto: VW GOLF VI Trendline
  • Silnik: 1.6 90 KM TDI
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Filtr cząstek stałych w golfie 1.6 90 km TDI

Post31 lip 2020, 20:14

greg pisze:i własnie się wypalał filtr, sterownik dawkuje sobie odpowiednią ilość paliwa i powietrza przez to możesz czasami zauważyć na postoju z włączoną klimą i światłami 0,2l/h jest wpisany algorytm i sterownik tak sobie dobierze dawkę żeby filtr się "oczyścił" ==> dopalił na postoju.


greg nie uważasz że to za mało 0/2l h jak na wypalanie filtra ? Wszyscy piszą o 0,9l/h , nie chcę zgadywać gdyż nie mam 100 % pewności , ale załączenie się wentylatora chłodnicy także podnosi obroty i to bardziej chyba pasuje do tych objawów o które umnie występują.
Offline

greg

Stały Bywalec

  • Posty: 340
  • Rejestracja: 09 kwie 2014, 15:54
  • Online: 13d 17h 22m 3s
  • Pochwały: 3
  • Auto: Golf VI OCTAVIA
  • Silnik: CAYC 1.5 DADA
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Filtr cząstek stałych w golfie 1.6 90 km TDI

Post05 sie 2020, 07:34

U mnie się tak dzieje i jest to bardzo dobry objaw, sterownik sam sobie dozuje ilość paliwa w tym momencie potrzebuje bardzzzzzo mało i tak robi, wszystko zależy od tego w jakim stopniu filtr się zabrudził.
Offline
Awatar użytkownika

Bolo85

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 21 cze 2020, 01:33
  • Online: 13h 42m 49s
  • Auto: VW GOLF VI Trendline
  • Silnik: 1.6 90 KM TDI
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Filtr cząstek stałych w golfie 1.6 90 km TDI

Post05 sie 2020, 23:18

greg pisze:U mnie się tak dzieje i jest to bardzo dobry objaw, sterownik sam sobie dozuje ilość paliwa w tym momencie potrzebuje bardzzzzzo mało i tak robi, wszystko zależy od tego w jakim stopniu filtr się zabrudził.


greg obyś miał rację. Przed wyjazdem na urlop jadę na dezynfekcję klimatyzacji do ASO lelka w gliwicach to zapytam o ten cały dpf umnie.
Poprzednia

Wróć do Układ wydechowy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość