Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 14:17


Zmieniać sprzęgło czy nie 2.0 TDI 170km 6-manual

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Skrzynie biegów (manualne i automatyczne), koło dwumasowe, łożyska oporowe, docisk sprzęgła, przeguby, mosty, półosie, dyferencjały, wał napędowy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

jendrjej

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 01 lut 2017, 11:51
  • Online: 1d 19h 3m 42s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Golf 6 GTD
  • Silnik: CFGB
  • Lokalizacja: lodzkie

Zmieniać sprzęgło czy nie 2.0 TDI 170km 6-manual

Post16 wrz 2017, 09:40

Autko to Golf 6 GTD 2.0 170km commonrail 6-manual z 2011roku. Podpowiedzcie mi proszę, bo sam nie wiem, czy robić sprzęgło, czy nie. Mam problemy z biegami mianowicie 1-bieg mogę wrzucić na niemal całkowitym postoju, jak się toczy minimalnie tez wejdzie ale jest duze prawdopodobieństwo ze zahaczy, z 2-biegiem było gorzej, ale podregulowałem wodzikami biegów i ogólnie wchodzi dobrze jedynie zdarzy się czasami ze jak ruszam z 1 na skręconych kołacz i włączam 2 to zahaczy wydawało mi się że poduszka pod skrzynia ale nie jest sztywna. Ogólnie wygląda to tak, że im wyższy bieg tym wchodzi lepiej sprawdzałem też z mechanikiem zapowietrzenie sprzęgła i tu jest jakiś problem bo odkręcając odpowietrznik sprzęgła i nabijając ciśnienie do zbiorniczka płyn się nie wydostaje z odpowietrznika być może coś z odpowietrznikiem albo gdzieś głębiej siedzi problem, ale to już trzeba się brać na sprzęgło a sprawdzam narazie wszystkie inne warianty, dodam, że dwu masa wydaje się niesłyszalna jak do tej pory, olej wymieniony na serwisowy z ASO, wodziki zmiany biegów wyregulowane na najlepsze możliwe ustawienie.
Offline

greg

Stały Bywalec

  • Posty: 340
  • Rejestracja: 09 kwie 2014, 15:54
  • Online: 13d 17h 22m 3s
  • Pochwały: 3
  • Auto: Golf VI OCTAVIA
  • Silnik: CAYC 1.5 DADA
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Zmieniać sprzęgło czy nie 2.0 TDI 170km 6-manual

Post18 wrz 2017, 15:13

Sprawdź ten wysprzęglik na skrzyni, spróbuj odkręcić mocnej odpowietrznik, trzeba go całkiem sporo odkręcić :) jeżeli to nie Pomorze grzeb dalej czyli skrzynia i sprzęgło itd
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Zmieniać sprzęgło czy nie 2.0 TDI 170km 6-manual

Post19 wrz 2017, 08:54

Jesli dwumasa jest cicho, sprzęgło się nie ślizga przy ruszaniu to nie ma wtedy po co tego wymieniać.

Odpowietrz raz jeszzcze układ i pojeździj będziesz widział co się dzieje.
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

jendrjej

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 01 lut 2017, 11:51
  • Online: 1d 19h 3m 42s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Golf 6 GTD
  • Silnik: CFGB
  • Lokalizacja: lodzkie

Re: Zmieniać sprzęgło czy nie 2.0 TDI 170km 6-manual

Post19 wrz 2017, 13:02

no właśnie dwu-masa jest cicho i sprzęgło się nie ślizga ale bierze już dość wysoko i wydaje mi się że to kwestia czasu aż się ślizgnie, wkurza mnie jeszcze to że jak koła mam ustawione prosto to 2 bieg wchodzi ok jak ruszam na zakręcie i na skręconych kołach ta dwójka mi czasem zahaczy zastanawiam się czy nie władować tej wkładki poliuretanowej w poduszkę środkową przy skrzyni do odczuwam różnicę jak np jadę pod górkę lub z górki biegi wchodzą inaczej i na równym inaczej tak jak by się silnik minimalnie przesuwał bo wiem jak ustawiałem wodziki to nawet minimalny ruch wodzikiem w tył lub w przód robił sporą różnicę przy zmianie biegów, albo wymienię całą poduszkę tyle że sprawdzałem ją łomem i wydaje się sztywna

Wróć do Układ napędowy i skrzynia biegów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość