Dzisiaj jest 29 kwie 2024, 12:24


Vw Golf 6 1.4 16V CGGA - pisk silnika po rozgrzaniu

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Skrzynie biegów (manualne i automatyczne), koło dwumasowe, łożyska oporowe, docisk sprzęgła, przeguby, mosty, półosie, dyferencjały, wał napędowy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Lukasz55

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 22 paź 2023, 13:47
  • Online: 2h 16m 38s
  • Auto: Vw Golf 6
  • Silnik: 1.4 MPI 80KM CGGA
  • Lokalizacja: opolskie

Vw Golf 6 1.4 16V CGGA - pisk silnika po rozgrzaniu

Post22 paź 2023, 16:42

Witam wszystkich,

mam taki problem...
samochód niedawno kupiony, rozrząd wymieniany w serwisie VW 2 lata temu (na rozrządzie obecnie około 14 tysięcy). Posiadam książkę serwisową pobraną z VW - wszystko udokumentowane, rozrząd był wymieniony kompletny.
Początkowo problemu nie zauważyłem, po przejechaniu około 500 km wystąpił pisk, później ustawał. Obecnie występuje cały cały czas po osiągnięciu temperatury 90 stopni na wolnych obrotach, zwiększając obroty pisk zanika. Między czasie założyłem do samochodu instalację gazową, ale problem występował już przed montażem.
Może ktoś spotkał się z podobnym problemem? to mój pierwszy Vw, więc nie znam bolączek tych silników.
Z góry dziękuję :)
Na poniższym filmiku słychać cykanie wtryskiwaczy gazowych, silnik nie wydaje żadnych metalicznych odgłosów (telefon tak przenosi dźwięk cykania wtrysków z piskiem który słychać).
Poniżej krótki filmik z problemem:

https://www.youtube.com/watch?v=mJwI9H29z8k
Offline

hans5

Aktywny

  • Posty: 166
  • Rejestracja: 22 sie 2012, 09:52
  • Online: 19d 23h 47m 31s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: CGGA 1.4 80 KM
  • Lokalizacja: wlkp

Re: Vw Golf 6 1.4 16V CGGA - pisk silnika po rozgrzaniu

Post23 paź 2023, 08:02

Sprawdź pasek alternatora
Offline
Awatar użytkownika

Lukasz55

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 22 paź 2023, 13:47
  • Online: 2h 16m 38s
  • Auto: Vw Golf 6
  • Silnik: 1.4 MPI 80KM CGGA
  • Lokalizacja: opolskie

Re: Vw Golf 6 1.4 16V CGGA - pisk silnika po rozgrzaniu

Post23 paź 2023, 20:10

Pasek z alternatora zrzucony i dalej ten pisk.
Offline

hans5

Aktywny

  • Posty: 166
  • Rejestracja: 22 sie 2012, 09:52
  • Online: 19d 23h 47m 31s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: CGGA 1.4 80 KM
  • Lokalizacja: wlkp

Re: Vw Golf 6 1.4 16V CGGA - pisk silnika po rozgrzaniu

Post24 paź 2023, 08:33

Może któraś rolka np od klimy?
Offline
Awatar użytkownika

Lukasz55

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 22 paź 2023, 13:47
  • Online: 2h 16m 38s
  • Auto: Vw Golf 6
  • Silnik: 1.4 MPI 80KM CGGA
  • Lokalizacja: opolskie

Re: Vw Golf 6 1.4 16V CGGA - pisk silnika po rozgrzaniu

Post26 paź 2023, 18:35

Pisk (gwizd) dalej występuje po ściągnięciu paska z alternatora, czyli dźwięki z alternatora czy sprężarki klimatyzacji wykluczone. Pytałem kilku mechaników i większość weryfikuje jako nieszczelność gdzieś np. kolektor, lewe powietrze itd.
Zauważyłem również że korek wlewu oleju po odkręceniu jest delikatnie zasysany? czy tak powinno być w silnikach 1.4 CGGA Golfa? Zastanawiam się nad separatorem oleju (odmą) ale z tego co udało mi się wyczytać odma jest podgrzewana elektrycznie lub przez obieg płynu więc raczej problem zatkania odmy już chyba wyeliminowano w tych modelach VW.
Może ktoś z forumowiczów zna temat tego silnika 1.4 80Km , jest w stanie sprawdzić u siebie jak to jest z tym korkiem?? jest zasysany lekko?
Są różne konstrukcje silników i podobno gdy odma przytkana w jednych tworzy się podciśnienie a w drugich nadciśnienie.
Offline

hans5

Aktywny

  • Posty: 166
  • Rejestracja: 22 sie 2012, 09:52
  • Online: 19d 23h 47m 31s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: CGGA 1.4 80 KM
  • Lokalizacja: wlkp

Re: Vw Golf 6 1.4 16V CGGA - pisk silnika po rozgrzaniu

Post27 paź 2023, 07:19

Mogę sprawdzić tylko napisz dokładnie o co chodzi?

Wróć do Układ napędowy i skrzynia biegów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości