Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 17:03


1.4 tsi 122km wysokie spalanie

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Skrzynie biegów (manualne i automatyczne), koło dwumasowe, łożyska oporowe, docisk sprzęgła, przeguby, mosty, półosie, dyferencjały, wał napędowy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Kasia9009

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 23 gru 2022, 12:28
  • Online: 30m 45s
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi
  • Lokalizacja: Śląsk

1.4 tsi 122km wysokie spalanie

Post23 gru 2022, 12:46

Dzień Dobry,

Od tygodnia jestem posiadaczka VW Golfa 6 1.4 tsi o mocy 122km. Jest to mój pierwszy samochód spod skrzydeł VW
Przy powrocie z Krakowa do Katowic, gdzie prędkość była dosyc stała, jak również jazda po mieście, komputer wykazuje bardzo duże spalanie.
Jako wcześniejsza posiadaczka hondy Civic 7, mazdy 3 oraz Nissana Qashqai 2.0 7 osobowego patrząc na spalanie, które wskazuje Golf - jestem załamana.
Niestety komputer dość szybko wskazuje zmiany biegów, co według moich spostrzeżeń nie wpływa na ekonomie jazdy i niskie spalanie gdzie przy około 1300-1500 obrotów przy prędkości 70km/h sugeruje już zmianę biegu na 6.
Spalanie w chwili rzeczywistej po mieście niestety nie schodzi raczej poniżej 11l.
Średnia po wyzerowaniu licznika przejechaniu około 160km wskazuje 13l.
Pytanie tutaj wiec, czy jest to normalne ? Czy komputer powinien zostać zresetowany i jakieś nowe parametry obliczone.
Dopiero zatankowałam fulla wiec jeżeli chodzi o to kryterium spalania, nie jestem w stanie Jeszcze przeliczyć realnego spalania.
Proszę o rady bo sama już nie wiek co myśleć, a doświadczenia z poprzednich samochód, którymi jeździłam są zdecydowanie inne.
Nie mam twardej nogi. Nie gazduje samochodu.
Z informacji przekazanych samochód nie miał jeszcze wymienianego rozrządu, ale przy serwisie powiedzieli ze jeszcze nie ma takiej konieczności. Samochód na chwile obecna ma przejechane około 139tys km, jest z Polskiego salonu. Wcześniej używany był do jazdy po mieście na dość krótkich odcinkach. Aczkolwiek z tego co wiem to po mieście spalał około 8l.
Stad patrząc na wskazania komputera nie za bardzo wiem co myśleć w tym temacie.
Z góry dziękuje wszystkim za jakiekolwiek rady.
Offline
Awatar użytkownika

Bansuj

Aktywny

  • Posty: 190
  • Rejestracja: 11 gru 2018, 15:34
  • Online: 15d 7h 52m 53s
  • Pochwały: 8
  • Auto: Golf VI + Golf VII
  • Silnik: CAXA + CXSA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Brunszwik

Re: 1.4 tsi 122km wysokie spalanie

Post23 gru 2022, 21:59

Jako posiadacz tej samej jednostki mogę powiedzieć że takie spalanie absolutnie nie jest normalne, mój na dużych ciężkich felgach spala maksymalnie do 9l/100 jeżdżąc dość szybko po Autobahnie, a w mieście to 6-7 litrów. Co do wskazań zmiany biegu przez kompa: Ten typ tak ma, ignoruj jego wskazania albo dezaktywuj je całkiem w VCDS. Komuś w VW za bardzo wszedł chroniczny ecodriving podczas programowania jego wskazań, do tego stopnia że zmienianie biegów tak jak "chce" tego samochód jest dla niego szkodliwe.
Offline
Awatar użytkownika

shark__

Stały Bywalec

  • Posty: 393
  • Rejestracja: 22 paź 2012, 09:54
  • Online: 7d 5h 57m 25s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Piekary Slaskie

Re: 1.4 tsi 122km wysokie spalanie

Post26 gru 2022, 19:36

Podpatrz sobie średnią z 10 tys km.

Wróć do Układ napędowy i skrzynia biegów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość