Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 12:16


Jaka pompa ABS do 1.6TDI?

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Klocki, tarcze, bębny, szczęki, cylindry, linki, płyn hamulcowy, ABS, ESP, czujnik zużycia klocków.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

P.jablonski

Nieśmiały

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 23 mar 2015, 04:48
  • Online: 1d 4h 53m 37s
  • Auto: VW Golf 7 GTD
  • Silnik: 2.0TDI - 220KM
  • Lokalizacja: Warszawa i Elblag

Jaka pompa ABS do 1.6TDI?

Post22 kwie 2016, 19:11

Witam,

Ostatnio mialem mała kolizję drogową swoim Golfem 1.6TDI 90KM, 2010r. Niestety w wyniku stłuczki ucierpiała mi pompa ABS o numerach 1K0614517BJBEF

Niestety nie orientuję się jaką pompę kupić. W serwisie VW podali cenę 7000zł, a to mi się nie uśmiecha. Widziałem na allegro kilka używanych pomp w granicach 800-1000zł, ale nie wiem czy będzie pasowała. Na wyposażeniu posiadam czujniki parkowania.

Znalazłem taką, ale nie wiem czy zadziała - http://allegro.pl/abs-esp-golf-vi-a3-le ... 40937.html

Zależy mi również, aby pompa miała możliwość całkowitej dezaktywacji ESP za pomocą VCDS.

Z góry dziękuje za pomoc! :)
Offline
Awatar użytkownika

Dark55

Gadatliwy

  • Posty: 203
  • Rejestracja: 06 mar 2013, 11:39
  • Lokalizacja: WLKP
  • Online: 16d 20h 11m 7s
  • Auto: Vw Scirocco
  • Silnik: 2.0 TDI - CFGB
  • Lokalizacja: WLKP

Re: Jaka pompa ABS do 1.6TDI?

Post23 kwie 2016, 07:42

Ta pompa wszystko obsługuje tzn całkowite wyłączenie ESP, xds,Hill hold oraz pla 2.0 kupuj śmiało i zakladaj ja mam taką w swoim mk5 :)

a co ESP to wyłanczasz go z przycisku kiedy tylko chcesz ;)

tak jak u mnie


Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
Offline

P.jablonski

Nieśmiały

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 23 mar 2015, 04:48
  • Online: 1d 4h 53m 37s
  • Auto: VW Golf 7 GTD
  • Silnik: 2.0TDI - 220KM
  • Lokalizacja: Warszawa i Elblag

Re: Jaka pompa ABS do 1.6TDI?

Post23 kwie 2016, 13:12

Dzięki za odpowiedź!

W mojej obecnej pompie była możliwość tylko częściowej dezaktywacji ESP.

Kolejne pytanie, czy jeśli nie miałem funkcji Hill hold dotychczas, to czy przy zakupie powyższej pompy będzie możliwość aktywowania jej za pomocą VCDS??

Wróć do Układ hamulcowy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość