Dzisiaj jest 19 mar 2024, 05:45


Poduszka Silnika - wkładka poliuretanowa

Modyfikacje mechaniczne wpływające na osiągi naszych samochodów.

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Modyfikacje silnika oraz modułów elektronicznego sterowania silnikiem, układu napędowego i paliwowego w celu uzyskania większej mocy oraz momentu obrotowego, które to przekładają się na większe przyśpieszenia oraz wyższe prędkości maksymalne.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

mburkacki

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 26 lut 2016, 09:07
  • Online: 11h 9m 25s
  • Auto: Golf 6 GTI
  • Silnik: CCZA
  • Lokalizacja: Gliwice

Poduszka Silnika - wkładka poliuretanowa

Post02 mar 2017, 11:31

W związku z wymianą wydechu i zrobieniem programu zacząłem dość mocno odczuwać potrzebę poprawy trakcji, wymieniłem tuleje wahaczy na lemfordera (co poprawiło trochę trakcje), jednak postanowiłem również wzmocnić dolną poduszkę taką wkładką Obrazek
co spowodowało wystąpienie bardzo uciążliwych wibracji, na postoju, przy ruszaniu, przy cofaniu (jedynie w trakcie jazdy ze stałą predkością jest to nie odczuwalne).
Pytanie brzmi czy ktoś z was próbował jakiś innych rozwiązań, które nie były by tak uciążliwe
(np. https://www.youtube.com/watch?v=8vNRLt2pZAM&t=12s) i wie gdzie je można kupić w pl?
Z góry dzięki za info
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Poduszka Silnika - wkładka poliuretanowa

Post02 mar 2017, 17:15

a jak ta wkładka ma poprawić trakcję?
Offline

mburkacki

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 26 lut 2016, 09:07
  • Online: 11h 9m 25s
  • Auto: Golf 6 GTI
  • Silnik: CCZA
  • Lokalizacja: Gliwice

Re: Poduszka Silnika - wkładka poliuretanowa

Post03 mar 2017, 10:50

Trakcja poprawiła się po wymianie tulei a nie wkładki, po założeniu wkładki zauważalnie zmniejszyło się przemieszczenie silnika w trakcie mocnego przyspieszania (przed wstawieniem wkładki przy ruszaniu najpierw było czuć przesunięcie silnika szczególnie po zrobieniu programu) auto stało się sztywniejsze, zmiana biegów w dsg jest łagodniejsza.
Offline

mburkacki

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 26 lut 2016, 09:07
  • Online: 11h 9m 25s
  • Auto: Golf 6 GTI
  • Silnik: CCZA
  • Lokalizacja: Gliwice

Re: Poduszka Silnika - wkładka poliuretanowa

Post07 cze 2017, 15:26

Odświeżam temat,
może ktoś z was próbował takiej wkładki aluminiowej?? Według opisu nie przenosi wibracji w takim stopniu jak poliuretan
https://store.034motorsport.com/billet-aluminum-dogbone-mount-insert-for-2009-mkv-mkvi-volkswagen-golf-jetta-gti-gli-8j-8p-audi-tt-a3.html#product_tabs_review
Offline

marcintetra

Sympatyk

  • Posty: 62
  • Rejestracja: 30 paź 2013, 08:37
  • Online: 2d 19h 23m 25s
  • Auto: vw 6
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: kielce

Re: Poduszka Silnika - wkładka poliuretanowa

Post19 lip 2017, 19:47

mburkacki pisze:W związku z wymianą wydechu i zrobieniem programu zacząłem dość mocno odczuwać potrzebę poprawy trakcji, wymieniłem tuleje wahaczy na lemfordera (co poprawiło trochę trakcje), jednak postanowiłem również wzmocnić dolną poduszkę taką wkładką Obrazek
co spowodowało wystąpienie bardzo uciążliwych wibracji, na postoju, przy ruszaniu, przy cofaniu (jedynie w trakcie jazdy ze stałą predkością jest to nie odczuwalne).
Pytanie brzmi czy ktoś z was próbował jakiś innych rozwiązań, które nie były by tak uciążliwe
(np. https://www.youtube.com/watch?v=8vNRLt2pZAM&t=12s) i wie gdzie je można kupić w pl?
Z góry dzięki za info


Witam serdecznie. Ja także chciałem zamontować taką czerwoną wkładkę do mojego golfika 2.0 TDI DSG. Kształt poduszki jest taki jak na tym rysunku poglądowym ale....te dłuższe,cienkie elementy wchodzą jak po maśle ale ta część owalna,grubsza zatrzymuje się po 3 cm i nie pójdzie dalej. Sprawdzone śrubokrętem czy jest przelot i...nie ma :( Poduszka Lamfordera. I jestem w kropce bo mojego mechanika nie ma a ja nie dam rady sprawdzic (niepełnosprytny na wózku).
Offline

damiando

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 26 paź 2017, 19:19
  • Online: 3h 16m 11s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: SLU

Re: Poduszka Silnika - wkładka poliuretanowa

Post26 paź 2017, 19:42

mburkacki pisze:Odświeżam temat,
może ktoś z was próbował takiej wkładki aluminiowej?? Według opisu nie przenosi wibracji w takim stopniu jak poliuretan
https://store.034motorsport.com/billet-aluminum-dogbone-mount-insert-for-2009-mkv-mkvi-volkswagen-golf-jetta-gti-gli-8j-8p-audi-tt-a3.html#product_tabs_review


może trochę po czasie, ale z doświadczenia przy innych samochodach zastosowanie wkładu aluminiowego tylko pogorszy sprawę

Wróć do Tuning mechaniczny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość