Dzisiaj jest 19 mar 2024, 07:32


[2.0 TDI 110KM] CBDC 110 KM chiptuning a akcja serwisowa

Modyfikacje mechaniczne wpływające na osiągi naszych samochodów.

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Modyfikacje silnika oraz modułów elektronicznego sterowania silnikiem, układu napędowego i paliwowego w celu uzyskania większej mocy oraz momentu obrotowego, które to przekładają się na większe przyśpieszenia oraz wyższe prędkości maksymalne.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Witekk

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 13 lut 2017, 18:06
  • Online: 25m 37s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBDC
  • Lokalizacja: Wielkopolska

CBDC 110 KM chiptuning a akcja serwisowa

Post13 lut 2017, 18:12

Witajcie,
mam pytanie czy ktoś się orientuje na czym polega akcja serwisowa związana z niewłaściwa emisja spalin? Czy jeśli w aucie dokonano chiptuningu to ASO Volkswagena zlikwiduje te ustawienia i auto będzie jeździć na fabrycznej mapie?

Mam zawirusowanego 2,0 TDI 110 CBDC moc ok 180 koni, no i przy okazji naprawy blacharskiej serwis autoryzowany stwierdził że musza automatycznie dokonać akcji serwisowej.

Szkoda by mi było tracić to wszystko, co tuner ustawił i zrobił, a dodatkowo koszty poniesione przy tej operacji, bo samo auto jeździ fajnie :)

Pozdrawiam!
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Re: CBDC 110 KM chiptuning a akcja serwisowa

Post13 lut 2017, 18:31

Witekk pisze:Witajcie,
mam pytanie czy ktoś się orientuje na czym polega akcja serwisowa związana z niewłaściwa emisja spalin? Czy jeśli w aucie dokonano chiptuningu to ASO Volkswagena zlikwiduje te ustawienia i auto będzie jeździć na fabrycznej mapie?

Mam zawirusowanego 2,0 TDI 110 CBDC moc ok 180 koni, no i przy okazji naprawy blacharskiej serwis autoryzowany stwierdził że musza automatycznie dokonać akcji serwisowej.

Szkoda by mi było tracić to wszystko, co tuner ustawił i zrobił, a dodatkowo koszty poniesione przy tej operacji, bo samo auto jeździ fajnie :)

Pozdrawiam!

Jaki to "muszá"?
Demokracja jest,nikt nic nie musi :pub:
Offline

Witekk

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 13 lut 2017, 18:06
  • Online: 25m 37s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBDC
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: CBDC 110 KM chiptuning a akcja serwisowa

Post13 lut 2017, 18:42

No tak ale ponoć w każdym serwisie ASO obojętnie czy ktoś wymienia skrzynię czy lakieruje auto czy wymienia szyby, automatycznie aktualizują oprogramowanie bo jest wadliwe i taki mają obowiązek odgórnie bo to wymóg VW Niemcy/USA :cry:

Niby jak ktoś dostał pismo i się nie stawi to nic mu nie grozi ale podczas wizyty w ASO wgrywają każdemu nowy soft.

Czyli pewnie chip, pójdzie spać, bo wgrają fabryczną mapę i to podobno jeszcze ograniczoną, więc mocy może być mniej niż w seryjnym aucie przed tymi akcjami :)

chyba że naprawie blacharsko auto u kogoś prywatnie poza ASO.
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Re: CBDC 110 KM chiptuning a akcja serwisowa

Post13 lut 2017, 18:51

Moze i tak.Nie bede sie sprzeczal,bo nie mam doswiadczenia z serwisami.Ale...
Jesli auto jest moje,sam za nie zaplacilem i jest mojá wlasnosciá,to chyba moge sobie "nie zyczyc" zeby ktos tam cos mi robil.
Nie i koniec.Nie ma chyba nakazu sádowego.To nie Korea Pólnocna.Tak na chlopski rozum mi sie wydaje.
Moze to taki sam trick jak z tym podpisaniem zrzeczenia sie odpowiedzialnosci jesli uwali sie ECU przy zmianie softu o czym ktos wczesniej tutaj pisal.
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: CBDC 110 KM chiptuning a akcja serwisowa

Post13 lut 2017, 18:56

nikt nic Ci nie ma prawa zrobic bez Twojej wiedzy i zgody. koniec kropka. jak cos zrobia to nie wyjedziesz po chipie z salonu :)
Offline

Witekk

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 13 lut 2017, 18:06
  • Online: 25m 37s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBDC
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: CBDC 110 KM chiptuning a akcja serwisowa

Post13 lut 2017, 19:01

No więc babka w biurze twierdziła że jest opcja rezygnacji ale to trzeba jakieś deklaracje pisać i gdzieś tam wysłać..dziwne to jest, że takie auto moze nie byc dopuszczone do ruchu a to wina VW więc oni bezpłatnie aktualizują oprogramowanie.

Dziwne tylko to że ja dostałem pismo i jestem świadomy ale przyjechałem do ASO na naprawę lakierniczą a nie elektroniki :roll:

Szkoda mi tylko (gdyby do tego doszło) zlikwidowania chipa, który siedzi w aucie, a to 20 zł nie kosztuje i potem znowu jechać stroić, bezsensu.
Zobacze może coś się uda zrobić albo zrezygnuje z naprawy jak ją wycenią, tamże a pojadę gdzieś indziej ;)
Offline

michael_1

Aktywny

  • Posty: 110
  • Rejestracja: 18 lip 2015, 19:07
  • Online: 8d 19h 7m 41s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0TDI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: CBDC 110 KM chiptuning a akcja serwisowa

Post13 lut 2017, 19:06

Zmień serwis, pojedz tam gdzie nie będą tego ruszać.
Bo mapa pójdzie się ganiać ;)
Offline

Witekk

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 13 lut 2017, 18:06
  • Online: 25m 37s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBDC
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: CBDC 110 KM chiptuning a akcja serwisowa

Post13 lut 2017, 19:19

Chyba tylko zostaje poza ASO, bo każde VW/Audi/Skoda/Seat będzie pewnie chciał zmieniać soft.
a tak apropo ktoś tutaj z obecnych był na własne życzenie, po korespondecji z VW na zmianę softu? :D

Bo ja w życiu nie planowałem jechać tylko nie przypuszczałem że przy okazji takich napraw będą się tego tykać :D
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: CBDC 110 KM chiptuning a akcja serwisowa

Post13 lut 2017, 20:01

Nie wiem po co kolejny taki temat, ale niech będzie...

Akcja serwisowa jest odgórnie ustalona na konkretne samochody ustalone po vin i każde zgłoszenie się do serwisu na jakąkolwiek naprawę czy coś innego skutkuje podjęciem akcji serwisowej, mogą nawet nie informować że ją zrobili, potwierdzi to tylko wpis w książce i naklejka w bagazniku...

ale też akcja nie jest przymusowa pod rygorem czegoś tam wystarczy powiedziec doradcy serwisowemu że nie życzysz sobie aktualizacji oprogramowania, ma to zapisać na zleceniu i tyle na siłę mimo braku wyraźnej zgody nie zrobią.
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

Witekk

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 13 lut 2017, 18:06
  • Online: 25m 37s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBDC
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: CBDC 110 KM chiptuning a akcja serwisowa

Post13 lut 2017, 20:27

Ok ale wykonanie tej akcji będzie zawsze oznaczać wgranie nowe oprogramowania czyli usunięcie starego w tym wszelkich map, chipów itd?
Czy są inne przewidziane metody? bo w sumie tylko w tym sensie założyłem ten temat.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: CBDC 110 KM chiptuning a akcja serwisowa

Post13 lut 2017, 20:34

Tak wgranie softu powoduje przywrócenie auta do stanu fabrycznego...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline
Awatar użytkownika

MiR

Aktywny

  • Posty: 187
  • Rejestracja: 03 gru 2015, 19:04
  • Online: 11d 7h 55m 45s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: WLKP

Re: CBDC 110 KM chiptuning a akcja serwisowa

Post13 lut 2017, 22:08

Pracowałem w serwisie innej marki. Przyjechał klient na jakąś naprawę - już nie pamiętam co to było.
W zleceniu serwisowym był dopisek "Nie ruszać oprogramowania silnika - podniesiona moc."
Mechanik biorąc zlecenie wiedział, że ma tego nie ruszać. Miom zdaniem oddając auto każ im napisać w zleceniu, żeby nikt nie ruszał oprogramowania silnika bo auto ma zmienione oprogramowanie i problemu raczej nie będzie ; )
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Re: CBDC 110 KM chiptuning a akcja serwisowa

Post13 lut 2017, 23:17

Albo jesli juz tak sie boisz,ze serwis i tak postawi na swoim,to poprostu przetnij jeden przewód od OBD gdzies w niewidocznym miejscu i za chiny sie ze sterownikiem nie poláczá.A jak cos bedá pytac,powiedz ze nie wiesz co sie stalo,bo do przyjazdu tutaj bylo dobrze.
Offline
Awatar użytkownika

TuneFORCE

Sympatyk

  • Posty: 78
  • Rejestracja: 27 lip 2012, 20:49
  • Lokalizacja: Poznań
  • Online: 19h 31m 8s
  • Auto: Golf
  • Silnik: CDLF

Re: CBDC 110 KM chiptuning a akcja serwisowa

Post07 maja 2017, 12:48

Kilka miesięcy temu sprzedawałem Audi S4, dwuletnie auto...kupujący chciał je sprawdzić w ASO, tam wypisali wszystkie papierki i poinformowali mnie, że jest przewidziana akcja serwisowa związana z softem w sterowniku silnika :shock: aktualizacja związana z ekologią :lol: auto było po modzie, do domu miałem 250km-ów i nie miałem programatora żeby sobie zrobić moda po ewentualnej aktualizacji więc kazałem i spadać na drzewo :lokej: po chwili przybiegł szef wszystkich szefów i powiedział mi, że oni maja OBOWIĄZEK zrobić ta aktualizacje, bo w przeciwnym wypadku Audi nałoży na nich karę, więc albo się zgadzam albo wypad z serwisu :o ... po chwili wpadł na inny pomysł...zlecenie wypisał na swój samochód, a nie na moje S4 :-k auto się sprzedało, a nowy właściciel się cieszył, że w cenie ma moda zrobionego :lokej:
Offline

Bartekskawina

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 07 paź 2017, 14:32
  • Online: 13h 21m 39s
  • Auto: VW GOLF 6
  • Silnik: 2.0 TDI 81KW
  • Lokalizacja: Skawina

Re: CBDC 110 KM chiptuning a akcja serwisowa

Post28 paź 2017, 15:06

Witam mam golfa 2.0 110km po chiptuningu i byłem w serwisie ASO W KRK i wytłumaczono mi to tak :
Że serwis nie będzie ryzykować zmiany oprogramowania związanej z zaniżaniem emisji spalin gdyż może mi to całkiem rozkodować sterownik bo jest na nim mapa nie orginalna, i nie wiedzą jak sie zachowa po podmianie kilku plików
Więc odmówiłem tą akcje która i tak nie zmienia nic w jeździe ani w żywotności auta.
Offline
Awatar użytkownika

TuneFORCE

Sympatyk

  • Posty: 78
  • Rejestracja: 27 lip 2012, 20:49
  • Lokalizacja: Poznań
  • Online: 19h 31m 8s
  • Auto: Golf
  • Silnik: CDLF

Re: CBDC 110 KM chiptuning a akcja serwisowa

Post21 kwie 2018, 07:01

IMO najlepiej olać zaproszenia na akcje serwisową i tyle, a jak juz ktoś pojedzie do ASO to musi pamiętać, żeby na zleceniu było zapisane: NIE AKTUALIZOWAĆ OPROGRAMOWANIA. Jak zrobią aktualizację(bez znaczenia czy związaną z akcją, czy nie) to modyfikacja zostanie wykasowana.
Offline

zeberko84

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 03 sty 2018, 20:27
  • Online: 17h 54m 9s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Małopolska

Re: CBDC 110 KM chiptuning a akcja serwisowa

Post11 lis 2018, 00:24

A teraz w drugą stronę :) jak kupiłem auto po aktualizacji to muszę wrócić do poprzedniego oprogramowania i robić chip czy sam nowy program podnoszący moc załatwi sprawę niechcianej aktualizacji?
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 10h 54m 46s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: CBDC 110 KM chiptuning a akcja serwisowa

Post11 lis 2018, 01:52

nie musisz wracac, tuner wgra nowe ustawienia i nadpisze obecne
Offline
Awatar użytkownika

shark__

Stały Bywalec

  • Posty: 393
  • Rejestracja: 22 paź 2012, 09:54
  • Online: 7d 5h 57m 25s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Piekary Slaskie

Re: CBDC 110 KM chiptuning a akcja serwisowa

Post11 lis 2018, 11:48

Tak jak ktoś wyżej napisał wątek aktualizacji oprogramowania już jest.
Mam tylko pytanie do tych "nie ruszaj bo zapłacone i jest power" co zrobicie na stacji diagnostycznej przy przeglądzie jak diagnosta patrząc na vin zacznie szukać vlepki w bagażniku ?
Posłużycie się tą samą retoryką jw. Czy pożyczycie naklejkę od kumpla ?
Offline
Awatar użytkownika

lukasik69

Stały Bywalec

  • Posty: 367
  • Rejestracja: 15 mar 2014, 10:14
  • Online: 9d 5m 30s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6 i Golf 7.5
  • Silnik: 2.0 tdi i 1.4 tsi
  • Lokalizacja: Slask

Re: CBDC 110 KM chiptuning a akcja serwisowa

Post11 lis 2018, 13:44

shark__ pisze:Tak jak ktoś wyżej napisał wątek aktualizacji oprogramowania już jest.
Mam tylko pytanie do tych "nie ruszaj bo zapłacone i jest power" co zrobicie na stacji diagnostycznej przy przeglądzie jak diagnosta patrząc na vin zacznie szukać vlepki w bagażniku ?
Posłużycie się tą samą retoryką jw. Czy pożyczycie naklejkę od kumpla ?



A ktoś to w Polsce sprawdza? Jest jakaś stacja kontroli w PL ktora robi problemy i szuka wlepki?
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: CBDC 110 KM chiptuning a akcja serwisowa

Post11 lis 2018, 17:55

shark__ pisze:... co zrobicie na stacji diagnostycznej przy przeglądzie jak diagnosta patrząc na vin zacznie szukać

Zacytuje klasyka Nie mam wlepki i co mi Pan diagnosta zrobi :D . Ano nic mi nie zrobi. Niby na jakiej podstawie ma mi nie podbić dowodu. Może na podstawie informacji na forum. Bez przesady. Nie wiem po co siać taką propagandę. Auto ma homologację i żadna wlepka tego nie zmieni. Koniec i kropka.
Offline

zeberko84

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 03 sty 2018, 20:27
  • Online: 17h 54m 9s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Małopolska

Re: CBDC 110 KM chiptuning a akcja serwisowa

Post11 lis 2018, 21:07

to dwie pieczenie przy jednym ogniu. wywalenie kiepskiego oprogramowania i parę kucyków wiecej :)
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: CBDC 110 KM chiptuning a akcja serwisowa

Post11 lis 2018, 21:15

Jak traktowana jest ekologia dał przykład Volkswagen, więc nie wiem czemu ma na tym ucierpieć konsument, a tym bardziej polski konsument. Powinno to być załatwione tak jak w USA i Kanadzie i byłoby po problemie. Tam nikt nie wini użytkownika auta i nie każe mu na siłę czegokolwiek zmieniać.

Wróć do Tuning mechaniczny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość