Dzisiaj jest 06 maja 2024, 15:06


1.4 TSI 122 KM zawór upustowy blow-off Forge

Modyfikacje mechaniczne wpływające na osiągi naszych samochodów.

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Modyfikacje silnika oraz modułów elektronicznego sterowania silnikiem, układu napędowego i paliwowego w celu uzyskania większej mocy oraz momentu obrotowego, które to przekładają się na większe przyśpieszenia oraz wyższe prędkości maksymalne.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

benchmark

Aktywny

  • Posty: 161
  • Rejestracja: 14 lis 2012, 16:46
  • Online: 5h 23m 50s
  • Auto: Gofr Mark 6
  • Silnik: 14TSI122

1.4 TSI 122 KM zawór upustowy blow-off Forge

Post22 sty 2013, 21:35

Jak w temacie. Zainteresowałem się pomysłem założenia zaworka/dostawki, która z fabrycznego boschowskiego DV (Diverter Valve) robi hybrydowego blow-offa, który daje całkiem mocny i fajny dźwięk charakterystycznego pssst. Kosz nie jest duży, ale ciekawi mnie efekt końcowy i natura techniczno-estetyczna takiego ruchu.

Czyli m.in;

- Czy nie będzie zmian w reakcji na pedał gazu,
- Czy nie będzie błędów w ECU,
- Czy nie będzie checków,
- Czy podczas montażu dokładki nie wpadnie nic nawet małego w sensie ciała obcego do turbo i nie uszkodzi go (wiem, że należy zachować największe środki ostrożności, ale niechby dostało się choć małe ziarenko piasku do turbo, to wiadomo co z nim zrobi),
- Czy śruby trzeba dokręcać z określonym momentem obrotowym, czy też po prostu na oko, aż dojdą do oporu.

Efekty są fajne, bo oglądałem filmiki na youtube.

Co sądzicie?

Uprzedzając pytania. Wiem, że 14tsi122 syczy wykorzystując seryjny zawór DV, ale syk ten jest niezbyt głośny, a można by go zdaje się prostym ruchem wzmocnić.

W moim seryjny DV syczy tak:

https://www.youtube.com/watch?v=cuZ3K1N45t4
Offline

jarekbarcaaa

Gadatliwy

  • Posty: 298
  • Rejestracja: 22 lis 2012, 21:00
  • Online: 6d 17h 45m 56s
  • Pochwały: 8
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi 122 km
  • Lokalizacja: rybnik

Re: 1.4 TSI 122 KM zawór upustowy blow-off Forge

Post23 sty 2013, 16:09

a po co to jest? zeby Ci turbo bardziej syczało? jak tak to wg mnie głupota;/ ,ale kazdy robi co woli:D
Offline
Awatar użytkownika

benchmark

Aktywny

  • Posty: 161
  • Rejestracja: 14 lis 2012, 16:46
  • Online: 5h 23m 50s
  • Auto: Gofr Mark 6
  • Silnik: 14TSI122

Re: 1.4 TSI 122 KM zawór upustowy blow-off Forge

Post23 sty 2013, 21:18

Nie turbo, tylko zawór dv, nie wiesz co to, to się doedukuj. Jak masz 1.4 tsi, to wiesz, że seryjny zawór dv syczy , lecz niezbyt głośno, można ten efekt zwielokrotnić. Sam odgłos jest bardzo ciekawy i cieszy ucho przy opuszczonej szybie, gdy podpompujesz suszarkę, zrobi się trochę ciśnienia i zawór je upuści.

Tyle 14tsi122 na forum, a nikt nie da własnej opinii. Na razie jest to w fazie rozważań i zbieram opinie.
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: 1.4 TSI 122 KM zawór upustowy blow-off Forge

Post24 sty 2013, 18:38

Mi się "sssssssyk" podoba pod warunkiem, że jest to "syk" tak jak np. w tej subarynce


a nie jest taki wycie/skomlenie jak w tym Audi (nawet na końcu filmiku operator kamery nie wytrzymał i upuścił powietrze w postaci śmiechu)


alternatywnym rozwiązaniem (zamiast montować BOV) jest taki zestawik ;) :lol:
forum-vw/off-topic-czyli-wszystko-pozostale
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

benchmark

Aktywny

  • Posty: 161
  • Rejestracja: 14 lis 2012, 16:46
  • Online: 5h 23m 50s
  • Auto: Gofr Mark 6
  • Silnik: 14TSI122

Re: 1.4 TSI 122 KM zawór upustowy blow-off Forge

Post24 sty 2013, 19:54

To z tym audi widziałem- śmieszne.
To z civiciem nawet nie skomentuję, bo jak w aucie bez turbosprężarki ktoś ma odgłos typu bov, to jest jak baba z kaktusem.

A tutaj mówimy o takim odgłosie. Dokładnie ten zawór (przejściówka/hybrydowy zawór, połączony z fabrycznym boschowskim diverter valve):

https://www.youtube.com/watch?v=-kKtbB7NDtQ
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: 1.4 TSI 122 KM zawór upustowy blow-off Forge

Post27 sty 2013, 23:55

Jeżeli chcesz znać moje zdanie, to ten głoś ... jest ucięty? Syyyyczy bez "yyczy" ;). Ja wole nie mieć nic niż tylko namiastkę ;), no ale to tylko moje zdanie :D
My TSI
Offline

jarekbarcaaa

Gadatliwy

  • Posty: 298
  • Rejestracja: 22 lis 2012, 21:00
  • Online: 6d 17h 45m 56s
  • Pochwały: 8
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi 122 km
  • Lokalizacja: rybnik

Re: 1.4 TSI 122 KM zawór upustowy blow-off Forge

Post28 sty 2013, 00:10

popieram kakaruto!!:)
Offline

tmk84

Nieśmiały

  • Posty: 46
  • Rejestracja: 26 wrz 2012, 21:24
  • Online: 0s
  • Auto: VW Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0tsi
  • Lokalizacja: Krakow

Re: 1.4 TSI 122 KM zawór upustowy blow-off Forge

Post29 sty 2013, 10:16

mam taki adapter założony w 2.0tsi GTi

po przebiegu ok 10000km nie zauważam żadnej zmiany w pracy jakiegokolwiek elementu silnika , wyskakujących błędów itp
, motaż do 2.0 był banalnie prosty na forum golfmk6.com możesz znaleźć przewodnik krok po kroku.


co do dźwięku to chyba muszę nagrać i wrzucić filmik i będzie po problemie ,

na innym forum też wszyscy się dziwią "po co?" "głupota" itp - nie chcesz nie montuj , problem z głowy

według mnie dźwięk i wrażenia z jazdy są GENIALNE - co ciekawe przy spokojnej jeździe zaworek nie pracuje i go nie słychać w ogóle , przy ostrej jeździe syk jest na poziomie imprezy albo nawet lepiej - byłem zszokowany że jest aż tak głośno - nie wiem jak będzie w 1.4
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: 1.4 TSI 122 KM zawór upustowy blow-off Forge

Post29 sty 2013, 12:44

tmk84 pisze:co do dźwięku to chyba muszę nagrać i wrzucić filmik i będzie po problemie ,

Koniecznie nagraj i zamieść tu, będziemy mieli do porównania z dźwiękiem z 1.4 jak tylko benchmark zdecyduje się i założy :D
tmk84 pisze:na innym forum też wszyscy się dziwią "po co?" "głupota" itp - nie chcesz nie montuj , problem z głowy

Chyba małe nieporozumienie, bo ja nie uważam że to głupota i po co to montować. Mi również ten głos się podoba, od momentu jak go pierwszy raz usłyszałem w kolegi subarynce. Ja po prostu uważam że syk z filmiku, zamieszczonego przez benchmarka, jest jak dla mnie niefajny - ale to nie oznacza że jestem przeciwnikiem BOV.
Jeżeli Ty twierdzisz że masz identyczny i jest fajny, to albo filmik przekłamuje albo w 1.4 to jak dla mnie nie za fajnie słychać.

My TSI
Offline

tmk84

Nieśmiały

  • Posty: 46
  • Rejestracja: 26 wrz 2012, 21:24
  • Online: 0s
  • Auto: VW Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0tsi
  • Lokalizacja: Krakow

Re: 1.4 TSI 122 KM zawór upustowy blow-off Forge

Post29 sty 2013, 13:03

no muszę stwierdzić że jest duża różnica między 1.4 a 2.0 jak dla mnie na korzyść 2.0 dźwięk jest bardziej soczysty ,mocny , głośniejszy (nigdy do tej pory nie oglądałem filmików z 1.4)

muszę się zebrać i w końcu ten filmik nagrać :|
Offline
Awatar użytkownika

benchmark

Aktywny

  • Posty: 161
  • Rejestracja: 14 lis 2012, 16:46
  • Online: 5h 23m 50s
  • Auto: Gofr Mark 6
  • Silnik: 14TSI122

Re: 1.4 TSI 122 KM zawór upustowy blow-off Forge

Post02 lut 2013, 12:58

Tmk84, gdzie kupowałeś? Jak z montażem? Odpowiesz na moje pytania z pierwszego postu?
Offline

tmk84

Nieśmiały

  • Posty: 46
  • Rejestracja: 26 wrz 2012, 21:24
  • Online: 0s
  • Auto: VW Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0tsi
  • Lokalizacja: Krakow

Re: 1.4 TSI 122 KM zawór upustowy blow-off Forge

Post04 lut 2013, 12:22

znalazłem fartem na allegro , montowałem u zwykłego mechanika - bez problemu - tylko trzeba mieć sprawne ręce bo jest w cholere mało miejsca - nie wiem jak w 1.4

pisałem wyżej odnośnie pytań

Wróć do Tuning mechaniczny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość