Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 12:52


Przełącznik zespolony z tempomatem MK7 do MK6

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Doposażenie samochodu, wymiana na nowsze elementy/systemy, montaż asystentów (Park Assist, Light Assis, ACC, itp.) – czyli wszelkie modyfikacje wpływające na polepszenie funkcjonalności).

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

dxtr71

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 07 cze 2018, 10:46
  • Online: 13h 16m 43s
  • Auto: Golf VI Variant
  • Silnik: CFHC 2.0TDI 140KM
  • Lokalizacja: Wrocław

Przełącznik zespolony z tempomatem MK7 do MK6

Post15 lut 2020, 19:18

Cześć,

Spotkała mnie awaria tempomatu (tempomat po załączeniu chwilę działa, po chwili wykrzyknik i już nie działa - w VCDS 229144 błąd przełącznika układu GRA i coś tam dla silnika wyskakuje, że błędy w innych sterownikach, ale to ponoć właśnie od tego tempomatu).

Chciałem wymienić samą manetkę, ale okazuje się, że u mnie jest zespolony przełącznik z dwoma manetkami, co powoduje, że wymiana robi się kosztowna i ciężej to dostać zwyczajnie - mój przełącznik to 5K0953513M.

Pomyślałem, patrząc na forum i na zdjęcia przełączników, że taniej będzie włożyć w miarę nową używkę z MK7 przełącznika zespolonego. Przełącznik np 5Q0953507GD wygląda niemal identycznie i ma takie same funkcje.

Czy ktoś wie, czy coś trzeba przerabiać? Może chociaż ktoś poratuje schematem jednego i drugiego przełącznika? Spróbuję sam ocenić jaka jest skala trudności takiej przeróbki.
Offline
Awatar użytkownika

yox

Banned

  • Posty: 491
  • Rejestracja: 28 sty 2016, 23:11
  • Online: 9d 30m
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Touran 1T2
  • Silnik: BXE 1.9 TDI
  • Lokalizacja: UK

Re: Przełącznik zespolony z tempomatem MK7 do MK6

Post15 lut 2020, 20:11

... jak sobie kupisz MK7 będziesz mógł sobie ten "przełacznik zespolony" załozyć :D krótko mówiąc do MK6 nie da rady :bigok:
Offline

dxtr71

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 07 cze 2018, 10:46
  • Online: 13h 16m 43s
  • Auto: Golf VI Variant
  • Silnik: CFHC 2.0TDI 140KM
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Przełącznik zespolony z tempomatem MK7 do MK6

Post15 lut 2020, 20:20

Eche, takie mądrości zachowaj dla siebie, skoro nie chcesz pomóc.

Na grupie fejsbukowej golfa 6 ludzie mają zrobione i tu na forum też - np. tutaj -> vw-mk6-profil/vw-golf-vi-gti-2011-nowa-fela-2k19-t6853-50.html

Doszedłem już do tego, że to ponoć kwestia zmiana rezystorów (są z tyłu płytki). Jak będę wiedział, że tylko to się różni i znał wartość rezystorów (zmierzę na swojej oryginalnej jak innego wyjścia nie będzie), to sobie przelutuję :).
Offline
Awatar użytkownika

yox

Banned

  • Posty: 491
  • Rejestracja: 28 sty 2016, 23:11
  • Online: 9d 30m
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Touran 1T2
  • Silnik: BXE 1.9 TDI
  • Lokalizacja: UK

Re: Przełącznik zespolony z tempomatem MK7 do MK6

Post15 lut 2020, 20:30

... powiem tak mądralo TO NIE SĄ MANETKI z MK7 (notabene mam takowe u siebie w Touranie 1T2) , nikt nigdy nie przełożył manetek z MK7 do MK6, wygląd to nie wszystko ale tak jak napisałeś, swoje mądrości zachowam dla siebie, skorom wiesz lepiej
... good luck w przekładce "przełącznika zespolonego" z Golfa 7 tylko odp. rezystory załóż :lol:
Offline

dxtr71

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 07 cze 2018, 10:46
  • Online: 13h 16m 43s
  • Auto: Golf VI Variant
  • Silnik: CFHC 2.0TDI 140KM
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Przełącznik zespolony z tempomatem MK7 do MK6

Post15 lut 2020, 20:32

I po co się rzucasz? Ten kolega z forum nawet oferuje przeróbkę oryginalnych manetek z Mk7 po przesłaniu do niego. Przerobione manetki oryginalne były też wystawione na grupie facebookowej. Chcę to zrobić sam, a nie płacić za to komuś. Ponownie, jak nie masz nic do dodania, to nie dodawaj. Jeśli chcesz pomóc, zamieniam się w słuch.
Offline
Awatar użytkownika

yox

Banned

  • Posty: 491
  • Rejestracja: 28 sty 2016, 23:11
  • Online: 9d 30m
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Touran 1T2
  • Silnik: BXE 1.9 TDI
  • Lokalizacja: UK

Re: Przełącznik zespolony z tempomatem MK7 do MK6

Post15 lut 2020, 20:45

dxtr71 pisze:... zamieniam się w słuch.

... miłego odbioru
Offline

dxtr71

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 07 cze 2018, 10:46
  • Online: 13h 16m 43s
  • Auto: Golf VI Variant
  • Silnik: CFHC 2.0TDI 140KM
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Przełącznik zespolony z tempomatem MK7 do MK6

Post15 lut 2020, 21:46

Kolego, daj sobie na wstrzymanie. W mojej wersji faktycznie mam manetki zespolone (nie wiem po co dajesz to co post w cudzysłowiu?), praktycznie identyczne z tymi z G7. Po przełożeniu manetek z G7 do G6 z manetkami jak moje nie działa tylko tempomat. PCB tempomatu to dwa microswitche, jeden suwak, 4 ścieżki i parę rezystorów. Rozumiem, że jest tu część ludzi, na których da się zarobić, nie robiąc tutoriali i nie dzieląc się wiedzą, ale kiedy ja się dowiem co należy zmienić i to zadziała, to podzielę się tym na forum czy tego będziesz chciał, czy nie.
Offline
Awatar użytkownika

yox

Banned

  • Posty: 491
  • Rejestracja: 28 sty 2016, 23:11
  • Online: 9d 30m
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Touran 1T2
  • Silnik: BXE 1.9 TDI
  • Lokalizacja: UK

Re: Przełącznik zespolony z tempomatem MK7 do MK6

Post15 lut 2020, 23:25

dxtr71 pisze:... to podzielę się tym na forum czy tego będziesz chciał, czy nie.

... heheh :lol: dobre...

... skoro twierdzisz, że manetki z Golfa 7 da się fizycznie (mocowanie) zaadoptować do modułu 5K0... to widocznie cos mi umknęło :D
... za moich czasów (takie mam u siebie) przekładało sie manetki z Passata B8 ;)
... tu masz część "mechaniczną" : https://www.drive2.ru/l/474898864319496714/
... a tu "elektroniczną" : https://www.drive2.ru/l/486274411620467308/
prawa manetka oraz lewa, lecz tylko z przyciskiem asystentów, co do tempomatu będziesz musiał poeksperymentować
... czekam na wyniki :lokej:
Offline

dxtr71

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 07 cze 2018, 10:46
  • Online: 13h 16m 43s
  • Auto: Golf VI Variant
  • Silnik: CFHC 2.0TDI 140KM
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Przełącznik zespolony z tempomatem MK7 do MK6

Post17 lut 2020, 08:42

Nie ma sie o co klocic, to co pokazales, to jest Touran z osobna manetka tempomatu. Dlatego ten mily Pan z Rosji zdecydowal sie przelozyc same koncowki do swojego modulu z oryginalnym tempomatem.

Wg tego co znalazlem u paru osob przerabiajacych do Golfa 6 mozna przelozyc z Golfa 7, wersja zespolona na zespolona gdzie tempomat w obu jest w manetce.

Mozliwe, ze trzeba tez zmienic kable/sciezki ale jak sam pokazales w linku, rezystory tez. Nawet jest napisane jakie wlozyc. Podejrzewam, ze przelacznik tempomatu ma takie same jak predkosci wycieraczek.

Dzieki za linki
Offline
Awatar użytkownika

yox

Banned

  • Posty: 491
  • Rejestracja: 28 sty 2016, 23:11
  • Online: 9d 30m
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Touran 1T2
  • Silnik: BXE 1.9 TDI
  • Lokalizacja: UK

Re: Przełącznik zespolony z tempomatem MK7 do MK6

Post17 lut 2020, 21:25

dxtr71 pisze:Wg tego co znalazlem u paru osob przerabiajacych do Golfa 6 mozna przelozyc z Golfa 7, wersja zespolona na zespolona gdzie tempomat w obu jest w manetce.


... wiesz, ze dzwonią, tylko nie wiesz w którym kosciele :)
... jak myslisz po co temu komuś, kto przerabia manetki, potrzebne są Twoje stare ?
... zanim odpiszesz to kup sobie przełącznik zespolony z Golfa 7 i zamontuj go u siebie (bez przeróbek) i foto zapodaj wtedy uwierzę :D

-- 17 lut 2020, 21:26 --

... oczywiście chodzi mi o sam montaż, pomijając kwestie elektroniki ;)

Wróć do Retrofitting

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości