Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 05:40


[1,6 TDI 105KM] Zbyt niskie ciśnienie oleju. Kontrolka oleju przy 1600 obr

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

1xo

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 29 gru 2019, 11:54
  • Online: 36m 13s
  • Auto: GolF VI
  • Silnik: CAYC
  • Lokalizacja: Polska

Zbyt niskie ciśnienie oleju. Kontrolka oleju przy 1600 obr

Post29 gru 2019, 12:06

Witam serdecznie.
Mam z silnikiem CAYC problem z ciśnieniem oleju. Tylko przy jeździe na niskich obrotach ale wyłącznie na biegach (szczególnie tuż po dynamicznej jeździe) już przy około 1600 obr. lub niższych włącza się czerwona kontrolka oleju i miga dopóki nie podniosę obrotów. Dzieje się ty wyłącznie na rozgrzanym oleju i wbitym biegu, na luzie nigdy. Wymieniłem już czujnik ciśnienia oleju oraz pompę oleju i nic nie pomogło. Przebieg około 330 tyś km. Wyczyściłem smoka oraz wymieniłem filtr olej na gęściejszy Castrol 5W40 i też nie pomogło. Komputer diagnostyczny nadal pokazuje zbyt niskie ciśnienie oleju. Co może być przyczyną tej usterki? Panewki? Czeka mnie wymiana słupka lub remont?
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 15h 29m 33s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Zbyt niskie ciśnienie oleju. Kontrolka oleju przy 1600 o

Post29 gru 2019, 12:15

Skoro po tylu zabiegach (pompa, czujnik, olej) objawy są takie same to już sobie chyba odpowiedziałeś. Remont silnika.
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline

1xo

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 29 gru 2019, 11:54
  • Online: 36m 13s
  • Auto: GolF VI
  • Silnik: CAYC
  • Lokalizacja: Polska

Re: Zbyt niskie ciśnienie oleju. Kontrolka oleju przy 1600 o

Post29 gru 2019, 12:33

BRUNO55 pisze:Skoro po tylu zabiegach (pompa, czujnik, olej) objawy są takie same to już sobie chyba odpowiedziałeś. Remont silnika.


Ale co dokładnie? To Panewki mogą puszczać olej? Nie spada mi poziom oleju w silniku. Wiem, że wymiana słupka byłaby najprostszym rozwiązaniem ale może można mniej wydać naprawiając coś a nie ryzykować zakupu innego niesprawnego silnika...
Offline

z9999

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 14 kwie 2020, 21:15
  • Online: 5d 14h 50m 44s
  • Auto: wv golf6
  • Silnik: 1.6 tdi
  • Lokalizacja: malopolska

Re: Zbyt niskie ciśnienie oleju. Kontrolka oleju przy 1600 o

Post13 lip 2023, 20:15

witam odkopuje temat.
Mam podobnie od czasu do czasu przy około 1600 obr zaczyna migać kontrolka oleju po zwiększeniu obrotów znika.
Podpowie ktoś jak sie z tym uporać??

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości