Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 12:23


[1,6 TDI 105KM] Wypalanie DPF 1.6 TDI K2

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

lichandro

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 08 lip 2021, 16:29
  • Online: 33m 50s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI

Wypalanie DPF 1.6 TDI K2

Post08 lip 2021, 16:35

Witam, zakupiłem produkt:

https://allegro.pl/oferta/k2-dpf-cleane ... e0EALw_wcB

Jego oceny są dosyć mieszane mniej więcej 60% skuteczności i wydaje mi się, że warto spróbować zanim oddam go do czyszczenia (wiadomo koszt ok.600zł).

Producent posiada Video, które dotyczy silnika 1.9 TDI, ja w swoim golfie mam 1.6TDI czy jest ktoś w stanie tutaj mi pomóc ze zlokalizowaniem miejsca, w które miałbym wprowadzić ten produkt? Dodatkowo pytanie czy pojawią się jakieś kontrolki kiedy dokonam tego zabiegu?

https://www.youtube.com/watch?v=kDxbd40 ... utoJakNowe

Z góry dziękuje.
Offline

wojtaszekm

Aktywny

  • Posty: 118
  • Rejestracja: 01 lip 2014, 20:52
  • Online: 22d 4h 54m 53s
  • Pochwały: 5
  • Auto: VW golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 105 KM CAYC
  • Lokalizacja: lubelskie

Re: Wypalanie DPF 1.6 TDI K2

Post09 lip 2021, 06:11

A czy coś się dzieje u Ciebie z DPF-em? Masz zapchany i las kontrolek na desce, czy często się wypala, że chcesz mu taki specyfik zapodać??? Bo jeśli z filtrem nic się nie dzieje, dopala sadzę w normalnych interwałach, to zastanów się czy warto?
Offline

lichandro

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 08 lip 2021, 16:29
  • Online: 33m 50s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI

Re: Wypalanie DPF 1.6 TDI K2

Post09 lip 2021, 15:30

Wiesz co dotychczas nie miałem z nim problemów, ale od jakiegoś roku zmieniłem miejsce zamieszkania i jeżdże nim głównie po mieście. Zazwyczaj DPF zapychał się co drugie tankowanie i wystarczyło przejechać tak do 100km i było ok.

Teraz zapaliła się i przejechałem 300km i nadal jest! Nie wiem może to wina paliwa bo zatankowałem na takiej MZK bo było taniej i więcej tego nie zrobię bo nic innego nie zmieniałem, albo może już po prostu z powodu miejskiej jazdy.

Wiesz może gdzie to psiknąć? Napomnę jeszcze, że mam golfa w wersji variant być może ma to jakieś znaczenie, jestem totalnym laikiem. :D Dzięki
Offline
Awatar użytkownika

banny_2006

Stały Bywalec

  • Posty: 301
  • Rejestracja: 21 lis 2015, 17:03
  • Online: 5d 17h 5m 21s
  • Auto: VW GOLF 6 GTI
  • Silnik: 1.6 TDI 120 KM CAYC
  • Lokalizacja: kostrzyn wlkp

Re: Wypalanie DPF 1.6 TDI K2

Post10 lip 2021, 07:07

Czujnik trzeba wykręcić i tam wprowadzić wężykiem k2

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka
Offline

wojtaszekm

Aktywny

  • Posty: 118
  • Rejestracja: 01 lip 2014, 20:52
  • Online: 22d 4h 54m 53s
  • Pochwały: 5
  • Auto: VW golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 105 KM CAYC
  • Lokalizacja: lubelskie

Re: Wypalanie DPF 1.6 TDI K2

Post10 lip 2021, 07:20

Z filmu trudno wywnioskować o którym czujniku mówi. Przed i za dpf-em w 1.6 tdi są różne czujniki: temperatury, różnicy ciśnień....Jeśli masz VCDS to sprawdź odczyty dotyczące dpf ilość popiołów, czas od ostatniej regeneracji i zrób wypalanie serwisowe (na postoju) skoro nie możesz go dopalić podczas jazdy (jak piszesz). Piszesz o jakichś 100 czy 300 km - to są kosmiczne wartości. Normalnie filtr przy około 24 gramach sadzy rozpoczyna procedurę jej wypalania (której nie powinno się przerywać). Jeśli rozpocznie się podczas jazdy w trasie, to nawet nie będziesz wiedział że była ale jeśli złapie Cię podczas jazdy po mieście to jedynymi jej objawami są podniesione obroty na biegu jałowym do ok. 1000 obr/min. i zwiększone zużycie paliwa - wtedy trzeba wyjechać za miasto i jakieś 7-10 km z prędkością 80- 90 km/h i masz wypalony. Jeśli zapaliła Ci się kontrolka, to albo kilkakrotnie przerwałeś dopalanie, albo filtr jest zapchany popiołami (do wymiany). Jaki masz przebieg? Ja bym zaczął od diagnostyki VCDS-em i zrobił na początek autoscan i zobaczył czy i jakie błędy pokaże

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości