Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:06


[1.4 TSI 122KM] Wyciek oleju między przednimi kołami

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

marcinrmo

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 21 mar 2020, 15:27
  • Online: 2h 8m 13s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Wyciek oleju między przednimi kołami

Post21 mar 2020, 16:07

Cześć, od tygodnia jestem nowym użytkownikiem VW Golfa VI 1.4 TSI 122KM. Dwa dni temu na mojej platformie garażowej zauważyłem wyciek oleju(ciemno brązowy kolor), między przednimi kołami. Wyciekło na oko 0,2l. Następnego dnia podłożyłem pod koła kartki białego papieru
20200320_101454.jpg
, żeby zlokalizować wyciek i jego intensywność. Okazało się, że dosłownie lekko się "poci" w dwóch równoległych liniach na szerokości około 30-40cm i tak jest do dnia dzisiejszego. Ze względu na obecną sytuację w kraju, bardzo ciężko jest się umówić na wizytę u mechanika. Dziś udało mi się zrobić zdjęcie prawdopodobnej lokalizacji wycieku
20200321_140146.jpg
. Zdjęcie zrobiłem pod plastikową osłoną miedzy kołami. Proszę o pomoc, skąd jest wyciek i na ile jest groźny w codziennym użytkowaniu? :pub: PS. Codziennie sprawdzam poziom oleju silnikowego i wszystko jest w najlepszym porządku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

Zdravko

Sympatyk

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 24 cze 2019, 14:32
  • Online: 2d 18h 43m 23s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM DSG
  • Lokalizacja: ELW

Re: Wyciek oleju między przednimi kołami

Post21 mar 2020, 17:07

Wygląda to na wyciek ze skrzyni ale... często bywa tak że jadąc pod wpływem pędu powietrza zapocony olej przenosi się w inne miejsce i daje to fałszywą diagnozę.

Kup zmywacz uniwersalny w spray-u umyj wszystko tam gdzie są zapocenia i zobacz ponownie.
Offline

greg

Stały Bywalec

  • Posty: 340
  • Rejestracja: 09 kwie 2014, 15:54
  • Online: 13d 17h 22m 3s
  • Pochwały: 3
  • Auto: Golf VI OCTAVIA
  • Silnik: CAYC 1.5 DADA
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Wyciek oleju między przednimi kołami

Post26 mar 2020, 20:19

U mnie było podobnie okazało się ze to oring od walka

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 9 gości