Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 20:23


[All Diesel] [2.0 TDI 110KM] TRYB AWARYJNY I BŁĄD 0665

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

marcelmmm

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 04 gru 2015, 07:53
  • Online: 2h 19m
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI 81KW
  • Lokalizacja: Warszawa

[2.0 TDI 110KM] TRYB AWARYJNY I BŁĄD 0665

Post04 gru 2015, 08:34

Witam wszystkich,

mam pewien problem z którym nie może poradzić sobie mój mechanik.

Jakiś czas temu przy prędkości około 140 km/h włączył się tryb awaryjny i zaczęła migać kontrolka świec żarowych. Po podłączeniu do komputera okazało się, że są 4 błędy. Dwa związane ze świecami żarowymi, jeden związany ze spalinami i jeszcze 0299 czyli doładowanie.

Stwierdzono, że jeśli wymienię świece żarowe i zawór EGR to powinno pomóc. Samochód ponoć dusił się spalinami.

I faktycznie wszystkie błędy zniknęły. Szczęśliwy wyjechałem na autostradę i znowu przy prędkości ok. 140km/h włączył się tryb awaryjny i zaczęła migać ta sama kontrolka. Podjechałem do mechanika, a tam błąd 0665 czyli znowu kwestia doładowania.

Tutaj moje pytanie. Czy ktoś spotkał się kiedyś z takim problemem? Mechanik sprawdził wszystkie przewody i twierdzi, że jest ok. Dodam jeszcze, że zarówno przy pierwszej usterce jaki obecnej mam wrażenie, że lekko świszczy turbina przy dodawaniu gazu. Bardzo przepraszam za mój pewnie nieprecyzyjny język, jednak jestem laikiem w tym temacie.

Będę wdzięczny za każdą sugestię. Za dwa tygodnie czeka mnie dość długa podróż, dlatego chciałbym zrobić samochód na "0". Nie wiem czy to ma jakieś znacznie, ale to rocznik 2009 i ok. 110 tys. przebiegu.

Pozdrawiam! :)
Ostatnio zmieniony 04 gru 2015, 09:53 przez marmi, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: na przyszłość zwracaj uwagę w jakim dziale piszesz, bo problem nie tyczy golfa 7
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: [2.0 TDI 110KM] TRYB AWARYJNY I BŁĄD 0665

Post04 gru 2015, 09:56

Podłącz kompa i sprawdź jak jest z ciśnieniem doładowania....

Jest błąd niskiego ciśnienia doładowania...


Te silniki mają wadliwą gruszkę turbiny która z czasem pada i konieczna jest jej wymiana na nową, ale nie jest powiedziane że to ona, może byc padnięty czujnik lub coś z podciśnieniem nie tak...


Autor postu otrzymał pochwałę
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

marcelmmm

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 04 gru 2015, 07:53
  • Online: 2h 19m
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI 81KW
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: [2.0 TDI 110KM] TRYB AWARYJNY I BŁĄD 0665

Post08 gru 2015, 13:50

Dziękuję bardzo, to faktycznie ta "gruszka" :)

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 15 gości