Dzisiaj jest 29 mar 2024, 02:23


[All Benzyna] Terkotanie na luzie - sprzęgło - stuki na wolnych obrotach

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

benchmark

Aktywny

  • Posty: 161
  • Rejestracja: 14 lis 2012, 16:46
  • Online: 5h 23m 50s
  • Auto: Gofr Mark 6
  • Silnik: 14TSI122

Re: Terkotanie na luzie.

Post24 maja 2013, 11:20

W związku z tym, jest się czym przejmować, czy nie?

UserRetired

Re: Terkotanie na luzie.

Post27 cze 2013, 11:56

mi szefowie ASO bo nie odpuściłem odpowiedzieli na pkt.1 czyli terkotanie czy stukanie na luzie po wcisnietym sprzegle terkotanie ustaje. Że ten "typ" tak ma... auto ma przejechane 73 tyś i przy 40 była "akcja serwisowa" wymiana sprzęgła.... raczej to nie pomogło bo stuki czy terkotanie mam nadal.... więc na razie jeżdze. Zastanawiam się nad wykupieniem tego http://www.excellente.pl/index.php?p=cennik tylko nie wiem czy jak mi się mój Golf "rozkraczy" na drodze ( to golfy sie moga psuć ?! :jaja: :jaja: ) to czy te ubezpiecznie pokryje koszty naprawy muszę doczytać...

P.S. jak chcecie to mogę nagrać ten dźwięk i porównacie go ze swoimi....


opopzdrawiam
Offline

jarekbarcaaa

Gadatliwy

  • Posty: 298
  • Rejestracja: 22 lis 2012, 21:00
  • Online: 6d 17h 45m 56s
  • Pochwały: 8
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi 122 km
  • Lokalizacja: rybnik

Re: Terkotanie na luzie.

Post27 cze 2013, 12:07

jaka akcja serwisowa? wymiany sprzegła?

UserRetired

Re: Terkotanie na luzie.

Post27 cze 2013, 12:14

jarekbarcaaa pisze:jaka akcja serwisowa? wymiany sprzegła?



no z książki którą posiadam jest wpisane że zostało wymienione całe sprzęgło... jak się Pana zapytałem dlaczego !? Czy była jakas przyczyna ?! To odpowiedział że była akcja serwisowa.... a że auto mam z salonu to brali je od razu...
Offline

jarekbarcaaa

Gadatliwy

  • Posty: 298
  • Rejestracja: 22 lis 2012, 21:00
  • Online: 6d 17h 45m 56s
  • Pochwały: 8
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi 122 km
  • Lokalizacja: rybnik

Re: Terkotanie na luzie.

Post27 cze 2013, 12:16

a napisz mi dokładna produkcje auta? bo u mnie żadnej akcji;p

UserRetired

Re: Terkotanie na luzie.

Post27 cze 2013, 12:20

auto mam jakiś tydzień... rok produkcji dokładny to 08.12.2010r pierwsza rejestracja 13.01.2011r. auto kupiłem po flotowe.... ( co był widać... ehhh... ale doprowadziłem go już do porządku) grunt że nie ma przebiegu 300 tkm przekręconego na 128tkm... hehehee

chodź i w salonie ASO się zdarzają wały... ale trudno....
Offline

jarekbarcaaa

Gadatliwy

  • Posty: 298
  • Rejestracja: 22 lis 2012, 21:00
  • Online: 6d 17h 45m 56s
  • Pochwały: 8
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi 122 km
  • Lokalizacja: rybnik

Re: Terkotanie na luzie.

Post27 cze 2013, 12:24

ja mam 09.2010 110000 tys km i u mnie zadnej akcji wg vinu .Jak zgłaszałeś te sprzęgło to auto było na gwarancji? i jakie to aso było bo do kato nie mam daleko a darmowa wymiana sprzegła sie opłaci jechac:P

UserRetired

Re: Terkotanie na luzie.

Post27 cze 2013, 12:46

zaraz pomalutku hehe bo się zapędziłeś z tymi pytaniami....
a więc....
auto mam tydzień kupione w PORSCHE coś tam.... dawne Magro w Świętochłowicach. Auto jest po flotowe więc jeżdziło tylko Kraków, Katowice i chyba Frankfurt, jak Pana zrozumiałem, przy oględzinach wozu oczywiście rzuciło mi się te "turkotanie" bo człowiek się naczytał to tu to tam o tych łańcuszkach więc zacząłem punktować Pana z ASO co to co tam to....zażądałem pokazania całej historii serwisowej i co było robione... pokazał że była szyba przednia wymieniana pokazał zdjęcia, halogen zbity od takie tam drobne naprawy ( normalne ślady użytkowania jak to Pan określił ) faktycznie w środku auta był że tak powiem lekki syf... ale co się dziwić to auto po flotowe więc hulaj dusza piekła nie ma....pod względem technicznym i mechanicznym nie miałem zastrzeżeń.. ale ten turkot... więc zapytałem co i jak .. Pan pokazał całą historię serwisowania i zwróciłem uwagę na wymianę całego sprzęgła.. więc zapytałem co to jest !?
Pan raczej był przyjemny jak pogrzeb jak zacząłem wnikać w to i w tamto... w końcu się wkurwi....łem i powiedziałem mu że to nie 200 zł tylko ponad 40 tyś i chce wiedzieć co mi sprzedaje... i po tym dowiedziałem się już wszystkiego. Co do sprzęgła powiedział żę było całe wymienione, zapytałem dlaczego a on odpowiedział że była akcja serwisowa... czy to prawda nie wiem.. wdziałem tylko że auto było w serwisie i mam na to papiery że było wymieniane....


jak coś moge jeszcze pomóć to pisz...
Offline

jarekbarcaaa

Gadatliwy

  • Posty: 298
  • Rejestracja: 22 lis 2012, 21:00
  • Online: 6d 17h 45m 56s
  • Pochwały: 8
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi 122 km
  • Lokalizacja: rybnik

Re: Terkotanie na luzie.

Post27 cze 2013, 13:01

to dzwonie do aso do swietochłowic sie zapytac o ta akcje serwisową mogłbym mi wysłac swój vin na priv w razie jakbym sie na Ciebie podał:)

UserRetired

Re: Terkotanie na luzie.

Post27 cze 2013, 16:24

i co dzwoniłeś !? dowiedziałeś się czegoś !? bo ja tak ! jak będziesz zainteresowany to pisz...
Offline

jarekbarcaaa

Gadatliwy

  • Posty: 298
  • Rejestracja: 22 lis 2012, 21:00
  • Online: 6d 17h 45m 56s
  • Pochwały: 8
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi 122 km
  • Lokalizacja: rybnik

Re: Terkotanie na luzie.

Post27 cze 2013, 22:02

nie dzwoniłem bo mi czasu brakło:P dawaj info na priva jak cos wiesz;d :)) z góry dzieki

UserRetired

Re: Terkotanie na luzie.

Post28 cze 2013, 10:05

Ty nie dzwoniłeś ale ja zadzwoniłem.... Pan na początku nie chciał gadać bo nie miał auta przed "sobą".. więc mu powiedziałem co i jak że kupowałem tydzień temu i tak dalej... więc sprawdził jeszcze raz... i okazało się że nie ma AKCJI SERWISOWEJ NA SKRZYNIĘ tylko była jak to określił "zwykła" wymiana, więc kolejny raz zapytałem "DLACZEGO BYŁA WYMIANA SKORO TO BEZAWARYJNE AUTO - JAK SAM POWIEDZIAŁ" i tutaj nastała taka cudowna cisza w słuchawce... hehehe. Dobra Pan do końca nie był w stanie określić czemu była wymiana... tylko powiedział że był wymieniany cały komplet na gwarancji.... i tyle....
Ostatnio zmieniony 28 cze 2013, 10:23 przez Almighty, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).

UserRetired

Re: Terkotanie na luzie.

Post06 lip 2013, 13:40

Panowie i jak tam nasze terkotanie !? Robił ktoś coś z tym... czy jeździmy dalej !?
Offline

jarekbarcaaa

Gadatliwy

  • Posty: 298
  • Rejestracja: 22 lis 2012, 21:00
  • Online: 6d 17h 45m 56s
  • Pochwały: 8
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi 122 km
  • Lokalizacja: rybnik

Re: Terkotanie na luzie.

Post06 lip 2013, 15:14

dalej:P terkoty tylko gdy jest zimno ,teraz jak jest lato to nie ma terkotania:)

UserRetired

Re: Terkotanie na luzie.

Post07 lip 2013, 18:05

no ja mam cały czas... i do tego zaś jakieś dziwne rzeczy ale chłop nie miał problemów kupił sobie Golfa słyszę już w robocie... a więc napisze co się dzieje., przy uruchomianiu silnika strasznie głośno pracuję obroty rzędu 1300 - 1200 wiadomo silnik zimny ale tak głośno ?! potem jak się silnik zagrzeje i są te nominalne obroty czyli jakieś 800 - 700 wszystko wraca do normy ( znaczy terkotania ) heheh ma ktoś takie coś ? czy tylko ja jestem ewenementem ?!

pozdrawiam
Offline

Leeso

Sympatyk

  • Posty: 72
  • Rejestracja: 10 maja 2013, 15:58
  • Online: 2d 20h 48m 17s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW GOLF 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM DSG
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Terkotanie na luzie.

Post07 lip 2013, 18:45

mariuszdlu pisze:no ja mam cały czas... i do tego zaś jakieś dziwne rzeczy ale chłop nie miał problemów kupił sobie Golfa słyszę już w robocie... a więc napisze co się dzieje., przy uruchomianiu silnika strasznie głośno pracuję obroty rzędu 1300 - 1200 wiadomo silnik zimny ale tak głośno ?! potem jak się silnik zagrzeje i są te nominalne obroty czyli jakieś 800 - 700 wszystko wraca do normy ( znaczy terkotania ) heheh ma ktoś takie coś ? czy tylko ja jestem ewenementem ?!

pozdrawiam


Jeśli głośna praca i podwyższone obroty trwają ok.20 sekund to jest to normalna praca silnika. dogrzewanie katalizatora czy jakoś tak ;)

UserRetired

Re: Terkotanie na luzie.

Post08 lip 2013, 09:52

Leeso pisze:
mariuszdlu pisze:no ja mam cały czas... i do tego zaś jakieś dziwne rzeczy ale chłop nie miał problemów kupił sobie Golfa słyszę już w robocie... a więc napisze co się dzieje., przy uruchomianiu silnika strasznie głośno pracuję obroty rzędu 1300 - 1200 wiadomo silnik zimny ale tak głośno ?! potem jak się silnik zagrzeje i są te nominalne obroty czyli jakieś 800 - 700 wszystko wraca do normy ( znaczy terkotania ) heheh ma ktoś takie coś ? czy tylko ja jestem ewenementem ?!

pozdrawiam


Jeśli głośna praca i podwyższone obroty trwają ok.20 sekund to jest to normalna praca silnika. dogrzewanie katalizatora czy jakoś tak ;)


jak dobrze mieć kolegów na forum!!! ja to bym już pół silnika rozebrał :-)

UserRetired

Re: Terkotanie na luzie.

Post30 lip 2013, 08:38

panowie dzis gadałem z serwisantem ( takim konkretnym ) nie panem mietkiem z zpk.....

serwisant stwierdzil iz mial juz przypadki takiego terkotania i bylo to zwiazane z kolem dwumasowym...


porazka
Offline

jarekbarcaaa

Gadatliwy

  • Posty: 298
  • Rejestracja: 22 lis 2012, 21:00
  • Online: 6d 17h 45m 56s
  • Pochwały: 8
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi 122 km
  • Lokalizacja: rybnik

Re: Terkotanie na luzie.

Post30 lip 2013, 13:36

jak caxa nie ma dwumasu;| fajny ten twoj serwisant:D

UserRetired

Re: Terkotanie na luzie.

Post31 lip 2013, 08:05

czyli wynika że Pan serwisant nie ma pojęcia co i jak.. i wozu nie dawać.. .!? To polećcie jakiś serwis na Śląsku (ale kompetentny)
Offline
Awatar użytkownika

Uncle Peter

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 25 lip 2012, 17:30
  • Online: 14h 54m 46s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: WM

Re: Terkotanie na luzie.

Post31 lip 2013, 09:25

mariuszdlu pisze:To polećcie jakiś serwis na Śląsku (ale kompetentny)

To istnieje w Polsce takie ASO ??? :shock:

:lol:
Offline

jarekbarcaaa

Gadatliwy

  • Posty: 298
  • Rejestracja: 22 lis 2012, 21:00
  • Online: 6d 17h 45m 56s
  • Pochwały: 8
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi 122 km
  • Lokalizacja: rybnik

Re: Terkotanie na luzie.

Post31 lip 2013, 12:18

raczej Nie:P mariuszdlu jestes z jastrzębia wiec do Gliwic nie ma tragedii masz tu http://www.skoda-serwis.eu/

Duzoo lepsii niz ASO:)
Offline
Awatar użytkownika

Almighty

Administrator

  • Posty: 523
  • Rejestracja: 15 lut 2012, 21:18
  • Online: 127d 20h 10m 6s
  • Pochwały: 2

Re: Terkotanie na luzie.

Post31 lip 2013, 21:17

jarekbarcaaa pisze:jak caxa nie ma dwumasu;| fajny ten twoj serwisant:D

:bylo:
Ewentualne rozważania czy jest czy nie ma "dwumasu" proszę kontynuować w tym temacie - Czy CAVD ma dwumasę
Jeżeli zauważyłeś temat w niewłaściwym dziale lub treść postu nie ma nic wspólnego z tematem, w którym się znajduje lub inny bałagan na forum - proszę daj znać bezpośrednio w temacie lub poprzez PW. Obiecuję, że ktoś na pewno się tym zajmie.

UserRetired

Re: Terkotanie na luzie.

Post03 sie 2013, 15:27

kurcze do tego terkotania doszło jeszcze że tak napisze huczenie przy skręcie w lewo..... ehhh...co za pech


"ciche terkotanie
08.10.2011 29 338 km
Kategoria: serwis

Zapomniałem dodać,że podczas ostatniej wizyty w aso (na 30000km) zgłosiłem dość częstą dolegliwość w golfie variancie: ciche terkotanie z okolicy schowka. (wyłącznie na luzie, silnik nagrzany). Przy włączonym nawiewie terkotanie jest zagłuszane, więc można je usłyszeć dopiero po wyłączeniu nawiewu.
Znalazłem na forach rozwiązanie problemu - źle umocowane przewody paliwowe lub wadliwy filtr paliwa - i zasugerowałem tę diagnozę w aso. Po przeglądzie już nie słychać nic niepokojącego."

to doczytałem z innych for..... czy ktoś przez taki knif to wyeliminował z Was ?
Offline

jarekbarcaaa

Gadatliwy

  • Posty: 298
  • Rejestracja: 22 lis 2012, 21:00
  • Online: 6d 17h 45m 56s
  • Pochwały: 8
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi 122 km
  • Lokalizacja: rybnik

Re: Błąd żarówki !?

Post12 wrz 2013, 20:47

jakie terkotanie co po wcisnieciu sprzęgła ustaje?
PoprzedniaNastępna

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 6 gości