Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 03:34


[1.4 TSI 160KM] [TPI] Terkoczące przewody paliwowe

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

[TPI] Terkoczące przewody paliwowe

Post01 mar 2012, 09:41

Ten drobny problem również i mnie dopadł (na szczęście na dzień przed wymianą oleju), a było to tak...

Jak co dzień po pracy, wsiadam do auta, odpalam i jadę (wszystko normalnie jak do tej pory) dojeżdżam do skrzyżowania i słyszę dziwne terkotanie na wolnych obrotach, takie cichutkie jednostajne pierdzenie jakby diesel. No ale co tam przecież mam nowe auto - więc "...to na pewno nie moje...", to samo mówi kolega siedzący obok "...To na pewno ten śmierdziuch który przed nami stoi...". No nic, ruszamy dalej i nic nie słychać. Kolejne światła i zaś coś terkocze. Szukamy "śmierdziucha" ale go nie ma. Zielone, więc jedziemy dalej... Kolejny krótki postój i zaś traktorek zaczął działać.
Uuu w tym momencie to już prawie jestem pewny że to ja. Wyłączam radio i słucham - terkotanie dochodzi z prawej strony (pasażera) lub z tyłu samochodu (Acha i co ważne przestaje terkotać jak się doda gazu, bo terkocze tylko na wolnych obrotach (ok. 800 obr/min)

No to zaczynam poszukiwania od (jak się okazało) dupy strony - idę słuchać wydech, a nóż widelec się jakaś dziurka pojawiła i to ona zaczyna pierdzieć, chodź w myślach to wykluczam - przecież auto ma 6 miesięcy - więc prawdopodobieństwo że go blachojad nadgryzł są bliskie wygranej w Totka. Po nasłuchiwaniach jedyny wniosek jak nie dawał mi spokoju to... smak i zapach spalin - reasumując wydech działa normalnie, ale 100% pewności nie miałem :)

Jak już wspominałem to "terkotanie, pierdzenie" u mnie wyszło na dzień przed wymiana oleju - tak więc w kolejnym dniu pojechałem do ASO na umówiony zabieg. W miarę możliwości i umiejętności starałem się przekazać moje uwagi co do samochodu, a miałem ich w sumie trzy (wszystkie opisze na tym forum) łącznie z terkotaniem. Oczywiście przy próbie zademonstrowania działania traktorka - cisza jak w pierwszym dniu po odbiorze TSImiela - złośliwość rzeczy martwych. Ale w końcu gość z ASO powiedział że może to przewody paliwowe i wtedy od razu mi się rozjaśniło, że już o tym pisano na różnych forach.

Przy odbiorze auta serwisant powiedział mi że usłyszeli to pierdzenie i potwierdzili diagnozę że to te przewody paliwowe więc je "ułożyli" - tak mam wpisane w książkę serwisową - "ułożenie przewodów paliwowych"

Po tym zabiegu TSImiel cichutko pobzykuje jak to na benzyniaka przystało.
Ostatnio zmieniony 02 mar 2012, 13:52 przez kakaruto, łącznie zmieniany 1 raz
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: [Rozwiązane] Terkoczące przewody paliwowe

Post01 mar 2012, 09:49

Wczoraj przeglądając forum vwgolf.pl w kąciku posiadaczy MK6 kolega zewis zamieścił poniższą informację

No i na OCP zamieszczono taki oto post w sprawie terkotania przewodow paliwowych:
"mam potrzebne informacje dla tych użytkowników CAXA, którzy są odsyłani z ASO, że TTTM
numer TPI:
2027860/1

numer PRZEWODU:
1K0201160BG

numer WYGŁUSZENIA:
1Z0864231A"


Tak więc jeżeli kogoś z was spotka opisana niemiła przypadłość powołujcie się na wyżej wymieniony numer TPI
A tu jeszcze link do wątku na forum.
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: [TPI] Terkoczące przewody paliwowe

Post13 mar 2012, 23:26

Dodatkowe numery TPI związane z terkotaniem przewodów paliwowych

TPI 2024429/1- hałas pod fotelem pasażera(terkoczące przewody), czyli wymiana przewodu paliwowego na dłuższy o 30cm oraz filtra paliwa na 6.6 bara.
My TSI
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: [TPI] Terkoczące przewody paliwowe

Post25 kwie 2012, 13:11

Zgłaszałem w ASO terkoczące przewody, ale nie wyeliminowali problemu, a takiego tpi nie znaleźli. Przewody podobno ułożyli, ale dalej mi terkocze z tylnej części auta. Terkotanie słychać przy prawym tylnym nadkolu. Jakieś porady?
Offline

zewis

Aktywny

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 18:11
  • Online: 8h 37m 45s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA

Re: [TPI] Terkoczące przewody paliwowe

Post25 kwie 2012, 21:40

mich pisze:Zgłaszałem w ASO terkoczące przewody, ale nie wyeliminowali problemu, a takiego tpi nie znaleźli. Przewody podobno ułożyli, ale dalej mi terkocze z tylnej części auta. Terkotanie słychać przy prawym tylnym nadkolu. Jakieś porady?

Filtr paliwa wymieniales?
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: [TPI] Terkoczące przewody paliwowe

Post25 kwie 2012, 22:11

Nie, bo fachmani z aso twierdzili, że to nie wina filtra :/ Mam jeszcze ten 6.3 bara, a więc ten wcześniejszy.
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: [TPI] Terkoczące przewody paliwowe

Post07 maja 2012, 11:12

No i się udało. Wizyta w ASO, które wymieniło filtr paliwa na nowy i nagle terkotanie ustąpiło! Wreszcie, a mówiłem im to od kilku miesięcy. Przyczyną terkotań mogły też być przewody paliwowe wchodzące do filtra paliwa. TPI podane w tym temacie nie znajdują się w komputerach w ASO.
Offline
Awatar użytkownika

Jimmy_PoP

Aktywny

  • Posty: 125
  • Rejestracja: 30 cze 2012, 17:12
  • Online: 9d 17h 43m 24s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: Wawa

Re: [TPI] Terkoczące przewody paliwowe

Post04 lip 2012, 10:33

Zbliża mi się przegląd z okazji 30k przebiegu. Zastanawiam się czy wymienić tylko filtr paliwa na ten nowszy 6.6 bara (mam nadzieje, że taki mi dadzą) czy też samemu dokupić dłuższe przewody paliwowo i to wygłuszenie. W sumie jest to groszowa sprawa, a przy okazji chciałbym wyeliminować to terkotanie.
Myślicie, że sama wymiana filtra paliwa rozwiąże sprawę?
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: [TPI] Terkoczące przewody paliwowe

Post04 lip 2012, 10:40

U mnie pomogło o i od kilku tyś km jest kompletna cisza :)
Offline
Awatar użytkownika

MORETO

Aktywny

  • Posty: 124
  • Rejestracja: 13 wrz 2012, 18:58
  • Online: 1d 22h 39m 42s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf MK6
  • Silnik: TSI 122hp
  • Lokalizacja: Krakow

Re: [TPI] Terkoczące przewody paliwowe

Post24 wrz 2012, 18:17

Objaw pojawił się kilka dni temu również w moim tsi, wymieniali mi popychacz rozrządu i od odbioru auta pojawiło się terkotanie. Mam jeszcze miesiąc gwarancji i teraz pytanie czy spiąć samemu jakoś te przewody czy skorzystać z gwarancji i wymienić je na dłuższe? Filtr paliwa wymienili mi w maju podczas przeglądu przy 30tkm, teraz mam 37tkm ale nie wiem jaki mam filtr 6.3 czy 6.6bara - jak to sprawdzić ?
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: [TPI] Terkoczące przewody paliwowe

Post24 wrz 2012, 19:08

MORETO pisze:Objaw pojawił się kilka dni temu również w moim tsi, wymieniali mi popychacz rozrządu i od odbioru auta pojawiło się terkotanie. Mam jeszcze miesiąc gwarancji i teraz pytanie czy spiąć samemu jakoś te przewody czy skorzystać z gwarancji i wymienić je na dłuższe?

Naprawiaj na gwarancji, bo potem może być ciężko. W moim przypadku ponoć nie wymienili przewodów a jak to nazwali - poprawnie je ułożyli - w każdym razie terkotania nie słychać :D

MORETO pisze:Filtr paliwa wymienili mi w maju podczas przeglądu przy 30tkm, teraz mam 37tkm ale nie wiem jaki mam filtr 6.3 czy 6.6bara - jak to sprawdzić ?

Również jestem ciekawy jak to sprawdzić - ale utworzę na to nowy temat - ten pozostawmy terkotaniu ;)
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

MORETO

Aktywny

  • Posty: 124
  • Rejestracja: 13 wrz 2012, 18:58
  • Online: 1d 22h 39m 42s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf MK6
  • Silnik: TSI 122hp
  • Lokalizacja: Krakow

Re: [TPI] Terkoczące przewody paliwowe

Post07 paź 2012, 11:46

W ASO w 30 minut poprawili mocowanie przewodów, bez konieczności wymiany i jest cisza.
Offline
Awatar użytkownika

XenosagaII

VIP

  • Posty: 1575
  • Rejestracja: 02 sie 2012, 22:15
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Online: 16d 17h 58m 22s
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM CAVD+
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: [TPI] Terkoczące przewody paliwowe

Post13 gru 2013, 17:20

Niestety od kilku tygodni borykam się z walącymi przewodami paliwowymi o nadwozie. W ASO dwa razy przyczepiali mi je i efekt powracał po kilkudziesięciu kilometrach. Powiedzieli że trzeba wymienić przewody paliwowe ( część biegnącą pod nadwoziem / koszt przewodów w ASO 218zł ).
Czy to TPI podchodzi pod akcje servisowa ? mam już po gwarancji auto. tylko na dodatkowej 2letniej ale to podobno nie obejmuje.

-- 13 gru 2013, 18:23 --

kakaruto pisze:Wczoraj przeglądając forum vwgolf.pl w kąciku posiadaczy MK6 kolega zewis zamieścił poniższą informację

No i na OCP zamieszczono taki oto post w sprawie terkotania przewodow paliwowych:
"mam potrzebne informacje dla tych użytkowników CAXA, którzy są odsyłani z ASO, że TTTM
numer TPI:
2027860/1

numer PRZEWODU:
1K0201160BG

numer WYGŁUSZENIA:
1Z0864231A"


Tak więc jeżeli kogoś z was spotka opisana niemiła przypadłość powołujcie się na wyżej wymieniony numer TPI
A tu jeszcze link do wątku na forum.

Jesteś pewien że te dwie części wystarczą też do CAVD ?
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: [TPI] Terkoczące przewody paliwowe

Post22 gru 2013, 22:31

XenosagaII pisze:Jesteś pewien że te dwie części wystarczą też do CAVD ?

Nie. Ja cytowałem treść wypowiedzi zweisa, zaś on tekst z OCP - z treści wynika że wymienione części dotyczą CAXA.Nie mam wiedzy w tym temacie aby pomóc coś więcej jeżeli chodzi o nasze CAVDy.
My TSI

UserRetired

Re: [TPI] Terkoczące przewody paliwowe

Post28 gru 2013, 14:00

kakaruto pisze:
XenosagaII pisze:Jesteś pewien że te dwie części wystarczą też do CAVD ?

Nie. Ja cytowałem treść wypowiedzi zweisa, zaś on tekst z OCP - z treści wynika że wymienione części dotyczą CAXA.Nie mam wiedzy w tym temacie aby pomóc coś więcej jeżeli chodzi o nasze CAVDy.


Tak z ciekawości o tym terkotaniu to już słyszałem na tym forum mnóstwo problmów, mój raczej to nie przewody paliwowe bo po wcisnięciu sprzegła terkotanie ustaje czyli nie przewody :-) a raczej sprzegło to tak dla potomności :-) ale 2 stycznia jade do ASO to grzecznie poproszę aby sprawdzili przewody heheh

pzdr
Offline

jarekbarcaaa

Gadatliwy

  • Posty: 298
  • Rejestracja: 22 lis 2012, 21:00
  • Online: 6d 17h 45m 56s
  • Pochwały: 8
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi 122 km
  • Lokalizacja: rybnik

Re: [TPI] Terkoczące przewody paliwowe

Post28 gru 2013, 21:42

ty masz te auto na gwarancji, ze tak do aso jezdzisz co chwile?
Offline
Awatar użytkownika

XenosagaII

VIP

  • Posty: 1575
  • Rejestracja: 02 sie 2012, 22:15
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Online: 16d 17h 58m 22s
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM CAVD+
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: [TPI] Terkoczące przewody paliwowe

Post29 gru 2013, 14:08

A czy wiecie jaki numer części jest do CAVD który trzeba wymienić na krótszy ?

UserRetired

Re: [TPI] Terkoczące przewody paliwowe

Post30 gru 2013, 09:09

jarekbarcaaa pisze:ty masz te auto na gwarancji, ze tak do aso jezdzisz co chwile?


na gwarancji nie ale mam na to kase L-))
Offline

jarekbarcaaa

Gadatliwy

  • Posty: 298
  • Rejestracja: 22 lis 2012, 21:00
  • Online: 6d 17h 45m 56s
  • Pochwały: 8
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi 122 km
  • Lokalizacja: rybnik

Re: [TPI] Terkoczące przewody paliwowe

Post30 gru 2013, 17:28

sprawdz se to a Nie ASo bo tak głowno wiedzą

http://www.skoda-serwis.eu/index.html
Offline
Awatar użytkownika

marrcin

Stały Bywalec

  • Posty: 322
  • Rejestracja: 10 maja 2012, 23:13
  • Online: 29d 8h 38m 48s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: 1.4TSI 122KM CAXA
  • Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [TPI] Terkoczące przewody paliwowe

Post30 gru 2013, 18:46

A powiedzcie mi czy w czasie jazdy tez to słychać, bo u mnie na nierównościach coś z tyłu właśnie stuka, już próbowałem wszystkiego, jeździłem bez półki, itp i tak dalej coś stuka po prawej stronie. Może to też te przewody ?
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: [TPI] Terkoczące przewody paliwowe

Post30 gru 2013, 22:20

Marcin, terkotanie przewodów paliwowych, o którym ja pisałem nie ma nic wspólnego ze stukami (rozumiem że pojedynczymi) oraz pewnie niewiele wspólnego z przejazdem przez nierówności, gdyż w moim przypadku słychać to było na postoju.
Żeby nie mylić nikogo słowem terkotanie (przewija się przez wiele problemów) ten odgłos nazwałbym "buczeniem", chodź mało go pamiętam, bo to dawno temu było i tylko przez kilka minut to słyszałem.
Dla ustalenia uwagi dodam, że to "buczenie" nie miało nic wspólnego ze sprzęgłem - nie ustępowało pod wpływem jego wciśnięcia.
My TSI
Offline

Gazman

Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 26 lis 2013, 18:36
  • Online: 11h 52m 32s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 122 KM
  • Lokalizacja: Malopolska

Re: [TPI] Terkoczące przewody paliwowe

Post06 lut 2014, 11:30

Witam,

I u mnie ostatnio pojawiło się to tzw. "terkotanie" w okolicach schowka, byłem w ASO (auto na gwarancji) i odrazu, bez gruntownego sprawdzania stwierdzili, że to właśnie przewody paliwowe. Powiedziano mi też, że to częsta usterka/wada w VW, a naprawili poprzez "poprawę ułożenia" jak to stwierdzili.

Dodatkowo dowiedziałem się, że jak występuje tego typu problem to muszą zaktualizować sterownik silnika :?: , ale nie powiedziano mi jaki? i po co? Może ktoś z Was wie o co chodziz tym sterownikiem? Może tak aktualizacja także jest związana z TPI 2027860/1? Tak czy owak w serwisie spedziłem ok 2 godz :shock:

Co do efektów naprawy to rzeczywiście tzw. "terkotania" nie słychać, ale od naprawy przejechałem może ok 800 km, więc zobaczymy co będzie dalej.
Offline

ciekawski

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 22 cze 2017, 18:31
  • Online: 1d 3h 18m 20s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122kM

Re: [TPI] Terkoczące przewody paliwowe

Post25 mar 2018, 16:25

Witam, czy "układał" ktoś sam te przewody paliwowe? Albo wie ktoś gdzie one znajdują się i jak ewentualnie je "ułożyć" żeby ustało to stukanie?
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: [TPI] Terkoczące przewody paliwowe

Post26 mar 2018, 10:44

Tak ja robiłem to w gti.
Zdjalem osłonę pod autem po prawej stronie i przewody idą w wzmocnieniach podłogi. Co jakiś czas są dziury technologiczne. Przez nie włożyłem pocieta detke od dużego Fiata :p przewody przez to się napięly i przestały terkotac.
Offline

tecring

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 19 paź 2018, 10:43
  • Online: 4h 31m 43s
  • Auto: VW Jetta
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: 3city

Re: [TPI] Terkoczące przewody paliwowe

Post19 paź 2018, 10:46

Panowie jakie konkretnie filtry montujecie ? każdy zamiennik wymienia się na B/C/K i ma 6.6 bara, niektóre 6,4 i też są wymienne na K

Miałem oryginalny filtr z 2009roku i coś mi do łba strzeliło by go wymienić i teraz mam problem. Filtron odezwał się po 50km, mann po 10km.

Przewody układałem.
Następna

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości