Dzisiaj jest 29 mar 2024, 06:45


[1,6 TDI 90KM] Tarpnięcia przy 1 ruszaniu po nocy

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

xxkubaxx

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 23 sty 2020, 13:11
  • Online: 1h 45m 44s
  • Auto: VW GOLF 6
  • Silnik: 1.6 TDI 90km
  • Lokalizacja: Mazowieckie

Tarpnięcia przy 1 ruszaniu po nocy

Post23 sty 2020, 17:32

Dzień dobry,
Mam problem z Golfem 1.6 TDI po pierwszym odpaleniu po nocy, objawy są takie że samochód delikatnie dłużej kręci rozrusznikiem, nie ma za bardzo mocy i po załączeniu 1 biegu tarpnie około 5 razy i jedzie dalej normalnie.
Kolejne uruchomienia silnik i próby ruszanie bez niepokojących objawów, aż do kolejnego poranka.
Sprawdzałem świece żarowe i zauważyłem taką przypadłość, że prąd jest podawany do świec dopiero w momencie kręcenia rozrusznikiem, a raczej świece powinny dostawać go już przy przekręceniu stacyjki? - Czy coś mogło się zepsuć?
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Offline
Awatar użytkownika

jarekgk

Forumowicz

  • Posty: 523
  • Rejestracja: 17 paź 2015, 05:28
  • Online: 59d 9m 31s
  • Pochwały: 31
  • Auto: VW GOLF VII i VII FL
  • Silnik: 2.0TDI CRLB 1.4 CZDA
  • Lokalizacja: łódzkie

Re: Tarpnięcia przy 1 ruszaniu po nocy

Post23 sty 2020, 18:29

Po pierwsze nie ma tu wróżek, więc bez skanu sterowników auta np. poprzez VCDS nic z fusów nikt tu nie wywróży.
Po drugie moim zdaniem na początek podładuj akumulator, przy niskich temperaturach ma mniejszą sprawność, może być już słaby i dlatego rano słabiej kręci, a diesel potrzebuje "kopa"
Offline

xxkubaxx

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 23 sty 2020, 13:11
  • Online: 1h 45m 44s
  • Auto: VW GOLF 6
  • Silnik: 1.6 TDI 90km
  • Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tarpnięcia przy 1 ruszaniu po nocy

Post24 sty 2020, 09:10

jarekgk pisze:Po pierwsze nie ma tu wróżek, więc bez skanu sterowników auta np. poprzez VCDS nic z fusów nikt tu nie wywróży.
Po drugie moim zdaniem na początek podładuj akumulator, przy niskich temperaturach ma mniejszą sprawność, może być już słaby i dlatego rano słabiej kręci, a diesel potrzebuje "kopa"


Kolega robił mi skan VCDS i twierdzi, że żadnych błędów nie pakazuje, jakby wszystko było w porządku.
Powiedział, że problem ma krótkie obiawy jak na razie i ciężko będzie stwierdzić przyczynę.
Masz jakiś pomysł co jeszcze można sprawdzić?
Gdzie znajduje się czujnik temperatury, który przekazuję info o tym, że trzeba załączyć świece?
Offline

wred

Aktywny

  • Posty: 120
  • Rejestracja: 14 maja 2016, 12:01
  • Online: 5d 11h 51m 56s
  • Auto: VW Golf 6 i 7
  • Silnik: 200KM
  • Lokalizacja: WLKP

Re: Tarpnięcia przy 1 ruszaniu po nocy

Post24 sty 2020, 14:55

Badanie pod kątem błędów to nie wszystko taką przypadłość trzeba wybadać z VCDS zrobić kilka testów.
Offline

xxkubaxx

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 23 sty 2020, 13:11
  • Online: 1h 45m 44s
  • Auto: VW GOLF 6
  • Silnik: 1.6 TDI 90km
  • Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tarpnięcia przy 1 ruszaniu po nocy

Post26 sty 2020, 13:22

Niestety nie posiadam kabelka VCDS i nie mogę sam wykonać kilka testów.
Miałby ktoś jakieś pomysły co mogę jeszcze sprawdzić na własną rękę?
Offline

Sztefan

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 15 lut 2018, 23:52
  • Online: 10h 1m 30s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Tarpnięcia przy 1 ruszaniu po nocy

Post24 cze 2020, 22:20

Witam
Mam golfa tylko z silnikiem 105 km i mam taki sam problem po dłuższym postoju podczas ruszania takie tarpniecia/ szarpnięcia silnikiem , po przejechaniu kilkunastu metrów wszystko jest ok , dodam że 12 tys wcześniej były wymienione wszystkie cztery wtryskiwacze na nowe i raz silnik odpala szybciej a raz trzeba minimalnie dłużej zakręcić . Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć co to może być ?
Offline

A-R-T-U-R

Stały Bywalec

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 14 kwie 2014, 08:50
  • Online: 18d 13h 25m 27s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf VI Match
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Tarpnięcia przy 1 ruszaniu po nocy

Post26 cze 2020, 15:51

xxkubaxx pisze:Niestety nie posiadam kabelka VCDS i nie mogę sam wykonać kilka testów.
Miałby ktoś jakieś pomysły co mogę jeszcze sprawdzić na własną rękę?

Jakie testy chcesz robic? Mam vcdsa i moge pomóc
był mk5, jest mk6 1.4 TSI

Obrazek

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości