Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:46


[2.0 TDI 110KM] Niedziałające Ogrzewanie Pasażera

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Papi1996

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 04 sty 2017, 18:43
  • Online: 3h 19m 28s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Jordanow

Niedziałające Ogrzewanie Pasażera

Post05 sty 2017, 11:57

Witam, ostatnio wracając z trasy mój tata zauważył iż nie działa mi ogrzewanie po prawej stronie, nawiewy normalnie działają lecz leci tylko zimne powietrze. Po stronie kierowcy wszystko działa jak należy. Zdemontowałem schowek i sprawdziłem silniczki, cięgna i czujniki temperatury, wszystko działa, układ chłodzenia nie jest zapowietrzony a węże do nagrzewnicy są gorące, proszę o pomoc
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Niedziałające Ogrzewanie Pasażera

Post05 sty 2017, 12:08

Na początek zrób adaptacje klapek, jesli nie pomoże to zaciął sie silniczek nastawczy powietrza, w vcds będziesz miał błąd...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

Papi1996

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 04 sty 2017, 18:43
  • Online: 3h 19m 28s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Jordanow

Re: Niedziałające Ogrzewanie Pasażera

Post05 sty 2017, 12:16

Zrobiłem to już używając przycisków nawiewu na twarz i AC ale nie pomogło, widać gdzieś ten silniczek o którym mówisz?
Offline

PLUS24H

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 05 sty 2017, 18:37
  • Online: 25m 13s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Ostrow Wielkopolski

Re: Niedziałające Ogrzewanie Pasażera

Post05 sty 2017, 18:42

Witam, co prawda nie w Golfie VI, ale miałem już kilka przypadków w Passacie B6.
Nagrzewnica była w połowie zatkana i właśnie od strony kierowcy leciało ciepłe, środek od strony kierowcy letni, środek od strony pasażera troszkę zimniej niż po lewej i skrajny od pasażera zimny .
I w przypadku B6 ciężko było zdiagnozować dokładnie bez wyciągania nagrzewnicy co równa się z wyciąganiem deski i tunelu.
W jednym modelu wlaliśmy środek do płukania i na 3 miesiące było lepiej, później problem wrócił .
Pozdrawiam
Offline

Papi1996

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 04 sty 2017, 18:43
  • Online: 3h 19m 28s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Jordanow

Re: Niedziałające Ogrzewanie Pasażera

Post18 lut 2017, 20:39

Witam ponownie, znalawszy czas rozebrałem całą deskę i belkę aby dobrać się do nagrzewnicy, sprawdziłem klapy, silniczki, czujniki temperatury i jakości powietrze, pompę główną wody i pompe pomocniczą, nic to nie dało. Wreszcie zdemontowałem wymiennik ciepła i okazało się że jest zamulony. Przesyłam zdjęcia i dziękuję za pomocy, pozdrawiam :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

A-R-T-U-R

Stały Bywalec

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 14 kwie 2014, 08:50
  • Online: 18d 13h 25m 27s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf VI Match
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Niedziałające Ogrzewanie Pasażera

Post14 lis 2019, 14:50

hejka

mam problem z ogrzewaniem w całym aucie 1.4 TSI CAXA. Mam zmieniony panel klimy na nowy ale tutaj nie szukałbym problemu, gdyż nie generuje on żadnych błędów ale może się mylę i warto podpiąć stary panel. Po krótce...
nastawiam panel na HI, pod deską słyszę jak powietrze krąży a nic nie leci z kratek wentylacyjnych
panel ustawiony w sposób jak na zdjęciu tylko nastawy inne
Obrazek
zapytacie czy robiłem reset klapek - tak
zapytacie czy przeprowadziłem adaptację panela - tak
zapytacie czy mam odpowiednie kodowanie - tak
zapytacie czy latem było ok - tak
sprawdziłem również jak wyglądają wskazania czujników temperatury
Obrazek
Zastanawia mnie temp na jednym z czujników :-k - czy on może być odpowiedzialny za brak ogrzewania?
był mk5, jest mk6 1.4 TSI

Obrazek
Offline

A-R-T-U-R

Stały Bywalec

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 14 kwie 2014, 08:50
  • Online: 18d 13h 25m 27s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf VI Match
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Niedziałające Ogrzewanie Pasażera

Post15 lis 2019, 11:27

dziś będzie macanko nagrzewnicy bo na nią padło podejrzenie. Zobaczymy co wyjdzie. W najgorszym wypadku będzie wymiana na nową.
był mk5, jest mk6 1.4 TSI

Obrazek
Offline

A-R-T-U-R

Stały Bywalec

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 14 kwie 2014, 08:50
  • Online: 18d 13h 25m 27s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf VI Match
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Niedziałające Ogrzewanie Pasażera

Post15 lis 2019, 22:57

Obmacane od strony silnika i od strony samej nagrzewnicy we wnętrzu auta.
Auto rozgrzane do 90 stopni.
Na wejściu nagrzewnica gorąca aż parzy. Wyjście wydawało się gorące ale nie parzyło. Rurki w komorze silnika są jedna nad drugą to za bardzo nie byłem pewny odczuć temperatury gdyż nie ma jak tam rąk włożyć.
Obrazek
Postanowiłem zajrzeć od środka. Zdjąłem boczną osłonę tunelu, poduszkę kolan kierowcy, odkręciłem 3 śrubki osłony nagrzewnicy i mam ją na wierzchu
Obrazek
Auto pyka sobie na biegu jałowym, wejście parzy a wyjście ledwo ciepłe. Podgazowałem trochę i dopiero temperatura wejścia i wyjścia w miarę się zrównała. Coś sądzę, że nagrzewnicę szlag trafił. Idzie do wymiany. Nowa już zamówiona - również Denso
Przy okazji do wymiany pójdzie również czujnik temp w kanale po stronie kierowcy, gdyż daje jakieś dziwne wskazania odbiegające od pozostałych
Obrazek
był mk5, jest mk6 1.4 TSI

Obrazek
Offline

A-R-T-U-R

Stały Bywalec

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 14 kwie 2014, 08:50
  • Online: 18d 13h 25m 27s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf VI Match
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Niedziałające Ogrzewanie Pasażera

Post16 lis 2019, 10:17

Zabrałem się za podmianę czujników. Jak wyjmie się kratkę nawiewu kierowcy to widać czujnik. Wystarczy zdjąć boczek deski i mamy wtyczkę do czujnika na wierzchu.
Czujniki podmienione a temperatura w nogach kierowcy została bez zmian.
Obrazek Zatem czujnik jest ok. I nagle olśnienie. Przecież dosłownie kilka cm od tego czujnika jest nagrzewnica. Więc temperatura musi być wyższa :wall:
Wymienię nagrzewnicę i dam znać jak efekty
Tylko najpierw muszę się dowiedzieć jak zdjąć tą blachę od mocowania poduszki znad kolan kierowcy
Obrazek bo coś czuję, że bez demontażu nie wyjmę nagrzewnicy. Ma ktoś pomysł jak to ustrojstwo zdemontować :-k
był mk5, jest mk6 1.4 TSI

Obrazek
Offline

A-R-T-U-R

Stały Bywalec

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 14 kwie 2014, 08:50
  • Online: 18d 13h 25m 27s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf VI Match
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Niedziałające Ogrzewanie Pasażera

Post16 lis 2019, 11:41

Też sobie odpowiem   :lol:
Są 4 śruby które trzymają to ustrojstwo. 2 z lewej przy bcm i 2 z prawej nie wiem przy czym bo je tylko namacałem i odkręciłem na czuja. W każdym bądź razie będzie zabawa z ponownym montażem i przyda się lusterko lub telefon z aparatem i światełkiem z przodu
I dziś podczas w miarę spokojnej jazdy po mieście po stronie pasażera leci w miarę ciepłe powietrze, po środku już chłodniejsze a po stronie pasażera zimne
był mk5, jest mk6 1.4 TSI

Obrazek
Offline

A-R-T-U-R

Stały Bywalec

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 14 kwie 2014, 08:50
  • Online: 18d 13h 25m 27s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf VI Match
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Niedziałające Ogrzewanie Pasażera

Post23 lis 2019, 01:30

Wymiana nagrzewnicy rozwiązała problem.
był mk5, jest mk6 1.4 TSI

Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

karol57

Stały Bywalec

  • Posty: 475
  • Rejestracja: 25 maja 2013, 05:39
  • Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
  • Online: 60d 7h 20m 34s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 7.5 Highline
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150 KM
  • Lokalizacja: Gdańsk

Re: Niedziałające Ogrzewanie Pasażera

Post23 lis 2019, 11:02

:lokej:
Offline

Pawel mk6

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 03 sty 2020, 20:16
  • Online: 56m 57s
  • Auto: Vw Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI 110KM CBDC
  • Lokalizacja: Legnica

Re: Niedziałające Ogrzewanie Pasażera

Post03 sty 2020, 20:22

Witam czy ktoś mógłby precyzyjniej opisać gdzie znajdę śruby mocujące ta metalowa część pod kolanami kierowcy? Próbuje dostać się do nagrzewnicy jednak poległem na tym etapie, chodzi mi o część z ostatniego zdjęcia użytkownika ARTUR. Dziękuje
Offline

A-R-T-U-R

Stały Bywalec

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 14 kwie 2014, 08:50
  • Online: 18d 13h 25m 27s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf VI Match
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Niedziałające Ogrzewanie Pasażera

Post03 sty 2020, 20:28

Zerknij na messenger na priv. Musisz polozyc sie na plecach i na macanego wlozyc rece. Wyczujesz je
był mk5, jest mk6 1.4 TSI

Obrazek
Offline

greg

Stały Bywalec

  • Posty: 340
  • Rejestracja: 09 kwie 2014, 15:54
  • Online: 13d 17h 22m 3s
  • Pochwały: 3
  • Auto: Golf VI OCTAVIA
  • Silnik: CAYC 1.5 DADA
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Niedziałające Ogrzewanie Pasażera

Post29 lis 2020, 23:16

Dopisze od siebie, objawy: brak Ciepłego powietrza po lewej stronie samochodu (od pasażera) na każdej pozycji, szyba środkowa i boczna kratka, nogi. Auto podpięte pod vcds zero błędów. Działania: od najprostszych, restart klap klimatronic kilkukrotnie, zero efektu. Dokładna diagnostyka vcds, wszystkie czujniki sprawne, wszystkie silniki sprawne, katy otwierania i zamykania klap ok, dalej zero błędów, temperatura węży od nagrzewnicy (wymiennika ciepła) gorące nie byłem w stanie utrzymać zasilania i powrotu nawet przez sekundę, parzyły. To mnie wprowadziło w błąd, pomyślałem ze skoro nagrzewnica jest drożna, wina musi być w sterowaniu, podmiana panelu sterowania, podmiana czujników temp, podmiana kilku silników od klap, rezultat żaden oprócz rozbebeszonego połowy środka samochodu :) następne kroki kupiłem środek do czyszczenia układu chodzenia flush liqui moly, po zastosowaniu temperatura po lewej stronie skoczyła o 2*C nie wiele, ale na tyle żeby sprawdzić co jest z nagrzewnicą, demontaż nagrzewnicy okazało się ze jest zalepiona syfem, nie wiem skąd cały czas lany oryginalny płyn g12 Później g13 z woda demineralizowana. Zaczęłam od spuszczenia płynu, rozpięciami węży w komorze silnika, demontaż poduszki i blachy mocującej poduszkę, cała resztę miałem już ściągnięta podczas diagnostyki. Kupiłem co było na stanie, oryginał w aso 7 dni nie mogłem czekać, wziąłem co było w hurtowni: Nissens różnica w stosunku do oryginałów znacząco wyczuwalna w wadze, niestety jakoś króćców do podłączenia tragiczna oryginał średnica 18,75 Zamiennik 19,9mm wiec pilnik w dłoń i szlifowanie, dodatkowo uszczelki które były w komplecie są za duże, podmiana uszczelek i złożenie, do połączeń użyłem smaru silikonowego, bardzo ułatwia sprawę. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to
Producent naszego układu klimatyzacji, DENSO lub VALEO. Wiele dzięki dla kolegi A-R-T-U-R za informacje. Korzystałem z
Kilku nagrań na YouTube, wymiana nagrzewnicy skoda
Superb II, Passat b7 jest wiele innych nagrań USA/UK ale tam jest system VALEO. Denso ma inaczej wyprowadzone przewody.

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 7 gości