Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:42


[1.4 TSI 122KM] Nie odpala za pierwszym razem

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

tomaszek

Nieśmiały

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 02 sty 2016, 22:50
  • Online: 1d 2h 30m 13s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI CAXA
  • Lokalizacja: Jelenia Gora

Nie odpala za pierwszym razem

Post09 maja 2016, 18:01

Cześć ostatnio mam problem ze swoim golfem po dobie lub 2 stania, nie chce odpalić za pierwszym razem dopiero tak po 2-3 razie odpala. Jak juz odpali to silnik pracuje prawidlowo. Podpięty bym VCDS i jest zero błędów. Dodam jeszcze ze rozrząd był wymieniony jakieś 7 tysięcy temu ale bez wariataro :banghead: i czasem terkocze na rozruchu. Obawiam się ze to będzie z tym związane. Miał już ktoś takie problemy?
Offline

ques

Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 03 maja 2016, 18:10
  • Online: 3h 32m 39s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA TSI 1.4 122 KM
  • Lokalizacja: dolnyslask

Re: Nie odpala za pierwszym razem

Post15 maja 2016, 11:41

Cześć,

Kiedy świece były wymieniane? W tych silnikach max. to 60k km. U mnie jedna z cewek była uszkodzona niestety komputer nie zgłaszał żadnego błędu podczas odpalania a problem miałem podobny.
Warto tez sprawdzić filtry powietrza, paliwa, kompresje na cylindrach ;)

Tutaj masz mój pełny opis:
vw-eksploatacja/gasnie-przy-odpalaniu-t4171.html

Pozdrawiam
Offline

tomaszek

Nieśmiały

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 02 sty 2016, 22:50
  • Online: 1d 2h 30m 13s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI CAXA
  • Lokalizacja: Jelenia Gora

Re: Nie odpala za pierwszym razem

Post16 maja 2016, 13:13

Na świecach to mam przejechane około 40k km, więc już czas myśleć o wymianie, a co do odpalania to dziwna sprawa bo po dolaniu oleju pod max (miałem ponizej 3/4) odpala już normalnie. Chyba, że to zbieg okolicznosc bo problem pojawił się jak temp. na dworzu była powyzej 20, a teraz znow jest zimniej. Narazie czekam może problem będzie już na tyle poważny ze pojawi sie blad w vcdsie i bedzie wszystko wiadome.
Offline

ques

Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 03 maja 2016, 18:10
  • Online: 3h 32m 39s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA TSI 1.4 122 KM
  • Lokalizacja: dolnyslask

Re: Nie odpala za pierwszym razem

Post17 maja 2016, 19:18

Cześć,

Moim zdaniem to zbieg okoliczności ale daj znac ci z tego wyszło. Jeszcze jedna przyczyna może być to, ze paliwo wraca do baku wtedy można albo szukać mini nieszczelności lub założyć zaworek przepuszczający płyn tylko w jedna stronę. Akurat w tym silniku jest łączenie na wężyku, który jest w łapkach na dolotowym i wystarczy zamienić oryginalna złączkę zaworkiem.
Offline

Biturbo

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 21 lis 2018, 18:52
  • Online: 2h 46m 46s
  • Auto: Vw eos
  • Silnik: 1.4 tak CAXA

Re: Nie odpala za pierwszym razem

Post21 lis 2018, 18:56

Hej , u mnie pojawił się ten sam problem . Auto przeważnie odpala za 2 razem lub 3 ( nigdy za pierwszym ) odebrane od mechanika po wymianie rozrządu ( kompletnego ) oraz świec , oleju, płynu chłodniczego i filtrów ( nawet paliwowy) czy ktoś wie w czym leży przyczyna? :(
Przez pierwsze 500 km radnych problemów . Teraz jak się zrobiło trochę zimniej (od 10 stopni w dół ) to autko tak robi . Czy to zbi3g okolicznosci czy może coś mogło się " przestawić " w rozrzadzie
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 14h 57m 2s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Nie odpala za pierwszym razem

Post22 lis 2018, 08:12

Biturbo pisze:Hej , u mnie pojawił się ten sam problem . Auto przeważnie odpala za 2 razem lub 3 ( nigdy za pierwszym ) odebrane od mechanika po wymianie rozrządu ( kompletnego ) oraz świec , oleju, płynu chłodniczego i filtrów ( nawet paliwowy) czy ktoś wie w czym leży przyczyna? :(
Przez pierwsze 500 km radnych problemów . Teraz jak się zrobiło trochę zimniej (od 10 stopni w dół ) to autko tak robi . Czy to zbi3g okolicznosci czy może coś mogło się " przestawić " w rozrzadzie

Czy podłączałeś VCDS i sprawdzałeś błędy? Przyczyn może być wiele.
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline

martinezo

Nieśmiały

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 23 lut 2015, 13:02
  • Online: 8h 21m 25s
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Polska

Re: Nie odpala za pierwszym razem

Post23 lis 2018, 12:44

Cześć,

u mnie też były problemy przy odpalaniu. Często wiązało się to z zaterkotanie i gasł.Za drugim razem odpalał bez problemu.
VCDS nie pokazywał błędów. Najbardziej dawało się zauważyć na przełomie zima/wiosna.
Terkotanie pojawiał się czasem, ale nie zawsze gasł silnik. Wymieniłem rozrząd, bo już miałem dosyć. Od tego momentu wszystko jest ok.
Offline

Biturbo

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 21 lis 2018, 18:52
  • Online: 2h 46m 46s
  • Auto: Vw eos
  • Silnik: 1.4 tak CAXA

Re: Nie odpala za pierwszym razem

Post05 gru 2018, 12:13

To mam drugi raz zmieniać rozrząd ? :/
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 14h 57m 2s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Nie odpala za pierwszym razem

Post05 gru 2018, 17:05

Biturbo pisze:To mam drugi raz zmieniać rozrząd ? :/

A może wymiana rozrządu była zrobiona niechlujnie i stąd te problemy.
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Nie odpala za pierwszym razem

Post05 gru 2018, 17:37

Nie mówię ze fak było ale jak brudno mówi jeżeli robił to stasio w „stodole” bez specjalnych narzędzi a co ważne klucza dynamometrycznego to tak szykuje ci się kolejny komplet do wymiany. Jeżeli tak było jak podejrzewamy to odzaluj grosza i oddaj auto do doktora w dobrym serwisie, chociażby w ASO. Z takim problemem byś pojechał do nich jeżeli by zdiagnozowali rozrząd to jest spora szansa ze poprzedni który robili zamienia a prawidłowy w ramach dwu letniej gwarancji jaka VW udziela na części
Offline

martinezo

Nieśmiały

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 23 lut 2015, 13:02
  • Online: 8h 21m 25s
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Polska

Re: Nie odpala za pierwszym razem

Post13 gru 2018, 08:49

Wymieniłeś rozrząd bez wariatora, czyli niekompletny. Jeśli wariator był uszkodzony, a z tego co piszesz to na to wskazuje, to mógł już rozciągnąć łańcuch. Możesz dalej tak jeździć, lub wymienić tym razem kompletny rozrząd wraz z wariatorem.
Ja wymieniłem na zestaw zakupiony na allegro 03C 198 229C , oryginał VW i teraz nie mam problemów z odpalaniem.

Może w Twoim przypadku wystarczy wymienić wariator i łańcuch, ale to musiałby ocenić ogarnięty w temacie mechanik, po zdemontowaniu pokrywy, więc sam zdecyduj co zrobisz.
Offline

Biturbo

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 21 lis 2018, 18:52
  • Online: 2h 46m 46s
  • Auto: Vw eos
  • Silnik: 1.4 tak CAXA

Re: Nie odpala za pierwszym razem

Post15 gru 2018, 12:26

Wariator został też wymieniony :/
Offline

Biturbo

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 21 lis 2018, 18:52
  • Online: 2h 46m 46s
  • Auto: Vw eos
  • Silnik: 1.4 tak CAXA

Re: Nie odpala za pierwszym razem

Post01 lis 2019, 08:24

Diagnoza w serwisie aso - przestawiony rozrzad . auto 3 dni temu odebrane z serwisu.
Na placu przy odbiorze odpalił wzorowo A teraz koło domu robi tak samo jak wcześniej :shock:
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Nie odpala za pierwszym razem

Post01 lis 2019, 09:21

Oddawaj na gwarancje ;)

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości