Dzisiaj jest 29 mar 2024, 16:11


[2.0 TDI 140KM] Kontrolka DPF

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

JacobL

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 14 sty 2021, 14:47
  • Online: 5h 57m 1s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR
  • Lokalizacja: Pomorskie

Kontrolka DPF

Post18 sty 2021, 08:57

Witam.
Wczoraj wracając z pracy zapaliła mi się kontrolka DPF. Z racji, że samochód mam od niedawna to nie wiedziałem co ona znaczy i po przyjechaniu do domu i odczekaniu paru minut zgasiłem silnik. Przeczytałem w necie, że to sygnał, iż DPF jest zapchany więc włączyłem auto ponownie i pojechałem się przejechać starając się utrzymywać duże obroty. Niestety nie miałem możliwości zrobienia dużego stałego odcinka i po powrocie kontrolka nadal się paliła (obroty na postoju 1000). Odczekałem 10 minut dodając co jakiś czas gazu (trzymałem kilka sekund na 25000 obrotów). Obroty spadły do 900 po czym wyłączyłem silnik lecz kontrolka nie zgasła.
Co w takiej sytuacji zrobić? Pojechać na obwodnicę?
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 12h 36m 56s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontrolka DPF

Post18 sty 2021, 09:25

Wg instrukcji to zapalenie sie juz na stale kontrolki DPF wymaga serwisu lub nawet jego wymiany. Standardowa procedura ktora uruchamia sobie samochod moze juz nie pomoc. Musisz podpiac samochod pod komputer i odczytac jakie sa wartosci zapchania filtra albo podjechac do jakiegos serwisu.
Offline

wojtaszekm

Aktywny

  • Posty: 118
  • Rejestracja: 01 lip 2014, 20:52
  • Online: 22d 4h 54m 53s
  • Pochwały: 5
  • Auto: VW golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 105 KM CAYC
  • Lokalizacja: lubelskie

Re: Kontrolka DPF

Post18 sty 2021, 09:26

Obwodnica, ekspresówka (jeżeli jest w pobliżu), 4 bieg, obroty 2000 i jechać aż zgaśnie. A jak nie zgaśnie - to komputer z VCDS i tryb wypalania serwisowego.
Offline

JacobL

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 14 sty 2021, 14:47
  • Online: 5h 57m 1s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kontrolka DPF

Post18 sty 2021, 09:37

wojtaszekm pisze:Obwodnica, ekspresówka (jeżeli jest w pobliżu), 4 bieg, obroty 2000 i jechać aż zgaśnie. A jak nie zgaśnie - to komputer z VCDS i tryb wypalania serwisowego.

Ile taka jazda mniej więcej trwa ?
Widziałem jak gość na YouTube wypalił kontrolkę na 3 biegu przy 3000 obrotów jadąc 5 min. Jest to możliwe ?
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 12h 36m 56s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontrolka DPF

Post18 sty 2021, 09:57

Jak trwa procedura wypalania to mozna poznac to po innej pracy silnika, wiekszych obrotach na biegu jalowym i wiekszym spalaniu na jalowym. Takze dopoki bedzie to trwalo to nie wylaczaj samochodu tylko jedz dalej :)
Offline

wojtaszekm

Aktywny

  • Posty: 118
  • Rejestracja: 01 lip 2014, 20:52
  • Online: 22d 4h 54m 53s
  • Pochwały: 5
  • Auto: VW golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 105 KM CAYC
  • Lokalizacja: lubelskie

Re: Kontrolka DPF

Post18 sty 2021, 10:44

JacobL pisze:
wojtaszekm pisze:Obwodnica, ekspresówka (jeżeli jest w pobliżu), 4 bieg, obroty 2000 i jechać aż zgaśnie. A jak nie zgaśnie - to komputer z VCDS i tryb wypalania serwisowego.

Ile taka jazda mniej więcej trwa ?
Widziałem jak gość na YouTube wypalił kontrolkę na 3 biegu przy 3000 obrotów jadąc 5 min. Jest to możliwe ?



Tak jak pisałem - 4 bieg , obroty 2000-2500, obwodnica, ekspresówka i jazda ok 10 - 12 km. Najlepiej zapnij tempomat i gotowe
Offline
Awatar użytkownika

Tomczyk

Aktywny

  • Posty: 124
  • Rejestracja: 27 wrz 2019, 11:29
  • Online: 5d 17h 21m 50s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: Swarzędz

Re: Kontrolka DPF

Post18 sty 2021, 10:45

Ważne jest żeby jechać powyżej 70 km/godzinę. Według instrukcji auto powinno być nagrzane. Też ostatnio jeździłem żeby wypalić i nic. Jak doczytałem o prędkości pojechałem na obwodnicę i po około 10 km wszystko wróciło do normy.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
Offline

JacobL

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 14 sty 2021, 14:47
  • Online: 5h 57m 1s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kontrolka DPF

Post18 sty 2021, 10:47

Tomczyk pisze:Ważne jest żeby jechać powyżej 70 km/godzinę. Według instrukcji auto powinno być nagrzane. Też ostatnio jeździłem żeby wypalić i nic. Jak doczytałem o prędkości pojechałem na obwodnicę i po około 10 km wszystko wróciło do normy.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

A też świeciła Ci się kontrolka ?
Offline
Awatar użytkownika

Tomczyk

Aktywny

  • Posty: 124
  • Rejestracja: 27 wrz 2019, 11:29
  • Online: 5d 17h 21m 50s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: Swarzędz

Re: Kontrolka DPF

Post18 sty 2021, 11:54

Tak, plus komunikat na wyświetlaczu. Najczęściej kilkukrotne przerwanie wypalania powoduje zapalenie się kontrolki. Spokojnie przejedź się, tak z 10 km powyżej 70 km na godzinkę najlepiej z tempomatem i będzie ok

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline

JacobL

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 14 sty 2021, 14:47
  • Online: 5h 57m 1s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kontrolka DPF

Post18 sty 2021, 12:05

Tomczyk pisze:Tak, plus komunikat na wyświetlaczu. Najczęściej kilkukrotne przerwanie wypalania powoduje zapalenie się kontrolki. Spokojnie przejedź się, tak z 10 km powyżej 70 km na godzinkę najlepiej z tempomatem i będzie ok

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Ok dzięki za pomoc. Dziś po pracy pojadę się przejechać.

Właśnie ostatnimi czasy zaobserwowałem że samochód ma wyższe obroty na postoju ale myślałem że to przez klimatyzację albo coś. Najwidoczniej chciał się wypalić i go gasiłem.

Mam to auto raptem tydzień więc jeszcze nie wiem co i jak.

Jesteście w stanie powiedzieć jakie obroty powinien mieć ten golf normalnie na postoju bez klimy ? 900?
Offline
Awatar użytkownika

Tomczyk

Aktywny

  • Posty: 124
  • Rejestracja: 27 wrz 2019, 11:29
  • Online: 5d 17h 21m 50s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: Swarzędz

Re: Kontrolka DPF

Post18 sty 2021, 13:31

Tak, około 900. Na ciepłym silniku

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
Offline

JacobL

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 14 sty 2021, 14:47
  • Online: 5h 57m 1s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kontrolka DPF

Post18 sty 2021, 16:48

Witam ponownie.
Po powrocie z pracy przejechałem się krajówką kawałek (temperatura 80 stopni) na wysokich obrotach i po przyjeździe do domu obroty spadły do 900 i kontrolka znikła po przekręceniu kluczyka.
Myślicie że to jakiś błąd? Czy po prostu wypaliło się poniżej wartości granicznej?

Przed wyjazdem z pracy pojawił się komunikat:
Diesel partikelfilter bordbuch. Teraz już się nie wyświetla.
Offline
Awatar użytkownika

Tomczyk

Aktywny

  • Posty: 124
  • Rejestracja: 27 wrz 2019, 11:29
  • Online: 5d 17h 21m 50s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: Swarzędz

Re: Kontrolka DPF

Post18 sty 2021, 17:38

Po prostu wypalił się prawidłowo. Ja mam do pracy 14 km, raz w tygodniu jadę okrężną drogą po obwodnicy i nie ma żadnych problemów. Jak byłem na pracy zdalnej i nie jeździłem dwa tygodnie to kontrolka się zapaliła. Trzeba to brać pod uwagę i co jakiś czas go pogonić

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości