Dzisiaj jest 29 mar 2024, 00:10


[All] Klamka wewnętrzna pasażera nie otwiera dzwi a linka jest OK

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

kermitoos

Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 13 lut 2018, 18:19
  • Online: 16h 36m 5s
  • Auto: VW Golf 6 - 2009
  • Silnik: 1.6 MPI BSE
  • Lokalizacja: Łącko

Klamka wewnętrzna pasażera nie otwiera dzwi a linka jest OK

Post28 gru 2018, 11:09

Witam serdecznie. Tak jak w temacie drzwi pasażera przestały się otwierać od wewnątrz. Przeglądając forum myślałem że to linka padła więc rozebrałem boczek i ku mojemu zdziwieniu linka pracuje normalnie - jak ją pociągnę to wraca płynnie więc myślę że jest OK. Więc tu moje pytanko co może być przyczyną..... awaria zamka? jeśli tak to jak go wydobyć? pozdrawiam
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Klamka wewnętrzna pasażera nie otwiera dzwi a linka jest

Post28 gru 2018, 11:33

A może blokadę masz włączona w drzwiach zobacz czy nie jest przekręcona, znajduje się pod zamkiem w tylnich drzwiach ;)
Offline

kermitoos

Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 13 lut 2018, 18:19
  • Online: 16h 36m 5s
  • Auto: VW Golf 6 - 2009
  • Silnik: 1.6 MPI BSE
  • Lokalizacja: Łącko

Re: Klamka wewnętrzna pasażera nie otwiera dzwi a linka jest

Post30 gru 2018, 19:37

Dzięki za sugestię ale zapomniałem napisać że chodzi o przednie drzwi pasażera a w nich nie ma blokady dla małych dzieci. Jedyne co zrobiłem w tej sprawie do użyłem środka smarującego typu WD-40 i złożyłem boczek (info dla potomnych: plastikowe spinki boczka są jak dla mnie jednorazowe;], kupiłem nowe bo te jak już się raz założy to się blokują i do ponownego montażu zbytnio nie nadają chyba że się je rozblokuje co jest sztuką dla cierpliwych;] - koszt nowych to 10pln więc jak kto uważa ale i tak przy demontażu jest szansa na urwanie 1 lub 2 tak jak w moim przypadku;] )... ku mojemu zdziwieniu drzwi zaczęły działać normalnie - przypisuję tę sprawę cudownemu środkowi którym spryskałem zamek;]
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Klamka wewnętrzna pasażera nie otwiera dzwi a linka jest

Post31 gru 2018, 11:27

Apropo spinek to odpowiednie narzędzie do demontażu plastików i spinki wychodzą nie ruszone ;) jak chcesz mogę podesłać ci poradnik jak rozbierac drzwi i jak obchodzić się z zapinki
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: Klamka wewnętrzna pasażera nie otwiera dzwi a linka jest

Post31 gru 2018, 11:29

WD-40 na pierwszy ogień tak, ale nie do nasmarowania zamków. Lepie psiknij po tym jakimś smarem w płynie.
Offline

wlado78

Aktywny

  • Posty: 192
  • Rejestracja: 03 maja 2014, 14:56
  • Online: 6d 1h 47m 28s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 5
  • Silnik: BSE
  • Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: Klamka wewnętrzna pasażera nie otwiera dzwi a linka jest

Post31 gru 2018, 12:41

tez smaruje wd40 zamki i zawsze pomaga
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: Klamka wewnętrzna pasażera nie otwiera dzwi a linka jest

Post31 gru 2018, 13:17


Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości