Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 20:18


[2.0 TDI 140KM] Drgania w kierownicy i "bicie" chyba w oponach...

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

depeche30

Nieśmiały

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 16 kwie 2012, 14:42
  • Online: 15h 54m 25s
  • Auto: VW GOLF 6
  • Silnik: 2.0 TDI Higline
  • Lokalizacja: WARSZAWA

Drgania w kierownicy i "bicie" chyba w oponach...

Post06 lis 2013, 00:53

Osatnio zauwazyłem dziwne drgania na kierownicy,ogólnie w aucie i "bicie " chyba od opon.PODCZAS JAZDY wolnej 50 km przysśpieszaniu ,a i nawet powyzej 160 km,wiecpojechałem do mechanika (ASO nie ufam),zanaczam ze były to opony letnie,Ten wymienił mi łozysko z przodu i powiedział ,ze bedzie git.niestety nic to nie pomogło,wiec wymyslił ze to guma na wachaczu ,postanowiłem wiec na MEGA wkur@#$%^&*e,wymienic oba łozyska w kołach i dwa wachacze z pełmnym oprzyrzadowaniem.(SORY ZA MÓJ BRAK SKŁĄDNI W OPISACH),ale jestem mega zły ,bo nie mogę tego wyeliminować,a nie chcę w ciemno wymieniać "całego zawieszenia" :banghead: :banghead: :banghead: ,po tych wymianach dodatkowo pojechałem na geometrię kół.i nic.po dwóch dniach zmieniłem opony na zimowe,pieknie wywazone itd,również nic nie pomogło.Panowie forumowicze,mchanicy,koledzy ,doradzajcie ,jakie macie pomysły ,na ten temat ,bo ja już nie mam siły
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Drgania w kierownicy i "bicie" chyba w oponach...

Post06 lis 2013, 06:43

drży sama kierownica czy całe auto i niesie po karoserii? drży przy przyspieszaniu czy cały czas? wiecej szczegółow kolego...wcisniecie sprzegła pomaga, jest lepiej na "luzie" czy to samo co na biegu?
diesel podstawą, turbo zabawą...
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Odp: Drgania w kierownicy i "bicie" chyba w oponach...

Post06 lis 2013, 08:56

Opanuj plemniki. Forum to miejsce publiczne. Tak tylko ostrzegam przed warn'em :)

Bez szczegółów możemy sobie dywagowac w nieskończoność, ja stawialbym na lacznik stabilizatora :)
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Drgania w kierownicy i "bicie" chyba w oponach...

Post06 lis 2013, 10:28

Podobny temat masz tu -> Delikatne wibracje na zimówkach, a w nim bezcenna rady Zioolka :pub: które bardziej pasują do Twojego przypadku niż do mojego.

PS. Taka sugestia na przyszłość - popraw pisownie bo nie przystoi żeby posiadacz MK6 nie umiał po polsku opisać problemu a i przez taki a nie inny styl aż się nie chce tego czytać. Przeczytałem tylko ze względu na temat i mój podobny problem z zimówkami, ale dość OT.
My TSI
Offline

depeche30

Nieśmiały

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 16 kwie 2012, 14:42
  • Online: 15h 54m 25s
  • Auto: VW GOLF 6
  • Silnik: 2.0 TDI Higline
  • Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Drgania w kierownicy i "bicie" chyba w oponach...

Post06 lis 2013, 12:15

niedzwiedz1981 pisze:drży sama kierownica czy całe auto i niesie po karoserii? drży przy przyspieszaniu czy cały czas? wiecej szczegółow kolego...wcisniecie sprzegła pomaga, jest lepiej na "luzie" czy to samo co na biegu?


wydaje mi się ,że całe auto ,a kierownica delikatnie siłą rzeczy również drży

-- 06 lis 2013, 13:19 --

kakaruto pisze:Podobny temat masz tu -> Delikatne wibracje na zimówkach, a w nim bezcenna rady Zioolka :pub: które bardziej pasują do Twojego przypadku niż do mojego.

PS. Taka sugestia na przyszłość - popraw pisownie bo nie przystoi żeby posiadacz MK6 nie umiał po polsku opisać problemu a i przez taki a nie inny styl aż się nie chce tego czytać. Przeczytałem tylko ze względu na temat i mój podobny problem z zimówkami, ale dość OT.


na pisowni nie bedę się skupiał ,bo nie jest to strona Pana Miodka,tylko prosiłem o pomoc w zdjagnozowaniu tej niedogodnej usterki,jak wczesniej pisałem miało to miejsce na oponach letnich jak i teraz na zimowych,więc już sam nie wiem czy to niesie się z tyłu czy z przodu,ale mimo to dzięki kolego za odpowiedź 8-)
Offline

lechu 76

Sympatyk

  • Posty: 62
  • Rejestracja: 26 kwie 2013, 18:44
  • Online: 7d 3h 53m 5s
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 1.6 tdi
  • Lokalizacja: Norwegia

Re: Drgania w kierownicy i "bicie" chyba w oponach...

Post07 lis 2013, 12:32

witam może ci pomogę miałem to samo okazało się Że była to półoś ta dłuższa właściwie przegub wewnętrzny ale że auto na gwarancji wymienili cala półoś dodam tylko ze usterka ciężka do zdiagnozowania tzn u mnie właściwie serwis poszedł w ciemno i zaryzykował wymiana mieli przygotowane obydwie półosie do testów wymienili prawą dłuższą i problem znikł było to jakieś pól roku temu do dzisiaj spokój
Offline

depeche30

Nieśmiały

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 16 kwie 2012, 14:42
  • Online: 15h 54m 25s
  • Auto: VW GOLF 6
  • Silnik: 2.0 TDI Higline
  • Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Drgania w kierownicy i "bicie" chyba w oponach...

Post07 lis 2013, 16:36

dziękuję kolego,za podpowiedź,chętnie to powiem mechanikowi ,który jak sam twierdzi,ma problem ze zdiagnozowaniem.A wolałymbym mu nie dawać wolnej reki ,bo mi wymieni pół samochodu :-)
Offline

marcintetra

Sympatyk

  • Posty: 62
  • Rejestracja: 30 paź 2013, 08:37
  • Online: 2d 19h 23m 25s
  • Auto: vw 6
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: kielce

Re: Drgania w kierownicy i "bicie" chyba w oponach...

Post01 gru 2013, 17:48

Witam!! golfik 6 2.0 TDI 140 km skrzynia DSG - podczas przyśpieszania po zmianie biegu np. z 3 na 4 czuć takie bujanie auta...czuć to na kierownicy i nawet na fotelu.Dzieje się to także wtedy gdy przyśpieszę na wysokim biegu czyli po zmianie obciążenia silnika.Podpowiedźcie mi czy to nie będą zużyte przeguby? Koła dwumasowego jeszcze nie słychać.
Offline
Awatar użytkownika

DoKeR

Gadatliwy

  • Posty: 262
  • Rejestracja: 22 mar 2013, 23:22
  • Lokalizacja: Żory
  • Online: 84d 11h 39m 32s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Kia Optima GT
  • Silnik: 2.0 T-GDI 245KM

Re: Drgania w kierownicy i "bicie" chyba w oponach...

Post02 gru 2013, 03:14

Miałem podobny problem i po wymianie przegłubu wewnetrznego problem zniknął podjedz do mechanika i niech sprawdzi przeglub....

Pozdrawiam!
Kia Cee'd GT by DoKeR

..::GT::..
Offline

marcintetra

Sympatyk

  • Posty: 62
  • Rejestracja: 30 paź 2013, 08:37
  • Online: 2d 19h 23m 25s
  • Auto: vw 6
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: kielce

Re: Drgania w kierownicy i "bicie" chyba w oponach...

Post05 mar 2014, 11:56

Witam!!! przeguby wewnętrzne wymienione - pomogło.Nie ma już pływania przodu autka. Bardziej zużyty był przegub od strony kierowcy.
Offline

pablo7612

Nieśmiały

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 14 lut 2014, 20:56
  • Online: 1d 17h 47m 34s
  • Auto: GOLF VI Variant
  • Silnik: 2.0 TDI CR
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Drgania w kierownicy i "bicie" chyba w oponach...

Post20 mar 2014, 19:55

Coś mi sie wydaje ze mam ten sam problem, co prawda do dziś stawiałem na opony i czekałem z wizytą u mechanika do zmiany opon którą mam jutro ale dzisiaj, kiedy ruszyłem z miejsca z skręconymi kołami na skrzyżowaniu do skrętu w lewo, usłyszałem przez chwilę delikatne chrobotanie/szuranie potem powtórzyłem manewr i to samo więc po tych objawach które opisujecie i porównaniu z moimi, obawiam się że też mam przegub do wymiany. :-( dużo kosztowała was ta impreza? na ile mam się przygotować?
Offline
Awatar użytkownika

DoKeR

Gadatliwy

  • Posty: 262
  • Rejestracja: 22 mar 2013, 23:22
  • Lokalizacja: Żory
  • Online: 84d 11h 39m 32s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Kia Optima GT
  • Silnik: 2.0 T-GDI 245KM

Re: Drgania w kierownicy i "bicie" chyba w oponach...

Post20 mar 2014, 20:04

Ja wymieniałem to zapłaciłem z robocizną nie całe 300 zł ;)

Pozdrawiam!
Kia Cee'd GT by DoKeR

..::GT::..
Offline

pablo7612

Nieśmiały

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 14 lut 2014, 20:56
  • Online: 1d 17h 47m 34s
  • Auto: GOLF VI Variant
  • Silnik: 2.0 TDI CR
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Drgania w kierownicy i "bicie" chyba w oponach...

Post20 mar 2014, 20:12

znaczy Ty wymieniałeś sam czy jak u ciebie w aucie wymieniali?
jeśli w warsztacie to niema dramatu, ale jeśli sam wymieniałeś to ciekawe czy dużo pracy przy tym i czy dużo warsztat weźmie :?:
Offline
Awatar użytkownika

DoKeR

Gadatliwy

  • Posty: 262
  • Rejestracja: 22 mar 2013, 23:22
  • Lokalizacja: Żory
  • Online: 84d 11h 39m 32s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Kia Optima GT
  • Silnik: 2.0 T-GDI 245KM

Re: Drgania w kierownicy i "bicie" chyba w oponach...

Post20 mar 2014, 20:40

Wiesz co byłem u mojego znajomego mechanika wiec z tąd ta cena, a dokładnie Ci nie powiem ile roboty z tym bo nie mam pojęcia :D ale zapytaj, podzwoń po warsztatach i jaki koszt wymiany przegubu wewnętrznego ;)


Pozdrawiam!
Kia Cee'd GT by DoKeR

..::GT::..
Offline

pablo7612

Nieśmiały

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 14 lut 2014, 20:56
  • Online: 1d 17h 47m 34s
  • Auto: GOLF VI Variant
  • Silnik: 2.0 TDI CR
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Drgania w kierownicy i "bicie" chyba w oponach...

Post21 mar 2014, 10:47

dzięki za info, ale myślę że znajomy też za darmo nie robił więc u obcych nie powinno być więcej niż 50% więcej więc chyba dramatu niema :-)
Offline
Awatar użytkownika

DoKeR

Gadatliwy

  • Posty: 262
  • Rejestracja: 22 mar 2013, 23:22
  • Lokalizacja: Żory
  • Online: 84d 11h 39m 32s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Kia Optima GT
  • Silnik: 2.0 T-GDI 245KM

Re: Drgania w kierownicy i "bicie" chyba w oponach...

Post21 mar 2014, 11:51

Nie dramatu nie ma przegub już do 200 zl kupisz i sa nawet za 250 także nie są to jakieś duże koszta :D

Pozdrawiam! :pub:
Kia Cee'd GT by DoKeR

..::GT::..
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Drgania w kierownicy i "bicie" chyba w oponach...

Post21 mar 2014, 14:27

warto w przeguby zainwestować zeby nie wymieniac ponownie, polecam Lobro
diesel podstawą, turbo zabawą...
Offline
Awatar użytkownika

DoKeR

Gadatliwy

  • Posty: 262
  • Rejestracja: 22 mar 2013, 23:22
  • Lokalizacja: Żory
  • Online: 84d 11h 39m 32s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Kia Optima GT
  • Silnik: 2.0 T-GDI 245KM

Re: Drgania w kierownicy i "bicie" chyba w oponach...

Post21 mar 2014, 14:41

Popieram przedmówce nie ma co oszczędzać tylko kupić z wyższej półki :D
Kia Cee'd GT by DoKeR

..::GT::..
Offline

pablo7612

Nieśmiały

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 14 lut 2014, 20:56
  • Online: 1d 17h 47m 34s
  • Auto: GOLF VI Variant
  • Silnik: 2.0 TDI CR
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Drgania w kierownicy i "bicie" chyba w oponach...

Post22 mar 2014, 10:13

jak wczoraj zmieniałem oponki na letnie, okazało się że mam 3 felgi lekko pokrzywione, panowie wyprostowali i juz nic nie bije, nie buja, ale zastanawia mnie to szorowanie przy ruszaniu na skręconych kołach w lewo, tym bardziej że nie zawsze to występuje?

UserRetired

Re: Drgania w kierownicy i "bicie" chyba w oponach...

Post02 kwie 2014, 17:08

u mnie bicie jest przy ponad 140 Km nie wiem czy to felgi :?: :?: choć były wywarzone
Offline

pablo7612

Nieśmiały

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 14 lut 2014, 20:56
  • Online: 1d 17h 47m 34s
  • Auto: GOLF VI Variant
  • Silnik: 2.0 TDI CR
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Drgania w kierownicy i "bicie" chyba w oponach...

Post05 kwie 2014, 12:34

pojedź do dobrego warsztatu zajmującego się kołami, bo bo ja tez byłem na wywarzaniu kuł i bicie nie ustąpiło dopiero zmianie opon pojechałem do innego gdzie polecił mi znajomy i powiedzieli że nawet jak wyważą to bić będzie bo 3 felgi do prostowania, kazałem im wyprostować i bicie ustąpiło

UserRetired

Re: Drgania w kierownicy i "bicie" chyba w oponach...

Post06 kwie 2014, 08:47

no niby byłem ściagali "ciężarki" zakładali nowe... ehhh

dobry mechanik to jednak skarb !
Offline

expressgsm

Nieśmiały

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 20 lut 2015, 18:05
  • Online: 19h 17s
  • Auto: vw golf 6
  • Silnik: 77kw
  • Lokalizacja: dabrowa gornicza

Re: Drgania w kierownicy i "bicie" chyba w oponach...

Post04 maja 2015, 17:38

Witam i ja rowniez zaluwazylem takie rzeczy wlasnie ale nie zawsze i to na letnich i zimowych oponach. a co ciekawsze to najbardziej wyczuwalne przy 130-140km/h na autostradze i gdy zakret jest na prawo czssami sciaga czasami nie kola wywazane po kilka razy diagnostyka nic nie zauwazyła tylko fantazjowanie czyli kolumna kierownicy moze ! moze cos tam a zero konkretow.A i jeszcze zauwazam ze przy jezdzie po miescie ten przod nie jest taki sztywny czasami kierownica jest delikatnie krzywa a jedzie prosto.Pany podpowiedzcie cos zebym mial punkt zaczepienia do gwarancji mam jeszcze miesiac a ci upieraja sie przy oponach moj przebieg to obecnie 180 tys blumotion >Pozdro

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości