Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 10:18


[2.0 TDI 170KM] Brak mocy

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Jarzyna

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 10 mar 2018, 10:25
  • Online: 17h 37m 52s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Brak mocy

Post03 paź 2021, 14:57

Cześć wszystkim, od jakiegoś tygodnia męczę się z problemem wolnossącego diesla. Podczas dojazdu do pracy, około 15 km praktycznie na samym końcu wywaliło błąd świec żarowych, zgasiłem samochód długo się nie zastanawiając i poszedłem do pracy. Przy kolejnym odpaleniu samochód dorzucił check engine no i brak mocy. Kręci się do max 3 i przyspiesza jakby chciał a nie mógł.

Podłączyłem komputer, błędy:
000275 czujnik temperatury zasysanego powietrza (G42) P0113 sygnał za wysoki
000568 ciśnienie w kolektorze/czujnik ciśnienia doładowania P0238 sygnał za wysoki
To było w silniku, w skrzyni pojawiło się (skrzynia dsg)
18256 odczytać kody błędów sterowania silnika P1848 sporadyczny

Dodatkowo sprawdziłem pomiary:
Doładowanie na wolnych 1030mbar (określone i aktualne)
Temperatura dolotu - 20-30 stopni

Po wrzuceniu D na skrzyni i ruszeniu parametry zmieniają się:
Doładowanie od razu na 2193mbar
Temperatura dolotu - skacze losowo na 60-80-100 i spada

Po wrzuceniu na P doładowanie zostaje zawieszone na 2193 temperatura spada na 20

Padło na czujnik, nie byłem pewien ale stwierdziłem ze wymienię, 2-3 godziny i zrobione. Niestety problem pozostał.

Dzisiaj zauważyłem jeszcze ciekawe zjawisko, po odpaleniu auta błędu świec żarowych nie ma, dopiero po wrzuceniu na D turbo się odcina. Jeżeli po odpaleniu wrzucę skrzynie od razu bez zatrzymania na trybach na S (sport) samochód zachowuje się normalnie i jedzie.

Ma ktoś pomysł co to może być?

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości