Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 21:58


[All] brak komunikacji z modułem pdc

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

koza1983

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 04 mar 2018, 20:56
  • Online: 3h 18m 57s
  • Auto: Vw golf 6
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: śląsk

brak komunikacji z modułem pdc

Post04 mar 2018, 21:11

Witam,mam problem z parktronikiem,brak komunikacji z modułem pdc.Mam moduł o nr 5K0919475 valeo,szukam uzywki na allegro i olx ale trudno znalezc.Ewentualnie jakiego innego mam szukać? Czy szukać majstrów i wysłać do naprawy?Zauwazyłem ze sa z boscha o tym numerze ale bez trzymaczy na sruby,podejdzie?
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Usterka parktronic

Post04 mar 2018, 21:55

koza1983 pisze:Witam,mam problem z parktronikiem,brak komunikacji z modułem pdc.Mam moduł o nr 5K0919475 valeo,szukam uzywki na allegro i olx ale trudno znalezc.Ewentualnie jakiego innego mam szukać? Czy szukać majstrów i wysłać do naprawy?Zauwazyłem ze sa z boscha o tym numerze ale bez trzymaczy na sruby,podejdzie?
Żadnej komunikacji z nim nie ma ?
Numer się zgadza to musi być ok.


Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

yox

Banned

  • Posty: 491
  • Rejestracja: 28 sty 2016, 23:11
  • Online: 9d 30m
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Touran 1T2
  • Silnik: BXE 1.9 TDI
  • Lokalizacja: UK

Re: Usterka parktronic

Post04 mar 2018, 21:56

... a skąd wiesz ,że moduł walniety ? a nie np wiązka, czujnik czy bezpiecznik ? jakiś autoscan ?
Offline

koza1983

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 04 mar 2018, 20:56
  • Online: 3h 18m 57s
  • Auto: Vw golf 6
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: śląsk

Re: Usterka parktronic

Post04 mar 2018, 23:23

Moduł raczej padl przy zbyt niskim napieciu aku,byłem na kompie i stwierdzono brak komunikacji a problem pojawil sie po awarii aku i alternatora
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 21h 33m 15s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterka parktronic

Post04 mar 2018, 23:55

u mnie w mk6 padl przy lub po wymianie aku, musialem kupic nowy. Na forach opisanych jest duzo takich przypadkow z tym modulem.
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: brak komunikacji z modułem pdc

Post05 mar 2018, 15:57

koza1983 pisze:Moduł raczej padl przy zbyt niskim napieciu aku,byłem na kompie i stwierdzono brak komunikacji a problem pojawil sie po awarii aku i alternatora
Moduł nie pada bo jest za niskie napięcie a dlatego ze jest jego wzrost szybki z niskiego. Masz odpowiedz. Wymieniaj

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

Abes125

Gadatliwy

  • Posty: 291
  • Rejestracja: 11 lis 2013, 15:38
  • Online: 5d 21h 58m 41s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Rumia

Re: brak komunikacji z modułem pdc

Post10 paź 2019, 11:56

Witam, mam problem z przednimi parktronicami.
Mianowicie:
Podlączyłem kompa z VCDS i pokazało błąd przedniego prawego czujnika. Sprawdziłem i faktycznie przy zbliżeniu palca do czujnika nie wydaje on żadnego dźwięku (tego cykania). Zamówiłem więc nowy o takim samym numerze 3C0919275S.

Włożyłem nowy ale też nie działa... Pomyslałem, że nowy jest uszkodozny więc podłączyłem go do przedniej lewej str. żeby sprawdzic czy działa. Okazało się, że oba czujniki (stary i nowy) działają w tym miejscu. Sprzawdziłem jeszcze numer czujnika z lewej str. i był inny... zaczynał się na 4H0...

Sprawdziłem wartości napięć na wiązkach.
Str. lewa działająca czer.z brąz. = 11,42V i czer. z ziel. = 11,24V.
Str. prawa, z którą był problem czer.z brąz. = ok. 11V i czer. z ziel. = 10V (mimo tego, że pokazuje napięcie nie ma ciągłości obwodu, tak jakby się nie zamykał) - sprawdzałem multimetrem. Pokazuje dodatkowo ok 0,5V pomiędzy brąz a ziel.

P.S. ten o numerze 4H0, który jest z lewej strony auta też nie działał na prawej stronie.

Czy ktoś miał podobną sytuację? Jest to wina uszkodzonego kabla czy sterownik zgłupiał?
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: brak komunikacji z modułem pdc

Post17 paź 2019, 18:02

Panie sprawdź wiązkę. Wtyczkę masz pod lampą . Sprawdź czy jest ciaglosc z wtyczki 12 pinowej i dalej środkowy pin czujnika.

Wysłane z mojego T8s przy użyciu Tapatalka

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 9 gości