Dzisiaj jest 29 mar 2024, 15:00


Golf VI 1.2 TSI po 13m-c jazdy

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Inne pytania techniczne, których nie da się zaklasyfikować do jednego z istniejących działów.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga:
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

tomvideo

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 10 lis 2012, 20:49
  • Online: 2d 3h 8m 42s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 TSI 105KM
  • Lokalizacja: Plock

Golf VI 1.2 TSI po 13m-c jazdy

Post10 lis 2012, 21:15

Witam
Jako że jestem nowy na forum mam kilka pytań związanych z golfem 1.2TSI .
Obecnie auto ma 13m-c i 17tyś przebiegu.Jest kilka żeczy które zaczynają się pojawiać ,w związku z tym pytanie do posiadaczy (tego modelu )czy po takim przebiegu u was też tak się dzieje.
1.Dziwne dzwięki podczas odpalania po dłuższym postoju --pewnie będzie to problem z słynnym napinaczem łańcucha zozrządu.
2.Skrzynia biegów tz. np.60km /h bieg 4 przyspieszam szum jakby bieg był za wysoki ,to samo dzieje się na innych biegach
np. 80km/h na 5 . Pozatym jakby luz jak zmieniam biegi np 1na 2 , 2na 3 itp.
Czasami nie wchodzi wsteczny .
3.Czasami jak jadę mam uczucię jakby był totalnie mułowaty ????
4.Srzypienie zawieszenia z przodu .
5.Przyciski od podnoszenia /opuszczania szyb czasami nie reagują
6.Auto -silnik pracuje swiatła świecą otwieram drzwi -- przygasanie świateł (jakbym włączył jakiś odbiornik)-jakby coś z ładowaniem?
Ogólnie zaczynam być rozczarowany VW , jeszcze nie byłem w ASO .Jak jest u was?

Dzęki , pozdrawiam
Offline

fredzio1975

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 12 lis 2012, 10:57
  • Online: 15m 21s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 TSI 105KM
  • Lokalizacja: centrum

Re: Golf VI 1.2 TSI po 13m-c jazdy

Post12 lis 2012, 11:20

Witaj kolego,nawiązując do Twoich pytań postaram sie odpowiedzieć na niektóre w oparciu o moje przypadłości.
Jeśli chodzi o ten poranny rozruch i dziwne dżwięki to rzeczywiście wina po stronie rozrządu jednak nie potrafie sprecyzować czy to łańcuch czy jego napinacz.Samochód mój przy przebiegu 11tys.miał wymieniane w/w części więc radze nie czekać i zrobić to samo.Łańcuszek który został założony jest nieco inny niż poprzedni(zdecydowanie szerszy a co za tym idzie zapewne wytrzymalszy)natomiast napinacz rzekomo nowej konstrukcji ale te słowa usłyszałem od serwisanta który to wymieniał.Jeśli chodzi o trzeszczące zawieszenie to nic z tym nie rób to poprostu przypadłość szóstki nic nie wskóra wymiana tulei wachacza ani gum stabilizatora.Ze skrzynia żadnych problemów nie mam więc nic nie napisze w tym temacie,samochód ogólnie sprawuje sie przyzwoicie więc radze opanować emocje i umówić sie na wizyte w serwisie.Pozdrawiam serdecznie w razie gdybyś chciał dopytać o jakieś szczegóły chętnie odpisze.
Offline

seba

Stały Bywalec

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 11:49
  • Online: 43d 14h 40m 6s
  • Pochwały: 16
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM CZDA
  • Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Golf VI 1.2 TSI po 13m-c jazdy

Post18 lis 2012, 15:13

tomvideo pisze:Witam
Jako że jestem nowy na forum mam kilka pytań związanych z golfem 1.2TSI .
Obecnie auto ma 13m-c i 17tyś przebiegu.Jest kilka żeczy które zaczynają się pojawiać ,w związku z tym pytanie do posiadaczy (tego modelu )czy po takim przebiegu u was też tak się dzieje.
1.Dziwne dzwięki podczas odpalania po dłuższym postoju --pewnie będzie to problem z słynnym napinaczem łańcucha zozrządu.
2.Skrzynia biegów tz. np.60km /h bieg 4 przyspieszam szum jakby bieg był za wysoki ,to samo dzieje się na innych biegach
np. 80km/h na 5 . Pozatym jakby luz jak zmieniam biegi np 1na 2 , 2na 3 itp.
Czasami nie wchodzi wsteczny .
3.Czasami jak jadę mam uczucię jakby był totalnie mułowaty ????
4.Srzypienie zawieszenia z przodu .
5.Przyciski od podnoszenia /opuszczania szyb czasami nie reagują
6.Auto -silnik pracuje swiatła świecą otwieram drzwi -- przygasanie świateł (jakbym włączył jakiś odbiornik)-jakby coś z ładowaniem?
Ogólnie zaczynam być rozczarowany VW , jeszcze nie byłem w ASO .Jak jest u was?

Dzęki , pozdrawiam


1. Tsi tak trochę dziwnie odpala, trochę postukuje przez 2-3 sek. zanim olej dojdzie do popychaczy. Jak jest taki warkot, a nie stukot to napinacz.
2. Nie rozumiem, jak bieg jest za wysoki to się silnik dusi i to jest raczej takie walenie a nie szum. Tsi naprawdę fajnie ciągnie od dołu i ciężko go przydusić.
3. Totalnie to może nie, ale czasami też mam wrażenie że jedzie troszkę gorzej niż zazwyczaj.
4. Standard.
5. Mi czasami nie reaguje tylko przycisk od szyby kierowcy pierwszy raz po odpaleniu, potem jest ok., tzn. muszę go 2 razy nacisnąć.
6. Mam to samo też się nad tym zastanawiałem.

Wróć do Pozostałe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość