Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 03:30


Zwykłe lampy światła do jazdy dziennej (tryb auto)

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

andzikkuc

Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 24 sty 2014, 19:52
  • Online: 1d 1h 32m 23s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0TDI

Zwykłe lampy światła do jazdy dziennej (tryb auto)

Post12 mar 2014, 18:46

Witam
Mam kilka pytań odnośnie trybu AUTO i czujnika zmierzchu.
Jeśli mam światła w pozycji 0 świecą tylko światła do jazdy dziennej, brak podświetlania środka
tryb AUTO (tutaj jest różnie) czasami jest tak, w dzień tak jak w pozycji 0 świecą tylko światła mijania przód, brak podświetlania środka, po zmierzchu świecą światła mijania + podświetlanie środka... takie działanie wydaje mi się poprawne jednak bardzo często mam tak, że w dzień w trybie AUTO świecą światła mijania + oświetlenie środka - tak jakby czujnik zmierzchu nie działał... Mam pytanie od czego to jest zależne? Może pasy muszą być zapięte?

Wiem że jest jeszcze opcja że przy zaciągniętym ręcznym można wyłączyć światła - do się to włączyć w każdej wersji?

Jeszcze jedno teraz w trybie AUTO światła świecą od razu po włączeniu zapłonu, nie powinno być tak, że światła włączają się dopiero po uruchomieniu silnika?
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Zwykłe lampy światła do jazdy dziennej tryb AUTO

Post12 mar 2014, 19:01

andzikkuc pisze:światła świecą od razu po włączeniu zapłonu, nie powinno być tak, że światła włączają się dopiero po uruchomieniu silnika?
światła zaczynają świecić po zapłonie i tak ma być...

andzikkuc pisze:jednak bardzo często mam tak, że w dzień w trybie AUTO świecą światła mijania + oświetlenie środka - tak jakby czujnik zmierzchu nie działał...
steruje tym czujnik zmierzchu jeśli uzna że jest za ciemno to włącza normalne światła, niestety czujnik idealny nie jest i nie raz w pochmurny dzień tak właśnie działa, w vcds można regulować jego czułość, ale lepiej jeździć na 0.
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

andzikkuc

Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 24 sty 2014, 19:52
  • Online: 1d 1h 32m 23s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0TDI

Re: Zwykłe lampy światła do jazdy dziennej (tryb auto)

Post13 mar 2014, 17:33

Witam,
dziękuję za info

Dzisiaj zauważyłem jeszcze coś takiego:
Jak uruchamiam auto, tryb auto pala się światła do jazdy dziennej, po zakryciu np. ręka czujnika zmierzchu zapalają się światła mijania, po odsłonięciu światła do jazdy dziennej. Jest prawidłowo, natomiast jak wyjadę w tunel ok 1min zapalają się mijania a po wyjechaniu z tunelu nie zmieniaja się na światła dzienne pomimo słonecznego dnia. Co może być problemem? Jak się ustawia ta czułość czujnika?
Jaka warosc ustawić żeby to działało ok?
Offline

andzikkuc

Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 24 sty 2014, 19:52
  • Online: 1d 1h 32m 23s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0TDI

Re: Zwykłe lampy światła do jazdy dziennej (tryb auto)

Post28 cze 2017, 14:36

Poradziłem sobie z tym problemem, okazało się że w ustawieniach w komputerze była włączona jakaś funkcja z światłami mijania na autostradach.
Jeśli samochód jechał powyżej 120km/h (nie pamiętam dokładnie prędkości) to włączały się swiatła mijania, żeby spowrotem włączyły się dzienne to trzeba jechać przez jakiś czas (chyba 5min ) poniżej 100km/h.

Wystarczyło wyłączyć tą funkcję teraz wszystko działa OK
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Zwykłe lampy światła do jazdy dziennej (tryb auto)

Post28 cze 2017, 18:42

andzikkuc pisze:Poradziłem sobie z tym problemem, okazało się że w ustawieniach w komputerze była włączona jakaś funkcja z światłami mijania na autostradach.
Jeśli samochód jechał powyżej 120km/h (nie pamiętam dokładnie prędkości) to włączały się swiatła mijania, żeby spowrotem włączyły się dzienne to trzeba jechać przez jakiś czas (chyba 5min ) poniżej 100km/h.

Wystarczyło wyłączyć tą funkcję teraz wszystko działa OK

W RLS Ti miałeś .

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline

zene5

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 05 lip 2017, 14:36
  • Online: 1h 26m 31s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Zwykłe lampy światła do jazdy dziennej (tryb auto)

Post05 lip 2017, 18:36

Witam,
Mam taki problem, że od pewnego czasu na światłach ustawionych w pozycji auto z tylu brakuje mi świateł przy zaciągnym ręcznym. Z kolei kiedy zmienię na światła mijania czy pozycyjne wszystko jest normalnie i świecą się swiatla przy zaciągniętym ręcznym. Jaka jest tego przyczyna?

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron