Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 09:20


Numery kradzionego sprzętu audio

Car audio, nawigacja, zestaw głośnomówiące, CB radia ...

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Fabrycznie i niefabryczne systemy dźwiękowe, wzmacniacze, głośniki, zestawy głośnomówiące, bluetooth, nawigacje fabrycznie i niefabryczne, CB radia, anteny, TV i inne multimedia ...

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Numery kradzionego sprzętu audio

Post25 cze 2013, 08:57

Numery kradzionego sprzętu audio

W tym temacie proszę zamieszczać informacje o znanych kradzionych numerach seryjnych sprzętu audio (RCD, RNS lub inne)

Ja dziś na allegro znalazłem taki

RNS510 - VWZ6Z7Z8943183 - pewnie pochodziło z Krakowa, ale właściciel aukcji nie podał więcej szczegółów

http://allegro.pl/show_item.php?item=3350680412

Obrazek
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

maartinj

Forumowicz

  • Posty: 562
  • Rejestracja: 06 kwie 2013, 10:42
  • Online: 9d 11h 17m 35s
  • Pochwały: 20
  • Auto: VW
  • Silnik: 2.0 TDI CFGC
  • Lokalizacja: PL

Re: Numery kradzionego sprzętu audio

Post26 cze 2013, 10:01

2min i SN zmieniony, kolejne 5 min i wydrukowana nowa nalepka na Zebra Printer ...... lepsza od oryginału.
Sami nakrecamy złodziejom robote, bo 10tys nikt nie da za RNS-a w ASO, tylko każdy szuka po 1500zł.
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Numery kradzionego sprzętu audio

Post26 cze 2013, 13:50

maartinj pisze:2min i SN zmieniony, kolejne 5 min i wydrukowana nowa nalepka na Zebra Printer ...... lepsza od oryginału.

Wiadomo że ten temat nie przyczyni się do całkowitej likwidacji procederu przywłaszczania i sprzedaży nie sowich gadżetów. Celem tematu jest zweryfikowanie czy przypadkiem kupowany sprzęt nie został skradziony lub sprzedawany przez złodzieja który nie zaprzątnął sobie głowy tym o czym piszesz.

maartinj pisze:Sami nakrecamy złodziejom robote, bo 10tys nikt nie da za RNS-a w ASO

Oczywiście nie mam 100% pewności że zakupiony przez mnie niedawno RNS nie był kiedyś czyjąś własnością ale przed zakupem na tyle ile było to możliwe zweryfikowałem sprzedawce i oferowany przez niego sprzęt. Oprócz zapewnień sprzedawcy otrzymałem 2-letnią gwarancję i rachunek na zakupiony towar. Otrzymany towar nie nosił śladów użytkownika. Wiem również że kilka osób z naszego forum również zakupiło od tego samego sprzedawcy radio i nawet niektóre montowały je w ASO. W związku z powyższym nie generalizowałbym że nakręcamy złodziejom robotę, bo daleki jestem od wspierania tego rodzaju działalności handlowo-usługowej.

Aha, a RNS w ASO kosztuje bliżej 15k

maartinj pisze:tylko każdy szuka po 1500zł.

Tu zdecydowanie się mylisz, bo mnie kompletnie nie interesowały takie oferty.

Ale dość OT - w tym temacie zamieszczamy numery skradzionych sprzętów i tego się trzymajmy.
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

mastermind89

Sympatyk

  • Posty: 91
  • Rejestracja: 08 paź 2013, 14:04
  • Online: 17d 12h 18m
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 BSE 102KM
  • Lokalizacja: Szczecin

Re: Numery kradzionego sprzętu audio

Post24 sty 2014, 11:23

Przez przypadek zlokalizowałem jednego z kradzionych rnsów :o

SN: VWZ6Z7Z5604521 http://forum.vw-passat.pl/threads/94039 ... na-RNS-510

Radio wyskoczyło 2 lata później na australijskim forum - koleś wkleił skan z VCDSa.... http://www.vwwatercooled.com.au/forums/ ... 67909.html

Jak widać poinformowałem właściciela Passata w temacie :) Czysto teoretycznie: ciekawe czy da się coś z tym teraz zrobić :D


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline
Awatar użytkownika

pab567

Stały Bywalec

  • Posty: 482
  • Rejestracja: 27 lip 2015, 20:01
  • Online: 24d 16h 47m 4s
  • Pochwały: 31
  • Auto: QNIK
  • Silnik: 5.0 Coyote 421KM
  • Lokalizacja: Warszafka

Re: Numery kradzionego sprzętu audio

Post02 lis 2016, 21:47

To ja trochę odgrzeję kotleta. Oprócz innych zajęć z których się utrzymuję zajmuję się również naprawianiem RNS510. Tego i tylko tego modelu - na zajęcie się innymi nie mam czasu. Przy RNS510 sprawa jest prosta - można zmienić naklejki. Można wpisać radiu dowolny numer na płytę główną. Ale KAŻDY RNS510 ma numer seryjny wygrawerowany z boku obudowy. Na kradzionych radiach jest często zaklejony. Widziałem też sztuki z numerem zeszlifowanym potem zaszpachlowanym i polakierowanym (oczywiście cały karkas był lakierowany). Przy kupnie zasada jest prosta - wygrawerowany numer musi być i musi być zgodny z naklejką i numerem zapisanym elektronicznie w płycie głównej (da się odczytać VCDSem). Do tego umowa lub faktura z numerem seryjnym i przynajmniej jako nabywca jest się czystym.

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość