Dzisiaj jest 29 kwie 2024, 00:53


Nie można aktualizować mapy RNS 510

Car audio, nawigacja, zestaw głośnomówiące, CB radia ...

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Fabrycznie i niefabryczne systemy dźwiękowe, wzmacniacze, głośniki, zestawy głośnomówiące, bluetooth, nawigacje fabrycznie i niefabryczne, CB radia, anteny, TV i inne multimedia ...

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

vortex90

Aktywny

  • Posty: 144
  • Rejestracja: 03 cze 2014, 20:28
  • Online: 6d 6h 5m 49s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 tdi 105
  • Lokalizacja: dol

Nie można aktualizować mapy RNS 510

Post19 paź 2014, 17:35

Witam, posiadam rns 510 z 4120A. Wcześniej była mapa V4 i soft 1xxx, więc postanowiłem aktualizować mapę jak i soft, aktualizacja softu przeszła bez problemu, jednak problem jest z mapą - east 10 nagrana na dvd-rw. Mianowicie, po wrzuceniu płyty za pierwszym razem pojawił się pasek aktualizacji, który doszedł do końca i na tym się zatrzymało, przez 1h nic. wyciągnąłem płytę zrestartowałem navi i mapy tak jakby nie było, tzn po wciśnieciu MAP pojawia się mapa oraz komunikat, żeby włożyć płytę dvd z mapą tak sami w NAVI jest taki sam komunikat, próbowałem od nowa aktualizować, jak i od nowa sofa zmieniać i dalej tak samo, także z mapą V11.
Offline
Awatar użytkownika

ghost_rider

Gadatliwy

  • Posty: 255
  • Rejestracja: 13 lip 2014, 17:53
  • Online: 8d 12h 17m 4s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf MK6
  • Silnik: 2.0TDI 110KM
  • Lokalizacja: UK

Re: Nie można aktualizować mapy RNS 510

Post19 paź 2014, 19:01

Mozna wrzucic tez mapy z karty SD ale nie mam pod ręką linku zeby ci podac. Poszukaj na google. Sprobuj moze teznagrac płytę na zwyklej płycie, nie RW.
Szczerze mowiac nigdy nie mialem takiego problemu. Plyte wrzucalem i kopiowalo. Trwa to co praeda troche ale jesli nawet bys probowal wyjac płytę przed zakonczeniem kopiowania to pojawi ci sie komunikat ze nie zakończono procesu, to bys zauważył.
Jest tez opcja ze w mapie czegos brakuje. Sprobuj ściągnąć moze inna mape
Offline

vortex90

Aktywny

  • Posty: 144
  • Rejestracja: 03 cze 2014, 20:28
  • Online: 6d 6h 5m 49s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 tdi 105
  • Lokalizacja: dol

Re: Nie można aktualizować mapy RNS 510

Post20 paź 2014, 07:57

no właśnie przy próbie wyjęcia płyty pojawił się komunikat i jej nie wyjmowałem już, z kartą SD też próbowałem ale nie mogłem tego ogarnąć, niby wszystko robione wg instrukcji z forum a za nic nie chciało ruszyć kopiowanie, od razu komunikat błąd cd/dvd
Offline

Enriquez

Gadatliwy

  • Posty: 244
  • Rejestracja: 22 mar 2013, 11:08
  • Online: 16d 3h 25m 13s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Superb III
  • Silnik: CHHB 2.0 TSI 220KM
  • Lokalizacja: Lodz

Re: Nie można aktualizować mapy RNS 510

Post20 paź 2014, 08:00

wgraj najstarszą mapę jaką tylko masz, najlepiej east na pojdynczej DVD
aktuację zrób z SD - potrwa to 25 minut

procedura wygląda tak:

1. Pobieramy sobie potrzebne pliki z tego wątku, z postu #123 w zależności od tego jaką mapę chcemy wgrać.
http://gpsunderground.com/forum/volkswa ... on-13.html

2. W zasadzie jest w tych plikach instrukcja co i jak, ale mogę przetłumaczyć na nasz :D

3. Rozpakowujemy plik zip, jaki nam się pobrał.

4. Wkładamy czystą płytę CD do nagrywarki i wypalamy obraz copy_map.nrg jakimś programem do nagrywania np. Alcohol 120%

5. Formatujemy sobie kartę SD na FAT32. Ja mam kartę 16GB, dzięki temu zmieściły mi się na niej obie mapy. Chodzi o to, by użyć takiej karty, jaka Wam chodzi w Waszym Columbusie. Jak chodzi 8GB to użyć 8GB.

6. Na kartę nagrywamy jeden plik z muzyką w mp3.

7. Na karcie tworzymy w głównym katalogu dwa katalogi EASTDVD i EAST (dla mapy Europy zachodniej odpowiednio WESTDVD i WEST)

8. Do katalogu EASTDVD kopiujemy wszystkie pliki i foldery z płyty DVD z mapą.

9. Do katalogu EAST kopiujemy plik hddfiles.log z pobranego ze strony archiwum .zip ważne, żeby nie pomylić WEST z EAST

10. Odpalamy radio. Zapłon wyłączony, kluczyk poza stacyjką.

11. Wkładamy kartę SD i czekamy na odpalenie się muzyki z karty SD

12. Wkładamy wcześniej nagraną płytę CD do napędu. Radio powinno się zresetować. Jeżeli tak się nie dzieje - naciskamy jednocześnie SETUP+EJECT+MIC

13. Odpali się ekran w stylu firmware update, zresetuje się ze trzy razy i zapyta czy zrobić update - naciskamy OK.

14. Nastąpi reset i wskaźnik postępu wskoczy na 31% i nie drgnie przez następne 25 minut.

15. Otwieramy browara, palimy fajkę albo co tam kto lubi - patrzymy sobie na nasz nowy tatuaż :)

16. Po 25 minutach wyświetli komunikat SWL OK, wysunie płytę i jak ją wyjmiemy to radio się zresetuje.

I to by było na tyle.
Offline

vortex90

Aktywny

  • Posty: 144
  • Rejestracja: 03 cze 2014, 20:28
  • Online: 6d 6h 5m 49s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 tdi 105
  • Lokalizacja: dol

Re: Nie można aktualizować mapy RNS 510

Post20 paź 2014, 23:34

otóż tak wg tego opisu, kasuje się tak jakby soft, po włożeniu sd po chwili zaczyna grać muzyka, wkładam cd pojawia się komunikat bład cd/dvd no to 3 magiczne guziki i pojawia się ekran tak jak przy wgrywaniu softa, po jakieś 5-10 sec restart i ukazuje się główne menu wyborem stacji, po ok 3-4 takich próbach brak jest dźwięku w głośnikach i gdy chcę sprawdzić wersję SW jest myślnik ;D po wgraniu od nowa sw wszystko wraca do normy ale z mapą nie ma postępu, czyżby wina SW ? rns zakupiłem z softem 1xxx i aktualizacja poszła na 4120, może wrócić na mniejszy stopień ?

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości